طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه ای در خانه

طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه ای در خانه

طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه ای در خانه، یک ایده کاربردی در تهیه مواد لازم انواع پیتزای خانگی به شمار می‌آید. طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی وابسته به ذائقه، مواد در دسترس و همین طور سبک پیتزای قابل طبخ متفاوت است.طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه ای در خانه، به دلیل اهمیت کیفیت خمیر پیتزا در پخت آن یک ایده بسیار موثر برای افراد علاقمند به این غذاست. برای یادگیری طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه ای در خانه همانند دیگر مواد غذایی نیازمند به خمیر مثل نان و انواع کیک دستور‌های پخت متنوعی وجود دارد.

 

طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه‌ای در خانه در قالب دستور تهیه انواع خمیر مثل طرز تهیه خمیر پیتزا با شیر و ماست، طرز تهیه خمیر پیتزا بدون مخمر، طرز تهیه خمیر پیتزا آمیریکایی و ایتالیایی حرفه‌ای و در نهایت طرز تهیه خمیر پیترا برای 4 الی 6 نفر قابل ارائه است. در این متن چندین طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی برای افراد علاقمند به تهیه صفر تا صد مواد این غذا در منزل ارائه شده است.

 

طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی

 

طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه ای در خانه

پیتزا از جمله غذاهای خوشمزه‌ی دنیاست که بین سنین مختلف طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. تهیه این غذا در محیط خانه و با استفاده از مواد ارگانیک و سالم خواسته‌ی بیشتر افراد علاقمند به پیتزاست. درست کردن یک پیتزای سالم و خوشمزه بهترین راه حل برای جلوگیری از آسیب رساندن به بدن با خوردن این غذا در فست فوت‌ها و رستوران‌ها و دریافت حجم زیادی کالری، چربی و مواد اولیه مضر است.مهم ترین اصل در پخت یک پیتزای خانگی، داشتن اطلاعات کافی درباره طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه‌ای در خانه است.

 

طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه ای در خانه

 

در این قسمت با آموزش و ارائه فرمول خمیر پیتزا، راهکار‌های مناسبی را در قالب طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه‌ای در خانه به اشتراک می‌گذاریم.

 

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزای خانگی

 • آرد: چهار و نیم پیمانه
 • خمیر مایه فوری: یک قاشق چای‌خوری
 • روغن: یک‌چهارم پیمانه
 • آب: یک و سه‌چهارم پیمانه
 • روغن زیتون: یک قاشق غذاخوری
 • نمک: یک و سه‌چهارم قاشق چای‌خوری
 • آرد ذرت: به مقدار لازم

 

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزای خانگی

 

طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی

برای تهیه خمیر پیتزای خانگی مطابق دستور زیر پیشرفته و نتیجه مطلوب را دریافت نمایید.

 1. قبل از شروع کار آرد مورد نیاز را در یخچال قرار دهید تا خنک شود.
 2. آرد سرد، پودر خمیر مایه فوری و نمک را در یک کاسه گود مانند مخلوط کنید.
 3. سپس روغن را به مواد داخل کاسه اضافه کنید.
 4. 2 الی 3 دقیقه مواد را با یک دیگر مخلوط کنید تا شکل خمیر به خود بگیرد. از ورز دادن خمیر در این مرحله خودداری کنید.
 5. در این حالت کم کم آب را به مواد خمیر اضافه کرده و و با نوک انگشتان با ضربه‌های ملایم خمیر را بهم زنید.
 6. مواد را از ظرف خارج کرده و بر روی یک سطح صاف مثل اپن و یا میز آشپزخانه آن را پهن کنید.
 7. بین 3 الی 4 دقیقه خمیر را در همین حالت ورز دهید، تا فرمی یک شکل بگیرد.
 8. سپس خمیر را در محیطی گرم قرار داده و فرصت دهید تا پف کند.
 9. با رعایت این طرز تهیه پیتزا حرفه‌ای در خانه، با در نظر گرفتن مواد اولیه می‌توانید یک پیتزای لذیذ خانگی را تدارک ببنید.

 

طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی

 

چندین دستور تهیه خمیر پیتزای خانگی

در این قسمت چندین طرز تهیه خمیر پیتزای حرفه‌ای در خانه را به اشتراک گذاشته که شرایط را برای تهیه خمیر پیتزا برای مخاطبان علاقمند به پختن این غذا در منزل سهولت می‌بخشد.

 

چندین دستور تهیه خمیر پیتزای خانگی

 

طرز تهیه خمیر پیتزا با شیر

عمده ترین تغییر در فرمول خمیر پیتزا استفاده از شیر به جای آب در تهیه خمیر پیتزا با این روش است. در واقع جایگزین شیر در این فرمول می‌تواند یک لیوان آب گرم باشد.

 

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا با شیر

 • آرد نان (باگت یا معمولی) : ۵۰۰ گرم
 • تخم مرغ: ۱ عدد هم دمای محیط
 • شیر: ۱ لیوان فرانسوی یا ۲۵۰ میلی‌لیتر
 • روغن مایع: ۶ قاشق غذاخوری (در صورت تمایل از روغن زیتون استفاده کنید)
 • نمک: ۱ قاشق چایخوری
 • شکر: ۱ قاشق غذاخوری
 • مایه خمیر فوری یا همان مخمر: ۱ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه خمیر پیتزا با شیر

 

دستور تهیه خمیر پیتزا با شیر

تخم مرغ هم دما با محیط، نمک، شکر و خمیر مایه فوری را با هم مخلوط کرده سپس شیر گرم شده (در حد گرفتن دما) را به این مواد اضافه کنید. سپس روغن مایع را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. بهتر است برای هم زدن مواد از همزن دستی استفاده کنید. زمانی که مواد یک دست شد آرد الک شده را کم کم به مواد داخل ظرف اضافه کنید. خمیر شکل گرفته در این حالت باید تا حدودی چسبنده باشد. ریختن آرد را تا یک دستی سطح خمیر ادامه دهید.

 

دستور تهیه خمیر پیتزا با شیر

 

یک کاسه را با مقداری روغن چرب کرده و خمیر را برای استراحت در آن قرار داده و روی آن را سلفون بکشید. 20 دقیقه زمان لازم است تا خمیر به پف کامل رسیده و برای پخت پیتزای خانگی آماده شده باشد.

 

طرز تهیه خمیر پیتزا با ماست

طرز تهیه خمیر پیتزای حرفه‌ای در خانه اصولا با یک دستور مشابه تهیه خمیر انجام می‌گیرد. اما در این میان ترفند‌هایی برای خوشمزه تر کردن این خمیر به کار می‌رود که یکی از آنها اضافه کردن ماست پر چرب به مواد لازم تهیه خمیر پیتزای خانگی است. در این قسمت یک طرز تهیه خمیر پیتزای خانگی بدون مخمر را با هم مشاهده می‌کنیم.

 

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا با ماست

 • ماست: یک و یک چهارم لیوان
 • آرد: 2 لیوان
 • بکینگ پودر: 2 قاشق چایخوری
 • نمک: یک چهارم قاشق چایخوری
 • روغن: یک چهارم لیوان

 

طرز تهیه خمیر پیتزا با ماست

 

طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه ای در خانه با ماست

برای تهیه خمیر پیتزا باید آرد و نمک و بکینگ پودر را در ظرف بزرگی ریخته و خوب با هم مخلوط کنید.سپس روغن و ماست را به مواد مخلوط شده اضافه کرده و با یک قاشق چوبی بخوبی هم بزنید. حاصل کار باید یک خمیر چسبناک سفید باشد. در صورت شل بودن خمیر مقداری آرد به مواد اضافه کنید. در صورت مشاهده سفتی در خمیر با مقدار کمی ماست آن را به حالت اولیه برگردانید.

 

طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه ای در خانه با ماست

 

طرز تهیه خمیر پیتزا بدون مخمر

استفاده از روش‌های معرفی شده مثل طرز تهیه خمیر پیتزا حرفه‌ای در خانه با ماست و شیر از جمله دستور طرز تهیه خمیر پیتزای خانگی بدون مخمر به شمار می‌آیند. استفاده از آب ولرم، شیر و یا ماست برای درست کردن خمیر پیتزا در روش‌های مختلف از جمله دستورات مناسب برای طرز تهیه خمیر پیتزا بدون مخمر است.

 

طرز تهیه خمیر پیتزا بدون مخمر

 

طرز تهیه خمیر پیتزا ایتالیایی حرفه ای

در این قسمت روش طرز تهیه خمیر پیتزای حرفه‌ای در خانه را به سبک ایتالیایی ارائه می‌دهیم. مواد لازم برای تهیه این خمیر پیتزای خانگی و طرز تهیه خمیر را به صورت زیر در نظر داشته باشید.

 

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا ایتالیایی

 • آرد 3 لیوان 
 • آب ولرم 1 لیوان
 • نمک 1/4 قاشق چایخوری
 • پودر خمیر مایه فوری ۱ قاشق غذاخوری
 • روغن مایع ۱ قاشق غذاخوری

 

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا ایتالیایی

 

در طرز تهیه همانند روش اصلی تهیه خمیر پیتزا عمل کرده با این تفاوت که در ابتدا خمیر مایه و آب ولرم را مخلوط کرده و به مدت پنج دقیقه کنار می‌گذاریم. بعد از گذشت این مدت زمان آن را به مخلوط شده مواد اضافه کنید و روش اصلی را برای تهیه خمیر پیتزا حرفه‌ای در خانه را در پیش بگیرید.

 

طرز تهیه خمیر پیتزا ایتالیایی حرفه ای

 

طرز تهیه خمیر پیتزا آمریکایی

خمیر پیتزای آمریکایی بر خلاف ایتالیایی بسیار ضخیم و خمیری است. اصل تفاوت این دو سبک پیتزا در نوع خمیر آن‌هاست. بنابراین سبک پیتزای مورد نظر برای پخت در نوع و حجم خمیر پیتزای تهیه شده در خانه تاثیر دارد.

 

طرز تهیه خمیر پیتزا آمریکایی

 

طرز تهیه خمیر پیتزا نازک

طرز تهیه خمیر پیتزای حرفه‌ای در خانه در این حالت مشابه طرز تهیه خمیر پیتزای خانگی به سبک ایتالیایی است. مواد لازم و طرز تهیه هر دو به یک صورت است. بسیاری از افراد معتقد هستند به دلیل پر حجم بودن پیتزا استفاده از خمیر ترد و نازک پیتزا به سبک ایتالیایی در هضم راحت این غذا نقش موثری دارد.

 

طرز تهیه خمیر پیتزا نازک

 

طرز تهیه خمیر پیتزا به تعداد نفرات

میزان آرد و مواد اضافه شده برای انواع طرز تهیه خمیر پیتزای خانگی بر اساس تعداد افراد به صورت طرز تهیه خمیر پیتزا برای 4 نفر و یا 6 نفر تعیین می‌شود. بنابراین در هنگام تهیه خمیر پیتزای خانگی به این نکته توجه ویژه داشته باشید.

 

طرز تهیه خمیر پیتزا به تعداد نفرات

 

طرز تهیه خمیر پیتزای حرفه‌ای در خانه با چندین روش معمول قابل انجام در آشپزخانه‌های خانگی است. با توجه به سبک و سلیقه‌تان و یا مواد لازم در دسترس می‌توانید بهترین طرز تهیه خمیر پیتزای خانگی را انتخاب ومواد اولیه پیتزای خانگی و سالم را تکمیل کنید.

4.5 امتیاز از 1416 رای


در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین