تعمیر یخساز یخچال

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر یخساز یخچال

تعمیر یخساز یکی از خدمات نسبتا جدید در حوزه تعمیر یخچال است. یخچال‌های جدید سیستمی دارند که به لوله آب وصل شده، و به‌طور خودکار یخ می‌سازد. تعمیر یخساز یخچال به رفع ایراد همین بخش مربوط می‌شود. تعمیرکاران باتجربه یخچال قادر هستند خرابی یخساز یخچال‌های سامسونگ، ال جی، هیمالیا و باقی برندها را سریعا رفع کند.

اگر به چنین متخصصانی نیاز دارید، می‌توانید آنها را در بازار آنلاین «خدمت از ما» پیدا کنید. اما اگر هنوز مطمئن نیستید که به تعمیر و راه اندازی یخساز نیاز دارید، یا اینکه مایل‌اید درباره دلایل کار نکردن یخساز یخچال بیشتر بدانید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نشانه‌های خرابی یخساز یخچال

دلایل نیاز به تعمیر یخساز ساید بای ساید ال جی، تعمیر یخساز سامسونگ و سایر برندها و مدل‌ها مشترک است. در ادامه رایج‌ترین دلایل خرابی یخساز یخچال را ملاحظه می‌کنید:

  • ایراد پیدا کردن قطعاتی مانند ترموستات، مدار فرمان، شیر ورودی، فن کندانسور، سنسور آب و یا کمپرسور که ممکن است در عملکرد عادی یخچال نیز اختلال ایجاد کنند.تعمیر ترموستات یخچال در این شرایط می‌تواند چاره ساز باشد.
  • تعمیر یخساز به دلیل معیوب شدن لوله آب یا مخزن متصل به دستگاه یخ‌ساز
  • کم شدن تولید یخ، قالب‌های توخالی و یا خارج نشدن یخ به شکل نرمال
  • گرفتگی و مسدود شدن فیلتر یخساز به دلیل رسوب
  • منجمد شدن یخساز و یا نشت محل ساخت یخ
  • فعال شدن حالت مکث یخساز یخچال
  • قطع شدن برق‌رسانی به یخساز

بسیاری از سناریوهای کار نکردن یخساز یخچال با انجام سرویس مرتب اصلا پیش نخواهد آمد. با این حال، اگر با خرابی یخساز یخچال مواجه شدید، باید ابتدا بخش‌های اصلی همین قسمت (یخساز) را بررسی کنید.

 

تعمیر یخساز ساید بای ساید ال جی و سامسونگ

 

مراحل عیب‌یابی و تعمیر یخساز یخچال

یخ‌ساز یخچال‌های مختلف از قسمت‌های مختلفی مانند خود یخسار، شیر ورودی آب، فیلتر و ... تشکیل شده است. اگر هریک از این بخش‌ها به مشکل بخورد، به تعمیر یخساز ساید بای ساید ال جی، رفع ایراد یخساز در جریان تعمیر یخچال ال جی و تعمیر یخساز سامسونگ نیاز پیدا می‌کنید.این مشکل در سایر برندها نیز قابل مشاهده بوده و از این رو در حین تعمیر یخچال ارج، عیب یابی و  تعمیر یخچال هیمالیا و موارد مشابه رفع ایرادات یخساز به چشم می‌خورد. در ادامه روش بررسی بخش‌های مختلف یخ‌ساز را توضیح داده‌ایم:

 

تعمیر یخساز به دلیل مشکلات لوله آب و شیر ورودی

قبل از اینکه برای تعمیر یخساز ساید بای ساید ال جی یا سامسونگ خود دست به کار شوید، ابتدا قالب یخساز را بررسی کنید و ببینید آیا تکه‌های یخ در آن هست یا خیر. اگر یخی وجود ندارد و یا تکه‌های آن خیلی کوچک است، باید دلیل خرابی یخساز یخچال را در شیر آب جستجو کنید.

لوله‌های آب و لوله‌های پشت یخچال را بررسی کنید و مطمئن شوید که درون‌شان آب هست، و هیچ شئ خارجی جلوی جریان آب را نگرفته باشد. اگر مشکلی نبود، شیر آب، لوله‌ها، فشار آب و خروجی شلنگ‌ها از شیر برقی به لوله پرکن یخساز را برای گرفتگی و تعمیر یخساز سامسونگ بررسی کنید.

 

کار نکردن یخساز یخچال به دلیل جرم فیلتر

این مورد بیشتر در تعمیر یخساز ساید بای ساید ال جی، تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ و سایر دستگاه‌های مدرتی است که سیستم فیلتراسیون دارند. کار این سیستم جذب ذرات و آلودگی‌های آب به کمک فیلتر است. این فیلترها به مرور زمان کثیف می‌شوند. در نتیجه جریان آب یخساز کم می‌شود و یا یخ تولید نمی‌شود و یا قطعات خیلی کوچک خواهند بود.

در این حالت برای تعمیر یخساز و رفع کار نکردن یخساز یخچال کافی‌ست فیلتر را تعویض کنید. تعمیرکاران توصیه می‌کنند برای پیشگیری از این مشکل و نیاز به تعمیر یخساز یخچال هیمالیا و ...، هر ۶ ماه یکبار فیلتر دستگاه‌تان را تعویض کنید.

 

انسداد شیر برقی آب دلیل خرابی یخساز یخچال

پیش از تعمیر یخساز ساید بای ساید یا معمولی باید انسداد شیر برقی آب را نیز بررسی و در صورت مشاهده گرفتگی نسبت به رفع و تعمیر شیر برقی اقدام کنید. برای اینکار شیر اصلی آب را قطع، و لوله آب ورودی یخچال را خارج کنید. اگر توری شیر برقی با رسوبات مسدود شده بود، باید توری را در بیاورید و آن را تمیز و یا تعویض کنید.

شیر برقی رسوب‌گرفته کاملا بسته نمی‌شودو در نتیجه آب چکه می‌کند و یخ می‌زند. اگر فشار آب کم باشد نیز همین اتفاق خواهد افتاد و باید به فکر تعمیر یخساز ساید اسنوا بود.

 

علت کار نکردن و خرابی یخساز یخچال

 

تعمیر یخساز یخچال به دلیل مشکلات خود یخ‌ساز

بروز مشکل در روند عملکرد یخساز با داشتن اطلاعات درباره ارور یخچال ساموسنگ قابل تشخیص است. اگر خرابی یخساز یخچال به خاطر وجود مشکل در سیستم آب نبود، برای تعمیر یخساز یخچال سامسونگ یا هر برند دیگر، باید سراغ خود یخساز رفت. یخچال‌های جدید معمولا از گرما برای جدا کردن یخ از قالب و از بین بردن چسبندگی آن استفاده می‌کنند.

زیر محفظه یخساز این دستگاه‌ها یک المنت کوچک وجود دارد. این المنت هنگام خروج یخ کمی حرارت، و لایه‌ای نازک از آب بین یخ و سطح مورد نظر ایجاد می‌کند. بدین ترتیب، یخ به آسانی جدا می‌شود و این روند دوباره ادامه پیدا می‌کند. مدل‌های دیگر نیز با چرخاندن قالب یخساز یخ را از قالب جدا می‌کنند.برای عیب یابی و بررسی وضعیت یخساز در این حالت تشخیص علت سوختن المنت یخچال اقدامی کاربردی است.

برای عیب‌یابی پیش از تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ، ال جی و ...، دکمه تستی را که زیر یخساز طراحی شده است نگه دارید، تا متوجه شوید آیا یخساز درست کار می‌کند یا خیر. با فشردن این دکمه یخ داخل قالب تخلیه شده، و قالب مجددا با آب پر می‌شود.

اگر با فشار دادن دکمه تست یخساز مثل قبل کار نکرد، به تعمیر یخساز ساید اسنوا یا برندهای دیگر نیاز دارید.

 

دلایل دیگر کار نکردن یخساز یخچال

در کنار موارد بالا، عواملی مانند شکستکی قالب یخساز و یا خرابی برد الکترونیکی دستگاه نیز می‌تواند دلیل کار نکردن یخساز یخچال شما باشد.


 

یک نکته ساده برای جلوگیری از خرابی یخساز یخچال

با رعایت یکی دو نکته ساده می‌توان از نیاز به تعمیر یخساز جلوگیری کرد:

  • دور نگه داشتن دستگاه از منابع حرارت‌زا
  • قرار ندادن دستگاه نزدیک به دیوار و وسایل دیگر برای کمک به گردش هوا و تبادل دما با محیط

پیدا کردن بهترین متخصصان تعمیر یخساز

همانند ایرادات مشاهده شده در جریان عملکرد برندهای مختلف وسایل برقی و لوازم آشپزخانه که با خدماتی مثل تشخیص  علت دود زدن اجاق گاز، سرویس و  تعمیر ماشین لباسشویی ارج، عیب یابی و  تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا، انجام جرم گیری ماشین لباسشویی، تشخیص و رفع  خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا و در نهایت رفع معایب یخچال سامسونگ دسترسی بررسی وضعیت قطعات حساس انواع برند یخچال مثل یخساز باید تحت نظارت افراد متخصص انجام شود.

مشکل یخساز شما هرچه باشد، پیشنهاد ما این است که برای تعمیر یخساز سامسونگ، تعمیر یخساز ساید بای ساید ال جی و برندها و مدل‌های دیگر، حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

در بازار آنلاین «خدمت از ما» می‌توانید بهترین تعمیرکاران یخساز و حتی متخصصان تعمیر یخساز صنعتی را پیدا کنید، و پس از بررسی قیمت پیشنهادی و نظر مشتریان قبلی‌شان، از آنها برای تعمیر یخساز یخچال کمک بگیرید.

 

4.5 امتیاز از 1039 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین