تنظیم کانال در تلویزیون ال جی

ثبت درخواست "نصب تلویزیون"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تنظیم کانال در تلویزیون ال جی

تنظیم کانال تلویزیون ال جی یا کانال یابی تلویزیون ال جی بصورت خودکار و دستی در مدل‌های مختلف صورت می‌گیرد. تنظیم کانال تلویزیون ال جی از اصلی‌ترین اقداماتی است که پس از نصب تلویزیون و تنظیمات آنتن برای انتقال تصویر در این دستگاه باید انجام شود.

یکی از مراحل نصب مدل‌های مختلف تلویزیون ال جی تنظیم کانال تلویزیون ال جی است. مشکلاتی مثل عدم شناسایی آنتن در تلویزیون ال جی یا عدم دسترسی به لیست کانال‌های مدنظر در هنگام کانال یابی تلویزیون ال جی وجود دارد. این موارد با مشاهده راهنمای دستگاه و مشورت از افراد متخصص قابل رفع هستند.

 

نحوه تنظیم کانال تلویزیون ال جی با سوالاتی مثل چگونه کانال‌های تلویزیون ال جی را مرتب کنیم، چگونه تلویزیون را کانال‌یابی کنیم، نحوه فارسی سازی تلویزیون ال جی و نحوه تنظیم گیرنده در تلویزیون ال جی در بین کاربران مطرح است. 

 

چگونه تلویزیون را کانال یابی کنیم

 

تنظیم کانال تلویزیون ال جی

اکثر تلویزیون‌های ال جی مجهز به گیرنده دیجیتال بوده و می‌توانند شبکه‌ها و کانال‌های داخلی را به راحتی پوشش دهند. متناسب با این قابلیت امکاناتی در سیستم داخلی این دستگاه در مدل‌های مختلف برای تنظیم کانال تلویزیون ال جی در نظر گرفته شده است.

کانال یابی تلویزیون ال جی در روش‌های مختلف و با توجه به منوی تنظیمات هر مدل تلویزیون قابل انجام است. پس از انجام تنظیمات اولیه تلویزیون ال جی که غالبا توسط متخصصین نصب این دستگاه انجام می‌شود، نوبت به تنظیم کانال تلویزیون ال جی برای دسترسی به شبکه‌های مدنظر می‌رسد.

 

تنظیم کانال تلویزیون ال جی

 

نصب آنتن و برقراری ارتباط بین دستگاه گیرنده تلویزیون و آن باید قبل از اقدام به کانال یابی تلویزیون ال جی صورت گیرد. برای تنظیم کانال تلویزیون ال جی (LG) در صورت عدم اطلاع از نحوه ارتباط با تنظیمات این دستگاه حتما از افراد متخصص مشورت بگیرید.

 

چگونه تلویزیون ال جی (LG) را کانال یابی کنیم؟

دسترسی به کانال‌های دیجیتال در تلویزیون‌های ال جی با کانال یابی به دو صورت خودکار و دستی امکان پذیر می‌باشد. از علائم نیاز به تنظیم کانال تلویزیون دیجیتال مشاهده پیغام بدون برنامه ریزی (Not Programmed) بر روی نمایشگر دستگاه است.

 

چگونه تلویزیون ال جی (LG) را کانال یابی کنیم؟

 

در این حالت باید به درستی برای دسترسی به شبکه‌های مدنظر و لیست کانال‌های وابسته به گیرنده دیجیتال از منو و بخش تنظیمات تلویزیون ال جی اقدام کنید. تنظیم کانال تلویزیون ال جی در دو مرحله و با دو روش کاربردی زیر صورت می‌پذیرد.

 

کانال یابی خودکار برای تنظیم کانال تلویزیون LG

درکانال یابی خودکار، شبکه‌ها بر مبنای آنچه صدا و سیما ارائه می‌دهد و به همان ترتیب دریافت می‌شوند. برای تنظیم کانال تلویزیون ال جی به صورت خودکار باید به منوی تنظیمات دسترسی داشته باشید. در واقع ورود به منوی کانال‌ها اولین مرحله برای کانال یابی تلویزیون ال جی است.

 

کانال یابی خودکار برای تنظیم کانال تلویزیون LG

 

آیتم ورود به قسمت کانال‌ها در برخی مدل‌ها با نام راه اندازی (Setup)، و در برخی مدل‌ها با نام کانال‌ها یا (Programmes) نشان داده می‌شود. پس از ورود به بخش کانال‌ها به شیوه زیر عمل کنید:

  • آیتم کانال یابی خودکار را انتخاب و روی گزینه شروع کلیک کنید.
  • دستگاه در وضعیت کانال یابی قرار گرفته و باید تا 100 درصد یافتن شبکه‌های دیجیتال صبر کنید.
  • پس از اتمام کار لیست کلی شبکه‌ها نمایش داده می‌شود.

کانال یابی خودکار با احتمال ورود کانال‌های تکراری همراه بوده و برای زمانی مه دسترسی به پهنای باند کانال‌ها وجود نداشته مناسب است.

 

کانال یابی دستی برای تنظیم کانال تلویزیون LG

روش کانال یابی دستی به دلیل یافتن منظم شبکه‌ها بدون در نظر گرفتن کانال‌های تکراری برای تنظیم کانال‌ تلویزیون ال جی روشی مناسب تر می‌باشد. نیاز به فرکانس‌ها و شماره دسترسی به هر کانال (پهنای باند) در این روش کانال یابی ضرورت دارد.

 

کانال یابی دستی برای تنظیم کانال تلویزیون LG

 

برای تنظیم کانال تلویزیون ال جی به صورت دستی وارد منوی کانال یابی دستی شوید. عدد مربوط به پهنای باند کانال را در قسمت VHF/UHF CH وارد کرده و گزینه افزودن(Add) یا به روزرسانی (Update) را برگزینید.

 

رفع مشکل عدم شناسایی آنتن در تلویزیون ال جی

یکی از مشکلاتی که در مسیر تنظیم کانال تلویزیون ال جی وجود داشته مشاهده پیغام عدم سیگنال روی دستگاه است. این ایراد با علائمی مثل عدم امکان افزودن کانال یا به روز رسانی همراه است. بیشترین دلیل بروز این مشکل عدم ارتباط دستگاه با آنتن و عدم شناسایی آنتن به دلایل مختلف است.

 

رفع مشکل عدم شناسایی آنتن در تلویزیون ال جی

 

ایراد در آنتن، قطعی کابل آنتن، مشکل در پورت آنتن تلویزیون و یا زاویه‌ی قرارگیری آنتن از مواردی بوده که بروز این مشکل را به دنبال دارد. در این شرایط وضعیت آنتن را بررسی و در صورت مشکل با توجه به شرایط محیطی و جغرافیایی نوع مناسبی از آنتن را برای تلویزیون تهیه کنید.

 

چگونه کانال های تلویزیون ال جی را مرتب کنیم؟

از رایج ترین مشکلاتی که در هنگام کانال یابی خودکار تلویزیون ال جی با آن مواجه می‌شویم بهم ریختگی کانال‌ها می‌باشد. این ایراد را پس از تنظیم کانال تلویزیون ال جی با دسترسی به آیتم مدیریت یا ویرایش کانال‌ها می‌توان برطرف کرد.

 

چگونه کانال های تلویزیون ال جی را مرتب کنیم؟

 

آیتم مدیریت در تنظیم کانال تلویزیون ال جی برای ترتیب‌دهی به شبکه‌ها و قرار دادن آنها در یک لیست جداگانه و در دسترس تعبیه شده است. بیشترین حجم استفاده از این آیتم برای لیست بندی و ویرایش شبکه‌ها پس از کانال‌یابی اتوماتیک است. 

نکات مهم برای تنظیم کانال تلویزیون ال جی

در هنگام تنظیم کانال تلویزیون ال جی برای دسترسی آسان و راحت به شبکه‌های مدنظرتان به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • در ابتدا از وضعیت آنتن و سالم بودن سیم‌های ارتباطی آن با گیرنده اطمینان حاصل کنید.
  • وضعیت سیم‌های ارتباطی و فیش‌های انتقال دهنده تصویر به گیرنده تلویزیون را بررسی کنید.
  • کانال یابی را بصورت خودکار یا دستی از قسمت تنظیمات تلویزیون با دقت انجام دهید.
  • اگر مشاهده انگلیسی آیتم‌ها برای شما گیج کننده بوده با منوی فارسی سازی تلویزیون ال جی زبان را تغییر دهید
  • در کانال یابی دستی حتما فرکانس‌های صحیح شبکه‌ها را در دسترس داشته باشید.
  • اگر عمل کانال یابی تلویزیون ال جی برای شما مشکل بوده از افراد متخصص در این زمینه مشورت بخواهید.
نصب تلویزیون
برای سرویس نصب تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading