راهنمای کامل اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون

ثبت درخواست " نصب دوربین مدار بسته "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهنمای کامل اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون

دوربین‌های مداربسته اهمیت زیادی در حوزه حفاظت دارند، از این رو چند سالی است که در محیط‌های مختلف تجاری، اداری، منازل مسکونی و ... نصب و استفاده می‌شوند. استفاده از دستگاه‌های ضبط کننده به ضبط تصاویر و ذخیره آن‌ها برای مواقع لازم مفید است. اما گاهی اوقات نیازی به ضبط تصاویر وجود ندارد و یا به دلیل خرابی دستگاه ضبط کننده لازم است تصاویر به صورت زنده مشاهده شوند. از این رو می‌توان دوربین را به تلویزیون متصل کرد.

 

دوربین مداربسته را می‌توان به روش‌های مختلف به تلویزیون متصل کرد. اگر قصد دارید فیلم دوربین را به صورت زنده تماشا کنید و نیازی به ذخیره‌سازی آن ندارید، می‌توانید این اتصال را بدون dvr و دستگاه‌های جانبی انجام دهید. نحوه نصب دوربین مداربسته مستقیم به تلویزیون در دوربین‌های آنالوگ و تحت شبکه با یکدیگر متفاوت است.

 

نصب دوربین مداربسته به تلویزیون

 

تعیین برند برای اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون

قبل از شروع کار لازم تا برند و مدل دوربین مداربسته خود را تعیین کنید. تکنولوژی دوربین مداربسته برای اتصال به تلویزیون مهم است. دوربین‌ها با تکنولوژی متفاوت نحوه اتصال متفاوتی به تلویزیون دارند.

اگر دوربین مداربسته آنالوگ دارای تکنولوژی‌هایی مانند HD-CVI، AHD و یا HD-TVI باشد، نمی‌توانید آن را به طور مستقیم به تلویزیون متصل کنید. برای این کار حتما به یک وسیله جانبی احتیاج دارید. اما در دوربین‌های آنالوگ سنتی با تکنولوژی CVBS به هیچ دستگاه جانبی احتیاج نبوده و می‌توانید دوربین را به طور مستقیم به تلویزیون متصل کنید.

 

آموزش نصب دوربین مداربسته به تلویزیون به صورت مستقیم

اگر دوربین شما دارای تکنولوژی CVBS است برای اتصال به تلویزیون مراحل زیر را دنبال کنید.

اولین و ساده‌ترین روش اتصال دوربین به تلویزیون از طریق کابل تبدیل BNC به AV است. کافی است این کابل تبدیل را به دوربین متصل کنید. پس از آن خروجی تصویر دوربین را نیز به پورت AV تلویزیون متصل کنید.

در این روش حتما ورودی تلویزیون را بر روی حالت AV قرار دهید و دوربین را نیز از طریق آداپتور مخصوص به برق متصل کنید. AV ورودی صوتی و تصویری است که امکان مشاهده تصاویر را فراهم می‌کند. به این صورت می‌توانید تصاویر دوربین را به صورت زنده مشاهده کنید.

 

نصب دوربین مداربسته مستقیم به تلویزیون

 

آموزش نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون با دستگاه جانبی

در این روش ابتدا باید مانیتور یا تلویزیون موردنظر را بررسی کنید تا ورودی HDMI داشته باشد.

همان‌طور که گفته شد دوربین‌های آنالوگ با تکنولوژی‌های HD-CVI، HD-DVI و AHD نمی‌توانند به طور مستقیم به تلویزیون متصل شوند. به همین دلیل به یک دستگاه جانبی برای تبدیل AHD به HTML احتیاج دارند.

از کابل کواکسیال برای اتصال دوربین به دستگاه جانبی تبدیل AHD به HTML استفاده کنید.

پس از آن دستگاه را از طریق کابل HTMI به مانیتور موردنظر وصل کنید.

 

آموزش نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون

 

نحوه نصب دوربین مداربسته به تلویزیون در دوربین‌های IP

اتصال دوربین‌های مداربسته IP به تلویزیون بسیار ساده است و به راحتی انجام می‌شود. ابتدا باید مانیتور موردنظر را جهت داشتن ورودی LAN بررسی کنید. در صورت داشتن این ورودی تنها با اتصال کابل شبکه به مانیتور موردنظر می‌توانید تصاویر دوربین را به صورت زنده تماشا کنید.

 

طریقه نصب دوربین مداربسته به تلویزیون از طریق dvr

استفاده از dvr و nvr نیز علاوه بر تماشای تصاویر باعث ضبط تصاویر دوربین مداربسته می‌شود. می‌توانید از این وسیله برای اتصال دوربین به تلویزیون استفاده کرده و علاوه بر تماشا، تصاویر آن را ضبط نمایید.

ابتدا بررسی کنید که آیا dvr یا nvr و تلویزیون شما دارای ورودی و خروجی HDMI هست یا خیر. سپس به کمک کابل HDMI دوربین را به تلویزیون متصل کنید.

در نهایت تلویزیون خود را روشن کرده و ورودی را بر روی HDMI قرار دهید. به این صورت تصاویر دوربین را تماشا کنید.

 

روش نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون

 

روش نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون از طریق آنتن مرکزی

روش دیگری که برای اتصال دوربین به تلویزیون وجود دارد، استفاده از آنتن مرکزی است. مزیت استفاده از این روش این است که چندین واحد مجزا می‌توانند تصاویر دوربین را به صورت همزمان مشاهده کنند.

نکته‌ای که در این روش وجود دارد این است که خروجی آنتن تلویزیون با خروجی دستگاه DVR متفاوت است. به همین دلیل نمی‌توان dvr را به آنتن مرکزی متصل کرد. برای این اتصال می‌توانید از دستگاه مدولاتور استفاده کنید.

سخن آخر

گاهی اوقات فرد تمایل دارد تصاویر دوربین مداربسته را به صورت زنده تماشا کند و نیازی به ضبط این تصاویر ندارد. در این موارد می‌توان بدون استفاده از دستگاه dvr یا nvr برای اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون یا مانیتور اقدام کرد. نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون باعث کاهش هزینه‌های نصب دوربین نیز می‌شود.

اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید می‌توانید از افراد متخصص کمک بگیرید. مجموعه خدمت از ما با ارائه خدمات متنوع در زمینه نصب، راه‌اندازی و تعمیر انواع دوربین‌های مداربسته نیز فعالیت می‌کند. کافی است درخواست خود را در وب سایت مجموعه ثبت کنید تا نصاب دوربین مدار بسته به محل موردنظر شما اعزام شود.

4.2 امتیاز از 1429 رای


نصب دوربین مدار بسته
برای سرویس نصب دوربین مدار بسته از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین