چگونه گل طبیعی را خشک کنیم؟

ثبت درخواست " نگهداری باغچه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
 چگونه گل طبیعی را خشک کنیم؟

خشک کردن گل طبیعی از زیباترین کارهایی است که شما می‌توانید با گل‌های هدیه خود انجام دهید، تا برای همیشه آن‌ها را در خانه خود به یادگاری نگه دارید. اگر تا به حال تجربه خشک کردن گل طبیعی در خانه را نداشته‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما آن را امتحان کنید تا بتوانید از گل‌های زیبا در تزیینات خانه خود استفاده کنید و جذابیت خاصی به دکوراسیون خانه خود ببخشید. 

اگر شما نیز به دنبال پاسخ سوال چگونه گل طبیعی را خشک کنیم هستید، حتما این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را به خوبی مطالعه کنید تا با چند ترفند ساده به سادگی به خشک کردن گل در خانه خود بپردازید. 

7 روش آسان خشک کردن گل

برخلاف تصور عموم مردم خشک‌ کردن‌ گل کار چندان سختی نیست و شما می‌توانید تنها با چند روش ساده و با در دسترس‌ترین موادی که در هر خانه پیدا می‌شود گل‌های خود را خشک کنید و خاطره آن‌ها را برای همیشه در منزل خود نگه دارید. در ادامه به شما 7 روش آسان خشک کردن گل طبیعی در خانه را آموزش می‌دهیم.

 

آویزان کردن گلها

یکی از ساده‌ترین روش‌های خشک کردن گل طبیعی در خانه، آویزان کردن گل‌ها و دسته گل‌ها می‌باشد. که برای آن تنها کافی است تا انتهای گل را با بند یا طنابی ببندید و آن را در ارتفاع بالایی آویزان کنید. می‌توانید پس از مدت دو هفته شاهد خشک شدن گل‌ها به بهترین شیوه باشید. دقت داشته باشید که گل‌ها در این مرحله بسیار آسیب پذیر هستند.

بنابراین  توصیه می‌شود که گل‌ها را در مکانی دور از دسترس آویزان کنید و به هنگام انتقال آن‌ها بسیار دقت کنید. چرا که هرگونه ضربه‌ای می‌تواند باعث شکستن گلبرگ‌ها و ریختن آن‌ها شود. پس از آن قرار دادن دسته گل در باکس شیشه‌ای می تواند علاوه بر زیبایی، محافظتی برای دسته گل شما باشد.

 

 ۷ روش آسان خشک کردن گل طبیعی در خانه

 

 استفاده از کتاب

pjlh شما نیز تا به حال تجربه قرار دادن شاخه گل در میان کتابهای سنگین را داشته‌اید. این کار زیبا به شما کمک می‌کند تا گل‌های خود را در کم‌ترین حجم و با شیوه‌ای دلپذیر برای همیشه نگه دارید. توصیه ما به شما این است که جهت حفاظت برگه‌های کتاب خود از رطوبت گل برگ، روزنامه را ابتدا میان صفحات کتاب قرار دهید و سپس پل را در بین آن بگذارید. تنها پس از گذشت دو روز می‌توانید شاهد خشک شدن گل خود باشید.

پس از آن شما می‌توانید گل را برای همیشه در میان کتاب نگه دارید یا آن را برای تزیین زیباتر درون یک قاب عکس قرار دهید تا همیشه خاطره و زیبای آن را برای خود نگه دارید.

 

استفاده از اتو

 در روش خشک کردن گل با استفاده از اتو به مانند روش استفاده از کتاب، گل‌های خشک شده شما تخت و صاف خواهند شد. اما نکته قابل توجه این است که شما می‌توانید در کمترین زمان با این روش گل‌های خود را خشک کنید. فراموش نکنید که هیچگاه صفحه اتو را به طور مستقیم بر روی گل قرار ندهید؛ بلکه گل را در میان چند برگ دستمال کاغذی قرار دهید و اتو را بر روی دستمال کاغذی بگذارید تا مانع رسیدن آسیب به گل‌های خود شوید. 

 

 استفاده از مایکروفر

شاید تعجب کنید اما کافی ماکروفر می‌تواند در خشک کردن گلی طبیعی در خانه بسیار کمک کننده باشد. برای استفاده از مایکروفر جهت خشک کردن گل، توصیه می‌شود که ابتدا ساقه‌های تمامی گل‌ها را با وسیله‌ی مناسبی جدا کنید. سپس آن‌ها را درون ظرفی مناسب قرار دهید.

 خبر خوب این است که شما می‌توانید با قرار دادن ظرف تنها به مدت یک دقیقه در مایکروفر، در سریع‌ترین حالت ممکن گل‌های خود را خشک کنید و زیبایی آن را برای همیشه حفظ گردانید.

 

استفاده از شن

 اگر به دنبال پاسخ سوال چگونه گل طبیعی را خشک کنیم هستید، به شما توصیه می‌کنیم که در هر بار رفتن به دریا مقداری شن آن را جهت خشک کردن گل‌ها به صورت طبیعی، به خانه بیاورید. برای استفاده از شن تنها کافی است سنگ ریزه‌های آن را که موجب آسیب رساندن به گلبرگ‌های گل می‌شوند را جدا کنید و سپس دسته گل خود را درون شن قرار دهید.

 خشک کردن گل به این روش، به شما این امکان را می‌دهد تا هیچ گونه تغییر شکل و رنگ گل‌ها به وجود نمی‌آیند و با طبیعی‌ترین روش ممکن خشک شوند.

 

 استفاده از اسپری مو

اسپری موی یا تافت به شما کمک می‌کند که گل‌های طبیعی را در بهترین حالت خشک کنید. منظور از بهترین حالت در این جمله این است که شما با استفاده از آن دیگر نگران تغییر رنگ یا تغییر شکل گل‌های خود نباشید. چرا که پس از اسپری کردن مواد آن بر روی گل، لایه محافظتی بر روی گل‌ها قرار می‌گیرد که مانع از شکستن، تغییر حالت و یا تغییر رنگ آن‌ها می‌شود.

 

بهترین روش خشک کردن گل

 

 استفاده از سیلیکا ژل

سیلیکاژل یک ماده شیمیایی است که در اکثر گل فروشی‌ها جهت خشک کردن گل استفاده می‌شود. برای خشک کردن گل با این روش، دسته گل‌های خود را در ظرفی از سیلیکاژل فرو کنید و پس از گذشت مدتی شاهد تغییر رنگ این مواد از آبی به صورتی خواهید بود؛ که این نشان دهنده جذب رطوبت گل توسط سیلیکاژل و در نتیجه خشک شدن گل می‌باشد.

 در آخر بخوانید

چگونه گل طبیعی را خشک کنیم؟ امیدوارم که مطالب بالا از این جهت به شما کمک کرده باشد تا پاسخ این سوال را گرفته باشید. فراموش نکنید که خشک‌ کردن‌ گل اصلاً کار سختی نیست و شما می‌توانید در خانه و با موادی که در دسترس دارید آن‌ها را خشک کنید و به تزیین خانه خود به وسیله آن بپردازید.

پس اگر تا به حال گل‌های تبریک برای شما هدیه می‌آوردند را پس از پلاسیده شدن دور می‌ریختید، دیگر دست نگه دارید. با روش‌های گفته شده در کمترین زمان و با ساده‌ترین حالت ممکن به خشک کردن گل طبیعی در خانه بپردازید و خاطره‌شان را برای همیشه برای خود نگه دارید.

4.5 امتیاز از 940 رای


نگهداری باغچه
برای سرویس نگهداری باغچه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین