نحوه نصب شیر روشویی

ثبت درخواست " تعمیر و نصب شیرآلات "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه نصب شیر روشویی

نصب شیر روشویی یکی از اقدامات تاسیساتی برای دسترسی به آب گرم و سرد در محیط سرویس بهداشتی و حمام است. نحوه نصب شیر روشویی وابسته به نوع آن و وضعیت لوله کشی ساختمان بعنوان بخشی از آموزش شیرآلات روشویی ارائه می‌شود.

مراحل تعویض شلنگ شیر روشویی، نصب شیر توالت از سری موارد پر اهمیتی است که در نصب شیر روشویی به باید به آن توجه ویژه داشت.راهنمای نصب شیر روشویی معمولی، شلنگ دار و شاوری برای انجام صحیح تعویض و نصب تجهیزات در نظر گرفته شده است.

 

راهنمای نصب شیر روشویی راسان، قهرمان و دیگر برند‌های روشویی نیز به منظور راه اندازی دقیق این قبیل امکانات در فضای حمام و سرویس بهداشتی تنظیم شده است. نصب شیر روشویی با تجهیزات مختلف و در سبک‌های جدید در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته است.

 

راهنمای نصب شیر روشویی راسان

 

نحوه نصب شیر روشویی

نصب شیر روشویی یکی از مراحل حساس در راه اندازی انواع روشویی در محیط حمام و سرویس بهداشتی است. دسترسی به آب گرم و سرد عملا مستلزم نصب صحیح شیرآلات روشویی بوده انجام اتصالات لوله و لوله کشی‌های مورد نیاز باید با داشتن مهارت در این زمینه صورت گیرد.

 

آموزش نصب شیرآلات روشویی

 

مدل‌های مختلف شیر روشویی و خدمات مورد نظر مثل نصب و تعویض تا حدودی در روند انجام کار برای نصب شیر روشویی تاثیرگذار است. برای نمونه به دو مورد نصب و تعویض شیر روشویی در مدل‌های متنوع در این بخش اشاره خواهیم داشت.

 

نحوه نصب شیر اهرمی روشویی

برای نصب شیر اهرمی روشویی در حالت ابتدایی باید جریان آب در لوله‌های منتهی به شیر قطع شود. با استفاده از آچارهای مخصوص و تجهیزات وابسته به شیر اهرمی مثل واشر، تفلون، شیلنگ‌های اتصال به شیر اهرمی نصب صورت می‌گیرد.

 

نحوه نصب شیر اهرمی روشویی

 

قرارگیری شیر اهرمی دو پایه بر روی روشویی باید بر اساس نکات بیان شده در مراحل نصب شیرآلات مختلف صورت گیرد. عدم اطمینان کافی از نصب صحیح این قطعات با مشکلاتی مثل قطعی و ضعف آب روشویی در آینده همراه است.

 

تعویض شلنگ شیر روشویی

تعویض قطعاتی مثل شیلنگ شیر روشویی که اصل کار ارتباط با لوله‌های منتهی به سرویس بهداشتی از طریق این قطعه صورت گرفته از حساسیت بالایی برخوردار است. در صورت داشتن اطلاعات کافی در خصوص نحوه نصب شیر روشویی تعیویض این قطعه کار راحتی می‌باشد.

 

تعویض شلنگ شیر روشویی

 

نصب شیر روشویی در مدل‌های جدید و قدیمی با مراحل خاصی همراه است. بهترین اقدام برای دسترسی به آب گرم و سرد از شیرآلات روشویی اعزام یک فرد متخصص برای نصب و راه اندازی آن است. در این مقاله با معرفی 7 مرحله نصب شیر روشویی برای کسب اطلاعات بیشتر با شما همراه خواهیم بود.

 

7 مرحله نصب شیر روشویی

اگر تا حدودی نسبت به مراحل نصب شیرآلات روشویی اشراف دارید و لوله کشی حمام در شرایط ساده و در دسترسی انجام شده می‌توانید با مطالعه مراحل نصب روشویی در این بخش این کار را به راحتی در منزل انجام دهید.

 

مراحل نصب شیرآلات روشویی

 

1-آماده سازی لوله‌ها برای نصب شیر روشویی

قبل از انجام اقدامات لازم برای نصب شیر روشویی تا جایی که دسترسی دارید، لوله‌های منتهی به شیر توالت را از روسوب و گرفتگی احتمالی پاکسازی کنید. برای این کار می‌توانید از محلول‌های حل کننده رسوبات آب در مسیر لوله‌ها و تجهیزات خاص در این زمینه استفاده کنید.

 

2-نصب تجهیزات اولیه برای اتصال شیر روشویی

شیلنگ‌های پیسوار و تجهیزات وابسته به آنها را برای نصب روی قسمت‌های تعیین شده قرار داده و با دست شروع به پیچاندن آنها در محل مورد نظر کنید. پس از قرارگیری شیر آب گرم و سرد آن را با آچار مخصوص محکم سازی کنید.

 

نصب تجهیزات اولیه برای اتصال شیر روشویی

 

3-پیچ کردن تجهیزات در محل نصب شیر روشویی

پیچ‌های مخصوص هر قسمت اتصال در شیر روشویی را از جعبه تجهیزات برداشته و در محل نصب آن قرار دهید. با این کار محل قرارگیری مهره‌ها برای برقراری اتصال ایجاد می‌شود.

 

نصب شیر روشویی قهرمان

 

4-قرارگیری اورینگ‌های مخصوص برای نصب شیر روشویی

در این مرحله واشر اورینگ برای نصب شیر مخصوص روی کاسه روشویی نصب می‌شود. از این رو به این قطعات اورینگ کف شیر گفته شده و نصب آن باید با دقت انجام شود.

 

5-عبور شیر از محل مخصوص در روشویی برای اتصال

در این مرحله شيلنگ‌ها را از روزه تعبیه شده برای نصب شیر روشويی عبور دهید. سپس قطعه مهره زير بند را بعد از قرار دادن واشر و متعلقات مربوطه با دست يا آچار مخصوص محکم کاری کنید تا شیر به درستی در جایگاهش فیکس شود.

 

نصب شیر روشویی قهرمان

 

6-برقراری اتصال بین شیلنگ و شیر آب گرم و سرد روشویی

شيلنگ‌های آب سرد و گرم قابل اتصال به شیر روشویی را با دقت و بر اساس اصول نصب روی شیر پیشوار ببنید. در هنگام نصب و بستن شیلنگ‌ها را به گونه‌ای نگهدارید که پیچ‌خوردگی در مسیر اتصال آنها ایجاد نشود.

 

7-تست شیر روشویی و تکمیل مراحل نصب

شیر توالت و شیرآلات روشویی را پس از انجام این مراحل با برقراری جریان آب در لوله‌ها مورد تست قرار دهید. در صورت مشاهده روند عملکرد بدون نقص و نشتی مراحل نصب روشویی به درستی تکمیل شده است.

 

تست شیر روشویی

 

مراحل نصب شیر روشویی در مدل‌های مختلفی تا حدودی با هم تفاوت داشته اما اتصالات انجام شده از شیلنگ زیر روشویی به شیرآلات با مراحل معرفی شده در این قسمت به راحتی قابل انجام است.

 

تجهیزات لازم برای نصب شیر روشویی

ابزار مناسب برای نصب شیر روشویی بر اساس نوع آن در حالت کلی بصورت زیر قابل دسته بندی است.

  • شیر روشویی مورد نظر
  • واشر اورینگ (در مدل‌هایی که به آن نیاز است)
  • انواع بست نعلی
  • مهره‌های نگه دارنده شیرآلات بر روی روشویی
  • انواع آچار و ابزار مخصوص برای برقرای اتصالات

ضرورت آموزش نصب شیرآلات روشویی

حساسیت بالای نصب صحیح شیر روشویی در نحوه استفاده از این امکانات در فضای حمام و روشویی برضرورت ارائه آموزش و راهنمای نصب شیرآلات روشویی افزوده است.

 

نحوه نصب شیر روشویی

 

داشتن اطلاعات تخصصی در خصوص لوله کشی و برقراری اتصالات بین لوله‌های منتهی به حمام و سرویس بهداشتی و تجهیزات روشویی در انجام این قبیل اقدامات از اهمیت بالایی برخوردار است.

4.5 امتیاز از 1138 رای


تعمیر و نصب شیرآلات
برای سرویس تعمیر و نصب شیرآلات از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین