آموزش تعویض مغزی شیر حمام

ثبت درخواست "تعمیر و نصب شیرآلات"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آموزش تعویض مغزی شیر حمام

آموزش تعویض مغزی شیر حمام

ممکن است تا به حال دچار خرابی شیر دوشی حمام شده باشید و برای رفع مشکل به دنبال سرویسکار مجرب برای تعمیر و یا تعویض شیردوشی حمام بگردید. سرویسکاری که بتواند به تعویض سوپاپ شیر دوش، تعویض سوپاپ شیر دوش اهرمی، تعمیر شیر اهرمی، تعویض مغزی شیر مخلوط بپردازد.

پس اگر در این حرفه مهارت دارید و یا به دنبال این حرفه هستید و یا حتی دنبال سرویسکار مجرب می‌گردید، این مقاله که به طور کامل به آموزش تعویض مغزی شیر حمام پرداخته شده است را تا آخر بخوانید.

رایج‌ترین عارضه خرابی مغزی شیر حمام

یکی از رایج‌ترین عارضه خرابی مغزی شیر حمام این است که شیر مدام چکه کرده و باعث می‌شود عوارض دیگر را ایجاد کند. که در این صورت باید هرچه سریع‌تر با یک سرویسکار ماهر هماهنگ کنید تا مشکل خرابی مغزی شیر حمام بر طرف شود. اگر به دنبال سرویسکاری با مهارت و تجربه های ستودنی هستید پس روی خدمت از ما با خیال راحت حساب کنید.

 

عوارض ناشی از خرابی مغزی شیر حمام

مهم‌ترین مشکل ناشی از خرابی مغزی شیر حمام، هدر روی آب است. این مسئله نه تنها منجر به افزایش قبض آب شده بلکه بدتر از هم این که منجر به از دست رفتن حجم عمده آب شده و به محیط زیست و این منبع طبیعی، آسیب وارد می‌شود. این موضوع در شرایط فعلی که حفظ حتی قطره‌ای از آب هم حیاتی است، اهمیت زیادی دارد. زمانی که مغزی شیر حمام خراب باشد، همین چکه کردن آب و صدای ناشی از آن اذیت کننده خواهد بود.


از طرف دیگر وقتی نشتی آب در شیر حمام وجود دارد، اگر مغزی شیر حمام را دیر تعمیر کنید، به دلیل این که همیشه کف حمام خیس است می‌توان منجر به نشتی آب به طبقه زیرین شده و همچنین کف پوش حمام را از بین می‌برد.

 

آموزش تعویش مغزی شیر حمام

 

قبل از تعویض مغزی شیر حمام با انواع شیرآلات حمام آشنا شوید:

آنچه که لازم است در مورد تعویض مغزی شیر حمام بدانید این است که انجام این عمل بسته به نوع شیر متفاوت است. به طور کلی دو نوع شیر حمام اهرمی و فلکه ای وجود دارد که در ادامه به طور کامل به آموزش تعویض مغزی شیر حمام در هر مدل خواهیم پرداخت.

 

آموزش تعویض مغزی شیر حمام اهرمی

اکنون این سوال مطرح می‌شود که زمانی که مغزی شیر حمام خراب شد، چه باید کرد؟ عوض کردن این مغزی ساده ترین کاری است که خود شما هم به راحتی می‌توانید انجام دهید. امروزه در بازار شیرهای اهرمی، فروش بیشتری دارند و با توجه به پر کاربرد بودن آن ها، ابتدا به نحوه تعویض مغزی شیر حمام خواهیم پرداخت. برای این منظور باید به صورت زیر عمل نمود:

 

1. در ابتدا توصیه می‌شود که منبع ورودی آب را ببندید تا از هدر رفتن آب جلوگیری شود.


2. اکنون باید دسته شیر حمام را باز کنید تا مغزی شیر مشاهده شود. نکته ای که لازم است بدانید این است که در برخی از شیرآلات حمام، یک برچسب دما بر روی شیر وجود دارد که اگر این برچسب را برداشته و قطعات زیری آن را باز کنید، مغزی شیر حمام را مشاهده خواهید نمود.


3. به کمک یک آچار، مغزی شیر را باز کنید. توجه داشته باشید که تمامی قطعات داخلی شیرهای اهرمی، پلاستیکی هستند لذا مغزی شیر حمام در این مدل به راحتی و با کوچکترین فشاری خارج خواهد شد. لذا به هیچ عنوان نیروی زیادی به شیر وارد نکنید.


4. قبل از این که مغزی جدید را نصب کنید، ابتدا واشر را بررسی کرده و در صورتی که فرسوده بود، حتما آن را تعویض نمایید. از طرف دیگر محل قرار گیری مغزی شیر حمام را کمی روغن کاری کنید تا در زمان استفاده از شیر آب، گیر نداشته باشد.


5. هنگام بستن مغزی جدید هم به هیچ عنوان فشار زیادی را اعمال نکنید چرا که ممکن است بشکند.


6. در نهایت تمامی تجهیزات شیر حمام را در سر جای خود بسته و بررسی کنید که آیا آب به خوبی از شیر خارج می‌شود یا خیر. فراموش نکنید که عدم چکه کردن آب بعد از بسته شدن شیر آب را هم کنترل نمایید.

 

تعویض مغزی شیر مخلوط دوش

 

راهنمای تعویض مغزی شیر حمام فلکه ای

1. اما هنوز هم در خانه های قدیمی از شیر های فلکه ای استفاده می‌شود. در این نوع شیرآلات، دو شیر برای آب سرد و گرم وجود دارد و با کمک آن ها باید آب را تنظیم نمود. در صورتی که مغزی شیر حمام فلکه ای خراب شد، باید به صورت زیر عمل نمود.


2. اولین کار این است که فلکه ورودی آب را ببندید. در غیر این صورت به محض باز کردن شیر، آب شروع به پاشیدن کرده و کنترل آن سخت خواهد بود. در این فاصله حجم زیادی از آب هدر خواهد رفت.


3. سپس شیر را باز کنید. توجه داشته باشید که اگر روی سر شیر، یک تکه پلاستیکی وجود داشت ابتدا آن را برداشته و سپس با کمک یک پیچ گوشتی، سر شیر را باز کنید.


4. اکنون باید به کمک یک آچار فرانسه مغزی شیر حمام را باز کنید. در این مورد هم نباید فشار زیادی به شیر وارد نمایید زیرا ممکن است مغزی شکسته و در نتیجه ادامه باز کردن آن سخت باشد.


5. زمانی که قرار است مغزی جدید را ببندید، قبل از هر چیز حتما محل بستن را با نوار تفلون ببندید. دلیل انجام این کار این است که مغزی به خوبی در محل خود محکم شده و نشتی آب رخ ندهد.


6. در بستن مغزی شیر حمام هم نباید با نیروی زیادی فشار وارد نمایید. ممکن است مغزی یا خود شیر بشکند.


7. در نهایت فلکه ورودی آب را باز کرده و کنترل نمایید که آب به خوبی خارج می‌شود یا خیر. سپس شیر آب را بسته و دقت کنید که چکه می‌کند یا نه.

روشی که برایتان گفتیم، مشابه نحوه باز كردن شير ظرفشويي است.

 

آموزش تعویش مغزی شیر حمام

 

هزینه تعویض مغزی شیر حمام چقدر است؟

سوالی که معمولا در مورد عوض کردن مغزی شیر حمام مطرح می‌شود این است که چه مقدار باید برای این منظور هزینه نمود؟ همان گونه که متوجه شدید اگر شما در خانه یک آچار فرانسه و پیچ گوشتی و دانش لازم را داشته باشید، به راحتی و بر اساس راهنمایی که در اختیارتان قرار گرفته است می‌توانید برای هر نوع شیر اهرمی و یا فلکه‌ای، تعویض مغزی شیر حمام را انجام دهید.

اما در غیر این صورت نیاز است که از فرد متخصص کمک بگیرید که هزینه دستمزد و تجهیزات باید در نظر گرفته شود. اگر از تعمیرکار کمک می‌گیرید، دقت داشته باشید که تجهیزاتی که برای شما استفاده می‌کند، اصل باشد. متاسفانه برخی از تعمیرکاران، اصول اخلاق حرفه ای را در نظر نگرفته و متقلب هستند. در نتیجه تعویض مغزی شیر حمام را با اجناس تقلبی و چینی انجام می‌دهند که ماندگاری نداشته و خیلی زود عمر خود را از دست می‌دهد.

تعمیر و نصب شیرآلات
برای سرویس تعمیر و نصب شیرآلات از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading