موثرترین روش‌های از بین بردن خراش روی سطوح مختلف

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
موثرترین روش‌های از بین بردن خراش روی سطوح مختلف

از بین بردن خراش دارای ترفندهای بسیار می‌باشد. از این رو اگر بر روی وسایل خود شاهد خراش روی چرم، خراش روی شیشه، خراش روی چوب و خراش روی پلاستیک بودید، ابتدا سعی کنید تا با کمک روش‌های گفته شده به از بین بردن آن‌ها بپردازید. بدانید برای از بین بردن خراش حتما به وسایل و تجهیزات پیچیده نیاز ندارید، چرا که شما می‌توانید به وسیله چند ماده‌ای که در هر خانه موجود می‌باشد به سادگی خراش روی وسایل خود را از بین ببرید.

 پس اگر جزو کسانی هستید که به دلیل سهل انگاری بر روی وسایل خود خراش انداختند؛ نگران نباشید و با مطالعه این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" به سادگی بدن خانه به رفع آن‌ها بپردازید. 

 راه‌های از بین بردن خراش روی چوب

 ایجاد خراش بر روی چوب مبلمان چوبی، میز یا سایر لوازم خانه بسیار متداول می‌باشد. از این رو یادگیری راهی جهت از بین بردن خراش روی چوب می‌تواند جهت زیباسازی ظاهر وسیله چوبی بسیار کمک کننده باشد. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم تا تنها به وسیله مقداری هسته‌ی گردو یا سس مایونز خراش‌های ایجاد شده را در کمترین زمان از بین ببرید.

 

استفاده از گردو

شما تنها به تکه کوچکی از هسته‌ای گردو احتیاج دارید تا آن را به آرامی بر روی منطقه خراش بمالید، تا گردو بتوانند خراش را به خوبی پر کند. پس از آن شما شاهد تیره‌شدن خراش‌ها خواهید بود. که آن موقع زمان مناسبی برای تمیز کردن وسایل چوبی شما می‌باشد.

استفاده از محصولات جلا دهنده، مانند روغن جلای بی رنگ می‌تواند به شما کمک کند تا جلای خاصی به وسیله چوبی خود دهید و آن را مثل روز اول براق و زیبا کنید.

 

 استفاده از سس مایونز

سس مایونز چنان قدرت بالایی در پوشاندن خراش‌ها دارد که شما می‌توانید به هنگام به وجود آمدن ترک‌های سطحی نیز از آن استفاده کنید. قدرت مایونز در واقع باعث تورم چوب و نزدیک شدن ترک‌ها به یکدیگر خواهد شد. برای آن تکه پنبه آغشته به مقدار بسیار کمی سس مایونز می‌تواند باعث از بین رفتن خراش‌ها و ترک‌های چوب شود. برای آن لازم است به مدت چند روز مایونز را از روی چوب تمیز نکنید.

 

 راه‌های از بین بردن خراش روی شیشه

 حتما برای شما نیز پیش آمده که هنگام انداختن کلید یا جسم سخت بر روی شیشه‌ها شاهد خراش افتادن آن‌ها باشید. در ادامه به شرح چند راهکار موثر برای از بین بردن خراش روی شیشه خواهیم پرداخت.

 

 راه‌های از بین بردن خراش روی شیشه

 

 استفاده از پولیش شیشه

 پولیش شیشه یکی از از موادی است که در از بین بردن خراش روی شیشه بسیار موثر می‌باشد. شما می توانید آن را از ابزار فروشی‌ها تهیه کنید و با عمل به دستورالعملی که بر روی آن نوشته شده است تمامی خراش‌های شیشه خود را به آسانی از بین ببرید.

 

 استفاده از جوش شیرین

 جهت استفاده از جوش شیرین لازم است مقداری از آن را با مقدار کمی آب ترکیب کنید تا ماده خمیری شکل به دست آید. خمیر به دست آمده خود به عنوان یک پولیش شیشه عمل خواهد کرد. پس خمیر را به آرامی بر روی ناحیه از شیشه که دچار خراش شده است بکشید. فراموش نکنید که لازم است به وسیله یک پارچه نخی تمیز، مقدار اضافی خمیر را از روی شیشه تمیز کنید.

 

استفاده از روغن

 تعجب نکنید چرا که روغن یکی از موادی است که می‌تواند در از بین بردن خراش روی شیشه بسیار موثر باشد. تنها کافی است پنبه خود را به مقداری روغن گیاهی آغشته کنید. سپس آن را به صورت دورانی بر روی خراش حرکت دهید. به یاد داشته باشید که استفاده از روغن یک راه حل دائمی نیست، اما به صورت موقتی می‌تواند شما را از شر خراش خلاص کند.

 

 استفاده از خمیر دندان

 تکه کوچک از پنبه را به مقداری خمیر دندان آغشته کنید و آن را به مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه بر روی سطح شیشه‌ای، قسمتی که خراش بر روی آن ایجاد شده است، بکشید. پس از آن شاهد از بین رفتن خراش روی شیشه خواهید بود. این نکته را نیز  نیز به یاد داشته باشید که استفاده از خمیردندان جهت از بین بردن خراش روی فلز نیز بسیار موثر خواهد بود.

 

راه‌های از بین بردن خراش روی چرم

 اگر شما جزو کسانی هستید که از کفش، کیف و لوازم چرمی بسیار استفاده می‌کنند، حتماً شاهد خراش روی چرم خود به صورت متداول بوده‌اید. در آن صورت جهت از بین بردن خراش روی چرم لازم است دقت کنید که خراش آنچنان عمیق نباشد که شما بتوانید به وسیله چند ماده ساده در خانه به آسانی آن‌ها را از بین ببرید.

 

راهکار موثر از بین بردن خراش روی چرم

 

استفاده از لاک ناخن

 انتخاب لاک ناخنی به رنگ مشابه چرم یا مدل بی رنگ آن می‌تواند در ناپدید کردن خراش روی چرم شما بسیار موثر باشد. بدانید که برای استفاده از این ماده لازم است ظرافت و دقت بالایی را به خرج دهید. تنها به وسیله جسم تیز مانند سنجاق یا خلال دندان، مقدار بسیار کمی لاک را تنها در ناحیه خراش بکشید. 

 

استفاده از واکس چرمی

واکس چرمی یکی از محصولات محبوبی است که استفاده از آن جهت براق کردن چرم و از بین بردن خراش روی چرم به شدت پیشنهاد می‌شود. جهت استفاده از این محصول رعایت دستورالعمل ذکر شده را لازم است جدی بگیرید.

 

استفاده از روغن بچه

روغن بچه یا اگر آن را در دسترس ندارید روغن گیاهی، می‌تواند به شما در از بین بردن خراش روی چرم کمک بسیاری کند. برای آن آن تنها کافی است پنبه آغشته به روغن خود را به آرامی بر روی خراش بکشید. پس از خشک شدن، به وسیله پارچه تمیز ناحیه خراش را به خوبی تمیز کنید.

ممکن است با توجه به عمق خراش و جنس چرم لازم باشد مراحل گفته شده را چند مرتبه تکرار کنید تا در نهایت شاهد ناپدید شدن خراش بر روی چرم خود باشید.

 

راه آسان از بین بردن خراش روی پلاستیک

 تنها در صورت شما می‌توانید خراش روی پلاستیک را برطرف کنید که عمق خراش زیاد نباشد. در آن صورت استفاده از سشوار می‌تواند در از بین بردن خراش روی پلاستیک بسیار موثر باشد. اما فراموش نکنید که درجه حرارت آن باید بسیار کم باشد.

در آخر بخوانید

 همان طور که گفته شد ایجاد خراش بر روی سطوح مختلف امری اجتناب ناپذیر است. از این رو در صورت مشاهده خراش روی چرم، خراش روی شیشه و خراش روی چوب نگران نباشید؛ چرا که بسیاری از انواع خراش‌ها را می‌توان به سادگی و تنها با چند ماده ساده در منزل برطرف کرد.

 فراموش نکنید که علاوه بر راه‌های گفته شده در از بین بردن خراش راه‌های پیچیده تری نیز می‌باشد، که شما می‌توانید پس از ارتباط با متخصصین مجرب به بازار آنلاین "خدمت از ما" نسبت به آنان آگاه شوید و از حرفه‌ای ترین‌ها کمک بخواهید.

4.5 امتیاز از 934 رای


آموزش تعمیرات لوازم خانگی
برای سرویس آموزش تعمیرات لوازم خانگی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین