نحوه «نصب روشویی پایه دار»

نصب روشویی
شما در حال مطالعه مجله "خدمت از ما" هستید
نحوه «نصب روشویی پایه دار»

«نصب روشویی پایه دار» یکی از آن کارهایی‌ست که اگر بخواهیم دست به آچار بشویم مطمئنا آن را انتخاب می‌کنیم. روشویی پایه دار یکی از رایج‌ترین انواع روشویی در خانه‌هاست و درصورت نیاز، بسیاری از ما وسوسه می‌شویم خودمان نصب روشویی پایه دار یا تعمیر آن را انجام دهیم؛ با وجودی که هزینه نصب روشویی پایه دار بالا نیست. ما در این مقاله آموزش نصب روشویی پایه دار و نکات آن را کاملا توضیح می‌دهیم تا شما بتوانید حتی بدون نیاز به فیلم نصب روشویی پایه دار، اینکار را در خانه انجام دهید.

علاوه بر نحوه نصب روشویی کاسه ای، این روزها بسیاری از مردم آموزش نصب روشویی کمد دار، آموزش نصب روشویی بدون پایه، نحوه نصب روشویی کابینتی بدون پایه، آموزش نصب روشویی کابینتی دیواری و نصب روشویی سنگی را نیز در اینترنت جستجو می‌کنند که نشان می‌دهد اکنون تمایل به تعمیرات خانگی بیشتر از هر زمان دیگری‌ست.

با مراجعه به صفحه «نصب روشویی» در صورت تمایل به درخواست آن، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. 

آموزش نصب روشویی پایه دار

در ادامه، مراحل نصب روشویی پایه دار یا نصب روشویی کاسه ای را قدم به قدم توضیح می‌دهیم:

 

یک. مشخص کردن محل نصب روشویی پایه دار

به‌عنوان مرحله اول در نصب روشویی پایه دار، باید محل نصب روشویی را باتوجه به شیرهای آب سرد و گرم مشخص کنید. برای علامت زدن محل پیچ‌ها روی دیوار باید روشویی را روی پایه قرار دهید و سپس جای سوراخ کردن پیچ‌های روشویی را مشخص کنید. در بعضی از مدل‌های روشویی پایه دار سوراخ‌هایی برای پیچ کردن پایه به زمین نیز وجود دارد. در صورت وجود، جای آنها را هم روی زمین علامت بزنید.

نکته مهم این مرحله علاوه بر علامت زد جای دقیق پیچ‌ها برای نصب روشویی پایه دار، تراز و افقی بودن روشویی‌ست. این مسئله نه‌تنها در نصب روشویی کاسه ای، بلکه در نصب روشويی بدون پايه، نحوه نصب روشویی کابینتی بدون پایه، نصب روشویی سنگی و انواع چینی آلات بهداشتی نیز مهم است؛ هم از نظر ایمنی و هم از نظر زیبایی. پس استفاده از تراز را فراموش نکنید.

در پایان این مرحله از نصب روشویی پایه دار، محل‌های مشخص شده را با استفاده از دریل سوراخ، و پیچ و رولپلاک کنید.

 

نصب روشویی پایه دار

 

دو. نصب شیر و سیفون

نصب روشویی پایه دار با نصب شیر و سیفون روی کاسه روشویی ادامه می‌یابد. بهتر است قبل از بستن و نصب روشویی پایه دار، ابتدا شیر و سیفون را نصب کنیم تا کارمان در مراحل بعد ساده‌تر و بی‌دردسرتر پیش برود.

اگر محل نصب شیرآلات روی روشویی پایه دار کاملا سوراخ نبود، باید محل نصب شیر را با توجه به تک پایه یا دوپایه بودن آن سوراخ کنید. با استفاده از یک چکش نوک تیز می‌توانید محل مشخص شده را با ضربات آرام و بدون آسیب زدن به لعاب سوراخ کنید. حالا می‌توانید شیر و سیفون را نصب کنید.

 

سه. نصب روشویی پایه دار

روشویی پایه‌دار را در محل مناسب قرار دهید و پیچ‌ها را ببندید اما محکم کنید؛ سپس پایه را زیر کاسه قرار دهید. در موارد متعددی پایه به جایی (دیوار، کاسه یا زمین) پیج نمی‌شود و صرفا برای اطمینان زیر کاسه قرار می‌گیرد. به‌همین دلیل بسیار مهم است که در نصب روشویی کاسه ای، روشویی به‌درستی روی پایه قرار گیرد. بعد از قرار دادن پایه در جای مناسب، پیچ و مهره‌ها را کاملا محکم کنید.

 

فیلم نصب روشویی پایه دار

 

چهار. تکمیل اتصالات در نصب روشویی پایه دار

نصب روشویی کاسه ای شما کم کم رو به اتمام است. لوله‌های شیر روشویی را با استفاده از نوار تفلون به محل شیرهای آب سرد و گرم وصل کنید. خواهید دید که نحوه نصب خرطومی روشویی سختی خاصی ندارد. به‌همین ترتیب بقیه اتصالات سیفون را نیز نصبف و لوله انتهای آن را به لوله فاضلاب روی دیوار نصب کنید.

از دقت و حوصله در این مرحله از نصب روشویی پایه دار غافل نشوید تا در آینده با مشکلاتی مانند نشتی و چکه مواجه نشوید.

 

پنج. آب بندی روشویی و تست

فاصله‌ای که بین کاسه روشویی و دیوار وجود دارد را با کمک چسب سیلیکونی آب بندی کنید. بعد از پایان نصب روشویی پایه دار و خشک شدن چسب سیلیکونی، شیر آب را باز کنید تا از عملکرد درست و عدم چکه و نشتی مطمئن شوید.

 

نصب روشویی کاسه ای

 

نصب روشویی پایه دار شما به پایان رسید. در این مقاله دیدید که چگونه خودتان می‌توانید نصب روشویی کاسه ای را به‌راحتی و بدون نیاز به فیلم نصب روشویی پایه دار انجام دهید. مسلما نصب روشویی کمد دار، نصب روشويی بدون پايه، نحوه نصب روشویی کابینتی بدون پایه، آموزش نصب روشویی کابینتی دیواری و نصب روشویی سنگی نیز با نصب روشویی پایه دار شباهت‌هایی دارد.

اما با این وجود، در نصب هرکدام از انواع این روشویی‌ها، کمک گرفتن از متخصصان و خدمات تاسیساتی و لوله کشی بسیار هوشمندانه است. همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم، هزینه نصب روشویی پایه دار تهران (و سایر شهرها) بالا نیست، اما شما برای برآورد قیمت و استفاده از خدمات می‌توانید از اپلیکیشن و وب‌سایت "خدمت از ما" استفاده کنید و یا به درخواست خود را از طریق صفحه «نصب روشویی» درج کنید.  

3.17 امتیاز از 17 رای

نصب روشویی

برای سرویس نصب روشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تاسیسات

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading