کانتر سنگ مرمر برای و مراقبت از آن

ثبت درخواست "دکوراسیون آشپزخانه"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کانتر سنگ مرمر برای و مراقبت از آن

کانتر مرمر یا همان کانتر سنگ مرمر یک قابلیت کاربردی و موثر در دکوراسیون آشپزخانه است. تلفیق و استفاده از دیگر المان‌های دکوراسیون آشپزخانه در کنار کانتر مرمر از بروز ترین سبک‌های طراحی داخلی به شمار می‌آید. امروزه از کانتر مرمر در کنار سبک‎های مختلف دکوراسیون آشپزخانه و چیدمان آن استفاده شده که طراحی خاصی را به همراه دارد.

مراقبت از کانتر مرمر از مهمترین نکات استفاده از این قابلیت در ساختار آشپزخانه است. از آنجایی که کانتر مرمر در طراحی و زیبایی آشپزخانه نقش مهمی دارد بنابراین مراقبت از آن با روش‌های کاربردی و مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

نصب کانتر سنگ مرمر به دلیل مقاومت بالای این سنگ و همین طور زیبایی منحصر به فردش بسیار طرفدار دارد. چندین روش کاربردی برای مراقبت از کانتر مرمر و تمیز نگهداشن آن در کنار اپن آشپزخانه در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.

 

قیمت سنگ مرمر روی کابینت

 

اهمیت نصب کانتر مرمر در آشپزخانه

استفاده از سنگ مرمر به دلیل رنگ و متریال به کار رفته در این نوع سنگ در دکوراسیون کف، اپن، کانتر و رو کابینتی در آشپزخانه با استقبال ویژه‌ای همراه بوده است. مقاومت بالای این سنگ و همین طور زیبایی و یکدستی آن از اصلی ترین ساخت کانتر مرمر برای آشپزخانه می‌باشد.

علاوه بر این موارد سنگ مرمر در دسته انواع سنگ‌هایی بوده که با هر دکوراسیون و طراحی داخلی برای آشپزخانه تطبیق داشته و همین امر بر اهمیت استفاده از کانتر مرمر برای این قسمت از منزل افزوده است. ایجاد نظم، انعکاس مناسب نور و همین طور لوکس نشان دادن فضای آشپزخانه از دیگر موارد موثر در انتخاب نصب کانتر سنگ مرمر در آشپزخانه است.

 

اهمیت نصب کانتر مرمر در آشپزخانه

 

مراقبت از کانتر سنگ مرمر نیز با چند روش پیشگیرانه و همین طور رعایت نظافت آشپزخانه به راحتی قابل انجام است، چهر روش کلیدی مراقبت از این نوع کانتر را در ادامه این مطلب با هم بررسی خواهیم کرد.

 

انواع کانتر سنگ مرمر برای آشپزخانه

امروزه ایده‌های کاربردی زیادی برای استفاده از سنگ با کیفیت مرمر برای طراحی و نصب کانتر سنگ مرمر در آشپزخان ارائه شده که هر کدام به تنهایی تاثیر زیادی در بهبود دکوراسیون آشپزخانه دارند. در بخش انواع طرح کانتر مرمر به معرفی این سبک‌ها و ایده ها می‌پردازیم.

 

انواع کانتر سنگ مرمر برای آشپزخانه

 

تلفیق کانتر سنگ مرمر با المان چوبی

از سری ایده‌ها و طرح‌های خاص و کاربردی استفاده از کانتر مرمر در آشپزخانه قرار گرفتن آن در کنار المان‌های چوبی است. از این سبک بیشتر در دکوراسیون‌های مدرن و کلاسیک آشپزخانه استفاده می‌شود.

 

تلفیق کانتر سنگ مرمر با المان چوبی

 

کانتر سنگ مرمر و دیوار بین کابینتی آجری

نصب کانتر مرمر در آشپزخانه در کنار دیوار بین کابینتی آجری به رنگ روشن و پنجره بزرگ نورگیر در انعکاس نور و زیباسازی فضای آشپزخانه بسیار تاثیر دارد.

 

کانتر سنگ مرمر و دیوار بین کابینتی آجری

 

نصب کانتر مرمر در کنار سینک مرمر

استفاده از کانتر و سینک ظرفشویی مرمر در کنار سبک‌های خاصی از کابینت چوبی تیره در خاص نشان دادن فضای آشپزخانه نقش بسزایی دارد. با استفاده از این سبک نمای زیبایی به فضای آشپزخانه می‌بخشید.

 

نصب کانتر مرمر در کنار سینک مرمر

 

کانتر مرمر در مجاورت سبک‌های مختلف

برای آشپزخانه‌های که در طراحی و دکوراسیون داخلی آنها از سبک‌های مختلف و خاص استفاده شده است، نصب یک کانتر مرمر بعنوان یک نقطه کانونی یک ایده زیبا و منحصر به فرد به شمار می‌آید.

 

کانتر مرمر در مجاورت سبک‌های مختلف

 

نصب کانتر سنک مرمر تیره و سیاه

کانترهای سنگ مرمر سیاه رنگ و تیره در آشپزخانه‌های مدرن و امروزی بیشتر به چشم می‌خورد. استفاده از المان‌های استیل و نقره‌ای بالا رفتن جذابیت و چشم نوازی فضای اطراف تاثیر زیادی دارد. برای خاص نشان دادن این سبک کانتر مرمر می‌توانید از ایده نصب کاشی‌های شیشه‌ای سیاه رنگ برای دیوار بین کابینت و پشت گاز بهره برید.

 

نصب کانتر سنک مرمر تیره و سیاه

 

هماهنگی کانتر مرمر و دیوار مرمری پشت گاز

از ایده‌های کاربردی خاص نشان دادن فضای آشپزخانه می‌توان به ایجاد هماهنگی بین دیوار مرمری پشت گاز و کانتر سنگ مرمر مرکز آشپزخانه اشاره داشت. این روش که از یک نظم خاص تبعیت می‌کند بیشتر در دکوراسیون مدرن آشپزخانه به چشم می‌خورد.

 

هماهنگی کانتر مرمر و دیوار مرمری پشت گاز

 

در کنار این موارد می‌توان به ایده‌های دیگری مثل کاربرد کانتر مرمر در طراحی آشپزخانه به رنگ سفید و همین طور تلفیق این قابلیت با طرح روستیک کاربردی در دکوراسیون آشپزخانه و مواردی مشابه آن اشاره داشت.

 

چندین روش کاربردی برای مراقبت از کانتر مرمر

نکته مهمی که در هنگام انتخاب کانتر سنگ مرمر برای آشپزخانه و هماهنگ کردن آن با بخش‌های مختلف بر اساس ایده‌های معرفی شده باید به آن توجه داشت، روش مراقبت و نگهداری از سنگ کانتر مرمر است. در این بخش به معرفی 4 روش کاربردی و آسان برای مراقبت از کانتر مرمر می‌پردازیم.

 

چندین روش کاربردی برای مراقبت از کانتر مرمر

 

1-استفاده از یک لایه محافظ با کیفیت برای یکدست کردن کانتر مرمر

سنگ مرمر از دسته سنگ‌هایی بوده که دارای خلل و فرج زیادی در ساختار خود هستند. بنابراین در مرحله یکدست کردن این نوع سنگ باید درزهای موجود در آن با دقت گرفته شود. این کار اوصولا پس از تهیه و نصب کانتر سنگ مرمر توسط نصاب انجام می‌شود.

اما در این میان روش‌هایی مثل پولیش کردن و برق انداختن سنگ مرمر کانتر و همین طور سنگ زدن برای مسطح کردن کانتر سنگ مرمر نیز کاربرد دارند. امروزه به دلیل ایجاد خش و خط کمتر بیشتر از روش سنگ زنی برای انجام این گار استفاده می‌شود.

 

پولیش کردن و برق انداختن سنگ مرمر کانتر

 

حداقل سالی یک بار باید برای پولیش و برق انداختن سنگ کانتر مرمر با دستگاه‌های مخصوص اقدام شود. در صورتی که قطره آب بر روی سنگ مرمر کانتر پخش شود، باید برای انجام یکدست کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید.

 

2-کانتر مرمر آشپزخانه را روزانه تمیز کنید.

برای اینکه پس از پولیش سنگ کانتر اوصول مراقبتی را به درستی انجام دهید، با یک پارچه میکروفایبر، اسفنج نرم و آب وصابون سطح کانتر مرمر را از لکه‎های چربی و غذا پاک کنید.باقی ماندن این لکه‌ها در سطح سنگ کانتر مرمر باعث تغییر رنگ آن شده و سطح کیفی آن را پایین می‌آورد.

 

کانتر مرمر آشپزخانه را روزانه تمیز کنید

 

از برش دادن مواد غذایی بدون واسطه و بطور مستقیم بر سطح سنگ کانتر خودداری کنید، این امر منجر به ایجاد خط و خش بر سطح آن می‌شود. از پاک کننده‌های طبیعی مثل سرکه و آبلیمو برای تمیز کردن کانتر مرمر استفاده نکنید ،این مواد در از بین بردن رنگ آن تاثیر دارند.

 

3- لکه‌های تثبیت شده و رنگ پریدگی کانتر مرمر را رفع کنید.

برای از بین بردن لکه‌های تثبیت شده بر سطح کانتر مرمر باید از شویند‌ه‌های قوی تر استفاده کنید. بعنوان مثال سفید کننده، مقداری آب و یک دستمال نرم برای از رفع لکه‌های سطح کانتر موثر می‌باشد. کانتر سنگ مرمر را از قرار گرفتن در معرض مواد اسیدی محافظت کنید.

 

لکه‌های تثبیت شده و رنگ پریدگی کانتر مرمر

 

4-از بین برد لکه‌های تیره با روش‌های کاربردی

گاها برای از بین بردن لکه‌های تیره و تثبیت شده بر سطح کانتر مرمر آشپزخانه باید روش‌هایی مثل صیقل دادن سنگ را انتخاب کنید. برای انجام این کار بهترین انتخاب کمک و مشورت گرفتن از افراد متخصص در این زمینه است.

 

نکات مهم در انتخاب کانتر سنک مرمر

اولین نکته‌ای که در هنگام تهیه و انتخاب انواع کانتر مرمر باید به آن توجه ویژه داشته باشید، کیفیت آن است. سنگ مرمر خود به تنهایی از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و علاوه بر آن قابلیت ست شدن با دکوراسیون و طراحی داخلی متنوع آشپزخانه را دارد. 

قیمت کانتر مرمر به دلیل کاربرد سنگ قیمتی و ارزشمند مرمر در ساخت آن ممکن است به نسبت دیگر نوع کانتر آشپزخانه بیشتر باشد، در این شرایط کانتر سنگ گرانیت می‌تواند جایگزین مناسبی برای این مدل کانتر در آشپزخانه باشد. 

 

نکات مهم در انتخاب کانتر سنک مرمر

 

در نهایت می‌توان گفت رنگ‌های طبیعی به کار رفته در سنگ مرمر و تیره و روشن بودن این سنگ شرایط را برای هماهنگی کانتر سنگ مرمر با دیگر قسمت‌های آشپزخانه راحت تر کرده و یک انتخاب مناسب برای افرادی که به کیفیت و زیبایی در کنار هم اهمیت می‌دهند، به شمار می‌آید. 

دکوراسیون آشپزخانه
برای سرویس دکوراسیون آشپزخانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading