معرفی انواع شیرآلات ساختمانی

ثبت درخواست " تعمیر و نصب شیرآلات "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
معرفی انواع شیرآلات ساختمانی

آشنایی با انواع شیرآلات ساختمانی به شما کمک می‌کند که هنگام خرید شیرآلات ساختمانی راحت‌تر تصمیم بگیرید. به عنوان مثال آشنایی با انواع شیر آب، پرفروش ترین شیرآلات و بهترین شیرآلات ایرانی و قیمت شیرآلات روند تصمیم گیری را آسان‌تر می‌کند.

در حمام، آشپزخانه، توالت و حیاط باید از شیرآلات ساختمانی متناسب با کارایی و محل نصب استفاده شود. قبل از این که برای خرید شیرآلات اقدام کنید، ابتدا تحقیق کنید و تمامی فاکتورهای لازم جهت خرید ایده آل را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که قرار است از شیرآلات ساختمانی برای سالیان طولانی استفاده شود. لذا اگر کیفیت مناسبی نداشته و از مواد نامرغوب ساخته شده باشند، در مدت کوتاهی از بین رفته و شما باید آن‌ها را تعویض نمایید.

 

آن‌چه در مورد انواع شیرآلات ساختمانی می‌خوانید:

 

راهنمای خرید شیرآلات ساختمانی

با توجه به این که شیرآلات باید ماندگاری زیادی داشته باشند، لذا این مسئله مهم است که کالای خریداری شده، کیفیت بالایی داشته باشد. توصیه می‌کنیم که هنگام خرید انواع شیرآلات ساختمانی به نکات زیر توجه داشته باشید:

 

انواع شیرآلات ساختمانی

 

جنس شیرآلات ساختمانی

 • مهم‌ترین عاملی که بر روی ماندگاری شیرآلات ساختمانی تاثیر می‌گذارد، جنس آن‌هاست. شما اگر در بازار در میان انواع برندهای تولید کننده جست و جو کنید متوجه خواهید شد که یکی از دلایل تفاوت شدید قیمت‌ها بین شیرآلات ساختمانی همین تفاوت در جنس متریال به کار رفته در ساخت آن‌هاست. انواع شیرآلات بر اساس جنس آن‌ها شامل شیر مسی، روی، استیل، برنز و پلاستیکی می‌شوند.

 

قیمت شیرآلات ساختمانی

 • مهم‌ترین معیاری که معمولا هنگام خرید شیرآلات در نظر گرفته می‌شود، قیمت آن‌هاست. از آن‌جایی که تنوع قیمت در بازار شیرآلات بهداشتی زیاد است؛ قیمت شیرآلات لوکس، قیمت شیرآلات ارزان، قیمت شیرآلات اخوان، قیمت شیرآلات لاکچری، قیمت شیرآلات kwc هر کدام متفاوت هستند. شما قرار است برای خرید شیرآلات ساختمانی هزینه‌ای را کنار بگذارید و با توجه به کارایی آن در خانه، توصیه می‌شود که بدون در نظر گرفتن هزینه‌ها، به سراغ بهترین جنس شیرآلات ساختمانی بروید.

 

بهترین شیرآلات ایرانی

 

ویژگی بهترین شیرآلات ایرانی

 • نبود سرب در شیرآلات ساختمانی
 • عدم زنگ زدگی(مخصوصا شیر استیل)
 • مقاومت بالا بیشتر شیرآلات در برابر ضربه
 • مقاومت در برابر دماهای بالا و حدود 90 درجه سانتیگراد
 • مقاومت به خوردگی و تغییر رنگ در اثر شرایط محیطی و مواد شیمیایی
 • عدم تغییر در رنگ و مزه آب(این مسئله به ویژه در شیرآلاتی که قرار است آب خوراکی را در اختیار ما قرار دهند، اهمیت دارد)

 

انواع شیر آب

 • شیر آب دواهرمی
 • شیر آب تک اهرمی
 • شیر آب توپی (Ball)
 • شیر آب دیسکی (Disc)
 • شیر آب کارتریجی (Cartridge)
 • شیر آب فشاری (Compression)

 

انواع شیر آب

 

معیارهایی برای رتبه بندی شیرآلات ایرانی

خوشبختانه تنوع برندهای تولید کننده انواع شیرآلات ساختمانی این امکان را فراهم می‌کند تا شما بتوانید برحسب قدرت خرید خود، سلیقه و.... شیرآلات مد نظر خود را انتخاب نمایید. تمامی این برندها سالانه براساس استانداردهای جهانی، برحسب کیفیت تولیدات و کیفیت خدماتی که ارائه می‌کنند، رتبه بندی شده و امتیاز می‌گیرند. به همین دلیل است که یک برند، رتبه اول و برندی دیگر، در آخرین رتبه قرار می‌گیرد. این قیاس می‌تواند به شما در خرید شیرآلات ساختمانی کمک کند. آگاهی از پرفروش ترین شیرآلات و لیست رتبه بندی شیرآلات ایرانی و بهترین شیرآلات ایرانی قطعا راهنمای مناسبی خواهد بود.

 

معیارهای مرغوبیت شیرآلات ساختمان

تا زمانی که از شیرآلات ساختمانی استفاده نشود نمی‌توان به صورت عینی مطمئن شد که از این ویژگی های نام برده برخوردار است یا خیر. اما شما باید ابتدا کاتالوگ را که مشخصات شیرآلات ساختمانی را بیان کرده است، مطالعه کرده و از برندهایی خرید کنید که بیشترین گارانتی را برای کالاهای خود در نظر می‌گیرند تا اگر در مدت اعتبار گارانتی، شیرآلات ساختمانی خراب شدند بتوانید از انواع جایگزین، به صورت رایگان بهره مند شوید.

فراموش نکنید که شما نباید مدل و طراحی شیرآلات ساختمانی را تنها معیار خرید خود قرار دهید، زیرا ممکن است این شیرآلات ظاهری زیبایی داشته باشند؛ اما از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و در نتیجه کوتاه عمر هستند.

 

 دسته بندی انواع شیرآلات ساختمانی بر اساس کاربرد

از آنجایی که مدل های شیرآلات ساختمانی در بازار متنوع است لذا در این قسمت سعی داریم که شما را با انواع شیرآلات ساختمانی و کاربردهای هر کدام آشنا کنیم تا در زمان خرید، بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

قیمت شیرآلات لوکس

 

انواع شیرآلات ساختمانی از نظر تعداد دستگیره(تک اهرمی و دو اهرمی)

برخی از شیرآلات دارای دو دستگیره هستند، که یکی از آن‌ها به آب گرم و دیگری به آب سرد متصل هستند. باید هر دو را همزمان باز کنید تا آب ولرم تنظیم شود. تنظیم آب در حمام کمی مشکل می‌شود. گاهی دیده می‌شود که بچه‌ها، چندین دقیقه آب را باز گذاشته‌اند تا بتواند میزان سردی و گرمی آب را تنظیم کنند. لذا امروزه بیشتر از شیرآلات ساختمانی تک دستگیره یا تک اهرمی استفاده می‌شود. 

 

شیرآلات سنسوردار

برخی از شیرآلات ساختمانی هوشمند هستند و دستگیره ندارند. سنسوری داخل این شیرآلات قرار دارد که وقتی دست در جلوی آن قرار می‌گیرد، آب خارج شده و اگر دست را کنار بکشید، آب قطع می‌شود. البته با توجه به این که در منازل و ساختمان‌ها لازم است به آب سرد و گرم هم دسترسی داشته باشیم، لذا شیرآلات سنسوردار بیشتر در امکان عمومی و در سرویس‌های بهداشتی به کار می‌رود.

 

انواع شیرآلات ساختمانی براساس ارتفاع

همان گونه که در بالا ذکر است، برخی از شیرآلات کمی ارتفاع داشته و برای روشویی هایی مناسب هستند که عمق آن‌ها کم بوده و لازم است که شیر یک پایه متوسط داشته باشد تا شستن دست‌ها و صورت به راحتی انجام گیرد. در آشپزخانه‌ها هم باید از شیرآلات ساختمانی با پایه بلند استفاده شود تا شستن ظروف به راحتی صورت گیرد.

 

انواع شیرآلات ساختمانی برحسب نوع کاربرد

مسلما نوع شیرآلات ساختمانی که در حمام، آشپزخانه، توالت و ... به کار می‌روند متفاوت بوده و باید برای هر کدام و متناسب با کارایی آن‌ها، مدل مناسب را انتخاب نمایید.

4.5 امتیاز از 1725 رای


تعمیر و نصب شیرآلات
برای سرویس تعمیر و نصب شیرآلات از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین