آشپزخانه راهرویی یا گالی

ثبت درخواست " دکوراسیون آشپزخانه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشپزخانه راهرویی یا گالی

آشپزخانه راهرویی یا بعبارتی دیگر آشپزخانه گالی نمونه‌ای از طراحی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه در سبک‌های جدید است. اصول چیدمان آشپزخانه، انتخاب عناصر دکوراتیو و فضای در دسترس برای ساخت اتاق آشپزخانه نمونه‌های تاثیر گذار در طراحی و ارائه این سبک آشپزخانه راهرویی در منازل است.

طراحی و تغییر سبک آشپزخانه به صورت آشپزخانه راهرویی و گالی در کنار دیگر سبک‌های دکوراسیون آشپزخانه در زیباسازی و استفاده اصولی از فضای آن تاثیر بسزایی دارد. در این مقاله به نمونه‌های از آشپزخانه گالی در فضای منزل اشاره خواهیم دارد.

توجه به انتخاب جدیدترین مدل ویترین آشپزخانه گرفته تا انواع پیشخوان آشپزخانه ایرانی و انواع سنگ نما آشپزخانه و نمونه‌های متنوع کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک همگی در طراحی آشپزخانه راهرویی و گالی نقش نیز باید بصورت منحصر بفرد در نظر گرفته شود.

 

 اصول چیدمان آشپزخانه

 

معرفی آشپزخانه راهرویی یا گالی

آشپزخانه راهرویی که در اصطلاح عامیانه به آن آشپزخانه دو قسمتی نیز گفته می‌شود، نمونه‌ای از دکوراسیون آشپزخانه با محوریت نقشه چیدمان آشپزخانه است. دکوراسیون آشپزخانه به سبک گالی به گونه ای طراحی شده که با وجود دو ردیف از کابینت به موازات هم، فضای کافی برای راحتی و رفت و آمد را فراهم بوده و ابدا با فضایی بهم ریخته و نامظم مواجه نیستید.

 

نقشه چیدمان آشپزخانه

 

برخی مواقع برای معرفی این سبک دکوراسیون آشپزخانه از واژه انگلیسی آشپزخانه گالی استفاده می‌شود. طراحی و انتخاب ردیف‌های کابینت آشپزخانه در شکل گیری این مدل طراحی آشپزخانه راهرویی نقش پر رنگی دارد.

 

کابینت آشپزخانه مدرن راهرویی

 

معمولا برای چیدمان فضاهای محدود و کوچک از ایده آشپزخانه راهرویی استفاده می‌شود. بصورت ظاهری می توان سبک آشپزخانه گالی را بصورت راهرویی یک گذر باریک بین دو دیوار موازی در نظر گرفت.

 

آشپزخانه دو قسمتی

 

در آشپزخانه راهرویی دو ردیف پیشخوان به موازات یک دیگر که سینک، گاز و یخچال با توجه به مثلث آشپزخانه در دیواره‌ها و کنج قرار می‌گیرند. پیشخوان‌ها باید حداقل به فاصله 1200 میلی متر از هم فاصله داشته باشند فضای در نظر گرفته شده برای بیش از یک نفر مدنظر است.

 

آشپزخانه قشنگ راهرویی یا گالی

 

نمونه‌هایی از اجرای سبک آشپزخانه گالی

اصول چیدمان آشپزخانه راهرویی یا گالی در دو حالت دو ردیف کابینت یا تک ردیف کابینت بصورت مجزا و با در نظر گرفتن دیگر سبک‌های دکوراسیون آشپزخانه صورت می‌گیرد.

 

جدیدترین مدل ویترین آشپزخانه راهرویی یا گالی

 

در واقع پس از در نظر گرفتن اصول جایگذاری فضای قرارگیری ابزار مورد استفاده دیگر موارد وابسته به زیباسازی آشپزخانه مثل پیشخوان آشپزخانه ایرانی، جدیدترین مدل ویترین آشپزخانه یا به کارگیری کابینت آشپزخانه مدرن یا سنتی به سلیقه و سبک مدنظر برای آشپزخانه وابسته و قابل انتخاب است.

 

پیشخوان آشپزخانه ایرانی برای دکوراسیون آشپزخانه گالی

 

 در این بخش به معرفی دو مدل آشپزخانه راهرویی در عناوینی مثل آشپزخانه گالی دو دیواره به صورت زیر اشاره خواهیم داشت.

 

آشپزخانه راهرویی دو ردیفه (کابینت دو طرفه)

آشپزخانه گالی دو طرفه با نیاز به فضایی به عرض 107 سانتی متر و در نظر گرفتن محور چرخش افراد به زاویه و اندازه 122 سانتی متر طراحی و در نظر گرفته می‌شود.

 

آشپزخانه راهرویی دو ردیفه (کابینت دو طرفه)

 

انتخاب پیشخوان آشپزخانه و دیگر عناصر دکوراتیو مثل جزیره، سنگ کابینت و انواع ویترین کابینت آشپزخانه باید نمونه‌های نصب در دیوار یا بدون نیاز به فضای زیاد در نظر گرفته شود تا محیط آشپزخانه راهرویی را تنگ و خفه نکند.

 

سنگ نما آشپزخانه دو ردیفه گالی

 

بعنوان مثال انتخاب ایده یک سمت کابینت و یک سمت جزیره برای آشپزخانه راهرویی با این سبک بسیار کاربردی است.

 

زیباسازی آشپزخانه راهرویی

 

حتی در فضاهای بسیار محدود استفاده از یک میز و چسباندن آن به انتهای فضای تکمیلی آشپزخانه به بهره مندی بیشتر از این سبک دکوراسیون کمک می‌کند.

 

اتاق آشپزخانه راهرویی یا گالی

 

آشپزخانه راهرویی یک ردیفه

آشپزخانه‌های راهروییِ تک ردیفه از یک ردیف در با تجهیزات نصب شده برخوردار بوده و فضای نگهداری کمتری دارند. استفاده از اکسسوری های نصبی و لوازم محدود آشپزخانه و قرار دادن یک میز کوچک در امتداد و حاشیه این نوع طراحی آشپزخانه در استفاده کاربردی آن تاثیر بسزایی دارد.

 

آشپزخانه راهرویی یک ردیفه

 

برای چیدمان آشپزخانه گالی به دلیل فضای محدود باید سبک‌های اصولی و خلوت مثل مینیمال اجرا شود.

 

آشپزخانه راهرویی یک ردیفه به سبک مینیمال

 

انتخاب رنگ دیوار، کابینت‌ها و نوع چیدمان لوازم و کفپوش‌ها در مناسب دیده شده فضای آشپزخانه راهرویی نیز تاثیر بسزایی دارد.

دلایل محبوبیت آشپزخانه راهرویی

در این بخش به چند نمونه از دلایل محبوبیت آشپزخانه گالی در بین افراد در قالب نکات زیر اشاره خواهیم داشت.

 

دلایل محبوبیت آشپزخانه راهرویی

 

  • این آشپزخانه از نظر ظرفیت نگهداری لوازم به دلیل نصب کابینت‌های بیشتر بسیار کاربردی و مناسب است.
  • طول آن به اندازه دلخواه قابل تغییر بوده و با توجه به فضای در نظر گرفته شده می‌توان چیدمان آن را به سلیقه خود تغییر دهید.
  • در زمان آشپزی کارکرد فضای آشپزخانه را بالا می برد و از اتلاف انرژی و وقت جلوگیری می کند، چون امکان رفت و آمدن در مسیرهای طولانی بوده و تمامی لوازم ضروری در دسترس است.
  • با چندین ایده خلاقانه می‌توانید از نواحی بی استفاده آشپزخانه برای نصب و تعبیه اکسسوری‌های کاربردی بهره برید.

4.5 امتیاز از 948 رای


دکوراسیون آشپزخانه
برای سرویس دکوراسیون آشپزخانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین