کراتینه مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

ثبت درخواست " کراتینه مو بانوان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کراتینه مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

داشتن موهای مجعد و فر برای بسیاری از افراد ناخوشایند است و شما هم ممکن است یکی از همین افراد باشید که از موهای فر و مجعد خود خسته شده باشید. این افراد برای صاف کردن موهای خود دست به دامن هر وسیله آرایشگاهی مانند برس‌های حرارتی، اتو مو، نرم کننده و .. شده‌اند، اما به نتیجه رضایت بخشی دست پیدا نکرده‌اند. آیا تا حالا به صاف کردن موهای خود با استفاده از مواد کراتینه مو فکر کرده‌اید؟

کراتینه مو یکی از روش‌های موثر در صاف کردن موهای وز و فر است. علاوه بر صاف کردن موهای وز و مجعد، کراتینه فواید بسیار بیشتری هم دارد. گیسوهای بسیاری از بانوان به دلیل استفاده مکرر از رنگ مو و دکلره، دچار خشکی و سوختگی می‌شوند و زیبایی خود را از دست می‌دهند. کراتینه مو یک روش درمان است و شما با استفاده از این روش می‌توانید، زیبایی را به موهای خود برگردانید. در این مقاله قصد داریم تا به‌طور کامل در خصوص کراتین کردن مو صحبت کنیم، پس برای آشنایی با صفر تا صد کراتین مو کافی است تا 5 دقیقه وقت بگذارید و این مقاله را مطالعه کنید.

 

کراتینه کردن مو چیست؟

یکی از اصلی‌ترین پروتئین‌های بدن که در مو، ناخن، پوست و دندان وجود دارد، کراتین است. کراتین حدود 70 درصد از ساختار مو را تشکیل می‌دهد و تعیین کننده زیبایی مو است. اگر مقدار کراتین مو کم باشد، موهای شما زیبا و شاداب به نظر نخواهد رسید. استفاده مداوم از وسیله‌های حرارتی آرایشگاهی مانند اتو مو، سشوار، برس حرارتی، بابلیس و .. می‌تواند، ساختار کراتینی موها را از بین ببرد و ظاهر زیبای موها را مخدوش کند. علاوه بر وسایل حرارتی، استفاده نادرست از رنگ‌ موها، دکلره، قرار گرفتن زیر نور شدید آفتاب برای طولانی مدت و  قرار گرفتن در محیط‌های آلوده نیز می‌تواند، بر زیبایی موها و ساختار کراتینی مود تاثیرگذار باشند.

شما با کراتینه مو از مواد شیمیایی حاوی کراتین استفاده می‌کنید تا دوباره ساختار کراتین مو را احیا کنید. کراتینه مو یک روش نیمه دائم برای صاف و لخت کردن موهای شما به شما می‌رود. همان‌طور که در بالا اشاره شد، کراتینه مو یک روش درمانی است و باعث برگشتن طراوت و زیبایی به موهای آسیب دیده خواهد شد. معمولا کراتین کردن مو ماندگاری در حد 2 تا سه ماه دارد و بعد از این مدت نیاز است تا دوباره برای شارژ و ترمیم به تکنسین‌های زیبایی مراجعه کنید.

 

کراتینه مو چگونه انجام می‌شود؟

برای کراتینه کردن مو شما باید مراحل و تجهیزات خاصی را داشته باشید، عدم رعایت مراحل و نادیده گرفتن تجهیزات مورد نیاز کراتینه مو می‌تواند به موها آسیب جدی وارد کند. در ادامه به مراحل انجام کراتینه مو به‌طور اختصار اشاره شده است، البته به یاد داشته باشید که این مراحل برای افراد مختلف با توجه به بلندی و حجم مو متفاوت خواهد بود.

 

موهای خود را با استفاده از یک شامپوی مناسب بشوید

تمیز بودن موها قبل از انجام کراتینه می‌تواند، نتیجه را به طرز وحشتناکی بهتر کند. پس قبل از کراتین کردن مو آن‌ها را به خوبی بشویید. برای شستن موها قبل از کراتین به شما توصیه می‌کنیم از شامپوی شماره یک استفاده کنید. شامپوی شماره یک مخصوص شستشوی موها قبل از کراتین ساخته شده است و حتما نتیجه کراتین را بهتر خواهند کرد.

 

نحوه انجام کراتینه مو

 

به موهای خود هیدروژن برسانید

از دستگاه‌های ماکرومیست یا تفنگ‌های نانو استیم استفاده کنید و به موهای خود هیدروژن برسانید. هیدروژن رسانی قبل از کراتینه مو باعث می‌شود، تاثیر مواد کراتین مو روی موها بیشتر شود و نتیجه کراتینه مو به مراتب بهتر باشد.

 

خشک کردن موها

قبل از اینکه از مواد کراتینه بر روی موها استفاده کنید، موهای خود را با سشوار خیس کنید. البته به یاد داشته باشید که خشک کردن موها نباید به‌طور کامل انجام گیرد، بلکه باید مقدار کمی رطوبت در موها باقی بماند.

 

تقسیم‌بندی مو

یکی از نکات مهم در هنگام کراتینه مو تقسیم‌بندی موها است. تقسیم‌بندی مو تاثیر زیادی بر عملکرد مواد کراتینه دارد. تقسیم موها به‌صورت دسته نازک از قسمت زیرین مو تا بالا به شما این اطمینان را می‌دهد که مواد کراتینه به تمام قسمت‌های مو رسیده باشد و موها بعد از کراتینه کاملا یکدست می‌شوند.

 

تقسیم بندی موها برای انجام کراتین

 

انتخاب مواد کراتینه

برای کراتینه کردن مو شما به یک مواد کراتینه بسیار با کیفیت از یک برند خوشنام نیاز دارید. کیفیت مواد کراتینه مورد استفاده تاثیر زیادی در نتیجه نهایی کار دارد، پس در انتخاب آن ملاحظه‌های مالی را کنار بگذارید و یک محصول عالی از یک برند خوب خریداری کنید.

 

انتخاب مواد کراتینه

 

مطالعه دستورالعمل استفاده از محصول

بسیاری از برندهای تولید کننده مواد کراتینه نحوه استفاده و دستورالعمل استفاده از محصول را به همراه آن عرضه می‌کنند. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید از این برند و محصولش استفاده کنید، حتما دستورالعمل استفاده از محصول را مطالعه کنید تا خطری موهای شما را تهدید نکند.

 

شروع کراتینه و گذاشتن مواد کراتینه روی مو

بعد از طی کردن مراحل زیاد، بالاخره نوبت به مرحله حساس و مهمترین بخش کراتین کردن مو رسیده است. در هنگام گذاشتن مواد کراتینه روی مو باید دقت کنید که حتی یک تار مو هم خشک نماند و همه موها به مواد آغشته شود. در صورتیکه برخی از قسمت‌های مو خشک باقی ماند، موهای شما یکدست نخواهد شد.

 

گذاشتن مواد کراتینه بر روی مو

 

به موها فرصت دهید تا مواد کراتین مو را به خود جذب کنند

بعد از تمام شدن مرحله گذاشتن مواد کراتینه روی مو، حدود 40 تا 50 دقیقه به موها فرصت دهید تا مواد کراتینه را به خوبی به خود جذب کند (البته این زمان ممکن است برای برندهای مختلف متفاوت باشد). مدت زمانی که ماده کراتینه بر روی مو می‌ماند، نباید بیشتر از مدت زمانی که در دستورالعمل به آن اشاره شده است، باشد تا از آسیب رسیدن به موها در امان باشید.

 

براشینگ مو

بعد از اینکه مواد کراتینه مو به موها جذب شد، نوبت به براشینگ مو با استفاده از سشوار می‌رسد. حرارتی که سشوار باید داشته باشد، بسته به موادی دارد که شما از آن برای کراتینه مو از آن استفاده کرده‌اید. برای داشتن یک براشینگ حرفه‌ای بهتر است از سشوار و برس‌های سرامیکی مخصوص براشینگ استفاده کنید.

 

براشینگ مو

 

اتو کش مو

مهمترین مرحله در کراتینه کردن مو، اتوکشی است. برای اتوکشی بهتر است از اتوهای مخصوص کراتین که دمای 230 درجه سانتی‌گراد را پر می‌کنند، استفاده کنید. دمای بیشتر از 230 درجه سانتی‌گراد به موها آسیب وارد می‌کند و دماهای پایین‌تر از 230 درجه سانتی‌گراد موها را به خوبی صاف نمی‌کند. برای انجام اتوکشی بهتر موها را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و لایه‌های نازک بردارید و به آرامی از ریشه به سمت ساقه مو شروع به اتوکشی کنید.

اتوکشی مهمترین مرحله در کراتینه کردن مو است و انجام اینکار نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد. برای اتوکشی بهتر هر لایه را می‌توانید، بین 8 تا 10 مرتبه اتو کنید. اگر به دنبال کراتینه مو هستید، بهتر است اینکار را به متخصص‌های با تجربه در این زمینه بسپارید چرا که در اینکار حتی شستشوی موها با شامپو نیز نیاز به مهارت خاص خود دارد.

 

اتوکشی مو

 

قرنطینه مو

مدت زمان قرنطینه مو در محصولات مختلف، متفاوت است. برخی از تکنسین‌های زیبایی می‌گویند که بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر از کراتینه مو، موها را تا سه روز قرنطینه و از شستن آن‌ها اجتناب کنید. برخی از مواد کراتین کردن مو در بازار وجود دارند که نیازمند قرنطینه حتی به مدت زمان یک روز هم نیستند.

 

انواع روش‌های کراتینه کردن مو کدام است؟

اگر در گوگل عبارت "انواع روش‌های کراتینه مو" را سرچ کنید. حتما با متدها و روش‌های بسیار زیادی روبه‌رو خواهید شد که بسیاری از آن‌ها جنبه تبلیغاتی دارند. به‌طور کلی کراتینه کردن مو به دو روش احیا کننده و برزیلی انجام می‌شود و شما بسته به جنس موی خود می‌توانید هر کدام از این دو مدل را استفاده کنید.

 

کراتینه مو به روش احیا کننده

هدف اصلی در این روش کراتینه مو، احیا و تقویت موهای آسیب دیده و ضعیف با حفظ حالت و حجم فعلی است. اگر موهای شما به هر دلیل مانند استفاده بی‌رویه و غیر اصولی از سشوار، اتو مو، دکلره، رنگ مو .. دچار آسیب شده است به شما توصیه می‌کنیم که از این روش برای احیای موهای خود استفاده کنید و سلامتی را دوباره به موهای خود هدیه دهید. این روش کراتینه کردن موهای شما را یکدست و یکپارچه می‌کند، اما آن‌ها را به‌طور کامل صاف و لخت نمی‌کند.

 

روش های کراتینه مو

 

استفاده از کراتینه برای موهای فر و مجعد نیز می‌تواند، موثر باشد. این روش با حفظ حجم و حالت موهای این افراد موجب یکدست شدن و از بین رفتن وزی موهای آن‌ها می‌شود. به‌طور کلی می‌توان گفت که اگر این روش کراتینه کردن مو را حجم و حالت موهای شما حفظ می‌شود و صرفا برای احیای موهای آسیب دیده و ترمیم ساختار کراتینی مو استفاده می‌شود.

 

کراتینه مو به روش برزیلی

این روش کراتینه کردن مو به نسبت کراتین احیا کننده بسیار قوی‌تر است و علاوه بر احیای موهای آسیب دیده باعث صاف و لخت شدن موهای شما نیز می‌شود. زمانی که شما از روش برزیلی برای کراتینه کردن موهای خود استفاده می‌کنید، حجم موهای شما کاهش پیدا خواهد کرد و حالت اولیه موهای شما از بین خواهد رفت. این دلایل باعث می‌شود که این روش برای افرادی که دارای موهای کم پشتی هستند به هیچ عنوان مناسب نباشد. اگر موهای کم پشتی دارید به شما توصیه می‌کنیم که قید کراتینه مو به روش برزیلی را بزنید.

این روش کراتینه مو همان‌طور که از نامش مشخص است، برای اولین بار در برزیل مورد استفاده قرار گرفت و به واسطه کارایی فوق‌العاده‌ای که داشت در سرتاسر دنیا ترند شد و مورد استقبال بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا قرار گفت. امروزه شرکت‌های زیادی در زمینه تولید کراتینه مو بر پایه کراتین برزیلی مشغول فعالیت هستند. نکته مهمی که باید درباره ماده‌های کراتینه مو برزیلی بدانید این است که این مواد کراتینه حاوی مقادیر زیاد فرمالدئید هستند که باعث افزایش توانایی موها در جذب کراتین دارد. اما این ماده برای سلامتی انسان‌ها بسیار مضر و خطرناک است به همین دلیل به شما توصیه می‌شود تا قبل از انجام کراتینه مو به روش برزیلی با یک متخصص مو یا یک آرایشگر ماهر مشورت کنید.

 

نکات مهمی که در کراتینه مو باید به آن‌ها توجه داشته باشد

بعد و قبل از انجام کراتینه مو باید به نکات زیادی توجه داشت که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

  • برای دوام و ماندگاری بیشتر کراتینه مو مراقبت‌های بعد از آن را جدی بگیرد. استفاده از شامپوی مخصوص کراتینه مو، ماسک موی داخل و بیرون حمام و خشک کردن موها با سشوار از بالا به پایین از جمله مهمترین مراقبت‌های بعد از کراتینه مو است.
  • به شما توصیه می‌شود تا قبل از کراتینه مو، موهای خود را رنگ یا دکلره بزنید. پنج تا هفت روز بعد از رنگ کردن موها می‌توانید، برای کراتین کردن مو اقدام کنید. کراتینه مو رنگ موی معمولی را یک تا دو درجه روشن‌تر می‌کند و رنساژ دکلره را کاملا از بین خواهد برد.
  • در حین کراتینه کردن مو به روش برزیلی مقداری از گاز فرمالدئید در هنگام اتوکشی آزاد می‌شود، پس برای اینکه خطری سلامتی شما را تهدید نکند، حتما از ماسک‌های فیلتردار استفاده کنید.
  • بلافاصله بعد از کراتینه کردن مو، موهای خود را با کش یا هر وسیله‌ی دیگری نبندید چرا که موها حالت کش را به خود می‌گیرد.
  • اگر بعد از کراتینه کردن مو تمایل به رنگ کردن موهای خود داشتید، بهتر است 15 تا 20 روز صبر کنید و بعد اقدام به رنگ کردن موهای خود کنید.  
  • اگر باردار هستید به هیچ عنوان به فکر کراتینه مو نباشید. کراتینه کردن مو برای زنان باردار، افراد زیر 18 سال، بیماران اعصاب و روان، افرادی که ریزش مو دارند، افرادی که به بیماری تیروئید مبتلا هستند و کسانی که پوست سرشان تاول یا زخم دارد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 

نکات کراتینه مو

 

سخن پایانی

در این مقاله تلاش شد تا شما را با صفر تا صد کراتین مو آشنا کنیم و به همین منظور در ابتدا به شما گفتیم که کراتینه مو چیست و روش انجام آن را نیز توضیح دادیم. در ادامه به انواع روش‌های کراتینه مو اشاره شد و در نهایت به نکاتی که شما قبل و بعد از کراتینه مو باید آن‌ها را رعایت کنید، اشاره شد. آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی زیادی وجود دارد که خدمات کراتینه مو را انجام می‌دهند. این سالن‌های زیبایی برای این خدمت قیمت‌های مختلفی را ارائه می‌دهند.

قیمت کراتینه مو به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که یکی از این عوامل تعیین کننده کیفیت موادی است که برای کراتینه مو از آن استفاده می‌شود. اگر قصد کراتینه کردن مو دارید به هیچ عنوان خساست به خرج ندهید و به سراغ بهترین مواد و ماهرترین افراد بروید تا آسیبی به موهای شما وارد نشود.

3.7 امتیاز از 1185 رای


کراتینه مو بانوان
برای سرویس کراتینه مو بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین