تعمیر و نصب شیرآلات

معرفی انواع شیرآلات ساختمانی

معرفی انواع شیرآلات ساختمانی

همانطور که می دانید شیرآلات لزومه هر ساختمانی است به همین دلیل ما در این مقاله اموزشی ، به معرفی انواع شیرآلات ساختمانی پرداخته ایم تا شما دوستان گرامی در هنگام خرید شیرآلات ساختمانی با انواع شیرآلات ، پرفروش ترین شیرآلات و بهترین برندهای شیرآلت ایرانی آشنایی کامل داشته باشید .

در این مقاله چه موضوعاتی با هم میخوانیم؟

tick  نقش شیرآلات در ساختمان

tick راهنمای خرید شیرآلات ساختمانی

tick ویژگی های بهترین برندهای شیرآلات ایرانی

tick مرغوبیت شیرآلات ساختمان

tick انواع مدل و طراحی های شیرآلات ساختمانی

tick معیار هایی برای رتبه بندی شیرآلات ساختمانی

tick معرفی انواع شیرآلات ساختمانی

 

نقش بسیار مهم و حیاتی شیرآلات در ساختمان

در راه اندازی یک ساختمان، یکی از مهمترین تجهیزاتی که باید باکیفیت بالا خریداری شود، شیرآلات ساختمانی است. در حمام، آشپزخانه، توالت، حیاط و.... باید از انواع شیرآلات ساختمانی متناسب با کارایی و محل نصب استفاده شود. قبل از این که برای خرید شیرآلات اقدام کنید ابتدا تحقیق کرده و تمامی فاکتورهای لازم جهت خرید ایده آل را در نظر بگیرید.

 

فراموش نکنید که قرار است از شیرآلات ساختمانی برای سالیان طولانی استفاده شود لذا اگر کیفیت مناسبی نداشته و از مواد نامرغوب ساخته شده باشند، در مدت کوتاهی از بین رفته و شما باید آن ها را تعویض نمایید.

 

راهنمای خرید شیرآلات ساختمانی:

با توجه به این که این وسیله باید ماندگاری زیادی داشته باشند، لذا این مسئله مهم است که کالای خریداری شده، کیفیت بالایی داشته باشد. لذا توصیه می کنیم که در زمان خرید انواع شیرآلات ساختمانی به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • جنس شیرآلات ساختمانی

مهمترین عاملی که بر روی ماندگاری شیرآلات ساختمانی تاثیر می گذارد، جنس آن ها است. شما اگر در بازار در میان انواع برندهای تولید کننده جست و جو کنید متوجه خواهید شد که یکی از دلایل تفاوت شدید قیمت ها بین شیرآلات ساختمانی همین تفاوت در جنس متریال به کار رفته در ساخت آن ها است. شما قرار است برای خرید شیرآلات ساختمانی هزینه ای را کنار بگذارید و با توجه به کارایی آن ها در خانه، توصیه می شود که بدون در نظر گرفتن هزینه ها، به سراغ بهترین جنس شیرآلات ساختمانی بروید.

 

 ویژگی های بهترین برندهای شیرآلات ایرانی

  • مقاومت در برابر دماهای بالا و حدود 90 درجه سانتیگراد
  • مقاومت به خوردگی و تغییر رنگ در اثر شرایط محیطی و مواد شیمیایی
  • عدم تغییر در رنگ و مزه آب که این مسئله به ویژه در شیرآلاتی که قرار است آب خوراکی را در اختیار ما قرار دهند، اهمیت دارد.
  • نبود سرب در شیرآلات ساختمانی
  • امقاومت بالا بیشتر شیرآلات در برابر ضربه
  • عدم زنگ زدگی
  • و....

 

  مدل و طراحی های شیرآلات ساختمانی

اکنون به سراغ این بروید که برای هر قسمت از ساختمان من جمله آشپزخانه، حمام و.. چه مدلی از شیرآلات را انتخاب کنید. انواع شیرآلات ساختمانی برحسب مدل در بازار وجود دارد که قدرت خرید مشتریان را بالا خواهد برد. برای مثال شیرآلات ساختمانی از نظر ارتفاع، پایه بلند و یا پایه کوتاه هستند.

 زمانی که قرار است برای روشویی خود شیر آب خریداری کنید، به عمق روشویی توجه کنید. اگر کم عمق است بهتر است که از شیرآلات ساختمانی با پایه نسبتا بلند استفاده کنید تا در زمان شستن دست ها و صورت، با مشکل برخورد نکنید.

 

معرفی انواع شیرآلات ساختمانی

 

معیار هایی برای رتبه بندی شیرآلات ساختمانی

خوشبختانه تنوع برندهای تولید کننده انواع شیرآلات ساختمانی این امکان را فراهم می کند تا شما بتوانید برحسب قدرت خرید خود، سلیقه و.... شیرآلات مد نظر خود را انتخاب نمایید. تمامی این برندها سالانه براساس استانداردهای جهانی، برحسب کیفیت تولیدات و کیفیت خدماتی که ارائه می کنند، رتبه بندی شده و امتیاز می گیرند. به همین دلیل است که یک برند، رتبه اول و برندی دیگر، در آخرین رتبه قرار می گیرد. این قیاس می تواند به شما در خرید شیرآلات ساختمانی کمک کند.

 

معیار های مرغوبیت شیرآلات ساختمان

  تا زمانی که از شیرآلات ساختمانی استفاده نشود نمی توان به صورت عینی مطمئن شد که از این ویژگی های نام برده برخوردار است یا خیر. اما شما باید ابتدا کاتالوگ را که مشخصات شیرآلات ساختمانی را بیان کرده است، مطالعه کرده و از برندهایی خرید کنید که بیشترین گارانتی را برای کالاهای خود در نظر می گیرند تا اگر در مدت اعتبار گارانتی، شیرآلات ساختمانی خراب شدند بتوانید از انواع جایگزین، به صورت رایگان بهره مند شوید.

 

فراموش نکنید که شما نباید مدل و طراحی شیرآلات ساختمانی را تنها معیار خرید خود قرار دهید زیرا ممکن است این شیرآلات ظاهری زیبایی داشته باشند اما از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و در نتیجه کوتاه عمر هستند.

 

معرفی انواع شیرآلات ساختمانی:

از آنجایی که مدل های شیرآلات ساختمانی در بازار متنوع است لذا در این قسمت سعی داریم که شما را با انواع شیرآلات ساختمانی و کاربردهای هر کدام آشنا کنیم تا در زمان خرید، بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

شیرآلات ساختمانی از نظر تعداد دستگیره

برخی از شیرآلات، دارای دو دستگیره هستند که یکی از آن ها به آب گرم و دیگری به آب سرد متصل هستند. باید هر دو را همزمان باز کنید تا آب ولرم تنظیم شود. تنظیم آب در حمام کمی مشکل می شود.  گاهی دیده می شود که بچه ها، چندین دقیقه آب را باز گذاشته اند تا بتواند میزان سردی و گرمی آب را تنظیم کنند. لذا امروزه بیشتر از شیرآلات ساختمانی تک دستگیره استفاده می شود. حرکت دسته به سمت چپ و راست منجر به گرم و سرد شدن آب شده و اگر دستگیره در وسط قرار گیرد، آب ولرم خواهد شد.

جالب است بدانید که برخی از شیرآلات ساختمانی هوشمند بوده و دستگیره ندارند. سنسوری داخل این شیرآلات قرار دارد که وقتی دست در جلوی آن قرار می گیرد، آب خارج شده و اگر دست را کنار بکشید، آب قطع می شود. البته با توجه به این که در منازل و ساختمان ها لازم است به آب سرد و گرم هم دسترسی داشته باشیم، لذا شیرآلات ساختمانی هوشمند بیشتر در امکان عمومی و در سرویس های بهداشتی به کار می رود.

 

شیرآلات ساختمانی براساس ارتفاع

همان گونه که در بالا ذکر است، برخی از شیرآلات کمی ارتفاع داشته و برای روشویی هایی مناسب هستند که عمق آن ها کم بوده و لازم است که شیر یک پایه متوسط داشته باشد تا شستن دست ها و صورت به راحتی انجام گیرد. در آشپزخانه ها هم باید از شیرآلات ساختمانی با پایه بلند استفاده شود تا شستن ظروف به راحتی صورت گیرد.

 

شیرآلات ساختمانی برحسب نوع کاربرد

مسلما نوع شیرآلات ساختمانی که در حمام، آشپزخانه، توالت و... به کار می روند متفاوت بوده و باید برای هر کدام و متناسب با کارایی آن ها، مدل مناسب را انتخاب نمایید.

3.50 امتیاز از 7 رای

تعمیر و نصب شیرآلات

تعمیر و نصب شیرآلات

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط با تعمیر و نصب شیرآلات

رسوب زدایی سردوش حمام
انواع دوش حمام

مطالب مرتبط با تاسیسات

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading