تعمیر شیر اهرمی

ثبت درخواست "تعمیر و نصب شیرآلات"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر شیر اهرمی

تعمیر شیر اهرمی در تجهیزاتی مثل روشویی و سینک ظرفشویی بر اساس اصول و طریقه نصب شیرآلات اهرمی صورت می‌گیرد. تعمیر شیر اهرمی در هنگام مواجهه با مشکلاتی مثل فشار کم، فرسودگی تجهیزات وابسته مثل سوپاپ و کاتریج شیر اهرمی از حساسیت بالایی برخوردار است.

تعویض کارتریج شیر اهرمی، تعمیر سوپاپ شیر دوش اهرمی و رفع فشار کم شیر اهرمی نمونه اقداماتی بوده که در تعمیر انواع شیر اهرمی kwc و دیگر برند‌ها انجام می‌شود. آشنایی با طریقه نصب شیرآلات اهرمی تا حدودی در روند تعمیر قطعات وابسته به آن تاثیرگذار است.

تعمیر شیر تصفیه آب به دلیل بهره‌مندی از شیرآلات هرمی در طراحی و ساخت این تجهیزات به نوعی با تعمیر شیر اهرمی در ارتباط است. در این مطلب با بررسی نوع عملکرد تجهیزات وابسته به این شیرآلات به شرح مراحل تعمیر شیر اهرمی پرداخته شده است.

ضرورت تعمیر شیر اهرمی

تعمیر شیر اهرمی به کار رفته در تجهیزاتی مثل روشویی و سینک ظرفشویی به جهت امکان دسترسی به آب گرم و سرد امری ضروری است. شیرآلات اهرمی از نمونه‌های پرکاربرد این قبیل تجهیزات تا منزل است. از این رو توجه به نحوه نصب شیر آلات اهرمی و تعویض ابزار وابسته به آن در هنگام خرابی از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

نصب و تعمیر شیرآلات اهرمی

 

طرح و رنگ متنوع انواع شیرآلات اهرمی و سهولت نصب آنها از دلایل پر استقبال بودن کاربرد آنها در سرویس بهداشتی، حمام و ظرفشویی ساختمان‌های مختلف است. توجه به طریقه نصب شیرآلات اهرمی یادگیری و تفهیم مراحل تعمیر شیر اهرمی را راحت تر می‌کند.

در بخش بعدی به بررسی روش نصب این قبیل شیرآلات و سپس تعمیر قطعات وابسته به شیر اهرمی در مصارف مختلف پرداخته شده است.

 

طریقه نصب شیرآلات اهرمی

نصب شیرآلات اهرمی به کار رفته حمام، سرویس بهداشتی، سینک ظرفشویی و در نهایت ساختار دستگاه‌های تصفیه به راحتی قابل انجام است. تجهیزات با طراحی ساده و محل‌های مشخص اتصال شیلنگ مخصوص و شیر اهرمی پایه شرایط نصب این قبیل شیرآلات را سهولت بخشیده است.

 

طریقه نصب شیرآلات اهرمی

 

با دسترسی به ابزارآلات مخصوص مثل آچار و پیچ گوشتی‌های متناسب با بست، مهره و پیچ‌های تعبیه شده برای شیر اهرمی به راحتی می‌توانید کار نصب را شروع کنید. در صورت عدم اطلاع از نصب این قبیل تجهیزات با افراد متخصص در زمینه نصب شیر اهرمی در قسمت‌های مختلف منزل در ارتباط باشید.

 

مراحل تعمیر شیر اهرمی

مجوعه اقدامات لازم در راستای تعمیر شیر اهرمی نصب شده بر اساس نوع خرابی و ایرادات مشاهده شده در مراحل خاصی صورت می‌گیرد. اینکه کدامیک از تجهیزات وابسته به شیر اهرمی آسیب دیده یا کدام ایراد بوجود آمده در مسیر استفاده از این مدل شیرآلات اختلال ایجاد کرده در انجام روند تعمیر شیرآلات اهرمی تاثیر دارد.

 

مراحل تعمیر شیر اهرمی

 

تعویض و تعمیرکارتریج شیر اهرمی

قطعه کارتریج تعبیه شده در انواع شیرآلات اهرمی عملیات پر اهمیت باز و بسته شدن آب گرم و سرد را هدایت می‌کند. بنابراین خرابی این قطعه بطور مستقیم بر روی دسترسی به آب گرم و سرد مورد نیاز در سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه تاثیر دارد.

 

تعمیر کارتریج شیرآلات اهرمی

 

تعویض کارتریج شیر اهرمی در مواقع مواجهه با قطعی آب گرم و سرد و یا مشاهده ضعف در جریان یکی از این دو ضرورت دارد. علاوه بر این موارد کارتریج با دسترسی به تعدادی قطعه آب بند مانع خروج آب از بالای اهرم وابسته به این شیرآلات می‌شود.

بنابراین مشاهده هرگونه نشتی و قطعی و وصلی آب در ساختار شیر اهرمی نیاز به بررسی و تعمیر کارتریج شیر اهرمی را به همراه دارد.

 

تعمیر سوپاپ شیر دوش اهرمی

سوپاپ شیر اهرمی وظیفه تغییر مسیر جریان آب از حالت پایین ریز به دوش و برعکس را برعهده دارد. آب بندی انجام شده در این قطعه با انواع واشر و اورینگ انجام شده که به مرور زمان فرسودگی و خرابی این قطعات بر روی عملکرد سوپاپ شیر دوش اهرمی تاثیر منفی دارد.

 

تعمیر سوپاپ شیر دوش اهرمی

 

شکستگی و ترک موجود در بدنه شیر سوپاپ و خراب شدن واشر‌ها در شیر اهرمی هر کدام با نشانه‌های مثل نشتی و ضعف در فشار آب همراه بوده که با تعویض یا تعمیر شیر سوپاپ دوش اهرمی قابل رفع است.

 

فشار کم شیر اهرمی

یکی از ایرادت بارزی که در هنگام استفاده از انواع شیر اهرمی در محیط حمام ممکن است با آن مواجه شوید ضعف در جریان آب است. خرابی مغزی شیر اهرمی یا قطعه کارتریج بر مشاهده این ایراد تاثیر دارد. بنابراین با بررسی وضعیت رسوب گرفتگی لوله‌ها نسبت به تعویض مغزی شیر مخلوط دوش، ظرفشویی و... در راستای رفع این مشکلات اقدام کنید.

 

رفع دلایل فشار کم شیر اهرمی

 

تعمیر شیر تصفیه آب

شیرآلات دسترسی به آب در دستگاه‌های تصفیه در مدل‌های بخصوصی اهرمی می‌باشد. از این رو در هنگام بررسی تعمیر شیر اهرمی بررسی نحوه تعویض آن در دستگاه تصفیه آب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بیشترین حجم مشکلات پیش آمده در این قبیل شیرآلات خرابی قطعاتی مثل مغزی است.

 

تعمیر شیر تصفیه آب از نوع اهرمی

 

تعویض مغزی شیر اهرمی دستگاه تصفیه به راحتی با دسترسی به ابزارات مخصوص قابل انجام است.

نکات مهم در خصوص تعمیر شیر اهرمی

همانطور که اشاره داشتیم شیر اهرمی با تغییر ساختار لوله‌ها از حالت سرپیچ به اهرم متصل شرایط را برای دسترسی به آب گرم و سرد همزمان راحت تر کرده است.

 

تعمیر شیر اهرمی kwc

 

نحوه باز كردن شير ظرفشويي برای تعویض واشر، کارتریج و سوپاپ و دیگر قطعات وابسته به انواع کاربردی شیرآلات نامبرده در برخی مواقع نیاز به بررسی و انجام یک سری مراحل تخصصی دارد. بنابراین در وهله اول بررسی وضعیت شیر آلات اهرمی را به یک فرد متخصص سپرده و در صورت امکان تعویض قطعات را با نظارت افراد مطلع در این زمینه انجام دهید.

تعمیر و نصب شیرآلات
برای سرویس تعمیر و نصب شیرآلات از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading