آبرسانی به مو و رفع خشکی مو

ثبت درخواست " کراتینه مو بانوان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آبرسانی به مو و رفع خشکی مو

آبرسانی به مو و رفع خشکی مو، از اقدامات مفید و کاربردی برای برگرداندن سلامت مو است. خشکی مو و نرسیدن آب کافی به ساقه‌ی مو در اثر استفاده مداوم از اتو و سشوار و همین طور رژیم غذایی ناسالم رخ می‌دهد. آبرسانی به مو و رفع خشکی مو بر اساس جنس موها به روش‌های مختلف گیاهی و دارویی صورت می‌گیرد.

استفاده از بهترین ماسک آبرسان مو و کاربرد درمان گیاهی خشکی مو در رفع این مشکل و در نهایت جلوگیری از عارضه‌های دیگر مثل موخوره در مو می‌شود.کراتینه مو با مواد گیاهی و استفاده از اسپری آبرسان گیاهی گاهی از مصارف دارویی در آبرسانی به مو و رفع خشکی مو موثر تر واقع می‌شوند.

 

 

یافتن علت خشکی مو و از بین بردن موخوره نکته مهمی است که در آبرسانی به مو تاثیر فراوانی دارد. یافتن علت خشکی و شکنندگی در موها، در هنگام بررسی راهکار‌های آبرسانی به مو و رفع خشکی مو صورت می‌گیرد. با شناخت بهترین ماسک آبرسان مو و همین طور درمان گیاهی خشکی مو تا جایی که می‌توانید از درمان‌های دارویی و عوارض احتمالی آنها روی پوست و مو فاصله بگیرید.

 

آبرسانی برای مو و رفع خشکی مو

 

آبرسانی به مو و رفع خشکی مو

پروسه انجام آبرسانی به مو و رفع خشکی مو پس از شناخت دلایل تحریک کننده پوست سر و از دست دادن طراوت موها بهتر صورت می‌گیرد. آبرسانی به مو با روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. برخی با استفاده از ماسک‌های طبیعی مو و برخی دیگر ترجیح می‌دهند از مواد دارویی برای آبرسانی مو و رفعی خشکی مو استفاده کنند. در این مطلب پس بررسی دلایل موثر در خشکی مو، به معرفی چندین روش برای آبرسانی به مو و رفع خشکی مو می‌پردازیم.

 

آبرسانی به مو و رفع خشکی مو - درمان گیاهی خشکی مو

 

برخی از افراد کوتاهی مو را علاجی برای خلاصی از موخوره و خشکی خصوصا در قسمت‌های پایینی مو می‌دانند. انتخاب مدل موی باب و دیگر مدل‌های کوتاهی مو در این مواقع بسیار طرفدار دارد. اما راهکارهای زیادی برای جلوگیری از درگیری مو با عارضه مو خوره و خشکی وجود داشته که می‌توانید در ادامه با آن‌ها آشنا شوید.

 

عوامل موثر در خشکی مو

خشکی مو در اثر از دست دادن رطوبت مو بوجود می‌آید. شفافیت موها در این حالت از دست رفته و موها مجعد و سست می‌شود. فولیکول مو به غده‌هایی که چربی‌شان را به ساقه‌ی مو منتقل می‌کنند، متصل است. بنابراین موهایی که چربی نسبی خود را در اثر حمام آفتاب، استفاده بیش از حد از سشوار و اتو و تاثیر منفی کلر آّب از دست داده باشد دچار خشکی می‌شوند.

 

عوامل موثر در بروز خشکی مو

 

در این هنگام باید به فکر آبرسانی به مو و رفع خشکی مو باشیم. چند نمونه از عوامل ایجاد کننده خشکی مو به صورت زیر تحت نظر متخصصان پوست و مو تشخیص داده شده است.

  • شستن بیش از حد موها، استفاده مدام از شامپو و نرم کننده
  • استفاده بی رویه از اتوی مو وسشوار
  • استفاده از دستگاه‌های صاف کننده و فر کننده مو
  • بیماری زمینه ای
  • بی اشتهایی عصبی
  • کم کاری غده تیروئید
  • نوعی بیماری ژنتیکی نادر به نام سندرم منکس

 

اقدامات موثر در آبرسانی به مو و رفع خشکی مو

موهای سر تاثیر زیادی در زیبا نشان داده چهره دارد. برخورداری از موهای سالم به دور از هر گونه شکنندگی نیازمند رعایت یک سری اصول مراقبتی مناسب است. آبرسانی به مو و رفع خشکی مو از مهم ترین عواملی است که در نگهداری و بهبود وضعیت موها می‌توان به آن اشاره داشت. برای سهولت در انجام این کار استفاده از انواع آبرسان‌های خانگی، روش‌های طبیعی رفع خشکی مو، ماسک‌های طبیعی کراتیه مو، آبرسانی موهای چرب و خشک و در نهایت یافتن علت خشکی مو و موخوره بسیار موثر است.

 

آبرسانی به مو و رفع خشکی مو در روش‌های مختلف

 

استفاده از روش‌های طبیعی در کنار عوارض کمتر ممکن است، زمان بهبودی کندی را به دنبال داشته باشد، بنابراین افراد زیادی با انتخاب روش‌های دارویی برای آبرسانی به مو و رفع خشکی مو اقدام می‌کنند. در این توجه به قرار داشتن تحت نظر یک پزشک متخصص پوست و مو یک نکته مهم است که باید به آن توجه شود.

 

اسپری آبرسان مو خانگی

اسپری‌های آبرسان مو خانگی برای آبرسانی به مو و رفع خشکی مو، با استفاده از انواع مواد طبیعی در دسترس به راحتی تهیه شده و قابل استفاده است. مواد طبیعی مانند انواع روغن‌های گیاهی، مواد پروتئیه و جوشانده‌های گیاهی از رایج‌ترین مواد در تهیه اسپری آبرسان مو خانگی برای رفع خشکی مو است.

 

اسپری‌های آبرسان مو خانگی

 

بهترین ماسک آبرسان مو - درمان گیاهی خشکی مو

ماسک‌های آبرسان مو و به کارگیری روش‌های درمانی گیاهی خشکی مو امروزه با استقبال زیادی مواجه شده است. از دست رفتن زیبایی مو و ایجاد شکنندگی و خشکی مو تحت تاثیر عواملی مثل آب و هوا، آلودگی هوا، استرس، استفاده نامناسب از لوازم بهداشتی و رعایت نکردن نکات تغذیه ای روزانه بر افراد متمایل برای استفاده از ماسک‌های آبرسان مو می‌افزاید.

 

بهترین ماسک آبرسان مو - درمان گیاهی خشکی مو

 

 یک سری از ماسک‌های طبیعی و خانگی مو را برای آبرسانی به مو و رفع خشکی مو به صورت زیر معرفی می‌کنیم.

 

شیر نجوشیده

از یک ظرف شیر و پنه برای آغشته کردن پوست و موی سر خود استفاده کنید. سپس با گذشت یک ساعت از قرار دادن این ماسک بر روی سر، موهایتان را بشویید.

 

ماسک‌های طبیعی برای آبرسانی به مو و رفع خشکی مو

 

سرکه سیب

از جمله ماسک‌های آبرسانی به مو و درمان گیاهی خشکی مو می توان سرکه سیب را نام برد. به مقدار یک کاسه سرکه سیب را فراهم کرده، پوست و موی سر خود را با پنبه سرکه‌ای آغشته کنید. پس از 5 تا 10 دقیقه موهایتان بشویید.روش دیگر استفاده از سرکه سیب با مقداری آب و بصورت رقیق شده آن است. از این ماده پس از شستن موها با با شامپو بعنوان یک نرم کننده طبیعی استفاده کنید.

 

سرکه سیب یک ماسک طبیعی آبرسانی به مو

 

روغن نارگیل

روغن نارگیل و خواص شگفت انگیز آن بر آبرسانی به مو و رفع خشکی مو، این ماده را بهترین ماسک طبیعی تبدیل کرده است. برای استفاده از روغن نارگیل سر انگشتان خود را به این روغن آغشته کرده و پوست و موهای سرتان را با آن ماساژ دهید. برای داشتن نتیجه بهتر کمی روغن نارگیل را گرم کرده و یک شب تا صبح روی موهایتان قرار دهید. صبح موها و سرتان را بشویید.

 

روغن نارگیل  یک ماسک طبیعی آبرسانی به مو

 

برگ کاری (ادویه غذا)

این ماده که در انواع ادویه غذا استفاده می‌شود، به عنوان یک ماده موثر در آبرسانی به مو و رفع خشکی مو شناخته شده است. کلسیم، ویتامین، فسفر و آهن موجود در برگ کاری به تغذیه مناسب مو کمک می‌کند و مواد از دست رفته ریشه و ساقه مو را تامین می‌کند. پنج و شش عدد برگ کاری را با روغن نارگیل در مدت زمانی چند دقیقه گرم کنید. پس از خنک شدن این ماسک را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی موهایتان سرتان گذاشته و حوله را روی آن قرار دهید.

 

برگ کاری (ادویه غذا) یک ماسک طبیعی آبرسانی به مو

 

دانه‌ی شنبلیله

از دیگر روش‌های آبرسانی مو و رفع خشکی مو، استفاده از دانه‌ی شنبلیله است. دانه‌ی این گیاه تاثیر بسزایی در رفع خشکی مو و برگرداندن لطافت و سلامت مو دارد. اندازه 50 گرم دانه‌ی شنبلیله زا به مدت یک شبانه روز در آب گرم قرار دهید. این دانه‌های خیس خورده را کوبیده و به شکل خمیر در بیاورید. برای افزایش خاصیت این ماسک چهار قاشق غذاخوری ماست، چند قطره روغن زیتون و مقداری عسل را به آن اضافه کنید.

 

دانه‌ی شنبلیله یک ماسک طبیعی آبرسانی به مو

 

مواد را ترکیب و خمیر تهیه شده را روی سرتان قرار دهید و موهایتان را با کلاه مخصوص حمام بپوشانید. بعد از 45 دقیقه موهایتان را با یک شامپوی معمولی و ملایم بشویید. برای گرفتن نتیجه مطلوب از این ماسک آبرسانی مو و روش‌ طبیعی رفع خشکی مو دو بار در هفته این کار را انجام دهید.

 

روغن زیتون

از بهترین روش‌های آبرسانی به مو و رفع خشکی مو می‌توان به استفاده از روغن زیتون اشاره داشت. چندین روش برای تهیه ماسک روغن زیتون وجود دارد. می‌توانید با گرم کردن روغن زیتون و ماساژ دادن سرتان با این روغن به رفع خشکی موهایتان کمک کنید.

 

روغن زیتون یک ماسک طبیعی آبرسانی به مو

 

برای بهبود خاصیت آبرسانی مو و رفع خشکی مو روغن زیتون، استفاده از یک عدد تخم مرغ و خیار پوست کنده نیز موثر است. این مواد را پس از قرار دادن در یک مخلوط کن به مدت 10 دقیقه روی موهایتان قرار داده سپس آن را بشویید. مقدار روغن زیتون مصرفی در این ماسک 4 قاشق غذاخوری است.

 

میوه آووکادو

برای آبرسانی به موهایتان استفاده از این میوه چر خاصیت‌های شگفت انگیز را فراموش نکنید. یک ماسک پیشنهادی برای استفاده از خاصیت آووکادو در آبرسانی مو و خشکی مو به این صورت تهیه می‌شود. قسمت داخلی یک آووکادو را له کرده و یک‌چهارم فنجان شیر و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن نارگیل را به آن اضافه کنید. این ماده را به ساقه و ریشه موها بزنید و با کلاه حمام بپوشانید. بعد از 15 دقیقه موهایتان را با آب ولرم بشویید.

 

میوه آووکادو یک ماسک طبیعی آبرسانی به مو

 

گیاه بابونه

استفاده از ماسک طبیعی چای بابونه داغ به همراه یک چهارم فنجان روغن زیتون به آبرسانی مو و رفع خشکی مو کمک می‌کند. قرار دادن این محلول بر روی موهایتان علاوه بر هیدراته کردن موها، موخوره و خشکی مو را رفع می‌کند.

 

گیاه بابونه یک ماسک طبیعی آبرسانی به مو

 

آبرسان مو برای موهای چرب و موهای خشک

استفاده از ماسک طبیعی در آبرسانی به موهای چرب و خشک تاثیر فراوانی دارد. یک نمونه از این ماسک‌های طبیعی در قسمت قبلی معرفی شده است. در صورتی که تمایل به استفاده از روش‌های طبیعی آبرسانی به مو و رفع خشکی مو در این حالت ندارید، می‌توانید تحت نظارت یک متخصص از روش‌های دارویی بهره ببرید.

 

آبرسان مو برای موهای چرب و خشک

 

کراتینه مو با مواد گیاهی

استفاده از مواد طبیعی در تقویت موها و آبرسانی مو ورفع خشکی مو بسیار تاثیر دارد. یکی از این روش‌های موثر برای رفع خشکی مو یافتن علت خشکی مو و موخوره و همین طور کراتینه مو با مواد گیاهی است. خشکی مو به خودی خود عامل اصلی ایجاد موخوره است. در این قسمت سعی داریم با معرفی مواد طبیعی برای کراتینه موبه رفع خشکی مو کمک کنیم.

 

کراتینه مو با مواد گیاهی

 

ماسک کراتینه طبیعی روغن نارگیل و تخم مرغ

تخم مرغ و خاصیت پروئینه این ماده طبیعی آن را به یکی از اصلی ترین مواد طبیعی کراتینه مو تبدیل کرده است. طرز تهیه ماسک کراتینه مو در این حالت به این صورت است. یک قاشق غذاخوری پر مایونز یا نصف استکان شیر پرچرب، یک عدد موز، دو قاشق غذاخوری عسل، یک عدد زرده ی تخم مرغ و یک قاشق روغن نارگیل را در مخلوط کن بریزید. این خمیر تهیه شده را به مدت 20 دقیقه قبل از حمام روی موهایتان قرار دهید.

 

ماسک کراتینه طبیعی روغن نارگیل و تخم مرغ

 

ماسک کراتینه طبیعی تخم مرغ، عسل و روغن زیتون

تمامی مواد به کار رفته در این ماسک در آبرسانی به مو و رفع خشکی مو تاثیر مثبت دارند. ترکیبات این ماسک به این صورت است که 2 قاشق غذاخوری عسل، 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم ترکیب کرده و قبل از حمام به موهایتان بمالید و بعد از گذشت 15 دقیقه، مو های خود را آبکشی کنید. با افزودن یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یا 2 قاشق غذاخوری از پودر دارچین به تاثیر بهتر این ماسک کراتینه مو در رفع خشکی مو کمک کنید.

 

ماسک کراتینه طبیعی تخم مرغ، عسل و روغن زیتون

 

استفاده از انواع روغن‌های گیاهی در کنار مواد غذایی مثل تخم مرغ و ماست و میوه‌هایی مانند موز و آووکادو می‌توانید به راحتی آبرسانی مو و رفع خشکی مو با مواد طبیعی انجام دهید. روش‌های طبیعی آبرسانی به مو و رفع خشکی مو اگر چه مدت زمان زیادی را برای نشان دادن بهبود نیاز دارند اما از عوارض احتمالی مصرف دارو در این سبک درمان خشکی مو در امان هستید.

4.5 امتیاز از 1446 رای


کراتینه مو بانوان
برای سرویس کراتینه مو بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین