نگهداری و مراقبت از موهای کراتینه شده

ثبت درخواست " کراتینه مو بانوان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نگهداری و مراقبت از موهای کراتینه شده

موهای کراتینه شده نیاز به مراقبت بیشتری دارد. برخی از بانوان برای راحت شدن از موهای وز و بدون حالت خود، به سراغ کراتینه کردن موی خود می‌روند؛ و همانطور که این روش صاف کردن مو روشی دارد، مراقب از موهای کراتینه شده و نحوه نگهداری از آن نیز اصولی دارد.استفاده از نرم کننده‌ها گرفته تا انواع ماسک تقویت مو را برای نگهداری از موهای کراتینه جدی بگیرید.

مراقبت از مو در تمامی شرایط یک اصل مهم در رعایت اصول بهداشت و زیبایی پوست و مو است. حال ما در این پست آموزشی می‌خواهیم همه چیز در مورد نحوه نگهداری از موهای کراتینه شده و بایدها و نبایدهای مراقبت بعد از کراتینه کردن مو، معرفی بهترین ماسک مو و شامپو بعد از کراتینه مو و ... نیز به شما بگوییم. پس جایی نروید و در ادامه مطلب همراه ما باشید.

چه کسانی نباید موهای خود را کراتینه کنند؟

کراتینه کردن مو برای بانوان باردار، ممنوع است. همچنین اگر شخصی سابقه حساسیت نسبت به آلدئید و فرمالدئید ها را دارید بهتر است از انجام کراتین صرف نظر کند. همچنین قابل ذکر است که استفاده از کراتین مو برای موهای آسیب دیده توصیه نمی‌شود زیرا این موها تحمل اتوکشی در دمای بالا را ندارد و باعث از بین رفتن مقاومت مو و آسیب جدی مو می‌شود.

 

اصول مراقبت از موهای کراتینه

 

نحوه مراقبت از موهای کراتینه شده در روزهای اول

  • بانوانی که موهای بلندی دارند و با کراتینه موهای خود را لخت کرده اند؛ دقت داشته باشید که تا ۴ روز بعد از کراتین کردن مو، اگر موهایتان را زیاد دستکاری کنید، احتمال پیچ خوردگی موهایتان بالا می‌رود. در طول چند روز اول، هنگام خواب، بیشتر مراقب باشید.
  • برای نگهداشتن موهای کراتینه شده به هیچ وجه از کش یا سنجاق سر استفاده کرد.
  • تا 72 ساعت بعد از کراتینه کردن موهایتان را خیس نکنید و اگر موهای شما خیس شد آنها را فورا با سشوار خشک نمایید.
  • شرایط نگهداری از موهای کراتینه کوتاه شده به مراتب راحت تر از موهای بلند است. مدل موی باب و دیگر مدل‌های مو کوتاه پس از کراتینه جلوه خاصی دارند که همیشه مرتب دیده شدن آن‌ها مستلزم نگهداری صحیح است. 

 

نحوه شستشوی موهای کراتینه شده

استفاده از شامپو مخصوص موهای کراتینه شده یکی از اصلی‌ترین نکات است. توصیه می‌کنیم که هنگام شستشوی فقط از شامپوهای فاقد سدیم کلراید و سولفات فری استفاده کنید. استفاده از این نوع محصولات سبب ماندگاری بیشتر آثار کراتین موی شما می‌شود. این موضوع درباره نرم کننده و ماسک موهای کراتینه شده هم باید رعایت شود و از نرم کننده‌ها و ماسک‌های فاقد سولفات و سدیم کلراید استفاده کنید.

اگر قیمت شامپوهای مخصوص موهای کراتینه شده برای شما به صرفه نیست؛ و می‌خواهید هزینه خرید شامپو مخصوص را کمتر کنید؛ می‌توانید از شامپو بچه برای موهای کراتینه شده خود استفاده کنید.علاوه بر این موارد استفاده از روغن آرگان برای پوست و مو تقویت موهای آسیب دیده و کراتینه شده را به همراه داشته و عوارض کمتری از مواد شیمیایی روی مو دارد. علاوه بر این مورد در حفظ رطوبت مورد نیاز مو تاثیر دارد.

 

بهترین شامپو مخصوص موهای کراتینه شده 

 همانطور که ذکر کردیم، برای شستشوی موهای کراتینه شده، باید از شامپو فاقد سدیم کلرید و سولفات استفاده کرد. چه بهتر که از شامپو و ماسک ویژه کراتینه استفاده کنید. برای خرید شامپو و ماسک مخصوص موی کاراتین شده، با آرایشگر خود مشورت کنید. بسیاری از آرایشگاه‌ها معمولا خود این محصولات را برای فروش به مشتریان در اختیار دارند. شامپوهای کراتینه حاوی پروتئین جهت حفظ ساختار مو (جادوی رویش مو)، درخشندگی مو و جلوگیری از وز شدن مو می‌شوند.

 

نگهداری از موهای کراتینه شده

 

نکات مهم مراقبتی از موهای کراتینه شده بعد از شستشو

  • بعد از شستشوی موهای کاریتنه شده خود؛ حتما از حوله ی نرم و لطیف استفاده کنید و هنگام خشک کردن مو از ضربه زدن و ساییدن مو خودداری کنید.
  • رطوبت زیاد مو را با باد سرد سشوار خشک کنید و در پایان با برس چوبی موهای خود را شانه کنید.
  • سعی کنید به طور مدام موی خود را شستشو ندهید. دقت داشته باشید که شستشوی مداوم موها باعث می‌شود عمر کراتین موها کمتر شود. اگر موهایتان چرب نیست شستشوی 2 بار در هفته کافی است. درمان چربی موی سر با استفاده از مواد طبیعی در روند نگهداری موهای کراتینه شده تاثیر داشته زیرا از شستشوی مداوم جلوگیری می‌کند.

 

مراقبت از موهای کراتینه شده هنگام شنا

آب شور و آب کلر دار، به موهای کراتینه شده شما آسیب وارد می‌کند همچنین، این مواد موجود در آب استخر، کراتین موهایتان را از بین می‌برند پس یا قبل از شنا یک کلاهک مخصوص شنا سر کنید و موهای خود را بپوشانید و یا در غیر این صورت اول موهایتان را با آب بشویید یا از یک نرم کننده ی بدون نیاز به آبکشی استفاده نمایید. این کارها سبب جلوگیری از نفوذ کلر و آب شور به بدنه ی موی شما می‌شود. بعد از شنا نیز فورا موهایتان را آب بکشید.

 

مراقبت از موهای کراتینه شده

 

بهترین بالشت برای موهای کراتینه شده

آنقدر نحوه نگهداری از موهای کراتینه شده تاثیر دارد که حتی باید به نوع بالشت زیر سر هم دقت کرد. علت نازک شدن مو و شکنندگی آن بیشتر مواقع استفاده از لوازم خواب نامناسب با پارچه‌های حساسیت زا و نامرغوب است.

دقت داشته باشید که برای اینکه موهایتان را به بهترین شکل نگاه دارید، از بالش‌های ساتنی و ابریشمی استفاده کنید. جالب است بدانید که ساتن و ابریشم، میزان اصطکاک بین موی شما و بالشتان را در زمان خواب کاهش می‌دهند و باعث شکنندگی کمتری می‌شوند.همچنین سایر پارچه‌ها، رطوبت مو را می‌گیرند. در حالیکه ساتن و ابریشم رطوبت موهای شما را حفظ خواهند کرد که یعنی موهایتان برای مدت طولانی تری صاف و براق خواهد ماند.

 

کاهش فعالیت های بدنی بعد از کراتینه کردن مو 

پس از کراتینه کردن موهای خود، بهتر است از فعالیت های بدنی زیاد از حد دوری کنید. به عنوان مثال از رفتن به سالن ورزشی باید حداقل در سه روز اول خودداری شود و در دو هفته آینده باید به طور متوسط ​​انجام شود.

 

اتو کشیدن موهای کراتینه شده

همانطور که میدانید از کراتینه برای لخت شدن مو استفاده می‌شود؛ پس لزومی ندارد حساسیت زیادی خرج دهید و باز هم موهای کراتینه شده ی خود را با اتو صاف کنید. باید بدانید که استفاده ی روزانه از اتوی مو یا بابلیس ها سبب خشکی و آسیب به موهای شما خواهد شد بنابراین از وسایل حرارتی تا حدالمقدور استفاده نکنید. همچنین وقتی مو کراتین شده بهتر است که اجازه دهید موها خود به صورت طبیعی خشک شوند.

 

یادتان نرود که به موهای کراتینه شده مرتباً نرم کننده بزنید

کراتینه ای که برای لخت کردن موها مورد استفاده قرار می‌گیرد باعث از بین رفتن روغن طبیعی مو و خشک شدن پوست سر می‌شود؛ پس توصیه می‌شود که برای برگرداندن رطوبت به موها از مواد چرب و مملو از وازلین استفاده نکنید بلکه بهتر است از یک نرم کننده و مرطوب کننده با کیفیت استفاده کنید تا رطوبت موهای شما را در سطح مناسبی حفظ کند. همچنین توصیه می‌شود که پس از شامپو زدن به موهایتان آنها را با نرم کننده بشویید و آب بکشید.

 

نگهداری از موهای کراتینه شده

 

میزان استفاده از نرم کننده به موی شما بستگی دارد. همچنین برای بالا بردن دوام کراتینه، سعی کنید موهای خود را از برخورد مستقیم نور خورشید، دور نگه دارید. ژل آلوورا برای مو با در نظر گرفتن جنس و شرایط مو بعنوان یک تقویت کننده و نرم کننده طبیعی عمل می‌کند.

 

زمان رنگ کردن موهای کراتینه شده

بهتر است که قبل از کراتینه کردن موها، آن‌ها را رنگ کنید، نگران نباشید بدون اینکه به موهایتان آسیبی وارد شود یا مواد کراتینه، کم اثر شوند. این کار می‌تواند به خوبی انجام شود. ولی وقتی موها کراتینه شد، حتما باید برای رنگ کردن مجدد، حداقل سه هفته صبر کنید.

رشد سریع مو در یک روز، داشتن موهای سالم و منحصر به فرد از جمله مواردی است که افراد همیشه به دنبال دستیابی به آن هستند.اصول مراقبت از موهای کراتینه شده بسیار ساده است؛ با کمک موا، می‌توانید موهای کراتینه شده خود را سالم نگه دارید و خواص درمان با کراتین را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید. این کارهای ساده مثل انتخاب شامپو و دیگر محصولات مو و دانستن کارهای ساده ای که باید از ان اجتناب کنید به شما در حفظ نتایج درمان با کراتین کمک می‌کنند.

4.5 امتیاز از 1201 رای


کراتینه مو بانوان
برای سرویس کراتینه مو بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین