فلاور باکس چیست؟

ثبت درخواست " نگهداری باغچه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
فلاور باکس چیست؟

فلاور باکس چیست؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید لازم است که به شما بگوییم فلاور باکس (flower box) یا معادل آن به زبان خودمان جعبه گل، جعبه‌ای توخالی است که در آن با توجه به سلیقه منحصر به فرد هر شخص، در آن انواعی از گیاهان قرار داده می‌شود.

اگر در فضای آپارتمانی زندگی می‌کنید و دغدغه شما ایجاد فضای سبز در منزل خود می‌باشد دیگر نگران نباشید، چرا که استفاده از انواع فلاور باکس می‌تواند به شما در پرورش گیاهان در محفظه‌های مخصوص کمک کند. از این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را برای آشنایی با جزئیات پاسخ به سوال فلاور باکس چیست از دست ندهید.

8 مدل محبوب انواع فلاور باکس

همانطور که گفته شد برای ایجاد فضای سبز در آپارتمان‌ها یا فضاهای کوچک ساختمانی، امروزه می‌توان از جعبه‌ گل یا فلاور باکس استفاده کرد. چرا که این جعبه محفظه‌ای تو خالی را برای پرورش گیاهان فراهم می‌کند که می‌توان در آن متناسب با نوع گیاه، از خاک یا مواد دیگر جهت ایجاد بستری مناسب برای گیاه مورد نظر استفاده کرد.

فلاور باکس‌ها با توجه به کاربرد مصالح، مکان نگهداری و نوع گیاهی که در آن‌ها نگهداری می شود دسته بندی می‌شوند. در ادامه به شرح برخی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین انواع فلاور باکس خواهیم پرداخت.

 

فلاور باکس چوبی

 دقت داشته باشید که در صورتی می‌توان از چوب جهت ساخت یک فلاور باکس استفاده کرد، که چوب دارای روکشی باشد که آن را در برابر رطوبت خاک، در هنگام آب دادن به گیاه مقاوم کند. در غیر این صورت چوب بدون روکش ماندگاری بسیار کمی را از خود نشان خواهد داد.

اما اگر بخواهیم به مزایای یک فلاور باکس چوبی اشاره کنیم، لازم به ذکر است که زیبایی خاصی که فلاور باکس چوبی از خود نشان می‌دهد بسیار منحصر به فردتر نسبت به سایر انواع فلاور باکس خواهد بود.

 

فلاور باکس چیست؟

 

فلاور باکس سفالی

در صورتی که تا به حال برای خرید گلدان به گل فروشی‌ها مراجعه کرده باشید، حتما شما نیز با انواع فلاورباکس‌های سفالی آشنایی دارید. این مدل از فلاور باکس در طرح و رنگ‌های خاصی که از خود نشان می‌دهد بسیار بیشتر سایر انواع فلاور باکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اگر قصد خرید آن‌ها را دارید، لازم است به این نکته توجه داشته باشید که مقاومت این مدل در برابر ضربه بسیار پایین می‌باشد و بهتر است در نگهداری و حمل آن‌ها بسیار دقت کنید.

 

فلاور باکس شیشه‌ای

انتخاب فلاور باکس شیشه‌ای می‌تواند برای دکوراسیون منزل، محل کار و حتی هدیه دادن به دیگران بسیار مناسب و جالب باشد. اما این مدل نیز به مانند فلاور باکس سفالی بسیار مستعد آسیب دیدن در برابر کوچکترین ضربه‌ای می‌باشد؛ از این رو در نگهداری و حمل آن باید توجه ویژه ای نشان داد.

 

فلاور باکس بتنی

شما می‌توانید فلاور باکس بتنی را در اندازه و طرح مورد نظر خود سفارش دهید. اما لازم است به این نکته تعجب داشته باشید که وزن بالای این مدل حمل آن را بسیار مشکل خواهد کرد. با این وجود قابلیت نصب آن بر روی دیوار و آویزان کردن نیز مانند قرار دادن آن بر روی زمین امکان پذیر می‌باشد.

 

فلاور باکس فلزی

 انتخاب این مدل از انواع فلاور باکس برای قرار دادن در فضای بیرون بسیار هوشمندانه می‌باشد. چرا که آن‌ها را با پوشش‌های مخصوص نسبت به زنگ زدگی و رطوبت مقاوم سازی می‌کنند. اما باز هم برای به حداقل رساندن هرگونه آسیبی توصیه می‌شود که بیشتر به صورت آویز و دیواری مورد استفاده قرار گیرند و از قرار دادن آن‌ها بر روی زمین خودداری کنید.

 

فلاور باکس سنگی

 زیبایی چشمگیر فلاورباکس‌های سنگی و هیچ کس پوشیده نیست اما اگر قصد دارید از این مدل استفاده کنید لازم است نسبت به وزن و قیمت بالای آن اطلاع داشته باشید. در هنگام خرید فلاور باکس سنگی دقت کنید که منافذی بر روی آن قرار داده شده باشد تا گیاه بتواند به خوبی در آن پرورش یابد.

 

فلاور باکس پلاستیکی

 اگر شما از آن دسته افرادی هستید که علاقه شدیدی به باغچه و گل و گیاه دارید اما شرایط مهیا کردن آن را ندارید، انتخاب فلاور باکس پلاستیکی می‌تواند بسیار مناسب باشد. چرا که این مدل از فلاور باکس علاوه بر بر زیبایی، دارای تنوع در سایز اندازه رنگ و مدل می‌باشد که انتخاب را بسیار ساده‌تر می‌کند.

شما می‌توانید هر زمان که بخواهید به آسانی فلاور باکس پلاستیکی را حمل کنید. زیرا وزن آن‌ها بسیار سبک  خواهد بود، حتی وقتی که درون آن پر از خاک و گیاه باشد. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که موجب محبوبیت این مدل از جعبه گل‌ها شده قیمت بسیار پایین، در کنار در دسترس بودن آن‌ها می‌باشد.

 

محبوب‌ترین انواع فلاور باکس

 

فلاور باکس ترکیبی

 شما می‌توانید انواع گل فروشی‌ها با مدل فلاور باکس ترکیبی نیز آشنا شوید. لازم به ذکر است که در ساخت این مدل از انواع فلاور باکس ترکیبی از چند نوع مصالح استفاده می‌شود تا بتوان حداکثر مزایای ممکن را برای مصرف کننده و همینطور رشد مناسب و موثر گیاه فراهم نمود.

 

نکات مهم نگهداری فلاور باکس

برای قرار دادن انواع فلاور باکس‌ها در فضای داخلی یا خارجی محیط هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد؛ اما لازم است به گیاهی که قصد کاشت آن را درون فلاور باکس داری به شدت دقت کنید، چرا که هر گیاه به شرایط خاصی جهت رشد خود نیاز دارد.

برای انتخاب میان انواع فلاور باکس توصیه می‌شود که حتماً به مکانی که قصد دارید سازه را در آن نگهداری توجه داشته باشید. به عنوان مثال قرار دادن فلاور باکس فلزی در فضای بیرونی بسیار مناسب‌تر از فلاور باکس چوبی می‌باشد.

در آخر بخوانید

 در صورتی که فضای محدود آپارتمان مانع شما در رشد و پرورش گیاهان شده است، استفاده از انواع فلاور باکس می‌تواند بسیار مناسب این شرایط باشد. در غیر این صورت قرار دادن فلاورباکس در محیط بیرونی و روف گاردن نیز مانعی ندارد اما لازم است از مدل مناسب آن استفاده کنید.

 بازار آنلاین "خدمت از ما" با هدف آسان‌تر  کردن دسترسی شما به مجرب‌ترین متخصصان حوزه باغبانی و پرورش گیاهان در حال فعالیت می‌باشد. تنها کافی است درخواست خود را ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان از حرفه‌ای ترین‌ها پاسخ بگیرید.

4.5 امتیاز از 962 رای


نگهداری باغچه
برای سرویس نگهداری باغچه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین