برچسب انرژی چیست؟

برچسب انرژی چیست؟

بارها درباره برچسب انرژی و کاربرد آن شنیده ایم، اینکه برچسب انرژی چیست؟ و اصل عملکرد آن روی لوازم الکترونیکی به چه صورت است، سوال خیلی از افراد می باشد. مزیت استفاده از این برچسب و تبلیغات گسترده ای که خیلی وقت ها از این محصول شنیده می‌شود، افراد را به دانستن اینکه برچسب انرژی چیست؟ ترغیب می کند. در این مطلب علاوه بر پاسخ به سوال برچسب انرژی چیست؟ محور های کاربردی این محصول را نیز معرفی و موارد استفاده آن ها را بیان می کنیم.

 

 

شکل ظاهری برچسب انرژی چیست؟ این برچسب به صورت یک کاغذ کوچک روی لوازم الکترونیکی نصب می‌شود، که اطلاعاتی از دستگاه روی آن نوشته شده است. تحقیق درباره برچسب‌های استاندارد روی وسایل مصرفی در منازل از جمله مواردی است، که اهمیت شناخت برچسب انررژی را پر رنگ می کند. برای داشتن اطلاعات بیشتر درباره برچسب های انرژی تا اتمام این مطلب با ما همراه باشید.

 

شکل ظاهری برچسب انرژی چیست؟

 

برچسب انرژی چیست؟

برچسب انرژی را که به صورت یک لیبل کاغذی است روی دستگاه های الکترونیکی می چسبانند، یک سری اطلاعات مهم مربوط به شرکت سازنده دستگاه، مدل ، میزان انرژی که مصرف می کند و علائمی درباره بهینه و مناسب کارکردن دستگاه روی آن ثبت شده است. این برچسب با هدف کنترل و صرفه جویی در مصرف انرژی تولید و در لوازم الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاخص انرژی بر روی این برچسب ها بر اساس حروف A تا G نمایش داده می‌شود، که هر کدام از این حروف دارای رنگ مخصوص به خود از سبز تا قرمز هستند. حرف A در برچسب انرژی که با زمینه سبز پررنگ نمایش می‌یابد، نشان‌دهنده کمترین مصرف انرژی و بیشترین کارایی وسیله و حرف G که با رنگ قرمز مشخص می‌شود، نشانه وسایل دارای بیشترین مصرف و کمترین کارایی است.

 

برچسب انرژی چیست؟

 

 

اهمیت و مزیت استفاده از برچسب انرژی

توجه به برچسب انرژی درج شده روی لوازم الکترونیکی جزو مواردی است، که در خرید بسیار موثر می باشد. بنابراین توجه به این که برچسب انرژی چیست؟ و در هر لوازم الکترونیکی نشانگر چه مواردی است، بسیار اهمیت دارد. چند مورد از مزیت استفاده از برچسب انرژی بصورت زیر می باشد:

 • به انتخاب درست و آگاهانه در هنگام خرید کمک می‌کند.
 • مصرف کنندگان را با میزان کارایی و بازدهی لوازم آشنا می‌کند.
 • به بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه انرژی مصرفی کمک می‌کند.
 • میزان آلودگی محیط زیست را کاهش می‌دهد.
 • اطلاعات مهمی را درباره هر وسیله برقی در اختیار خریدار می‌گذارد.

 

اهمیت و مزیت استفاده از برچسب انرژی

 

انواع و کاربرد برچسب انرژی

برچسب انرژی تقریبا درکلیه لوازم الکترونیکی قابل کاربرد می باشد، به عنوان نمونه کاربرد برچسب انرژی را در تعدادی از لوازم پر مصرف الکترونیکی رابیان می کنیم و همین طور به استفاده از این برچسب در ماشین اشاراه می‌کنیم.

 

 برچسب انرژی یخچال

بیشترین نوع برچسب های انرژی مربوط به یخچال می‌باشد. یا بهتر است، بگوییم اولین نوع آشنایی با برچسب انرژی کاربرد آنها در یخچال بوده است. با تبیلغ برچسب انرژی یخچال ذهن خیلی از افراد به سمت اینکه برچسب انرژی چیست؟ کشانده است. مواردی که روی برچسب انرژی یخچال و فریزر این دو لوازم پر مصرف برقی درج می‌شود؛ به صورت زیر است:

 • شرکت سازنده و مدل یخچال و فریزر
 • مصرف برق یخچال و فریزر به کیلو وات ساعت در سال
 • حجم نگهداری مواد تازه به لیتر
 • حجم نگهداری مواد منجمد به لیتر
 • ردیف و کلاس منطقه جغرافیایی و آب و هوایی

بررسی نوع عملکرد برچسب انرژی یخچال سامسونگ، از پر بازدید ترین موارد این نوع برچسب انرژی می باشد.

 

 برچسب انرژی یخچال

 

برچسب انرژی کولر گازی

یکی از دغدغه افراد برای خرید کولر گازی و اسپیلت مصرف بالای برق این لوازم است، که در این حالت با یک انتخاب هوشمندانه و نصب برچسب انرژی روی این لوازم برقی تا حد بالایی توانسته اند، در مصرف انرژی و برق صرفه جویی کنند. نکاتی که روی برچسب انرژی کولر نوشته شده است:

 • مدل کولر گازی
 • میزان عملکرد دستگاه بر اساس کیلو وات
 • میزان سرمایش خروجی کولر گازی در حالت بیشترین درجه یا قدرت
 • میزان هوای خروجی دستگاه در حالت بیشترین قدرت کولرگازی
 • عملکرد کولرگازی در هر یک از حالت های سرمایشی (کولر گازی ها) و گرمایشی (کولرگازی هایی که دو حالت دارند مانند اسپلیت)
 • میزان سر و صدای موتورکولر گازی

 

 برچسب انرژی کولر

 

برچسب انرژی ساختمان

برچسب انرژی در ساختمان گواهی نامه ای است، که توسط بازرس ویژه تاییده شده و ثبت می گردد، در حال حاضر کمترین ساختمانی در کشورمان وجود دارد، که دارای برچسب انرژی باشد. برای اینکه ساختمانی مجوز داشتن این برچسب را داشته باشد، باید یک سری الزامات را براساس قانون ثبت شده رعایت نماید. این گواهی نامه برچسب انرژی در ساختمان بر اساس طراحی و ساخت ساختمان داده می شود.

 

برچسب انرژی ساختمان

 

برچسب انرژی خودرو

خودرو هم جزو دسته وسایلی است که برچسب انرژی دارد؛ کاربرد برچسب انرژی در اینجا بر اساس انرژی مصرفی اتومبیل است. بیشتر در خودرو‌های هوشمند و برقی کاربرد دارد، ولی در خودرو های بنزینی هم برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده می‌شود. موارد بررسی در برچسب انرژی خودرو به صورت زیر می‌باشد:

 • برند و مدل خودرو
 • وزن؛ نوع سوخت و نوع ماشین (سواری-باری-کامیون)
 • مصرف سوخت درون شهری و برون شهری
 • مصرف تولید گاز دی اکسید کربن، آلاینده ها به گرم در کیلومتر

 

برچسب انرژی خودرو

 

تفاوت مصرف انرژی a و a+ چیست؟

ابتدا با گروه انرژی a آشنا شویم، در سال 2010 درجه کیفیت مصرف انرژی در گروه A به سه زیر گروه a+،a++، a+++، تقسیم شد، که این نوع انرژی بعنوان بهترین سطح مصرف انرژی نام گرفت. اما تفاوت بین این گروه a و a+ در چیست؟ شاخصی که به عنوان معیار در نظر گرفته شده، بدین شکل است که لوازمی که در گروه a+ هستند، انرژی کمتری مصرف می کنند. وبه همین ترتیب برای موارد دیگر هم ادامه دارد.

 

 تفاوت مصرف انرژی a و a+ چیست؟

 

برچسب انرژی a+++ چیست؟

یکی از موارد مهم درمبحث برچسب انرژی چیست؟ شناخت انواع برچسب انرژی می باشد. در این بخش به آشنایی برچسب انرژی a+++ می‌پردازیم، محصولاتی که این برچسب را بروی خود نصب شده دارند، یعنی کمترین میزان مصرف انرژی را داشته و بسیار مقرون به صرفه هستند. این برچسب به عنوان بهترین رتبه از میزان مصرف انرژی شناخته شده است.

 

برچسب انرژی a+++ چیست؟

 

چرا برچسب انرژی مهم است؟

برچسب انرژی در کنار تمام موارد گفته شده یک شناسنامه برای لوازم الکترونیکی شما محسوب می شود، اینکه بدانیم چه لوازمی را با چه ویژگی هایی خریداری می کنیم، یک نکته مثبت و موثر در استفاده درست، بهینه و کارآمد از این لوازم می باشد.

4.5 امتیاز از 1642 رای


در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین