نحوه شستن حیوان خانگی

ثبت درخواست " آرایش حیوانات خانگی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه شستن حیوان خانگی

اگر شما هم عاشق حیوانات هستید و می‌خواهید یکی از این حیوانات بامزه و زندگی بخش را به خانه خود دعوت کنید. بنابراین بهتر است با نحوه شستن حیوان خانگی و نحوه نگهداری از این حیوانات را یاد بگیرید تا هم خودتان و هم آن حیوان زبان بسته در آرامش زندگی کنید. یکی از مهمترین نکات در زمینه حیوانات خانگی شستن حیوان خانگی و تمیزکردن محل استراحت آنهاست! 

شما برای استحمام حیوان خانگی نیاز به وسایل خاصی ندارید، صابون، شامپو و نهایتا یک لیف و بعد از خروج نیز حوله! اما شستن حیوان خانگی نیاز به وسایلی دارد که باید حتما با خود به همراه داشته باشید. این وسایل به شما کمک می‌کنند تا به سادگی و با دردسر کمتری اقدام به شستن حیوان خانگی خود کنید. هر حیوان خانگی نیاز به وسایل مخصوص خود را دارد و ما در اینجا تنها وسایل ساده و عمومی را یادآوری می‌کنیم. برای خرید انواع لوازم شستن حیوان خانگی بهتر است به پت شاپ ها مراجعه کنید.

 

کدام حیوان خانگی بیماری ندارد بهترین حیوان خانگی از نظر اسلام خرید حیوان خانگی

 

وسایل حمام برای شستن حیوان خانگی

حیوانات خانگی برای استحمام به وسایلی نیاز دارند که این وسایل در ادامه فهرست وار بیان می‌شود. برخی از این وسایل ضروری هستند و برخی دیگر نیز بسته به نیاز حیوان خانگی شما می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 

 • وان حمام برای شستن حیوان خانگی

بهتر است برای شستن حیوان خانگی از یک وان مخصوص استفاده کنید. وان‌های مختلفی برای حیوانات مختلف وجود دارد. وان تخصصی برای شستشو سگ و گربه نیز تولید شده که هر کدام از آن‌ها برای شستن حیوان خانگی مد نظر طراحی شده است. استفاده از وان به شما کمک می‌کند تا به نحو بهتری در هنگام شستن حیوان خانگی خود اقدام نمایید. علاوه بر این اگر یک وان مخصوص برای حیوان خانگی خود قرار دهید، دیگر به آن عادت کرده و مشکل کمتری با آن خواهد داشت. هرچند خرید وان ضروری نیست و می‌توانید حیوان خانگی خود را درون یک تشت نیز بشویید؛ اما خرید آن می‌تواند مفید باشد.

 

حیوان خانگی بی دردسر بهترین حیوان خانگی برای کودکان باهوش ترین حیوان خانگی

 

 • برس مو مخصوص شستن حیوان خانگی

بهتر است قبل از استحمام موی سر و بدن حیوان خود را شانه بزنید و گره موهای آن را باز کنید تا راحت تر شسته شود. استفاده از برس مو پیش از استحمام بسیار مهم است و حتما باید مورد توجه قرار گیرد. سعی کنید از برس‌های خشن استفاده نکنید و ترجیحا از برس‌هایی با موی طبیعی برای این کار استفاده نمایید. البته می‌توانید از نوعی برس نیز برای داخل حمام استفاده کنید. این برس‌ها به شما در شستن حیوان خانگی کمک می‌کنند. استفاده از برس در شستشوی حیوان خانگی باعث می‌شود تا لا به لای موهای حیوان خانگی شما نیز به صورت کامل شستشو داده شود. به همین منظور توصیه می‌کنیم حتما از برس شستشو برای شستن حیوان خانگی خود استفاده کنید.

 

 • شامپو برای شستن حیوان خانگی

برای حمام کردن حیوانان خانگی باید شامپوی مخصوص با پوست و بدن آنها استفاده شود. معمولا حیوانات به شامپوی انسان حساسیت دارند. سعی کنید بهترین شامپویی که برای حیوان مورد نظر شما وجود دارد، استفاده کنید. دقت کنید که همانند انسان‌ها که ممکن است برخی از انواع شامپو باعث ریزش مو شود یا با نوعی مو سازگاری نداشته باشد، شامپویی که برای شستن حیوان خانگی استفاده می‌کنید نیز همینطور است. اگر شامپو خریداری شده با حیوان خانگی شما سازگاری نداشت، حتما آن را تغییر دهید.

 

حیوانات خانگی بامزه بهترین حیوانات خانگی برای نوجوانان

 

 • قطره شست و شو گوش

یکی از کارهایی که می‌توانید در هنگام شستن حیوان خانگی خود انجام دهید، این است که با استفاده از قطره مخصوص شستشو گوش، این قسمت از بدن را شستشو دهید. به هیچ وجه از شامپو برای این کار استفاده نکنید. این قطره به صورت تخصصی برای این منظور تولید شده و بهتر است برای حفظ سلامت حیوان خانگی خود از این قطره‌ها استفاده کنید.

 

 • محلول شستشوی دهان

برای شستن دهان حیوان خانگی می‌توانید از محلول‌های مخصوص این کار استفاده کنید. این محلول‌ها هر کدام از حیوان‌های خانگی تولید شده اند و حساسیت کمی برای آن‌ها ایجاد می‌کنند. به ویژه برای شستشو مداوم دهان سگ می‌توانید از این محلول‌ها استفاده کنید. البته برای مسواک زدن دندان سگ نیز باید از خمیردندان مخصوص استفاده کنید. اهمیت به دهان و دندان، از ملزومات شستن حیوان خانگی است که باید حتما رعایت کنید.

 

 • حوله برای شستن حیوان خانگی

پس از شستشوی کامل و قبل از خارج کردن حیوان خانگی از حمام، حتما باید با استفاده از یک حوله مخصوص حیوان خانگی را خشک کنید. توجه داشته باشید اگر دو یا چند حیوان خانگی دارید، باید هر کدام حوله مخصوص خود را داشته باشند. به هیچ عنوان از حوله یکی برای دیگری استفاده نکنید چرا که باعث انتقال بیماری می‌شود. نوع حوله از نظر نرمی و لطافت یا خشن بودن را بسته به نوع حیوان خانگی خود باید مشخص کنید. اگر حیوان خانگی شما احساس خوبی ندارد، حتما نوع حوله آن را تغییر دهید. به سایز حوله هم توجه کنید که متناسب با سایز حیوان خانگی شما تهیه شود.

 

اسپری بعد از استحمام

بعد از استحمام حتما از اسپری‌های ضد کک و ضد کنه و اسپری‌های ضد عفونی کننده استفاده کنید تا بیماری‌های پوستی به سراغ حیوان خانگی شما نیاید. البته از این اسپری‌ها در طول روز نیز می‌توانید استفاده کنید.

 

سخن پایانی در مورد شستن حیوانات خانگی

اگر تا به حال در خانه خود حیوان نگه داری نکرده اید و علاقه زیادی به نگهداری حیوان خانگی دارید. به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی با نحوه نگهداری حیوان و همچنین شرایط زندگی و غرایز حیوان به طور کامل آشنا شوید. زیرا در غیر این صورت هم به حیوان آسیب می‌زنید و هم به خودتان! زیرا حیوان خانگی باعث به وجود آمدن علاقه و وابستگی در صاحبانشان می‌شود. پس مراقب باشید و با احتیاط انتخاب نمایید.

4.5 امتیاز از 1639 رای


آرایش حیوانات خانگی
برای سرویس آرایش حیوانات خانگی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین