اصول تمیز کردن گیاهان آپارتمانی

ثبت درخواست " نگهداری باغچه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
اصول تمیز کردن گیاهان آپارتمانی

یکی از نکات مهم نگهداری گیاهان اصول تمیز کردن گیاهان آپارتمانی می‌باشد، تمایل زیاد به نگهداری از گیاهان آپارتمانی برای محیط زندگی، باعث شده تا توجه به روش های نگهداری این نوع گیاهان اصل مهمی در باغبانی و گل کاری باشد، این موجودات زنده در کنار زیبایی، نیاز به مراقبت فراوان دارند. یکی از مهم ترین روش نگهداری صحیح از آنها رعایت اصول تمیز کردن گیاهان آپارتمانی می باشد.

 

 

داشتن اطلاعات کافی درباره گیاهان آپارتمانی و راز شادابی گیاهان آپارتمانی، یکی از روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی می‌باشد، در اصول تمیز کردن گیاهان آپارتمانی هم تاثیر دارد، که در کنار این موارد نحوه رسیدگی به گیاهان آپارتمانی امری بسیار مهم است. تمرکز بر نکاتی مثل آبیاری گلهای آپارتمانی در تابستان، تاثیر کود در تقویت گلهای آپارتمانی، برای تقویت گلهای آپارتمانی چه باید کرد و در نهایت دانستن این که چگونه از گلهای آپارتمانی نگهداری کنیم بسیار موثر می‌باشد. در این مطلب به معرفی چندین اصول تمیزکردن گیاهان آپارتمانی می پردازیم:

 

تمیز کردن گیاهان آپارتمانی

 

راهکارهایی برای تمیز کردن گیاهان آپارتمانی 

اصول تمیزکردن گیاهان آپارتمانی در قالب روش های زیادی ارائه شده است، که بعضی بسیار ساده و کاربردی با وسایل ساده و مبتدی می‌باشد که بصورت زیر بیان می‌گردد:

1-شستشو برگ گیاهان با آب گرم

گیاهان متناسب با اقلیمی که در آن رشد کرده، علاقه مند بارش آب گرم هستند می توانید با اسپری کردن آب گرم روی برگ و ساقه های آن ها علاوه بر شبیه سازی محیط طبیعی برای آنها به تمیز ماندن این گیاهان کمک کنید، استفاده از آب گرم بر خلاف آب سرد بعد از آبیاری لکه ای روی برگ ها به جای نمی گذارد.

 

شستشو برگ گیاهان با آب گرم

 

2-استفاده از دستمال مرطوب برای تمیز کردن گیاهان آپارتمانی

یکی از اصول تمیز کردن گیاهان آپارتمانی استفاده از یک دستمال مرطوب و نم دار است، که بیشتر برای گیاهان آپارتمانی بزرگ و گیاهانی که علاقه ای به اسپری شدن ندارند استفاده می گردد، در این روش سطح برگ گیاهان را با یک دستمال آغشته به آب گرم تمیز به آرامی تمیز نمایید. بهترین پارچه برای این کار که خراشی بر روی برگ ایجاد نکند پارچه لباس های خانگی و تی شرت می‌باشد.

 

استفاده از دستمال مرطوب برای تمیز کردن گیاهان آپارتمانی

 

3-پاک کردن گرد و غبار با مسواک

این روش بیشتر برای گیاهان پرزداز مثل بنفشه آفریقایی استفاده می شود در این روش مسواک نرم را به آرامی بر روی برگ گیاه از پایه تا نوک بکشید تا گیاه زخمی نشود.برای این کار از قلم مو هم می توانید استفاده کنید.

 

پاک کردن گرد و غباراز سطح گیاهان با مسواک

 

4-تمیز کردن کلی گیاهان آپارتمانی

تمیز کردن یک به یک برگ تمام گلدان ها در کنار لذتی که در ابتدای کار دارد به مرور زمان کاری خسته کننده و زمان بر به نظر می‌آید، می توان برای تسریع این کار یک سطل آب گرم و مایع تمیزکننده تهیه کنید، دسته ای از برگ های گیاهان را به آرامی در آب قرار داده؛ و تا خیسی کامل برگ ها نگهدارید. و سپس اجازه دهید در معرض هوا خشک شوند.

 

تمیز کردن کلی گیاهان آپارتمانی

 

5- گیاهانتان را حمام کنید

شما می توانید گیاهان بزرگ و درخچه هایتان را هر یک سال یکبار یا هر چند سال یک بار حمام کنید:

  • قرار دادن گیاهانی مثل کاکتوس زیر دوش حمام
  • استفاده از درپوش شیشه ای برای جلوگیری از نفوذ آب به ریشه در صورت نداشتن چنین سطحی از صندلی استفاده کنید و گیاهان را روی صندلی بگذارید.
  • استفاده از دوش دستی و متعادل کردن دمای آب
  • تمام قسمت های گیاه را برای مدت کوتاه زیر آب بگیرید
  • اجازه دهید در همان محل خشک شوند و بعد به محل بعدی منتقل کنید.

 

گیاهانتان را حمام کنید

 

درخشان کردن برگ ها

برای براق کردن سطح برگ گیاهان بعد از آلودگی ها یا بارش باران می توانید از سس مایونز یا شیر استفاده کنید، دستمالی را به این مواد آغشته و روی برگ گیاهان به آرامی بکشید، تاثیر سس مایونز در این روش بیشتر است.این راهکار در گیاهان پرزدار قابل استفاده نیست، و باعث کنده شدن سطح برگ می‌شود.

 

روش های درخشان کردن برگ ها

 

چرا رعایت اصول تمیز کردن گیاهان آپارتمانی مهم است؟

نکته اول: تمیز کردن شاخ و برگ گیاهان به زیبایی و طراوت گیاهان آپارتمانی کمک می کند .عمر این گیاهان را افزایش می دهد.

نکته دوم: توجه به تمیز کردن برگ گیاهان باعث می شود هرگونه آفت و بیماری در سطح این گیاهان سریعا تشخیص داده شده و رفع گردد.

نکته سوم: پاک کردن گرد و غبار از سطوح برگ های گیاهان آپارتمانی به بهتر شدن عمل فتوسنز در گیاه کمک می کند.

 

چرا رعایت اصول تمیز کردن گیاهان آپارتمانی مهم است؟

 

 بدانیم که

غبار و گرد و خاک روی گیاهان موجب، چسبیدن حشرات و آلودگی ها به پشت برگ ها وهمین طور تغییر چهره و طراوت گیاهان آپارتمانی به مرور زمان می‌شود، که باعث اختلال در دریافت نور کافی و اکسیژن موجود در هوا از طریق برگ ها شده و عمل فتوسنتز را کند یا گاهی متوقف می کند و منجر به پژمرده شدن و بعضی مواقع تغییر رنگ برگ و ازبین رفتن گیاه می‌شود. بنابراین آموزش و رعایت اصول تمیز کردن گیاهان آپارتمانی یکی از موارد مهم در نگهداری درست از گیاهان می باشد.

4.5 امتیاز از 1659 رای


نگهداری باغچه
برای سرویس نگهداری باغچه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین