آیا تعمیر مبل به صرفه است

ثبت درخواست " تعمیرات مبل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آیا تعمیر مبل به صرفه است

درحال حاضر مبلمان یکی از اجزای اصلی هر دکوراسیونی به‌شمار می‌رود و بدون وجود مبلمان، دکوارسیون شما ناقص خواهد ماند. اما مبل‌ها هم مانند هر وسیله دیگری، بعد از مدتی خراب می‌شوند و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند.

مسئله‌ای که شاید در بسیاری از مواقع با آن روبه‌رو شوید، این است که مبل‌های خود را تعمیر کنیم یا مبل جدید بخریم؟ در این مطلب تصمیم داریم با پاسخی مناسب برای سوال آیا تعمیر مبل به صرفه است، همراه شما باشیم! 

ایا تعمیر مبل مقرون به صرفه است؟

جواب درست و دقیق به این سوال که بهتر است مبل را تعمیر کنیم یا مبل جدید بخریم، کاملا به این بستگی دارد که مبل کهنه یا دست دوم شما از نظر اسکلت چقدر سالم است. اگر فقط ظاهر مبلمان فرسوده، خراب یا آسیب دیده است، بدون شک در پاسخ به این سوال می‌توان گفت بله؛ تعمیر مبل کاملا مقرون به‌صرفه است، به‌خصوص اینکه درحال حاضر قیمت مبل افزایش سرسام‌آوری داشته و هزینه زیادی را روی دست شما می‌گذارد.

البته برای کسانی که مشکل مالی ندارند، بدون شک خرید مبل می‌تواند انتخاب مناسب‌تری باشد. با این‌حال اگر شما از نظر مالی با مشکل مواجه هستید، بهتر است که مبل‌های خود را تعمیر کنید؛ چراکه این کار هزینه کمتری روی دست شما می‌گذارد و شما به‌راحتی می‌توانید مبل‌های خود را با دکوراسیون جدید محیط ست کرده و رنگ ورویی تازه به دکوراسیون خود ببخشید.

علاوه‌براین، شاید شما به مدل و استایل مبل‌های خود علاقه زیادی داشته باشید؛ ازهمین‌رو منطقی نیست که روزهای زیادی در مراکز فروش به‌دنبال مبل‌هایی مشابه برگردید، درحالی که می‌توانید با تعمیر مبل‌های قدیمی مبل‌های موردعلاقه‌تان را نزد خود نگهدارید.

 

ایا تعمیر مبل مقرون به صرفه است

 

در چه شرایطی تعمیر مبل نسبت به خرید مبل نو می ارزد؟

زمانی‌که بحث تعمیر و تعویض مبل به‌ میان می‌آید برخی‌ها می‌پرسند که آیا تعمیر مبل به صرفه است؟ یا اصلا تحت چه شرایطی به‌جای خرید مبل باید مبل‌ها را تعمیر کرد؟

در پاسخ به سوال می‌توان گفت به‌طورکلی و با‌توجه به اینکه هزینه خرید مبل سرسام‌آور است، خرید مبل اصلا و به‌هیچ عنوان گزینه‌ای منطقی و اقتصادی به‌شمار نمی‌رود. اما به‌هرحال تا یک حدی می‌توان مبل‌ها را تعمیر کرد و پس از آن دیگر تعمیر مبل مقرون به‌صرفه نیست و با انجام این‌کار شما تنها پول خود را دور می‌اندازید.

به‌طورکلی تعمیرمبل زمانی نسبت به‌خرید مبل‌ها مقرون‌به‌صرفه‌تر است که مبل‌های شما کلاف و چارچوب سالمی داشته باشند. اگر چوب مبل شما پوسیده و آسیب‌دیده است، فکر تعمیر آن‌ را دور بیندازید؛ چراکه ارزشش را ندارد.

اما درصورتی که چارچوب مبل سالم باشد، شما می‌توانید آن را تعمیر کرده و بدون شک تعمیر آن نسبت به خرید مبل‌های جدید مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. حتی اگر نشمین‌گاه مبل شما آسیب‌دیده باشد، بازهم جای نگرانی نیست و به‌راحتی می‌توان آن را تعمیر کرد.

 

در چه شرایطی تعمیر مبل نسبت به خرید مبل نو می ارزد

 

نشانه های سالم بودن کلاف مبل

همانطور که گفتیم اگر کلاف مبل سالم باشد، تعمیر مبل مقرون به صرفه تر از خرید مبلمان جدید است. البته در برخی موارد که خسارت و آسیب کلاف قابل تعمیر باشد، بطور کلی تعمیر کردن مبل شدنی است، فقط باید بدانید که کمی هزینه هایتان بیشتر میشود.

  • لق نبودن پایه ها
  • جیر جیر نکردن هنگام نشستن و برخاستن
  • سالم بودن تاج و دسته ها در مبل های استیل

 

تعمیر مبل کهنه بهتر است یا خرید مبل نو؟

مادامی‌که می‌توانید مبل‌های خود را تعمیر کرده و به‌همین طریق رنگ و لعابی دیگر به دکوراسیون خود ببخشید، چرا باید به سراغ گزینه‌های هزینه‌بر بروید؟

حتی‌اگر رنگ مبل‌های شما با دکوراسیونتان همخوانی ندارد، تنها کافی است که از تعمیرکار بخواهید که پارچه مورد استفاده روی مبل‌های شما را تعویض کند. بدین شکل دیگر نیازی به‌خرید مبل‌های جدید ندارید؛ چراکه به‌راحتی می‌توانید مبل‌های خود را با کمترین هزینه ممکن با دکوراسیون کلی محیط ست کنید. اگر شما بخواهید علاوه‌بر تعویض پارچه روی مبل، امکان تغییر رنگ چوب مبل‌ هم وجود دارد.

در این مطلب سعی داشتیم به شما بگوییم که آیا تعمیر مبل به صرفه‌ است یا خرید یک مبل‌ جدید! همانطور که دریافتید اگر بدنه و چوب مبل سالم باشد، بدون شک تعمیر آن نسبت به‌خرید مبل جدید به‌صرفه‌تر خواهد بود. چندین نکته هم درباره ی تشخیص سالم بودن کلاف مبل گفتیم.

اگر برای تعمیر کردن مبل و بررسی استحکام کلاف مبل به مشاوره نیاز دارید، از متخصصان تعمیر مبل خدمت از ما کمک بگیرید. مطمئن باشید تعمیرکاران مبل باانصاف، مبلی که ارزش تعمیر ندارد را تعمیر نمیکنند و شما را صادقانه راهنمایی میکنند.


تعمیرات مبل
برای سرویس تعمیرات مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین