نحوه انتخاب پرده آشپزخانه

ثبت درخواست " دکوراسیون آشپزخانه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه انتخاب پرده آشپزخانه

انتخاب پرده آشپزخانه یکی از اصول مهم طراحی دکوراسیون آشپزخانه است. معمولا در چیدمان این بخش از خانه، به نوع و رنگ وسایل، مدل کفپوش، کاشی‌های دیوار، طرح و رنگ کابینت و همین طور نوع پرده آشپزخانه توجه می‌شود. در این مقاله به صورت تصویری انواع پرده آشپزخانه را بررسی می‌کنیم تا با الهام گرفتن از آن‌‌ها بتوانید بهترین انتخاب را در این حوزه داشته باشید.

انتخاب پرده آشپزخانه باید بر اساس نوع دکوراسیون، چیدمان و رنگ غالب محیط باشد. پس در کنار بررسی مدل‌های زیر، به این مسئله نیز توجه کنید که پرده آشپزخانه باید با محیط اطراف هم‌خوانی داشته باشد. در ادامه با ما باشید.

انواع پرده آشپزخانه

شاید ارائه یک دسته بندی کلی از انواع پرده آشپزخانه کار مشکلی باشد. زیرا مدل‌های پرده آشپزخانه موجود در سطح بازار بسیار متنوع و بیشمار است. اما برای این که انتخاب پرده آشپزخانه برای شما ساده‌تر شود، سعی می‌کنیم انواع آن را به طور کلی تقسیم کنیم تا شما با توجه به سلیقه و شرایط خود، سراغ یکی از تقسیم‌بندی‌های مشخص شده بروید.

 

پرده‌ آشپزخانه کرکره‌ای

این مدل از پرده آشپزخانه، مناسب دکوراسیون مدرن‌تر و بدون تزیینات اضافی است. خوبی این نوع پرده‌ها این است که می‌توانید میزان نور ورودی به آشپزخانه را کنترل کنید. پرده آشپزخانه کرکره‌ای معمولا تک رنگ است و می‌توان از آن در دکوراسیون‌های مینیمال استفاده کرد.

 

پرده آشپزخانه کرکره ای

 

انتخاب پرده آشپزخانه کرکره ای

 

پرده آشپزخانه شید

به هرحال پرده آشپزخانه به دلیل کاربری متفاوت این فضا، باید متفاوت با پرده‌ قسمت‌های دیگر خانه باشد. پرده‌های شید خود به زیرمجوعه‌های دیگری تقسیم می‌شود که نقطه اشتراک همه آن‌ها به این شرح است:

  • استفاده از نوعی پارچه یا پوشش ضخیم مثل پارچه توری، پلیمری، بامبو و...
  • به کارگیری یک قاب مخصوص برای نگهداری پارچه
  • بند یا ریسمان برای جمع شدن پرده
  • جمع شدن پرده به صورت رولی و در راستای عمودی

انواع مختلف پرده آشپزخانه را در زیر ملاحظه می‌فرمایید:

پرده شید زبرا

 

پرده آشپزخانه زبرا

 

نحوه انتخاب پردخ آشپزخانه

 

مدل های پرده آشپزخانه

 

پرده شید بامبو

 

پرده شید بامبو آشپزخانه

 

انواع پرده آشپزخانه شید

 

پرده شید پارچه‌ای در طرح‌های مختلف

 

پرده شید رولی آشپزخانه

 

بهترین مدل های پرده آشپزخانه

 

نیم‌پرده‌های سنتی

در آشپزخانه‌های قدیمی‌تر، استفاده از نیم‌پرده بسیار رایج بود. این پرده‌ها شستشوی راحت‌تری دارند و مناسب محیطی مثل آشپزخانه هستند، حس و حال خودمانی به فضا می‌دهند، نور آفتاب را بلاک نمی‌کنند و تنوع و زیبایی خاصی به دکوراسیون می‌دهند. این روز‌ها استفاده از نیم‌پرده در کافه‌ها بسیار رایج شده و البته می‌تواند انتخاب خوبی برای آشپزخانه خانه‌ها نیز باشد.

نیم‌پرده‌ها معمولا از پارچه‌های نخی با طرح‌های غیر رسمی دوخته می‌شوند. اگر آشپزخانه شما طراحی مدرن یا مینیمال دارد، شاید نیم‌پرده‌ها مناسب آن نباشند، پس در مورد انتخاب آن‌ها احتیاط کنید. نیم‌پرده‌ها در دو حالت عمودی و افقی تولید می‌شوند.

 

نیم پرده آشپزخانه

 

انواع پرده آشپزخانه

 

پرده پارچه‌ای معمولی با طرح‌های مختلف

این کتگوری خود به مجموعه گسترده‌ای تقسیم می‌شود؛ زیرا انواع بیشماری از پارچه که برای پرده آشپزخانه مناسب باشد در سطح بازار تولید می‌شود. پرده‌های حریر، نخی، ویسکوز، مخمل و ... در مدل‌های ساده، طرح‌دار، تک رنگ و... وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای پرده آشپزخانه استفاده کرد.

توجه کنید نکته‌ای که مهم است این است که پرده آشپزخانه بهتر است صرفا از یک نوع پارچه دوخته شده باشد، طرح‌های زینتی و بیش از حد لوکس در آن به کار نرفته باشد، هم‌خوانی رنگی با محیط داشته باشد و ترجیحا از جنسی باشد که به راحتی و به طور مکرر بتوان آن را شست. به طور کلی استفاده از رنگ‌های خنثی برای پرده آشپزخانه مناسب‌تر است.

 

پرده آشپزخانه پارچه ای

 

پرده آشپزخانه گل گلی

 

سخن آخر

در این مقاله پیرامون انتخاب پرده آشپزخانه نکاتی را بیان کردیم. پرده آشپزخانه یکی از ارکان مهم برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه است و تاثیر زیادی از لحاظ بصری بر روی محیط می‌گذارد. انواع پرده آشپزخانه بسیار متفاوت و متنوع اند. پس ارائه یک تقسیم‌بندی کامل از آن مشکل به نظر می‌رسد.

در این مطلب سعی کردیم یک دسته‌بندی کلی از انواع پرده آشپزخانه داشته باشیم تا انتخاب را برای شما راحت‌تر کند. در واقع عکس‌هایی که مشاهده کردید، بیشتر به جهت الهام گرفتن و دیدن مدل‌های مختلف پرده آشپزخانه است. در نظر داشته باشید که برای انتخاب پرده آشپزخانه حتما باید به سبک و رنگ دکوراسیون آشپزخانه خود توجه کنید و همخوانی با آن را در نظر بگیرید.

4.5 امتیاز از 955 رای


دکوراسیون آشپزخانه
برای سرویس دکوراسیون آشپزخانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین