مهم‌ترین نکات سبزی کاری در آپارتمان

ثبت درخواست " طراحی فضای سبز "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مهم‌ترین نکات سبزی کاری در آپارتمان

کاشت سبزی در آپارتمان امروز جزء لذت بخش‌ترین فعالیت‌هایی است که اکثر ساکنان آپارتمان قصد انجام آن را دارند. چرا که با افزایش روز به روز آلودگی‌های هوا، در کنار مواد افزودنی به خاک، در اکثر اوقات سبزی خریداری شده از بازار دیگر طبیعی و ارگانیک بودن خود را از دست داده‌اند. از این رو دغدغه سبزی کاری در آپارتمان در میان مردم هر روزه رایج‌تر می‌شود.

 اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که فکر می‌کنند برای سبزی کاری تنها حیاط و باغچه نیاز است، باید به شما بگوییم که دیگر نیازی نیست نگران نداشتن باغچه در آپارتمان خود باشید؛ بلکه شما می‌توانید در آپارتمان خود به سادگی به کاشت سبزی در گلدان بپردازید.

 پس این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را جهت آشنایی با نحوه کاشت سبزی در آپارتمان را به همراه فنون و نکات خاص آن از دست ندهید.

کاشت سبزی در آپارتمان

اگر شما در آپارتمان زندگی می‌کنید این نکته را به یاد داشته باشید که جهت کاشت سبزی حتماً به حیاط و باغچه‌های وسیع نیازی نیست. بلکه شما می‌توانید به سادگی به کاشت سبزی در گلدان‌های کوچک و بزرگ نیز بپردازید. اما جهت انجام آن لازم است نکات و شرایط خاصی را جهت پرورش صحیح سبزیجات رعایت کنید.

البته که می‌توانید در تمامی فصول ساز با مهیا کردن شرایط خاص به پرورش گیاه مورد نظر خود  بپردازید. اما بهترین فصل برای کاشت سبزی در آپارتمان فصل بهار می‌باشد و پس از آن شما در مدت کوتاهی سبزی‌های با کیفیت مورد نظر خود را با کمترین قیمت و بالاترین حد سلامتی به دست خواهید آورد.

 

مهمترین نکات سبزی کاری در آپارتمان

 

چند توصیه مهم کاشت سبزی در گلدان 

لازم است هنگام کاشت سبزی در گلدان اطلاعات کامل درباره نحوه نگهداری و پرورش سبزی مورد نظر خود جمع آوری کنید. این کار به این دلیل اهمیت بالایی دارد که برای پرورش برخی از سبزیجات به گلدان‌های بزرگ جهت کود دهی مداوم نیاز است، مانند گوجه فرنگی و خیار. از طرفی هم برای برخی دیگر از سبزیجات تنها گلدان‌های کوچک می‌تواند به خوبی جوابگو باشد.

در صورتی که قصد کاشت سبزی در آپارتمان خود را دارید لازم است ابتدا به تهیه ابزارهایی چون بذر گیاه مورد نظر، گلدان مناسب، خاک استاندارد و مناسب، در صورت نیاز دستکش، آبپاش و بیلچه بپردازید. 

از جمله پرطرفدارترین بذرهایی که اکثر  افراد آن را جهت سبزی کاری در آپارتمان خود انتخاب می‌کنند می‌توان به جعفری، فلفل، ریحان، گوجه فرنگی، تره، شاهی و شنبلیله اشاره کرد. اما همانطور که قبلا نیز گفته شد توصیه می‌شود قبل از خریداری بذر، از شرایط نگهداری آن به خوبی مطلع باشید تا بتوانید فضای مناسب را برای رشد آن مهیا سازید.

 

سبزی کاری در آپارتمان به صورت گام به گام

 

سبزی کاری در آپارتمان به صورت گام به گام

اگر تا به حال تجربه سبزی کاری در آپارتمان را نداشته‌اید اصلا نگران نباشید. در ادامه به شرح مراحل کاشت سبزی در آپارتمان به صورت گام به گام خواهیم پرداخت. تنها کافی است هر مرحله را با دقت انجام دهید و نکات گفته شده را به خوبی رعایت کنید تا از نتیجه ی حاصل لذت ببرید.

  1. در مرحله اول لازم است قبل از اقدام به کاشت بذرهای انتخابی، آن‌ها را به مدت یک الی دو روز، بسته به نوع بذر، در آب ولرم خیس کنید. بعد از آن با قرار دادن بذرها بر روی پارچه یا دستمال خشک، نم آن‌ها را خارج سازید.
  2. سپس بعد از تهیه لوازم مورد نیاز، خاک را در گلدان مورد نظر تا ارتفاع حدود سه چهارم گلدان، به خوبی الک کنید.
  3. پس از آن با آب پاش کمی سطح خاک را مرطوب کنید و به وسیله بیلچه آن را به آرامی زیر و رو سازید.
  4. در هر گلدان ۱۰ تا ۱۵ عدد از بذرهای آماده شده را درون سطح رویی خاک مرطوب بکارید. به نحوی که تنها لایه‌ای نازک از خاک بر روی بذرها قرار داشته باشد.
  5. در ابتدای رشد بذرها بهتر است آن را با پارچه‌ای نازک بپوشانید تا بذر ها بتوانند در مکانی تاریک شروع به جوانه زدن بکنند. اما این نکته را فراموش نکنید که آبیاری به وسیله آبپاش از همان روز اول بر روی پارچه قرار داده شده انجام می‌گیرد.
  6.  به محض دیدن جوانه‌های خارج شده از سطح خاک، لازم است آبیاری را به صورت مستقیم و به وسیله آبپاش بر روی گیاه انجام دهید.
  7.  برای آبیاری گیاه دقت کنید که زمانی باید آبیاری تکرار شود که سطح خاک خشک شده باشد. آبیاری در زمان خیس بودن خاک می‌تواند موجب به هم چسبیدن ذرات خاک و عدم توانایی خاک به اکسیژن رسانی به گیاه و ریشه آن شود.
  8. پس از گذشت دو هفته از رشد گیاه شما می‌توانید کود دهی به آن را آغاز کنید. توصیه ما به شما در ابتدا استفاده از انواع کودهای طبیعی می‌باشد. تنها در صورتی که به کود طبیعی دسترسی نداشتید شما می‌توانید از کودهای شیمیایی با کیفیت و استاندارد استفاده کنید.
  9.  پس از گذشت سه هفته از اولین مرحله و رعایت تمامی موارد گفته شده شما می‌توانید سبزی‌های ارگانیک و زیبای خود را  استفاده کنید. 

در آخر بخوانید

با صنعتی شدن جوامع و افزایش روز به آلودگی‌ها در آب و خاک، هر روز افراد بیشتری به کاشت سبزی در آپارتمان علاقه‌مند می‌شوند. اگر شما از داشتن باغچه و حیاط جهت سبزی کاری محروم هستید هیچ نگران نباشید؛ چرا که می‌توانید به سادگی و در منزل خود به کاشت سبزی در گلدان بپردازید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که جهت سبزی کاری در آپارتمان ابتدا تمامی نکات گفته شده را مطالعه کنید و آن‌ها را به خوبی به یاد بسپارید تا نتیجه حاصل برای شما لذت بخش باشد. در صورتی که هر سوالی راجع به جزئیات کاشت سبزی در خانه خود دارید، می‌توانید همین حالا با ثبت درخواست خود در وب سایت یا اپلیکیشن بازار آنلاین "خدمت از ما" در کوتاه‌ترین زمان با مجرب‌ترین متخصصان این حوزه ارتباط برقرار کنید. 

4.5 امتیاز از 961 رای


طراحی فضای سبز
برای سرویس طراحی فضای سبز از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین