کوتاه کردن ناخن سگ در منزل

ثبت درخواست " آرایش حیوانات خانگی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کوتاه کردن ناخن سگ در منزل

کوتاه کردن ناخن سگ در منزل؛ از سری مواردی مهمی در نگهداری از سگ های خانگی است. کوتاه کردن ناخن سگ در منزل نیاز به یک سری ابزار مخصوص و تبحر در انجام این کار دارد. ممکن است حین انجام این کار سگ آسیب ببیند یا ناخن به درستی گرفته نشود. بنابراین کوتاه کردن ناخن سگ در منزل مثل بقیه امور نگهداری حیوانات خانگی از اصول خاصی برخوردار است. دانستن نکات مهم در بهداشت حیوانات خانگی مساله ای مهم است، که نباید نادیده گرفته شود. رعایت اصول کوتاه کردن ناخن سگ در منزل امری مهم در نگهداری و بهداشت این موجود در منزل می باشد.

 

لیست موضوعات کوتاه کردن ناخن سگ در منزل

کوتاه کردن ناخن سگ در منزل از جمله نکات مهم در نگهداری حیوانات خانگی برای افرادی است، که بسیار علاقمند به نگهداری سگ های خانگی و زینتی در منزل هستند. در این متن علاوه بر بیان چند نکته در خصوص گرفتن ناخن سگ در منزل با یک سری از ابزار این کار آشنا می‌شویم.

 

اهمیت کوتاه کردن ناخن سگ در منزل

 

کوتاه کردن ناخن سگ در منزل

گرفتن ناخن سگ در منزل یک اصل اساسی در سلامت و نگهداری این موجود خانگی می‌باشد. بیان این مطلب بیشتر مواقع در دل صاحبان سگ، دلهره و ترس از آسیب دیدن آنها می اندازد. پیشنهاد ما به این افراد این است، که یک بار برای همیشه این کار را یاد بگیرند.و حیوان خانگی، زینتی خود را از معرض خطر و بیماری دور کنند. چون ناخن سگ مداوم در حال رشد است. و بیش از اندازه بلند شدن ناخن می تواند، هم به خود حیوان هم به اطرافیان آسیب بزند. پس وقت آن است که اصول کوتاه کردن ناخن سگ در منزل را بیاموزید.

 

کوتاه کردن ناخن سگ در منزل

 

آموزش کوتاه کردن ناخن سگ در منزل

برای یاد گرفتن کوتاه کردن ناخن سگ در منزل چند نکته اساسی وجود دارد که بهتر است، بدانید. اهمیت یاد گرفتن کوتاه کردن ناخن سگ در منزل این است، که بیشتر مواقع سگ ها در محیط بیرون برای کوتاه کردن ناخن خود آن ها را به سطح زمین یا آسفالت می کشند. اما در خصوص سگ های خانگی اگر ناخن آنها به حال خود رها شود: یا بعد از بلند شدن خم شده و در داخل دست این موجودات فرو می رود، که ایجاد زخم و عفونت می‌کند، یا در صورت خم نشدن راه رفتن را برای این موجودات زینتی و حساس سخت می‌کند، بطوری که برای خلاصی از این وضعیت دست و پای خود را به هر جایی می کشند و ایجاد آسیب در پارکت یا فرش خانه می کنند.

 

اهمیت یادگیری کوتاه کردن ناخن سگ در منزل

 

بدترین اتفاقی که ممکن است، در این خصوص بیافتد. آسیبی است، که سگ در این وضعیت سگ به خود وارد می کند. بنابراین توجه به کوتاه کردن ناخن سگ در منزل یک امر مهم و ضروری در نگهداری این موجودات خانگی می‌باشد. دو اصل مهم در کوتاه کردن ناخن سگ در منزل را با هم در این قسمت مشاهده می کنیم.

 

بهترین زمان گرفتن ناخن سگ

اینکه چه زمانی برای کوتاه کردن ناخن سگ در منزل مناسب است؟ ارتباط مستقیم به سگ شما دارد. رشد ناخن سگ ها در مقابل سایش این ناخن ها، در هر سگی می تواند؛ متفاوت باشد. اما برای اینکه متوجه شوید، زمان کوتاه کردن ناخن سگ فرا رسیده است یا نه، بلندی ناخن سگ را هنگام ایستادن امتحان کنید، اگرسگ ناخن هایش زمین را لمس کرد می توانید، کوتاه کردن ناخن را شروع کنید .بطور کلی تمامی سگ ها هر یک ماه نیم یک بار نیاز به کوتاه کردن ناخن دارند. در جریان باشید تعداد ناخن های سگ که نیاز به اصلاح دارد؛ به چه صورت است. چون اصولا ناخن های عقبی نسبت به جلویی ها کمتر رشد می‌کند.

 

بهترین زمان گرفتن ناخن سگ

 

بند آوردن خون ناخن سگ

یکی از مواردی که در هنگام کوتاه کردن ناخن سگ در منزل ممکن است، با آن مواجه شوید. ایجاد زخم و بریدگی در قسمت ناخن سگ می باشد. اگر در زمان کوتاه کردن ناخن سگ خون آمد، یا دچار خوریزی در قسمت کناره ناخن شد. در این صورت اگر میزان خونریزی کم است، از پودر های مخصوص بند آوردن خونریزی یا پودر بدن بچه استفاده کنید، اگر هیچکدام از این موارد در دسترس نبود روش زیر می تواند کاربردی باشد.

1. روی ناخن را با یک پارچه تمیز بپوشانید.

2. یک کاسه یا لیوان یک بار مصرف پر از آرد یا آرد ذرت پر کنید.

3. دستمال را از روی زخم و ناخن برداشته و انگشت را درون آرد فرو برید.

4. برای چند ثانیه دست را در آرد نگهدارید، حال باید خونریزی بند آمده باشد.

5. بعد از 10-15 دقیقه آرد روی دست را تکانده و آن را با آب ولرم بشویید.

*توجه داشته باشید استفاده از آب سرد موجب سوزش زخم روی انگشت سگ می‌شود.

 

بند آوردن خون ناخن سگ

 

لوازم مخصوص گرفتن ناخن سگ

برای کوتاه کردن ناخن سگ در منزل نیاز به یک سری لوازم مخصوص گرفتن ناخن سگ دارید، داشتن ناخن گیر مخصوص و سوهان ناخن مخصوص سگ، از سری لوازمی است که باید تهیه کرده و داشته باشید.

 

 ناخن گیر مخصوص سگ

ناخن گیر مخوص سگ را می‌توان، از مراکز فروش لوازم نگهداری حیوانات خانگی تهیه کنید. قیمت ناخن گیر مخصوص سگ، متناسب با نوع و جنس آن متفاوت است. ناخن گیر مخصوص سگ یکی از لوازم مراقبت و نگهداری سگ است، که داشتن آن برای کوتاه کردن ناخن سگ در منزل موردنیاز است.

 

 ناخن گیر مخصوص سگ

 

سوهان ناخن سگ

 از دیگر لوازم بهداشتی و زیبایی در گرفتن و مرتب کردن ناخن سگ، سوهان ناخن سگ می باشد، کاربرد این وسیله در مرتب و صاف کردن ناخن سگ است. و برای منظم و یکدست کردن ناخن سگ استفاده می شود. دارای درپوش های محافظ در انواع مختلف می باشد، که بواسطه این درپوش فقط مقدار مشخصی از ناخن برداشته شده و دست سگ آسیب نمی بیند، قابل استفاده برای زمانی است که ناخن دست سگ زیاد رشد نکرده باشد.

 

سوهان ناخن سگ

 

هزینه گرفتن ناخن سگ

اگر قادر به کوتاه کردن ناخن سگ در منزل نیستید، یا اینکه می ترسید، حیوان خانگی شما در اثر این حرکت زخمی شود و آسیب ببیند. یا در هنگام گرفتن ناخن پرخاش کند. می توانید برای انجام این کار به مراکز خدمات رسانی مخصوص حیوانات خانگی مراجعه کنید. و با پرداخت هزینه گرفتن ناخن سگ که در هر مرکزی و متناسب با نوع سگ و شرایط ناخن و همین طور بر اساس تعرفه مرکز خدمات درمانی ممکن است، متغییر باشد؛ اقدام به گرفتن ناخن سگ خانگی خود کنید.

 

هزینه گرفتن ناخن سگ

 

اهمیت رعایت بهداشت در نگهداری حیوانات خانگی

کوتاه کردن ناخن سگ در منزل یکی از مواردی است، که در نگهداری حیوانات خانگی اهمیت دارد. اما تنها نکته ای نیست، که باید رعایت گردد. توجه به بهداشت و سلامتی عمومی حیوانات خانگی از موارد مهم در طول عمر این موجودات خانگی است. کنترل بهداشت حیوانات خانگی منجر به عدم انتقال بیماری به شما و اطرافیانتان می‌گردد.

4.5 امتیاز از 1633 رای


برچسب‌ها:
آرایش حیوانات خانگی
برای سرویس آرایش حیوانات خانگی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین