نصب فیش آنتن

ثبت درخواست " نصب آنتن تلویزیون "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب فیش آنتن

نصب فیش آنتن وابسته به نوع آنتن و تلویزیون ممکن است متفاوت باشد. فیش آنتن یکی چندین تجهیزات آنتن است، که برای انتقال تصویر به تلویزیون باید به درستی نصب شود. در هنگام نصب فیش آنتن اتصال غلط فیش سر آنتن به کابل ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد. نصب آنتن و در راستای آن نصب فیش آنتن از گذشته با ایرادات زیادی برای انتقال تصویر به تلویزیون همراه بوده است. در واقع به دلیل اینکه برای داشتن یک تصویر خوب تلویزیونی باید آنتن، کابل آنتن، اتصالات مانند پریز، فیش، رابط،اسپلیتر، گیرنده دیجیتال و تلویزیون، همگی به درستی کار کنند. نصب فیش آنتن بعنوان یکی از مراحل درست کار کردن آنتن باید اصولی صورت گیرد.

 

 

امروزه اطلاعات زیادی در قالب آموزش نصب آنتن دیجیتال برای سهولت در نصب فیش آنتن و دیگر تجهیزات آنتن ارائه بصورت تصویری و نوشتاری ارائه شده است. نحوه اتصال دو سیم آنتن، طریقه‌ی نصب آنتن شاخه‌ای، جهت نصب آنتن مواردی و از این قبیل همواره در مراحل نصب فیش آنتن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

نصب فیش آنتن - آموزش نصب فیش آنتن

 

نصب فیش آنتن

نصب فیش آنتن اگر بصورت اصولی در هنگام اتصال آنتن تلویزیون صورت نگیرد، ممکن است اشکالاتی مثل عدم وجود سیگنال را به دنبال داشته باشد. نصب فیش آنتن در انواع آنتن‌های هوایی ثابت، هوایی گردان و رومیزی و همین طور آنتن‌های دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است. با روی کار آمدن آنتن‌هایدیجیتال و جدید تا حد زیادی مشکلات مربوط به آنتن‌های قدیمی کاهش پیدا کرده است، اما همچنان عدم توجه به نکاتی ریزی مثل نصب فیش آنتن ممکن است در ایجاد تصویر اختلاتی را به وجود آورد. در این قسمت به شرح کوتاهی درباره نصب فیش آنتن می‌پردازیم.

 

نحوه ی نصب فیش آنتن

 

نصب فیش آنتن و بررسی اتصال فیش آنتن به کابل

سیم و کابل متصل به تلویزیون از نوع کابل کواکسیال است. این نوع کابل سیگنال‌های با فرکانس بالا را که برای نمایش تصویر در تلویزیون لازم است، منتقل می‌کند. از بخش‌های مهم این کابل فیش آنتن یا همان متصل کننده فلزی است که کابل را برای ایجاد تصویر به تلویزیون وصل می‌کند. بنابراین گاها دریافت نکردن سیگنال یا ضعف در نمایش تصویر می‌تواند به ایراد در نصب فیش آنتن یا معیوب شدن فیش آنتن مرتبط باشد.

 

نصب فیش آنتن و بررسی اتصال فیش آنتن به کابل

 

نحوه‌ی نصب فیش آنتن

  • از سیم چین مخصوص برای ایجاد بریدگی روی کابل کواکسیال نقطه‌ی اتصال و یک سیم لخت کن کواکسیال برای جدا کردن حداقل 1.5 سانتی متر از سرکابل استفاده کنید. پوشش داخلی و سیم مسی کابل برای شما قابل مشاهده است.
  • پوشش رویه و داخلی را تا نمایان شدن 75 میلی متر از سیم زیر و اصلی عقب بکشید، رشته سیم‌های زیادی قابل مشاهده است.
  • حال اتصال فیش آنتن به کابل را شروع کرده، نصب فیش آنتن به کابل بصورتی باشد که سیم مسی از جلوی فیش بیرون بزند، پایه‌ی فیش روی رشته سیم‌ها را می پوشاند. پس از فیکس جای فیش و قرارگیری مناسب آن بر روی کابل با ابزار مخصول آن را فشار دهید تا کابل را محکم در بر گیرد. این مانع بیرون آمدن کابل از داخل فیش می‌شود.
  • با نصب فیش آنتن به تلویزیون امکان مشاهده تصویر برای شما ایجاد می‌گردد.

 

آموزش نصب فیش آنتن

 

آموزش نصب آنتن دیجیتال

امروزه آنتن دیجیتال با قابلیت اتصال به یک گیرنده‌ی قوی در انواع مختلف وارد بازار شده است. آموزش نصب آنتن دیجیتال و همین طور طریقه نصب تجهیزات آن مثل نصب فیش آنتن مخصوص و دیگر لوازم آن را متناسب با نوع آنتن در بر می‌گیرد. آنتن دیجیتال با هدف پهنای باند وسیع آنتن آن ودریافت امواج دیجیتال بخصوص در شهرهایی که دارای فرکانس پراکنده هستند کاربرد دارد.

 

آموزش نصب آنتن دیجیتالی

 

نحوه اتصال دو سیم آنتن

تا جایی که می‌توانید از کابل یک تکه برای اتصال آنتن به تلویزیون از طریق نصب فیش آنتن استفاده کنید. کاربرد چندین تکه سیم افت کیفیت تصویر و دریافت سیگنال را به دنبال دارد. اگر بنا به دلایلی مجبور به استفاده از کابل آنتن دو تکه هستید، باید از فیش رابط‌های مخصوص مثل coaxial coupler برای اتصال سیم‌های دو تکه به هم استفاده کنید. اگر برای اتصال سیم دو تکه آنتن همانند سیم برق عمل کرده و آنها را بهم بتابانید بخش زیادی از اطلاعات ارسالی و سیگنالهای تصویر را از دست می‌دهید.

 

نحوه اتصال دو سیم آنتن

 

طریقه‌ی نصب آنتن شاخه‌ای

طریقه‌ی نصب این نوع آنتن نیز با توجه به تجهیزات و مکان قرار گیری این نوع آنتن است. دقت در درست نصب کردن تجهیزات این نوع آنتن و جهت آنتن در تصویر کیفیت تصویر ارسالی به تلویزیون تاثیر زیادی دارد. با مشاهده دفترچه راهنمای نصب یا گرفتن راهنمایی از افراد کاربلد در زمینه نصب انواع آنتن به راحتی کار نصب آنتن شاخه‌ای آنتن را انجام دهید.

 

طریقه ی نصب آنتن شاخه ای

 

علت روشن نشدن چراغ انتن تلویزیون

از نکات مهم در نحوه‌ی نصب آنتن که در کنار نصب فیش آنتن تلویزیون باید به آن توجه داشت، مواردی مثل علت روشن نشدن چراغ انتن تلویزیون است. ایرادات موجود در کابل اتصال آنتن به تلویزیون می‌تواند در این مورد تاشیر داشته باشد. گاهی آسیب‌های وارده به آنتن و یا معیوب و شدن و فرسودگی تجهیزات آنتن از علت‌های روشن نشدن چراغ آنتن تلویزیون است.

 

علت روشن نشدن چراغ انتن تلویزیون

 

نحوه نصب تقویت کننده آنتن تلویزیون

نصب دستگاه‌های مثل تقویت کننده آنتن در بیشتر مواقع عمده مشکلات آنتن را از عدم دریافت تصویر خوب گرفته تا ایجاد نویز و پارازیت روی تصویر دریافتی را برطرف می‌کند. بنابراین امروزه افراد به جای تعویض مکرر آنتن‌های مختلف تلویزیون با نصب یک تقویت کننده آنتن درصدد رفع مشکلات دریافت تصویر در تلویزیون برآمده اند. نوحه نصب تقویت کننده آنتن بر اساس نوع آنتن و نوع تقویت کننده متفاوت بوده و بهتر است برای انجام این کار از افراد متخصص در این زمینه راهنمایی بخواهید.

 

نحوه نصب تقویت کننده آنتن تلویزیون

 

نصب فیش آنتن تلویزیون و دیگر تجهیزات وابسته به آنتن بصورت اصولی تا حد زیادی در نحوه دریافت تصویر و کیفیت تصاویر دریافتی در تلویزیون تاثیر دارد. امروز نصب آنتن و یا آنتن‌های دیجیتال جدید در کنار انواع تقویت کننده‌های آنتن تا حد زیادی مشکلات قبلی دریافت تصویر در تلویزیون را کاهش داده اند.

4.5 امتیاز از 1453 رای


نصب آنتن تلویزیون
برای سرویس نصب آنتن تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین