مراحل پاکسازی صورت در خانه + 15 ماسک خانگی

ثبت درخواست " پاکسازی صورت بانوان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مراحل پاکسازی صورت در خانه + 15 ماسک خانگی
یکی از رازهای جوان ماندن و زیبا به نظر رسیدن پوست، پاکسازی صورت در خانه و یا آرایشگاه است، این روش، یکی از راه‌های مراقبتی و محافظتی از پوست می‌باشد. روزانه منافذ پوست شما با آلودگی‌ها و کثیفی‌ها پر می‌شود به خصوص پوست افرادی که در شهرهای شلوغ و آلوده زندگی می‌کنند. اگر این آلودگی‌ها را از روی پوست صورت برطرف نکنیم، تبدیل به جوش و لکه می‌شوند.

به دلیل همین آلودگی‌ها، فرایند لایه برداری و پاکسازی پوست در منزل باید به صورت مرتب انجام شود. برای این کار، روش‌های مختلفی وجود دارد، به همین دلیل ما در این محتوا، علاوه بر توضیح مراحل پاکسازی صورت در خانه،  نحوه ساخت 15 ماسک خانگی برای تکمیل روتین پاکسازی پوست را به شما آموزش داده‌ایم.

هدف از پاکسازی صورت در خانه چیست؟

وقتی که با اهداف پاکسازی پوست در منزل آشنا شوید، بدون شک این کار را بخشی از کارهای روتین هفته خود قرار می‌دهید، چه چیزی زیباتر از داشتن یک پوست سالم و شفاف است؟ شما با پاکسازی صورت در خانه به صورت دوره‌ای، 3 هدف زیر را دنبال می‌کنید:

 • از بین بردن سلول‌های مرده پوست ( اصطلاحا به آن لایه برداری هم می‌گویند) که باعث شادابی و درخشان شدن پوست می‌شود.
 • از بین بردن چربی اضافی پوست ( به صورت کلی، پوست به مقداری چربی طبیعی نیاز دارد)
 • از بین بردن آلودگی هایی که در طول روز و هفته روی صورت می‌نشیند و باعث ایجاد جوش می‌شود.
 • خون رسانی و آبرسانی پوست به کمک بخور، ماساژ و استفاده از مواد طبیعی.

 

مراحل پاکسازی پوست در منزل

برای داشتن یک پاکسازی خوب در منزل، لازم است یک سری مراحل را به ترتیب و اصولی پیش ببرید تا در نهایت به اهداف بالا برسید. پس با ما همراه باشید، و مراحلی که شرح می‌دهیم را به ترتیب اجرا کنید.

 

پاکسازی صورت در خانه

 

1. صورتتان را بشویید 

شستن صورت نه تنها پیش از شروع مراحل پاکسازی پوست اهمیت زیادی دارد و پوست شما را از آلودگیهای سطحی پاک می کند، بلکه لازم است به صورت روزانه، حداقل 2 بار از شوینده صورت استفاده کنید تا از بسته شدن منافذ پوست و ایجاد جوش جلوگیری کنید. 

 1. مو و چتری‌هایتان را به کمک یک کش یا موگیر کاملا ببندید تا صورتتان کاملا در معرض دید قرار گیرد.
 2. ابتدا با آب ولرم، کمی صورتتان را مرطوب کنید.
 3. بعد از آن، برای چند دقیقه با شوینده مناسب پوستتان به صورت حرکات دایره‌ای کل صورت را بشویید و تمیز کنید. 
 4. بعد از آن با یک حوله تمیز و نرم، با حرکات ضربه‌ای پوستان را خشک کنید و برای مرحله بعد آماده شوید.

 


پاکسازی صورت تو خونه

 

2. پوستتان را لایه برداری کنید

مرحله دوم از پاکسازی صورت در خانه، مربوط به لایه برداری و اسکراپ پوست است. با لایه برداری پوست‌های مرده از بین می‌رود و دیگر منافذ پوست با این سلول‌ها بسته نمی‌شوند، در نتیجه دیگر بر اثر آلودگی، جوش نمیزنید. برای لایه برداری به نکات زیر توجه کنید:

 • از اسکراب یا لایه بردار مناسب با پوستتان استفاده کنید (برای لایه برداری و پاکسازی صورت در خانه برای پوست خشک، بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که دارای سالیسیلیک اسید باشد.)
 • حتما از محصولاتی استفاده کنید که دانه های اسکراب دارند، چون به تمیز شدن عمیق پوست کمک می‌کند.
 • شما می‌توانید از لایه بردارهای خانگی هم استفاده کنید ( اگر برای خواندن لایه بردارهای خانگی عجله دارید، اینجا را کلیک کنید)

 

نحوه و روش لایه برداری پوست صورت؟

مقداری از اسکراب خود یا اسکراب خانگی را روی دستتان بریزید و به کمک آن و با حرکات دایره‌ای، برای چند دقیقه پوست صورتتان را ماساژ دهید. فقط به دلیل دانه دار بودن این محصولات لازم است که ماساژ را آرام و ملایم انجام دهید. بعد از آن صورت را با آب گرم بشویید و خشک کنید. 

 

روش پاکسازی صورت در خانه

 

3. پوستتان را بخور دهید

از مهمترین مزایای بخور دادن در مراحل پاکسازی پوست خشک و معمولی در منزل می توان به، آبرسانی پوست، پاکسازی عمیق منافذ پوست، بیرون آمدن جوش‌های سرسیاه و چرکی از پوست اشاره کرد. پس این مرحله را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

شما می‌تانید این کار را با دستگاه‌های آماده در بازار انجام دهید و یا یک ظرف بزرگ را آب کنید و بعد از جوش آمدن آب، پوستتان را بخور دهید. استفاده از یک پارچه یا روسری روی سرتان، تاثیر آن را بیشتر می‌کند.

 

پاکسازی صورت در خانه برای پوست خشک

 

4. روی پوستتان ماسک بزنید

بعد از بخور دادن صورت، وقت آن رسیده است که به پوستتان مواد مغذی برسانید و آن را آبرسانی کنید، به همین خاطر، استفاده از ماسک صورت در این مرحله ضروری است. در این مرحله به مدت 10 تا 20 دقیقه باید از یک ماسک آبرسان و حاوی مواد مناسب برای پوستتان استفاده کنید (البته زمان استفاده از ماسک ها، کمی با هم فرق دارند).

اگر وقت درست کردن ماسک خانگی ندارید، می‌توانید از محصولات و ماسک‌های آماده در بازار استفاده کنید، اما اگر می‌خواهید ماسک خانگی درست کنید، ما در این محتوا 15 روش برای ساخت ماسک را شرح داده ایم، اینجا را کلیک کنید تا سریعا روش تهیه آنها را بخوانید.

 

پاکسازی پوست در منزل

 

استفاده از مرطوب کننده فراموش نشود

در مرحله آخر از پاکسازی صورت در خانه، باید بعد از شستن ماسک و خشک کردن پوست، کل صورت را به وسیله یک مرطوب کننده مرطوب کنید. این بخش بسیار مهم و کلیدی است و تکمیل کننده تمامی مراحل قبل است، پس فراموشش نکنید. 

نکته مهم در مزطوب کردن پوست صورت این است که از یک مرطوب کننده مناسب پوستتان استفاده کنید، به خصوص افرادی که پوست خشکی دارند، لازم است مرطوب کننده به صورتی باشد که خشکی پوست را تا حدودی برطرف کند.

 

انواع لایه بردار خانگی برای پاکسازی صورت

اگر برای لایه برداری، محصول خاصی را دردسترس ندارید و یا به محصولات اماده در بازار حساس هستید، می‌توانید خودتان در خاله لایه بردار درست کنید و استفاده کنید. یکی از روش های زیر را انتخاب کنید.

 • 1 قاشق چایخوری شکر + 1 قاشق چایخوری عسل + 1 قاشق چایخوری شیر
 • 1 قاشق چایخوری بلغور جو دوسر + 1 قاشق چایخوری عسل + 1 قاشق چایخوری روغن زیتون
 • 1 قاشق چایخوری بادام آسیاب شده + 1 قاشق چایخوری عسل + 1 قاشق چایخوری آب

 

15ماسک خانگی برای پاکسازی پوست در منزل

از آنجایی که یکی از مراحل پاکسازی صورت در خانه، استفاده از ماسک بود، ما در ادامه 15 روش برای ساخت ماسک خانگی را برایتان شرح داده ایم،

 

1. پاکسازی صورت در خانه با لیمو

لیمو از میوه‌هایی است که در پاکسازی پوست بسیار مناسب است. ترکیب لیمو با مواد مختلف باعث لایه برداری و پاکسازی پوست در خانه می‌شود. 3 ماسکی که می‌توان با لیمو تهیه کرد شامل:

 • لیمو + خیار (باعث مرطوب شدن پوست می‌شود): برای تهیه این ماسک آب لیموی تازه را گرفته سپس خیار را رنده کنید و با آب لیمو مخلوط کنید سپس آن را بر روی پوست خود قرار دهید.
 • لیمو + عسل (باعث طراوت و شادابی پوست می‌شود) : به این صورت که آب لیمو را با دو قاشق عسل مخلوط کنید و روی صورت بگذارید، بعد از 20 دقیقه آن را بشویید.
 • لیمو + شکر : به این صورت که آب لیمو و شکر را به طور مساوی با هم ترکیب می‌کنیم، روی پوست قرار می‌دهیم و بعد از 10 دقیقه آن را شستشو می‌دهیم.

 

پاکسازی پوست در خانه پاکسازی پوست خشک

 

2. سرکه سیب، برای پاکسازی صورت

یکی از راه‌های ترمیم و احیای پوست، استفاده از ترکیب سرکه سیب و آب است. ماساژ دادن سرکه سیب و آب بر روی پوست باعث صاف شدن و متعادل‌سازی چربی پوست می‌شود.

 

3. پاکسازی صورت با عسل

ماسک عسل به تنهایی باعث سفت شدن پوست می‌شود. ماسک عسل و دارچین روش بسیار مناسب برای از بین بردن باکتری پوست می‌باشد و به روشن شدن و پاکسازی پوست کمک می‌کند. برای تهیه این ماسک عسل و دارچین را به مقدار مناسب با یکدیگر ترکیب کنید تا مخلوطی خمیری شکل درست شود سپس این مخلوط را روی پوست خود بگذارید و بعد از 15 دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

 

پاکسازی پوست تو خونه

 

(محتوای پیشنهادی: کانسیلر چیست؟)

 

4. پاکسازی پوست در خانه با جوش شیرین

اگر می‌خواهید پوست صافی داشته باشید یک قاشق چایی‌خوری جوش شیرین را با عسل ترکیب کنید و چند دقیقه بعد روی پوست خود ماساژ دهید و در آخر با آب معمولی آن را بشویید.

 

5. ساخت ماسک خانگی با نعنا و ماست

برای تهیه این ماسک مقدار مساوی پودر نعنا و مقداری ماست را با هم ترکیب میکنیم و به مدت 15 دقیقه آن را بر روی پوست می‌گذاریم و بعد از آن با آب ولرم پوست را شستشو می‌دهیم.

 

6. پاکسازی عمیق پوست در خانه با گل رخت شوی

برای تهیه این ماسک یک قاشق غذاخوری گل رخت‌شویی، آب و بلغور جودوسر را ترکیب کنید و این ترکیب را به مدت ۱۰تا ۱۵ دقیقه روی صورت‌تان بگذارید. در‌ آخر، صورت خود را با آب معمولی بشویید و با یک حوله‌ی نرم خشک کنید، سپس از یک مرطوب‌کننده‌ی ملایم استفاده کنید. این ماسک به شما کمک می‌کند‌ از منافذ مسدودشده خلاصی پیدا کنید و موادی که این منافذ را مسدود کرده‌اند، بیرون می‌آورد.

 

7. پاکسازی صورت در خانه با تخم مرغ

برای درمان منافذ مسدود شده پوست می‌توان از سفیده تخم‌مرغ استفاده کرد. سفیده‌ی تخم‌مرغ دارای خواصی است که پوست را شفاف و جوان‌ می‌کند و اندازه‌ی منافذ را کوچک‌تر کرده و از پوست‌ شما در برابر آلودگی محافظت می‌کند. برای تهیه ماسک آن، باید سفیده تخم‌مرغ را به مدت 5 دقیقه در یخچال بگذارید وسپس آن را با آب نصف لیمو ترکیب کنید و روی پوست تمیز قرار دهید و 10 دقیقه بعد آن را بشویید.

 

8. ساخت ماسک با جودوسر

 جو دوسر می‌تواند منافذ پوست شما را تمیز کرده و چربی اضافی آن را جذب کند و تا حدودی عمل لایه برداری را انجام دهد. برای تهیه آن نصف فنجان جو را پخته سپس با مقداری روغن زیتون ترکیب کرده و این ترکیب را روی صورت خود بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. سپس آن را با دستمال مرطوب پاک کنید و صورت خود را با آب خنک یا کاملا سرد پاک کنید.

 

9. پاکسازی پوست با آلوئه ورا

بعد از تهیه گیاه الوئه ورا عصاره آن را استخراج کنید (گیاه را از وسط برش دهید و بخش گوشتی شکل آن را بردارید و در مخلوط کن، آن را کاملا میکس و یکدست کنید) و روی پوست بگذارید و پس از 30 دقیقه آن را بشوویید؛ از این ماسک می‌توانید در هفته تا 4 مرتبه هم، استفاده کنید.

 

10. پاکسازی صورت در خانه با زردچوبه

برای تهیه این ماسک در ابتدا یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با مقدار کافی آب آناناس ترکیب کنید، به خوبی هم بزنید تا یک ماسک یکنواخت به دست آورید و آن را روی پوست خود ماساژ دهید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود و بعد با آب گرم بشویید.

 

11. پاکسازی صورت در منزل با جعفری

یک کاسه پر از جعفری را داخل کاسه بریزید. اجازه دهید که خنک شود و سپس این مخلوط را از صافی رد کنید تا برگ‌های جعفری کاملا از آب جدا شود. یک پارچه‌ی تمیز را در این محلول بخیسانید. سپس آن را به مدت ۱۰تا ۱۵ دقیقه روی پوست خود بگذارید. شما می‌توانید هر دو روز یکبار این روش را انجام دهید.

 

12. ساخت ماسک خانگی با سیب‌زمینی

سیب زمینی ماسک آبرسان بسیار خوبی برای پوست می‌باشد. برای این کار ابتدا یک عدد سیب زمینی تازه را رنده کنید سپس آن را روی پوستتان اعمال کنید و بعد از 5 دقیقه با آب سرد بشویید، این کار را یکبار در روز تکرار کنید تا بهترین نتایج را بدست آورید.

 

13. پاکسازی صورت در خانه با توت‌فرنگی

ماسک توت فرنگی و ماست، پوست شما را به شدت لطیف و شفاف می‌کند. برای این کار ابتدا چند عدد توت‌فرنگی را له کرده و آن را ب ماست مخلوط کنید سپس آن را روی پوست خود بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب معمولی بشویید.

 

روش پاکسازی صورت در منزل

 

14.پاکسازی پوست با ماسک خانگی از گردو

یکی ازموادی که به صاف شدن پوست بسیار کمک می‌کند ماسک گردو است؛ برای تهیه این ماسک، گردو را پودر کنید و با مقدار مساوی ماست ترکیب کنید و روی پوست بگذارید بعد از 10 دقیقه با آب پوست خود را تمیز کنید. ماسک دیگری که با گردو می‌توان درست کرد به این صورت است که چند عدد گردو را در آب خیس دهید و بعد از یک روز آن را له کنید وبا یک قاشق گلاب ترکیب کرده آن را روی پوست به مدت 1 ساعت قرار دهید، سپس آن را با آب ولرم بشویید.

 

15. پاکسازی صورت با موز

 موز باعث پاکسازی پوست شما می‌شود، عسل نیز برای جلوگیری از خشکی پوست بسیار مناسب است. برای تهیه‌ی این ماسک، یک عدد موز را له‌ کنید و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید، روی صورت خود بمالید و پس از 15 دقیقه آن را بشویید.

 

پاکسازی پوست خشک در منزل

 

پیشنهاد برای پاکسازی صورت در خانه برای پوست خشک 

برای پاکسازی پوست خشک می‌توان از ماسک الوئورا و ماسک عسل استفاده کرد این دو ماده آب‌رسان بسیار قوی برای پوست‎‌ خشک می‌باشند. یک ماسک دیگر برای پوست‌های خشک، ماسک آب لیمو با شکر است و مانند یک اسکراب عمل می‌کند که باعث شادابی پوست خشک می‌شود.

 

نکات مهم که تاثیر پاکسازی صورت را تکمیل می‌کند

 درست است که شما مراحل پاکسازی را به خوبی و درست انجام می‌دهید، اما رعایت نکاتی، در طول هفته و روز، تاثیر آن را دو چندان می‌کند. برای پاکسازی پوست در خانه بهتر است موارد زیر را رعایت کنید.

 • در مرحله بخور از پاکسازی پوست، وقتی که صورت را بخور دادید، با دستان تمیز، تا جایی که می‌شود جوش‌های سر سیاه را تخلیه کنید.
 • سعی کنید هر صبح و شب صورت خود را بشویید و ترجیحا شب‌ها ماسک را روی صورت خود بگذارید.
 • رو بالشی خود را هر هفته بشویید و تعویض کنید
 • شما می‌توانید هفته ای یک بار پوست را به صورت عمیق پاکسازی کنید. اما این ماسک‌های خانگی را می‌توانید به صورت روزانه مصرف کنید.

در این محتوا به صورت کامل 5 مرحله پاکسازی صورت در خانه را توضیح دادیم و 15 روش برای ساخت ماسک خانگی جهت استفاده در مراحل پاکسازی پوست را شرح دادیم. قطعا با رعایت این مراحل و نکات و اجرای آن به صورت یک روتین، متوجه تغییرات خود در طول زمان می‌شوید. ناگفته نماند که اگر تمایل به پاکسازی صورت در آرایشگاه دارید، از طریق سایت "خدمت از ما" می توانید قیمت پاکسازی صورت در ارایشگاه را دریافت کنید.

4.5 امتیاز از 1552 رای


پاکسازی صورت بانوان
برای سرویس پاکسازی صورت بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین