آشنایی با بهترین گیاهان آپارتمانی گلدار 

ثبت درخواست " نگهداری باغچه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با بهترین گیاهان آپارتمانی گلدار 

گیاهان آپارتمانی گلدار امروزه در میان تمامی طراحان دکوراسیونی و ساکنان منازل طرفداران زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. چرا که وجود گل‌های رنگارنگ در منزل علاوه بر آنکه موجب سرزندگی نشاط و شادابی ساکنین خواهد شد، جذابیت خانه را نیز دو چندان خواهد کرد.

اگر هنوز گیاهان زینتی گلدار آپارتمان خود را انتخاب نکرده‌اید، پس حتما این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را با ما همراه باشید تا با  انواع گیاهان آپارتمانی گلدار آشنا شوید و بهترین گیاهان آپارتمانی گلدار را برای خود انتخاب کنید.

انواع گیاهان آپارتمانی گلدار

 فراموش نکنید که هر گیاهی به شرایط خاصی جهت رشد نیاز دارد. ما در ادامه برای شما به معرفی انواع گیاهان زینتی گلدار می‌پردازیم که شما می‌توانید آن‌ها را در آپارتمان نگهداری کنید. برای انتخاب بهترین گیاهان آپارتمانی گلدار به شما توصیه می‌کنیم که ابتدا با خصوصیات هر یک آشنا شوید تا بتوانید مناسب‌ترین انتخاب را برای خود داشته باشید.

 

 گیاه ارکیده

 یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی گلدار گیاه ارکیده می‌باشد که به دلیل مقاومت بالای این گیاه، جهت نگهداری در ساختمان، انتخاب مناسبی است. از نکات مهمی که لازم است در پرورش گیاه ارکیده به خاطر داشته باشید، قرار دادن آن در ظرفی شفاف می‌باشد. چرا که این گیاه دارای ریشه هوازی است.

 

انواع گیاهان آپارتمانی گلدار

 

 گیاه بگونیا

 در صورتی که از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند گیاهی داشته باشند با گل‌های فراوان، گیاه بگونیا مخصوص شماست. این گیاه در تمامی فصول سال دارای گل‌های فراوان است. شرایط نگهداری آن به دلیل عدم نیاز نور و آب فراوان نسبت به سایر گیاهان بسیار ساده است.

 

گیاه آزالیا

 اگر قصد خرید گیاه آزالیا را به عنوان گیاهان آپارتمانی گلدار خانه خود دارید، شما می‌توانید رنگ گل‌های آن را از میان صورتی، سفید و سرخابی انتخاب کنید. تصفیه هوا از ویژگی‌های منحصر به فرد گیاه آزالیا می‌باشد که محدودیت آن را دو چندان کرده است. فراموش نکنید که این گیاهان حساس لازم است هر روز آبیاری شوند و نور زیادی را بگیرند. از این رو آن را در پرنورترین قسمت خانه خود قرار دهید و هر روزه به وسیله اسپری آب آن را غبار پاشی کنید تا سر زندگی خود را حفظ کند.

 

گیاه برونفلزیا

 این گیاه که از خانواده گوجه فرنگی هست که در ایران بسیار کمیاب است. از دیگر ویژگی‌های آن، شکوفه دهی گیاه در فصل زمستان می‌باشد. برای نگهداری این گیاه لازم است  آن را در محیط مرطوب و در نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید.

 

 گل حنا

گل‌های جذاب با رنگ تیره این گیاه موجب طرفداران بالای گل حنا به عنوان بهترین گیاهان آپارتمانی گلدار شده است. با وجود آنکه این گیاه را می‌توان در تمامی شهرهای ایران نگهداری کرد، اما نقاطی را در حین پرورش آن لازم است توجه داشت. از مهم‌ترین آن می‌توان به آبیاری مداوم به محض خشک شدن خاک و نور زیاد اشاره کرد. زیبایی منحصر به فردی که گل حنا به بالکن و فضای خانه شما می‌دهد مثال زدنی نیست.

 

گل ساعتی

 اگر تا به حال به گل ساعتی نگاه کرده باشید حتماً شکل مانند ساعت آن توجه شما را نیز به خود جلب کرده است.  ویژگی‌های منحصر به فرد این گیاه موجب شده که علاوه بر استفاده از آن به عنوان گیاهان زینتی گلدار  آن را برای خواص دارویی آن نیز مورد استفاده قرار بدهند. تنوع بالای رنگ بندی گل ساعتی آن را به عنوان یکی از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی گلدار تبدیل کرده است.

 

 بهترین گیاهان آپارتمانی گلدار

 

گل آنتوریوم

اگر شما نیز تا به حال به گلفروشیها جهت خرید گیاهان آپارتمانی گلدار مراجعه کرده باشید، حتماً به شما گل آنتوریوم را پیشنهاد کرده‌اند. زیبایی گل‌ها و برگ‌های آن بسیار منحصر به فرد است. اما برای نگهداری این گیاه لازم است نور غیر مستقیم خورشید را فراهم کنید. فراموش نکنید که گیاه آنتوریوم یک گیاه سمی است و در صورتی که دارای حیوانات خانگی و کودکان کوچک هستید از خرید آن بپرهیزید.

 

 گیاه اسپاتی فیلوم

یکی از گیاهان زینتی آپارتمان که شرایط نگهداری آن بسیار سال است گیاه اسپاتی فیلوم می‌باشد که شما می توانید آن را در مکان هایی با نور کم نیز قرار دهید. تنها نقطه که لازم است حین پرورش اسپاتی فیلوم به آن توجه داشته باشید نیاز این گیاه به رطوبت زیاد می باشند برای همین هر زمان که شاهد حالت افتاده برگ‌ها شداید لازم است سریعاً به آبیاری آن اقدام کنید.

 

آشنایی با بهترین گیاهان آپارتمانی گلدار 

 

گل سیکلامن

گیاه سیکلامن را به عنوان گیاه نگونسار نیز در ایران می‌شناسند. از خصوصیات بسیار مهم آن مقاومت بالا به سرما است که موجب می‌شود گل‌های صورتی زیبایی را بتواند در سردترین فصول سال نیز از خود شکوفا کند. از این رو می‌توان این گیاه را در رده بهترین گیاهان آپارتمانی گلدار قرار داد.

 

 گل آویز

گل های صورتی و قرمزی که به حالت آویز از گلدان این گیاه قرار دارد موجب محبوبیت بالای این گیاه در میان انواع گیاهان زینتی گلدار شده است. شرایط نگهداری این گیاه بسیار آسان است و تنها لازم است به هنگام خشک شدن خاک و در حدود هر ۱۰ روز یکبار با آبیاری آن بپردازید. سعی کنید مکان نگهداری این گیاه زیبا در نزدیکی پنجره‌ها و در معرض نور غیر مستقیم خورشید باشد چرا که نور زیاد به عنوان یکی از مهم‌ترین نیازهای آن شناخته شده است.

 

بنفشه آفریقایی

 اگر به دنبال گیاهی هستید که گلدهی آن را در تمامی فصول سال شاهد باشید، بنفشه آفریقایی بهترین انتخاب در میان گیاهان آپارتمانی گلدار برای شما خواهد بود. این گیاه غیررسمی نگرانی شما را در صورت داشتن حیوان خانگی به شدت کاهش می‌دهد، چرا که خوردن اجزای آن به سم زدایی بدن نیز کمک خواهد کرد. برای نگهداری بنفشه آفریقایی از قرار دادن آن در معرض نور شدید خورشید خودداری کنید. 

 

معرفی زیباترین گیاهان آپارتمانی گلدار

 جمع بندی

 امیدوارم که مطالب بالا به شما در انتخاب بهترین گیاهان آپارتمانی گلدار کمک کرده باشند. فراموش نکنید که هر یک از گیاهان گفته شده شرایط خاص نگهداری خود را دارند از این رو توصیه می‌شود گیاهانی را به عنوان گیاهان زینتی گلدار منزل خود انتخاب کنید که شرایط پرورش و نگهداری آن را داشته باشید. 

اگر تا به حال از نگهداری گیاهان آپارتمانی گلدار نگهداری کرده اید همین حالا به نزدیکترین گلفروشی منزل خود روید و متناسب با شرایط خود بهترین را انتخاب کنید تا شما نیز نشاط و شادابی را به منزل خود هدیه دهید.

4.5 امتیاز از 914 رای


نگهداری باغچه
برای سرویس نگهداری باغچه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین