تعمیر روشویی

ثبت درخواست "نصب روشویی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر روشویی

تعمیر روشویی یکی از راه‌های اساسی در تغییرات دکوراسیون و بهبود وضعیت سرویس بهداشتی است. هنگام بازسازی ساختمان، قسمت‌هایی مثل سرویس بهداشتی در ساختمان‌های مسکونی تعمیر روشویی و یا تعویض آن با لوازم جدید یک روش تغییر دکوراسیون است. از سری اقداماتی که در تعمیر روشویی صورت می‌گیرد می‌توان به تعمیر روشویی شکسته، ترمیم ترک روشویی، تعمیر روشویی شکسته با نودل و در نهایت ترمیم کاسه روشویی اشاره داشت. تعمیر روشویی در واقع بخشی از تعمیرات و بازسازی سرویس بهداشتی است. مجموعه اقدامات لازم برای تعمیر و بازسازی یک روشویی از ترمیم ترک سنگ دستشویی تا ترمیم و تعویض لوله‌های منتهی به روشویی و مواردی از این قبیل را در بر می‌گیرد. استفاده از ابزار مناسب و شناسایی دقیق ایرادات ایجاد شده در تعمیر اساسی انواع روشویی تاثیر مستقیم دارد. در ادامه با مجله خدمت از ما همراه باشید.

هر کدام از بخش و لوازم روشویی در هنگام تعمیرات و بازسازی سرویس بهداشتی با استفاده از ابزارات مخصوص و اصول تعیین شده ترمیم و تعمیر می‌شوند. داشتن اطلاعات کافی در خصوص نحوه ترمیم و تعمیر روشویی شکسته و آسیب دیده اولین قدم در تعمیر و نگهداری این تجهیزات در سرویس بهداشتی پس از نصب است.

 

تعمیر ترک روشویی به چه صورت است؟

 

مراحل تعمیر روشویی

مراحل تعمیر روشویی متناسب با ایرادات مشاهده شده و نحوه نصب و کاربرد روشویی متفاوت می‌باشد. ایرادات مشاهده شده در سنگ روشویی، لوله کشی روشویی، قدیمی و آسیب دیده شدن تجهیزات روشویی و مواردی از این قبیل در تعیین روش و مراحل تعمیر روشویی تاثیر مستقیم دارد. اولین اقدام در تعمیر و بازسازی سرویس بهداشتی را تغییرات و تعمیرات لازم در سبک انواع روشویی به خود اختصاص داده است. همین امر بر اهمیت یادگیری اصول تعمیر روشویی افزوده است. از مراحل اصلی تعمیر روشویی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

 • تعمیر کاسه روشویی
 • تعمیر و ترمیم شکستگی بر سطح روشویی
 • تعمیر و تعویض شیرآلات وابسته به روشویی
 • تعمیر و تعویض سیفون متصل شده به روشویی
 • تعمیر تجهیزات روشویی پایه دار و معمولی
 • تعمیر تجهیزات وابسته به روشویی کابینتی

 

حتما بخوانید: انواع روشویی کمد دار و ساده

 

مراحل تعمیر روشویی

 

هر کدام از این اقدامات با استفاده از ابزار و لوازم مناسب و رعایت اصول و مراحل تعیین شده در تعمیر روشویی برای بازسازی سرویس بهداشتی ساختمان و تغییرات دکوراسیون آن صورت می‌گیرد. در ادامه با ابزارات اصلی کار تعمیر روشویی آشنا می‌شویم.

 

آشنایی با ابزارات مورد نیاز برای تعمیر روشویی

همانطور که برای نصب انواع روشویی در سرویس بهداشتی به ابزارات خاصی نیاز است، در این حالت نیز وابسته به نوع تعمیرات روشویی در دسترس بودن ابزارات از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از انواع آچار برای باز و بسته کردن شیرآلات قدیمی و نصب شیرآلات جدید در تعمیر روشویی و یا کاربرد دریل در تعویض و تعمیر سنگ روشویی و مواردی از مهم ترین نکات در اصول تعمیر و ترمیم انواع روشویی است.

 

آشنایی با ابزارات مورد نیاز برای تعمیر روشویی

 

نحوه تعمیر بخش‌های مختلف روشویی

از آنجایی که تعویض و تغییرات کلی در تجهیزات روشویی گاها هزینه‌های زیادی را به دنبال دارد، بنابراین تعمیر و ترمیم روشویی با استفاده از ابزار و روش‌های مختلف با استقبال زیادی مواجه شده است. این تعمیرات می‌تواند سطحی مثل ترمیم ترک سنگ روشویی و یا اساسی مانند تعویض و تعمیر شیرآلات و لوله‌های منتهی به سیفون روشویی باشد. در این قسمت به پر درخواست ترین خدمات تعمیر روشویی در بین کاربران و مشتریان متقاضی این سرویس اشاره می‌کنیم.

 

نحوه تعمیر بخش‌های مختلف روشویی

 

تعمیر روشویی شکسته

این سبک تعمیر روشویی از ترمیم لعاب روشویی گرفته تا ترمیم آسیب و ترک ایجاد شده بر روشویی را در بر می‌گیرد. روشویی شکسته در وضعیت نرمال و سطحی با استفاده از مواد و ملات خاص برای پر کردن درز سنگ روشویی و استفاده از رنگ‌های پوششی مخصوص قابل تعمیر است. در مواقع خاص نیز با استفاده از چسب‌های مخصوص و یا ایده‌های خلاقانه مثل تعمیر روشویی شکسته با نودل می‌تواند این شکستگی‌ها و ترک روشویی را ترمیم کرد.

 

ترمیم روشویی شکسته با چسب چینی

 

تعمیر روشویی شکسته با نودل

استفاده از نودل برای پر کردن شکستی سطح روشویی و تعمیر روشویی یک روش خلاقانه جدید به حساب می‌آید. ویدئوی آموزشی با همین مضمون منتشر شده که در آن نودل خوراکی را در قسمت شکسته شده روشویی قرار داده و سطح آن را با یک سنباده نرم با رویه روشویی هم سطح می‌کنند. سپس با اسپری چسب نودل را در محل قرار گرفته ثابت کرده و با رنگ پوششی هم رنگ با کاسه روشویی آن را می‌پوشانند. این روش از نظر اصول تعمیر روشویی خیلی مطمئن به شمار نمی‌آید.

 

حتما بخوانید: بهترین سنگ روشویی

 

تعمیر روشویی شکسته با نودل

 

ترمیم شکستگی روشویی

یکی از آسیب‌های جدی روشویی که با دردسرهایی مثل نشتی آب به بیرون روشویی همراه است ایجاد شکستگی بر سطح کاسه روشویی است. ترمیم ترک روشویی و همین طور ترمیم کاسه روشویی یکی از اساسی ترین مواردی بوده که نیاز به تعمیر روشویی را شکل می‌دهد. در این حالت با استفاده از ابزاراتی مثل یک دستمال تنظیف، اسفنج و ظرف آب، سنباده، اپوسکی ضد آب و کاردک اقدام به ترمیم شکستگی روشویی کنید.

 

ترمیم شکستگی روشویی - ترمیم ترک روشویی

 

ترمیم ترک روشویی

ترمیم ترک ایجاد شده بر سطح روشویی از سری اقدامات انجام شده در تعمیر روشویی در جنس و انواع مختلف است. انواع چسب و ابزار لازم برای ترمیم ترک روشویی در بازار تولید و جهت رفع ترک خوردگی روشویی عرضه می‌شود. استفاده از چسب مخصوص ترمیم ترک روشویی که اصولا به چسب ترمیم ظروف چینی شباهت دارد به همراه رنگ‌های پوششی ترک خورگی سطح روشویی را کم رنگ و گاهی محو می‌کند.

تعمیر شیرآلات روشویی

از دیگر موارد مواجهه با نصب شیر روشویی و تعمیر روشویی ایرادات و نقص در شیرآلات متصل به سیفون و لوله کشی متنهی به روشویی است. این سبک تعمیرات تا حدودی تخصصی تر بوده و باید با نظارت افراد کاربلد در زمینه تعمیر روشویی انجام شود. تعمیر شیر اهرمی، اتصالات لوله‌های اصلی روشویی و ... از سری اقداماتی است که در تعمیر روشویی با مدل‌های مختلف انجام می‌شود.

 

تعمیر روشویی - تعمیر شیرآلات روشویی

 

چند نکته اساسی در خصوص تعمیر روشویی

تعمیر روشویی که از سری اقدامات اصلی در بازسازی و تعمیر سرویس بهداشتی است باید بر طبق اصول و وابسته با نوع ایرادات مشاهده شده صورت گیرد. چند نکته در راستای بهتر صورت گرفتن تعمیر روشویی را با هم مشاهده می‌کنیم:

 • در قدم اول ایرادات مشاهده شده در روشویی که نیاز به تعمیرات دارند را تشخیص دهید.
 • ابزارات لازم برای تعمیر روشویی را تهیه کنید.
 • اگر در خصوص تعمیر روشویی خصوصا در بخش شیرآلات تخصص و اطلاعات ندارید قبل از هر اقدامی با افراد متخصص در ارتباط باشید.
 • در صورت مشاهده ترک و شکستگی در سطح روشویی در اولین فرصت برای ترمیم سنگ روشویی اقدام کنید.
 • متناسب با مدل، سبک و محل نصب روشویی از ابزارات و لوازم مناسب برای تعمیر روشویی استفاده کنید.
نصب روشویی
برای سرویس نصب روشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading