روش استفاده از آلوئه ورا برای موی سر

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
روش استفاده از آلوئه ورا برای موی سر

استفاده از آلوئه ورا برای موی سر بعنوان ماسک مو طبیعی کاربرد زیادی دارد. روش استفاده از گیاه آلوئه ورا برای مو و طرز تهیه اسپری آلوئه ورا برای مو یکی از روش‌های تاثیر گذار برای ماسک کردن مو با انواع مواد طبیعی است.نحوه استفاده از آلوورا برای مو و همین طور فواید این نوع ماسک برای انواع مو در روش‌های مختلفی ارائه شده است.

آلوئه ورا از جمله گیاهانی است که علاوه بر پوست برای انواع موی خشک و چرب تاثیرات چشمگیری دارد. استفاده از آلوئه ورا برای موی سر با انواع روغن‌های گیاهی از جمله ماسک‌های پر فایده برای آبرسانی،لطافت و مراقبت از مو به شمار می‌آید. در این مطلب با انواع ماسک مو و استفاده از آلوئه ورا برای موی سر به طریقه‌های مختلف آشنا می‌شویم.

در این مطلب علاوه بر ارائه روش‌های استفاده ار آلوئه ورا برای موی سر، طریقه تهیه انواع ماسک تقویت مو طبیعی و همین طور کاربرد ژل آلوئه ورا در تقویت و رشد انواع موها اشاره خواهیم داشت. با در اختیار داشتن این ماده طبیعی پر خواص در کنار انواع روغن‌ها و مواد طبیعی دیگر می‌توان ماسک‎های خانگی قوی تهیه و موهای خودتان را تقویت کنید.

 

مدت زمان استفاده از آلوورا

 

رفع خشکی و درمان چربی موی سر افراد، جادوی رویش مو با کمترین عوارض پوستی و مویی و همین طور مشاهده تاثیرات چشمگیری در جلوگیری از ریزش مو و رشد سریع مو در یک روز و موارد مشابه در معرفی فواید گیاه آلوورا برای مو به چشم می‌خورد. اما توجه داشته باشید استفاده از این گیاه باید بر اساس تشخیص افراد متخصص و در نظر گرفتن حساسیت‌های احتمالی پوستی و مویی افراد انجام شود. 

 

فواید استفاده از آلوئه ورا برای موی سر

به نسبت طریقه مصرف آلوئه ورا برای پوست، اطلاعات کمتری در خصوص فواید این گیاه برای موی سر وجود دارد. اما چندین روش برای نشان دادن فواید آلوئه ورا برای موی سر به دست آمده که در این قسمت به آن اشاره خواهیم داشت.

 • استفاده از آلوئه و را برای موی سر یک مرطوب کنندگی خاصی را ایجاد می‌کند.
 • ماسک این گیاه به نسبت جنس مو در رفع علت نازک شدن مو و ریزش بیش از حد آن تاثیر بسزایی دارد.
 • آلوئه ورا با آنزیم و اسید چربی که دارد در کاهش التهاب پوست سر تاثیر دارد.
 • آلوئه ورا دارای ویتامین‌های C,E,B12 و فولیک اسید و کولین است که برای تغذیه و تقویت مو کمک می‌کند.

برای داشتن اطمینان از اینکه آلوئه ورا بر روی موهای شما تاثیر مثبتی دارد، ابتدا مقدار کمی از ژل آلوئه ورا را بر روی مو و پوست سرتان امتحان کنید.

 

فواید استفاده از آلوئه ورا برای موی سر

 

روش استفاده از گیاه آلوئه ورا برای مو

روش کاربردی گیاه آلوئه ورا همانند روغن آرگان برای پوست و مو و دیگر گیاهان تقویتی اصولا به صورت‌های مختلفی مثل اسپری و انواع ماسک مو ارائه شده است.افراد با توجه به نوع نیاز موهایشان می‌توانند یکی از روش‌های معرفی شده را برای تقویت مو و رسیدن به نتیجه ایده‌آل شان امتحان کنند.

 

روش استفاده از گیاه آلوئه ورا برای مو

 

امروزه ماسک‌های آلوئه ورا با ترکیبات مختلفی تولید شده و در داروخانه‌ها و مراکز بهداشتی و آرایشی ارائه می‌شوند. علاوه بر این امکان تهیه انواع ماسک آلوئه ورا با مواد طبیعی و در دسترس توسط خود افراد نیز وجود دارد. نمونه‌هایی از دستور تهیه انواع ماسک‌های تقویتی آلوئه ورا در ادامه مطلب ارائه می‌شود.

 

طرز تهیه اسپری آلوئه ورا برای مو

 • یکی از روش‌های استفاده از آلوئه ورا برای موی سر استفاده از اسپری این گیاه برای نرم کنندگی است. طرز تهیه اسپری آلوورا برای مو به این شکل است که یک فنجان از آلوئه‌ورا با مقدار کمی روغن نارگیل و یا روغن‌های دیگر، و یک فنجان آب را با هم مخلوط کرده و برای ایجاد لطافت بر روی مو اسپری کنید.
 • برای استفاده از خاصیت شفافیت بخشی و تقویت رشد مو تلفیقی از یک فنجان آلوئه ورا با چای سبز به همره روغن‌های گیاهی را بر روی موهایتان اسپری کنید.
 • با نیم فنجان آب مقطر، یک قاشق آلوئه ورا و مقداری روغن گیاهی را ترکیب کرده و در یک شیشه بریزید و برای استفاده از خاصیت ضد التهاب آن بر روی موهایتان اسپری کنید.

 

روش استفاده از گیاه آلوئه ورا برای مو

 

روش تهیه ماسک آلوورا برای انواع مو

تهیه انواع ماسک برای استفاده از آلوئه ورا برای موهای سر با در کنار هم قرار دادن روغن‌های گیاهی به روش‌های معرفی شده در این قسمت امکان پذیر است.

 

طرز تهیه اسپری آلوئه ورا برای مو

 

ماسک مو خانگی آلوئه ورا و روغن نارگیل

برای تهیه این ماسک دو قاشق غذاخوری آلوئه ورای تازه و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل هم دما شده با محیط استفاده کنید.

 • این مواد را با هم مخلوط کرده و یک خمیر نرم و یک دست ایجاد کنید.
 • از آنجایی که این ماسک ممکن است بر روی لباستان لک بهتر است در حمام از این ماسک استفاده کنید.
 • ماسک را با نوک انگشتان و در صورت بلند بودن موها بصورت دسته دسته روی موهایتان بکشید.
 • از وسط موها برای زدن ماسک شروع کنید. و اگر برای شوره سر مدنظرتان است، حتما کف سر را هدف ابتدایی ماسک موی آلوئه ورا قرار دهید.
 • پس از تماس کامل ماسک موهایتان را با یک شانه دانه درشت شانه کنید. با یک کلاه یا پلاستیک قبل از حوله سطح موهایتان را بپوشانید.
 • گرم کردن حوله به تاثیر بیشتر ماسک بر روی موهایتان کمک می‌کند.
 • زمان قرار گرفتن این ماسک آلوورا بر روی موهای سرتان بین 30 دقیقه تا یک ساعت است.
 • موهایتان را با دقت زیادی و زمان بیشتری بشویید تا ژل آلوئه ورا از موهایتان پاک شود.
 • این ژل گاها به جای نرم کننده برای موها استفاده می‌شود.

 

ماسک مو خانگی آلوئه ورا و روغن نارگیل

 

ماسک مو آلوئه ورا و سرکه سیب

این ماسک برای استفاده از آلوئه ورا برای موی سر در هنگام خارش، شوره و پوسته سر می‌باشد. طرز تهیه ماسک آلوئه ورا و سرکه سیب به این شکل است که چهار قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا، دو قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک قاشق غذاخوری عسل (برای ترمیم و لطافت بیشتر مو در صورت تمایل) را با هم مخلوط کنید.

 

ماسک مو آلوئه ورا و سرکه سیب

 

طرز استفاده از این نوع ماسک مشابه روش ارائه شده است با این تفاوت که باید از کف سر شروع کرده و پس از 20 دقیقه ماسک سر را بشویید. برای تاثیر بیشتر هر سه هفته یک بار از این ماسک استفاده کنید.

 

ماسک مو آلوئه ورا و ماست

از این ماسک موی طبیعی اوصولا برای استفاده خاصیت ضد شوره سر پروبیوتیک ماست در کنار آلوئه ورا استفاده می‌شود. برای تهیه این ماسک مو دو قاشق غذاخوری ماست(ترجیحا ماست یونانی)، دو قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و در صورت تمایل دو قاشق غذاخوری عسل را با هم ترکیب کنید.

 

ماسک مو آلوئه ورا و ماست

 

برای استفاده این ماسک مو به شیوه رایج و معمول عمل کرده و به اندازه 20 الی 30 دقیقه برای نگهداشتن این نوع ماسک روی سرتان زمان بگذارید. بهترین زمان استفاده از این ماسک مو هفته ای یک بار توصیه می‌شود.

 

عسل و آلوئه ورا برای موی سر

بهترین خاصیت این ماسک را می‎توان تقویت مو و جلوگیری از ریزش موی سر عنوان کرد. برای استفاده از آلوئه ورا برای موی سر با این روش ۳ قاشق غذا خوری عسل و ۳ قاشق غذا خوری آلوئه ورا را با هم مخلوط کرده و آن‌ها را در مدت زمان یک ربع تا ۲۰ دقیقه روی موها و کف سر خود بمالید و سپس آن را بشویید. هفته ای دو الی سه بار از این ماسک استفاده کرده و عرض یک ماه تغییرات مثبت را در موهایتان نظاره گر باشید.

 

عسل و آلوئه ورا برای موی سر

 

ماسک مو تخم مرغ و آلوورا

تخم مرغ به دلیل داشتن پروتئین فراوان در کنار آلوئه ورا در رشد و تقویت مو و همچینین جلوگیری از ریزش موها و ایجاد درخشندگی در انواع موی سر تاثیر شگفت انگیزی دارد. برای مشاهده تاثیر مثبت استفاده از آلوئه ورا برای موی سر ۱ عدد تخم مرغ و حدود ۳ تا۴ قاشق غذا خوری گیاه آلوئه ورا را باهم ترکیب کرده و آن را به خوبی روی ریشه موها و کف سر خود ماساژ دهید و برای اثر گذاری بهتر بعد از گذشت ۲۰ دقیقه یا نیم ساعت آن را بشویید. استفاده از این ماسک سه بار در هفته برای تاثیر مناسب توصیه می‌شود.

 

ماسک تخم مرغ و آلوورا

 

ماسک مو لیمو و آلوئه‌ورا

لیمو موجود در این ماسک در کنترل خاصیت قلیایی و اسیدی مو در حالت تعادل تاثیر مساعد داشته و باعث تقویت ریشه موی سر می‌شود. برای بهره گیری از خواص این ماسک مو ۲قاشق غذا خوری آب لیمو و ۲ تا ۳ قاشق غذا خوری گیاه آلوئه ورا را با هم میکس کنید.

 

ماسک لیمو و آلوئه‌ورا

 

ماسک تهیه شده را روی ریشه‌های مو و کف سر خود بمالید و پس از اطمینان حاصل کردن از آغشته شدن تمام قسمت‌های مو به واسطه این ماسک، پس 30 دقیقه موها را بشویید.

 

نکات مهم در استفاده از آلوئه ورا برای موی سر

 • ابتدا طرز تهیه ژل آوئه ورا را به خوبی یاد بگیرید.
 • قبل از استفاده از ژل آلوئه ورا برای موی سر حتما مقداری از این ژل را بر روی پوست سرتان تست کنید. ممکن است پوست شما نسبت به این گیاه حساسیت داشته و موجب ایجاد خارش و سوزش در پوست و گاها آسیب به موهایتان شود.
 • اگر کرم‌های خاص استروئیدی مانند هیدروکورتیزون استفاده می‌کنید. قبل از تست ژل آلوئه ورا بر روی پوستتان حتما با پزشک مخصوص مشورت کنید.

 

نکات مهم در استفاده از آلوئه ورا برای موی سر

 

 • در پاسخ سوال شما که آیا آلوئه ورا برای موهای خاصی تجویز می‌شود، می توان گفت آلووا برای موهای خشک و چرب و همین طور موهای فر و در نهایت انواع موهای طبیعی کاربرد دارد.
 • استفاده از آلوئه ورا برای موهای سر در هنگام تقویت و نرم کنندگی مو، بهبود رشد مو، نرم کردن فر طبیعی مو، حفظ رطوبت و کاهش وزی مو و در نهایت باز کردن گره‌های مو توصیه می‌شود.

4.5 امتیاز از 1393 رای


ویتامینه و ماسک مو بانوان
برای سرویس ویتامینه و ماسک مو بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین