نحوه ساخت رنگ نسکافه ای دیوار

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه ساخت رنگ نسکافه ای دیوار

یکی از محبوب ترین رنگهای دیوار، در بین خانواده های ایرانی رنگ نسکافه ای می‌باشد. انتخاب رنگ نسکافه ای دیوار به فضا گرما، انرژی و شکوه خاصی می‌دهد؛ به خصوص استفاده از آن برای دیوار پذیرایی و ترکیب آن با رنگ ها و اکسسوری مرتبط زیبایی آن را دو چندان می‌کند.

از آنجایی که این رنگ طرفداران زیادی دارد ما در این محتوا به بررسی نحوه ترکیب رنگ نسکافه ای دیوار، نکات پیرامون آن می‌پردازیم.

 

رنگ نسکافه ای دیوار پذیرایی

رنگ نسکافه ای دیوار که از خانوده قهوه ای ها حساب می‌شود، با میزان روشنی و تیرگی مختلفی که می‌تواند داشته باشد به عنوان رنگ دیوار خانه ها استفاده می‌شود. از آنجایی که این رنگ یک رنگ گرم به حساب می‌آید و به راحتی با رنگ های زیادی هماهنگ می‌شود در رنگ آمیزی ساختمان و دیوارها بسیار پرطرفدار است به خصوص برای بخش هایی از خانه مثل دیوار پذیرایی که فضایی رسمی تر دارد و شکوه خاصی به فضا می‌دهد.

در زیر یک نمون رنگ نسکافه ای را مشاهده می‌کنید، که شما می‌توانید به سلیقه خود آن را تیره تر و یا روشن تر کنید.

 

نمونه رنگ نسکافه ای

 

در ساخت و ترکیب رنگ نسکافه ای برای دیوار، انتخاب درست رنگ ها و اضافه کردن مقدار و میزان صحیح از اهمیت زیادی برخوردار است، در غیر این صورت رنگ نهایی متفاوت از چیزی که در نظرتان است می‌شود. در ادامه مطلب فرمول و مراحل ساخت رنگ نسکافه ای تیره و روشن است را به طور کامل توضیح داده ایم.

 

فرمول ترکیب رنگ نسکافه ای دیوار

برای ساخت رنگ نسکافه ای برای دیوار پذیرایی و سایر اتاق ها، لازم است که دانش ترکیب رنگ ها و شناخت آنها را داشته باشید. به همین دلیل در ادامه دو روش برای ساخت رنگ نسکافه ای را توضیح می‌دهیم.

 

روش اول ساخت رنگ نسکافه ای برای دیوار

در این روش شما به رنگ های سفید به عنوان رنگ پایه و به مادر رنگ های گل ماشی، قرمز و مشکی نیاز دارید. برای ساخت رنگ نسکافه ای باید هر کدام از رنگ ها را به مقداری که در زیر بیان می‌کنیم با هم ترکیب کنید.

1 کیلو رنگ سفید + چند قطره رنگ مشکی + 1 قاشق غذا خوری رنگ گل ماشی + نصف قاشق مربا خوری رنگ قرمز را با هم ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید و سپس بر اساس نیازتان رنگ را رقیق کنید. همیشه باید به دو نکته مهم در ساخت و ترکیب رنگها در نقاشی ساختمان توجه کنید:

  • نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که بعد از هر بار اضافه کردن مادر رنگ ها، آن رنگ را به خوبی با رنگ پایه هم بزنید و بعد مادر رنگ بعدی را اضافه کنید.
  • رنگ هایی که در یک ترکیب استفاده می‌شود، همگی باید از یک جنس باشند مثلا اگر رنگ پایه روغنی است باید مادر رنگ ها هم روغنی باشند.

 

نمونه رنگ نسکافه ای

رنگ نسکافه ای دیوار

(دریافت قیمت نقاشی ساختمان در شیراز)

 

روش دوم ساخت رنگ نسکافه ای

شما می‌توانید به طریق دیگری هم، رنگ نسکافه ای را بسازید، آن روش چیزی نیست جز، استفاده از رنگ های شاپان. شاپان یک نوع رنگ روغنی است که بیشتر برای رنگ کردن چوب استفاده می‌شود و به دو رنگ قهوه ای و مشکی در بازار موجود است.

برای ساخت رنگ نسکافه ای با این روش، باید رنگ شاپان قهوه ای را آرام آرام به رنگ سفید پایه اضافه کنید تا کم کم به رنگ دلخواه خود برسید. نکته مهم این است که به دلیل اینکه رنگ شاپان یک رنگ روغنی است باید رنگ سفید پایه هم، روغنی باشد.

 

ساخت رنگ نسکافه ای روشن برای دیوار

همانطور که گفتیم شما با روشن و تیره کردن رنگ نسکافه ای خود می‌توانید به ترکیب های مختلفی دست پیدا کنید و همزمان از چند رنگ با تناژ نسکافه ای برای رنگ آمیزی دیوارهای پذیرایی و اتاق ها استفاده کنید.

برای ساخت رنگ نسکافه ای روشن، کافی است که رنگ سفید آن را بیشتر کنید و اگر تمایل به تیره تر شدن این رنگ دارید، به نسبت درست مقدار مادر رنگ ها را افزایش دهید.

 

ترکیب رنگ نسکافه ای دیوار

 

(دسترسی به بهترین متخصص نقاشی ساختمان در تهران و نقاشی ساختمان مشهد در کمترین زمان)

 

انتخاب رنگ نسکافه ای دیوار مناسب چه فضاهایی است؟

استفاده از رنگ نسکافه ای برای دیوار پذیرایی، اتاق خواب، راهروها و حتی آشپزخانه پیشنهاد می‌شود؛ زیرا به شدت با رنگ های مختلف از جمله، کرم، سفید، رنگ استخوانی، آبی، سبز و... ترکیب و هماهنگ می‌شود.

اصلا مهم نیست متراژ فضای شما چقدر است، شما می‌توانید برای رنگ آمیزی دیوار خانه و اتاقهایی با متراژ کم هم از این رنگ استفاده کنید زیرا میزان تیرگی رنگ نسکافه ای به اندازه ای نیست که فضا را کوچک نشان دهد. بهتر است برای رنگ آمیزی دیوارها از ترکیب تناژ های مختلف این رنگ یا رنگهای کرم و سفید استفاده کنید و همه دیوارها را نسکافه ای نکنید.

 

رنگ نسکافه ای با چه رنگهایی بهتر هماهنگ می‌شود؟

از آنجایی که رنگ نسکافه ای یک رنگ ملایم است قابلیت هماهنگ شدن با خیلی از رنگ ها را دارد، فقط کافی است که شما نحوه ترکیب و استفاده از این رنگها را بلد باشید و به میزان مناسبی از هر رنگ در محیط استفاده کنید تا نتیجه نهایی دلچسب باشد. در زیر بعضی از این رنگ ها را شرح داده ایم:

  • رنگ نسکافه ای به همراه سفید و کرم: ترکیب میلمان به رنگ استخوانی، سفید و یا کرم در محیطی با دیوارهای نسکافه ای، یسیار زیبا و چشم نواز است، پیشنهاد ما به شما استفاده از پرده های سفید رنگ در این قضا می‌باشد.
  • رنگ نسکافه ای و آبی: اگر می‌خواهید یک فضای ناب و خاص داشته باشید، استفاه از کوسن و یا قالیچه ای به رنگ آبی در فضایی با دیوارهای نسکافه ای را پیشنهاد می کنیم.
  • ترکیب رنگ نسکافه ای و طلایی: در این ترکیب بهتر است از رنگ نسکافه ای برای دیوار و از وسایلی کوچک و ظریف به رنگ طلایی کمرنگ در سایر نقاط خانه استفاده کنید.
  • ترکیب رنگ سبز و نسکافه ای: بهتر است برای این ترکیب یا از سبز نعنایی استفاده کنید و یا رنگ نسکافه ای را با سبز کاملا تیره ترکیب کنید.
  • ترکیب آن با رنگ طوسی: استفاده از رنگ گرمی مثل رنگ نسکافه ای در کنار رنگ خنثی، قطعا به شما این امکان را می‌دهد که از رنگ های دیگر هم در بخش های کوچکی از خانه استفاده کنید، مثل رنگ سبز، آبی، نارنجی و...

در این محتوا به صورت کامل به بررسی رنگ نسکافه ای دیوار پرداختیم و تمامی نکات لازم پیرامون استفاده از این رنگ را شرح دادیم. اگر شما هم قصد دارید که از این رنگ استفاده کنید، حتما مراحل و نحوه ترکیب رنگ نسکافه ای دیوار را که در بالا به طور کامل توضیح داده ایم را مطالعه کنید.

شما می‌توانی برای اجرای این رنگ در سایر نقاط خانه و محل کار خود از خدمات نقاشی ساختمان در سایت "خدمت از ما" کمک بگیرید.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading