علت بوق زدن یخچال فریزر

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت بوق زدن یخچال فریزر

علت بوق زدن یخچال دوو یکی از چالش‌هایی است که افراد معمولا با آن روبرو هستند. یخچال‌ها از وسایل بسیار کاربردی و ضروری در آشپزخانه هستند که بدون استفاده از آن‌ها امکان نگهداری از مواد غذایی وجود ندارد. معمولا اینگونه وسایل پس از مدتی استفاده دچار نقص فنی شده و این ایرادات کاملا طبیعی و عادی است. هرچه از وسیله برقی خود بیشتر محافظت کنید، دیرتر دچار آسیب ها و مشکلاتی همچون بوق زدن می‌شود.

یخچال دوو نیز از برندهای پر استفاده در ایران است که گاهی اوقات با این مشکل روبرو می‌شود. در اولین قدم باید ببینیم علت این بوق زدن چیست و پس از آن به دنبال راه حلی برای برطرف کردن آن باشیم.

 

مهم‌ترین علت‌های بوق زدن یخچال دوو

بوق ردن این برند یخچال می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از مشکلات فنی و مشکلات ساده محیطی می‌توانند باعث ایجاد بوق در یخچال شوند. این مشکلات گاهی اوقات با ارورها و کدهای خطای مختلفی نمایش داده می‌شوند که کار شما را برای حل مشکل یخچال و قطع بوق راحت می‌کند. در ادامه برخی از مشکلات و علت بوق زدن یخچال دوو معرفی شده‌اند.

گرم شدن یخچال

اولین و مهم‌ترین دلیلی که بوق زدن یخچال دارد، گرم شدن بیش از حد است. گاهی اوقات فراموش می‌کنیم درب یخچال را به خوبی ببندیم و یا به دلیل خراب شدن واشرهای اطراف آن به خوبی بسته نمی‌شود، صدای بوق ممتمدی از یخچال شنیده می‌شود. برای حل این مشکل کافی است دربت یخچال را به طور کامل ببندید تا بوق قطع شود. ارور dr در یخچال دوو نشان دهنده باز بودن درب یخچال است. همچنین ارور df باز ماندن درب فریزر را گزارش می‌دهد و ارور dh نشان دهنده باز بودن درب دیسپنسر یخچال است.

 

علت بوق زدن یخچال دوو

 

خرابی المان‌های یخچال

مورد دیگری که باعث این مشکل می‌شود، خرابی المان‌های اصلی یخچال است. در این موارد برد الکترونیکی یخچال حساس شده و مشکلی در یخچال مشخص شود، یخچال بوق می‌زند. ارور HS نشان دهنده خرابی در سنسور رطوبت است.

 

کم شدن گاز یخچال

تمام یخچال‌ها از دو بخش الکترونیکی و مکانیکی ساخته می‌شوند. بخش مکانیکی باعث چرخش گاز یخچال می‌شود و اگر میزان گاز یخچال کم شود، برد الکترونیکی این مشکل را تشخیص داده و صدای بوق به گوش می‌رسد. در این شرایط برخی از کدهای خطا بر روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می‌شوند که با بررسی و رفع آن‌ها می‌توانید صدای بوق یخچال را از بین ببرید.

 

وجود مشکل در بخش آب رسانی

یکی از مهم‌ترین دلایل بوق زدن یخچال دوو مشکل در سیستم آبرسانی یخچال است. زمانی که کد خطای f5 نمایش داده می‌شود، نشان دهنده بروز مشکل در کمپرسور و یا موتور یخچال است. کمپرسور در یخچال نقش مهمی دارد و برای تنظیم میزان خنکی درون یخچال به کار می‌رود. اگر کمپرسور خراب شود و نتواند دمای داخل یخچال را تنظیم کند، صدای بوق شنیده می‌شود.

 

قطعی برق

دیگر علت بوق زدن یخچال دوو قطعی برق است. گاهی اوقات قطعی طولانی برق نیز باعث ایجاد مشکلاتی در یخچال شده و بوق ممتدی به گوش می‌رسد. در صورتی که با این مشکل روبرو شدید تمام مواد غذایی را از یخچال خارج کرده و آن را به مدت 24 ساعت از برق بکشید. سپس دوباره آن را روشن کرده و اجازه دهید تا به شرایط عادی خود بازگردد. در این مدت بهتر است درب یخچال را باز نکنید.

 

علت بوق زدن یخچال فریزر هیمالیا

 

کثیف شدن کویل‌ها

با گذشت زمان معمولا سیم پیچ‌های کندانسور یخچال کثیف شده و گرد و غبار می‌گیرند. کثیف شدن کویل‌ها از رسیدن دمای سرد به درون یخچال جلوگیری می‌کند. در این حالت نیز کد خطا نمایش داده شده و یخچال بوق می‌زند.

 

نشت مایع خنک کننده

دیگر علت بوق زدن یخچال دوو به دلیل نشت مایع خنک کننده موجود در یخچال به بیرون باشد. در نتیجه باعث ایجاد مشکلاتی در کندانسور می‌شود. در این شرایط برای قطع بوق و بررطف شدن مشکل باید مایع خنک کننده را مجددا پر کنید.

 

تراز نبودن یخچال

یکی از علت‌های مهم در بوق زدن یخچال به دلیل شرایط محیطی است و زمانی رخ می‌دهد که یخچال در حالت تراز قرار نگرفته باشد. تراز نبودن یخچال بر روی عملکرد صحیح اجزا مختلف یخچال ازجمله کمپرسور تأثیر دارد. به همین دلیل اگر صدای بوق از یخچال به گوش می‌رسد می‌تواند وضعیت تراز بودن یخچال را بررسی کنید.

 

قرار دادن مواد غذایی زیاد در یخچال با دمای پایین

یکی از علت‌های رایج بوق زدن یخچال که معمولا مشکل خاصی نیز ایجاد نمی‌کند، قرار دادن مواد غذایی در حجم زیاد و با دمای پایین درون یخچال است. در این شرایط فشار بیشتری به یخچال وارد شده و باید مدتی صبر کنید تا به دمای مطلوب برسد.

 

علت بوق زدن فریزر هیمالیا

 

علت بوق زدن یخچال فریزر هیمالیا

در یخچال فریزرهای هیمالیا معمولا بوق زدن به همراه چشمک زدن ایجاد می‌شود. بیشترین مشکلات بوق زدن در یخچال‌های دیفراست و بدون برفک هیمالیا اتفاق می‌افتد. زمانی که سیستم اصلی یخچال دچار مشکل شود، صدای بوق شنیده شده و کد خطا نیز بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. برای قطع صدای بوق باید با توجه به کد خطا برای رفع ایراد یخچال اقدام نمایید. مهم‌ترین کدهای خطایی که در این یخچال نمایش داده می‌شوند، به صورت زیر هستند.

 • ارور hft: ارور دیگری که در صفحه نمایش یخچال ظاهر می‌شود و به دنبال آن ممکن است صدای بوق شنیده شود، ارور hft است. این خطا به معنای بروز مشکل در برد اصلی یخچال است که هرچه سریع‌تر باید برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.
 • کد E3: ترموفیوز یکی از قطعه‌های مهم است که در یخچال فریزرهای بدون برفک قرار داده شده و از برفک شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. اگر این قطعه دچار مشکل شود، این کد نمایش داده می‌شود.
 • کد E6: این کد نشان دهنده مشکل و خرابی در برد اصلی یخچال است. اگر برد قابل تعمیر باشد، تعمیر شده در غیر این صورت مجبور به تعویض آن خواهید شد. (تعمیر برد یخچال)
 • کد خطای C1: این کد نشان دهنده خرابی کمپرسور یخچال است و به محض مشاهده آن بهتر است با تعمیرکار یا نمایندگی هیمالیا تماس بگیرید.
 • کد خطای C2: این کد نیز نشان دهنده دمای بالای یخچال است و برای حل آن باید از متخصص کمک بگیرید.

 

"برای رفع این مشکلات می‌توانید از خدمات تعمیر یخچال "خدمت از ما" توسط بهترین متخصصین کمک بگیرید"

 

علت بوق زدن یخچال دیپوینت

 

علت بوق زدن فریزر هیمالیا

اگر یخچال فریزر هیمالیا شما دوقلو و جدا از یکدیگر باشند، هر کدام از مشکلات گفته شده ممکن است به تنهایی برای یخچال یا فریزر پیش بیایند. اگر فریزر هیمالیا بوق می‌زند و دچار مشکل شده است، به کد خطای نمایش داده شده توجه کنید. کدهای ضروری در زیر معرفی شده‌اند.

ارور al: زمانی که این ارور در صفحه نمایش ظاهر می‌شود، نشان دهنده بروز مشکل در تنظیم دمای یخچال است. با رفع این ایراد صدای بوق یخچال نیز قطع می‌شود.

کد خطای E1: زمانی که مقاومت سنسورهای داخل فریزر دچار مشکل شود، این کد خطا نمایش داده می‌شود. برای رفع این خطا باید سنسور را بررسی کرده و میزان مقاومت آن را اندازه بگیرید.

کد F1: نشان دهنده مشکل در حسگرهای موجود در فریزر هیمالیا است. در صورتی که ایراد جزئی وجود داشته باشد، قابل تعمیر هستند، در غیر این صورت باید به طور کامل تعویض شوند.

 

علت بوق زدن یخچال هیمالیا

 

علت بوق زدن یخچال دیپوینت

یخچال‌های دیپوینت از نمونه‌های پرفروش در بازار هستند که امروزه مورد پسند بسیاری از خریداران قرار می‌گیرند. این یخچال نیز ممکن است به دلایل مختلف و یا به مرور زمان دچار مشکل شده و بوق بزند. معمولا بوق زدن یخچال‌ها در برندهای مختلف دلایل مشابهی دارد. این مدل نیز ممکن است به دلیل باز بودن درب یخچال، تراز نبودن، خراب شدن لاستیک درب یخچال، خرابی برد، یخ زدن لوله‌های کمپرسور، نشت گاز، خرابی ترموستات و ... اتفاق بیفتد.

اگر از یخچال دیپوینت خود صدای بوق شنیدید، ابتدا تمام مواردی گفته شده را تا حد امکان بررسی کنید. معمولا باز یودن درب، وضعیت لاستیک، نشتی، تراز نبودن و اینگونه مشکلات به راحتی قابل تشخیص هستند. اگر این موارد وجود نداشت حتما از متخصص و تعمیرکار با تجربه در این زمینه تماس بگیرید تا برای بررسی کامل‌تر و فنی‌تر یخچال به شما کمک کند.

(محتوای پیشنهادی: تعمیر ترموستات یخچال)

 

علت بوق زدن یخچال اسنوا

 

ارائه خدمات در "خدمت از ما" شامل تمامی شهرها می‌شود، پس می‌توانید برای تعمیر یخچال در تهران، تعمیر یخچال شیراز، تعمیر یخچال در مشهد روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

 

علت بوق زدن یخچال تکنوسان

برند تکنوسان از یخچال‌های ایرانی است که از موتور باکیفیت زیمنس آلمان برای تولید آن استفاده می‌شود. این یخچال نیز ممکن است پس از مدتی استفاده دچار مشکل شده و یا استفاده نادرست از آن باعث ایجاد خطاهای مختلف شود. بسیاری از مشکلات موجود در یخچال‌ها با بوق زدن نمایان می‌شوند.

اگر در زمینه تعمیر و سرویس یخچال اطلاعات کافی دارید، می‌توانید خود برای عیب یابی و رفع مشکل اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است خرابی یخچال را بدتر کنید. در نتیجه بهتر است از تعمیرکاران باتجربه یا نمایندگی‌های تکنوسان برای رفع ایراد و قطع شدن بوق یخچال و فریزر تکنوسان کمک بگیرید.

 

علت بوق زدن یخچال تکنوسان

 

علت بوق زدن یخچال اسنوا

اسنوا از برندهای معتبر ایرانی است که انواع مختلفی از لوازم خانگی ازجمله یخچال فریزر در مدل‌های مختلف تولید می‌کند. یخچال‌های اسنوا از کیفیت مناسبی برخوردار هستند و در صورتی که تمام نکات نگهداری آن‌ها را رعایت کنید، مدت زمان طولانی بدون نقص برای شما کار می‌کنند.

این نوع یخچال نیز همانند سایر برندها ممکن است با مشکلات مختلفی روبرو شود. برخی از این مشکلات باعث ایجاد صدای بوق در یخچال می‌شوند و از این طریق شما را از بروز مشکل و خرابی در یخچال آگاه می‌کنند. برخی از خطاهای رایج اسنوا که با بوق زدن یخچال همراه هستند که در ادامه ذکر شده‌اند. با کمک این ارورها می‌توانید علت بوق زدن یخچال اسنوا را پیدا کنید.

 • F2: خطای مربوط به خرابی سنسور درون فریزر
 • F3: خرابی سنسور درون یخچال
 • F4: خرابی سنسور دیفراست
 • F5: عمل نکردن فرآیند دیفراست
 • F6: این کد خطا نشان دهنده خرابی آی سی حافظه اپروم است
 • F7: نشان دهنده خرابی فن یخچال است.
 • F8: خرابی فن فریزر
 • H: گرم بودن یخچال تا بالای 18 درجه
 • H1: گرم بودن یخچال بالای 9 درجه

 

علت بوق زدن یخچال فریزر یخساران

 

علت بوق زدن یخچال فریزر یخساران

یخچال فریزر یخساران نیز در مدل‌های مختلفی در بازار موجود است. این برند نیز ممکن است دچار مشکلاتی شده و گاهی اوقات صدای بوق از آن شنیده شود. گاهی اوقات دلیل بوق زدن آن خرابی در ترمودیسک، المنت، برد و یا فن دستگاه است. تمام موارد گفته شده باید به طور کامل بررسی و عیب یابی شوند.

برخی از مدل‌های یخساران بدون برفک نیستند و ممکن است به علت جمع شدن میزان زیادی برفک، سرمای درون یخچال کم شود. در یان شرایط نیز صدای بوق شنیده می‌شود. بروز مشکل در قطعات دیفراست از مهم‌ترین علت‌های برفک زدن یخچال است. گاهی اوقات نیز مشکلاتی مانند اتصالی برد الکترونیکی باعث خرابی یخچال و علت بوق زدن یخچال فریزر یخساران است.

سخن آخر

علت بوق زدن یخچال دوو و سایر مدل‌ها مثل اسنوا، هیمالیا، دیپوینت، تکنوسان، اسنوا و یخساران تقریبا مشابه است. بسیاری از مشکلات گفته شده در یخچال‌ها باعث ایجاد صدای بوق می‌شود. به همین دلیل بهتر است ابتدا تمام موارد گفته شده را بررسی کرده و ایرادات موجود در یخچال را بررسی کنید. اگر برای عیب یابی و تعمیر قطعات یخچال اطلاعات کافی ندارید، حتما از تعمیرکاران با تجربه و نمایندگی‌های مجاز کمک بگیرید.

4.1 امتیاز از 1008 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین