تعمیر موتور یخچال فریزر

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر موتور یخچال فریزر

تعویض و تعمیر موتور یخچال مجموعه‌ای از حرفه‌ها و تخصص‌های وابسته به تعمیرات یخچال و فریزر در برندهای مختلف است. تعمیر موتور یخچال فریزر به دلیل اهمیت این قطعه و ارتباط آن باعملکرد کلی دستگاه از حساسیت خاصی برخوردار است. بنابراین تعویض و تعمیر موتور یخچال باید تحت نظارت افراد آموزش دیده انجام شود.

تعمیر موتور یخچال و تعویض موتور یخچال در اثر مشاهده علائم خرابی موتور یخچال و پس از تست کامل این قطعه انجام می‌شود. از این رو برآورد هزینه تعمیر موتور یخچال و تعویض یا تعمیر این قطعه پس از بازبینی کلی و تست اولیه انجام می‌شود.

عیب یابی موتور یخچال جهت تشخیص دقیق نقص پیش آمده برای قطعات تعبیه شده در موتور یخچال امری ضروری است.

 

هزینه‌های تعمیرموتور یخچال فریزر، عیب یابی موتور یخچال،وضعیت رله استارت یخچال، تست موتور یخچال و مواردی از این قبیل در مجموعه اقدامات لازم برای تعویض و تعمیر موتور از اهمیت دارند. پس از مشاهده نشانه‌های سوختن موتور یخچال اولین اقدام مناسب ارتباط با تعمیرکاران متخصص در این زمینه است.

تعمیر یخچال ارج، ساموسنگ و دیگر برندهای یخچال در زمان بروز علائم خرابی موتور همانند دیگر وسایل برقی مثل تعمیرماشین لباسشویی ارج باید بصورت تخصصی و توسط افراد آموزش دیده صورت گیرد.

 

نشانه های سوختن موتور یخچال

 

خدمات تعمیر موتور یخچال فریزر

تعمیر موتور یخچال فریزر با بررسی وضعیت قطعات حساس و تاثیرگذار مثل کمپرسور و رله یخچال و دیگر قطعات تعبیه در آن وابسته به علائم مشاهده شده است. بنابراین خدمات تعمیر موتور یخچال شامل تعویض قطعات آسیب دیده و تعویض کامل قطعه موتور می‌باشد.

مشاهده ایراداتی مثل نیم سوز شدن موتور یخچال، خرابی کمپرسور و دیگر قطعات، سوختن موتور یخچال و همین طور عملکرد ناقص این قطعه نیاز تعمیر موتور یخچال فریزر را ضرورت می‌بخشد. اقداماتی که در راستای تست و تعویض موتور یخچال صورت گرفته نیز در دسته تعمیرات موتور یخچال قرار دارد.

 

موتور یخچال روشن نمی شود

 

از دیگر خدمات انجام شده در این خصوص می‌توان به تعمیر موتور یخچال در محل اشاره داشت. تعمیر موتور یخچال فریزر در محل هزینه‌های جا به جایی دستگاه را کاهش داده و احتمال آسیب احتمالی در جا به جایی را از بین می‌برد. با درخواست اعزام کارشناس تعمیر موتور یخچال به محل می‌توانید در زمان و هزینه صرفه جویی کرده و بطور مستقیم بر روند کار نظارت داشته باشید.

 

مراحل تعویض موتور یخچال

یکی از خدمات تعمیر موتور یخچال تعویض این قطعه و دیگر بخش‌های تشکیل دهنده آن است. تعویض موتور یخچال یک اقدام کاملا تخصصی است. خارج کردن موتور معیوب و جایگذاری قطعه جدید باید با حساسیت و دقت کافی صورت گیرد.

در این بخش با مراحل تعویض موتور یخچال در قالب نکات زیر آشنا می‌شویم.

 • در مرحله ابتدایی کار پس از تست موتور با دستگاه هوا گاز موجود در لوله‌ها را از قطعه کمپرسور و روطوبت را از کیپلاسیون خارج کنید.
 • موتور آسیب دیده یا سوخته یخچال را در محفظه خارج کنید.
 • قطعه موتور سالم و جدید را جایگزین کرده و با دستگاه هواگاز عملیات اتصال لوله‌ها به کمپرسور را انجام دهید.
 • فیلتر درایر (انجام عملیات تبرید در کمپرسور یخچال) سالم را به کیپلاسیون وصل کنید.
 • قطعه شیر الف را با دستگاه هواگاز به سر اصلی کمپرسور یخچال متصل کنید.
 • میزان گاز استاندار مورد نیاز کمپرسور را با دستگاه مخصوص به آن تزریق کنید.
 • در انتهای عملیات تعویض موتور یخچال دستگاه وکیوم را روی شیر الف قرار داده و عمل وکیوم سازی را انجاام دهید.

فراموش نکنید عملیات تعویض موتور یخچال و راه اندازی مجدد آن امری کاملا تخصصی است. در هنگام تعمیر موتور یخچال و تعویض این قطعه حتما با افراد با تجربه و مطلع در این زمینه در ارتباط باشید.

 

علائم خرابی موتور یخچال

یکی از روش‌های تاثیرگذار در یافتن علت مشکلات پیش آمده در روند عملکرد موتور یخچال آشنایی با علائم خرابی این قطعه است. در ابتدای امر خوب است بدانید بروز مشکلاتی مثل شارژ گاز یخچال، خرابی کمپرسور، خرابی فن کمپرسور در خرابی موتور یخچال نقش زیادی دارند.

 

هزینه تعویض موتور یخچال

 

علائم خرابی موتور یخچال با مواردی مثل خاموش شدن ناگهانی یخچال، تغییرات دمای حسگر یخچال، ایجاد سرو صدا و عملکرد ضعیف کمپرسور و فن موتور کمپرسور یخچال قابل شناسایی است. در ادامه به بررسی دو عامل تاثیرگذار در شناخت ایراد موتور و انجام به موقع تعمیر موتور یخچال فریزر می‌پردازیم.

 

عیب یابی موتور یخچال

حتما برای شما هم پیش آمده که دستگاه یخچال در هنگام عملکرد با مشکلاتی مواجه شود. عملکرد ضعیف یخچال و درست کار نکردن فریزر با علائم خاصی دیده می‌شود. به شناخت و بررسی این نشانه‌ها در هنگام خرابی یخچال عیب یابی موتور یخچال می‌گویند.

 

عیب یابی موتور یخچال

 

عیب یابی صحیح از این نظر که در انتخاب روش صحیح تعمیر موتور یخچال نقش داشته از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین به بررسی چندین نشانه که هر کدام به نقص در موتور و قطعات داخلی آن اشاره داشته می‌پردازیم.

 

موتور یخچال کار نمی کند

در این حالت ممکن است با مشکلات اساسی مثل سوختن موتور یخچال یا نیم سوز شدن آن مواجه باشید. گرم بودن یخچال از علائم بارز این نقص است. خرابی رله استارت یخچال و ایراد در کمپرسور و گردش گازی از دلایل بروز این مشکل است.

 

موتور یخچال روشن نمی شود

روشن نشدن موتور یخچال که با عدم عملکرد این دستگاه همراه بوده می‌تواند تحت تاثیر ایرادات قطعات تشکیل دهنده آن باشد. بعنوان مثال ایراد در کمپرسور یخچال، ترموستات و رله اورلود یخچال در مشاهده این مشکل نقش دارند.

 

کار نکردن موتور یخچال

وجود مشکلاتی مانند قطع بودن سیم کشی یخچال، خرابی رله اورلود، در یخچال‌های قدیمی خرابی و نیاز به تعمیر ترموستات یخچال،عدم ارسال فرمان موتور به برد الکتریکی، قطع سیم پیچ موتور، سوختن کمپرسور و کمبود ولتاژ برق از دلایل اصلی کار نکردن موتور بوده که با اقداماتی مثل تعمیر موتور یخچال باید پگیری و رفع شوند.

 

روشن نشدن موتور یخچال

از بارزترین دلایل روشن نشدن موتور یخچال می‌توان به نرسیدن برق به کمپرسور از طریق رله استارت، خرابی ترموستات و کار نکردن کمپرسور، سوختن موتور ، قطع ارتباط سیم پیچ موتور اشاره داشت. این ایرادات با سرد نکردن یخچال و عدم تنظیم دمای محیط یخچال که گاها با نیاز به تعویض لاستیک درب یخچال همراه بوده اصولا بروز می‌دهد.برای رفع این ایرادات باید تعمیر و تعویض موتور یخچال در یک محیط کاملا تخصصی انجام شود.

 

داغ کردن موتور یخچال

خرابی و نقص در نحوه عملکرد قطعاتی مثل رله اورلود موتور، مدار، سوختن کمپرسور و فن موتور از دلایل اصلی داغ کردن موتور یخچال است. عدم رفع و کنترل این مشکلات با ایراد اساسی مثل سوختن موتور یخچال به مرور زمان همراه است.

تا به این قسمت به بررسی ایرادات منجر به تعمیر موتور یخچال پرداختیم. برای تکمیل مطالب ارائه شده مقاله را با یکی دیگر از مشکلات اساسی که نیاز به تعمیر موتور یخچال را به همراه داشته به پایان می‌رسانیم.

نشانه های سوختن موتور یخچال

در مواقع بررسی علت خرابی موتور یخچال به مورد سوختن موتور بیش از هر مشکل دیگری پرداخته می‌شود. از آنجایی که قطعه موتور به نوعی جریان کار یخچال را هدایت می‌کند بنابراین نگهداری و تعمر به موقع از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

تعمیر موتور یخچال فریزر

 

با شناخت نشانه‌های سوختن موتور یخچال که در این بخش اشاره شده می‌توانید نسب به رفع مشکل مور قبل از جدی شدن ایراد آن اقدام کنید.

 • قطعه فیوز دچار سوختگی شده است.
 • برقراری اتصال کوتاه به بدنه وجود دارد.
 • موتور در انجام عملکرد ضعیف و در نتیجه معیوب شده است.
 • موتور یخچال با ایرادات مکانیکی مواجه است.
 • موتور یخچال در اثر میزان نبودن ولتاژ اورلود شده است.
 • فن خنک کننده خراب شده باشد.

 

 علاوه بر این موارد ایرادات مشاهده شده در نحوه عملکرد کمپرسور یخچال و فن کمپرسور از نشانه‌های سوختن موتور یخچال است. برای تعمیر موتور یخچال فریزر پس از مشاهده این نشانه‌ها با تعمیرکاران متخصص و با تجربه در ارتباط باشید.توجه داشته باشید بری رفع مشکلات ساختاری یخچال از تعمیر موتور گرفته تا جزئی ترین اقدامات مثل  ترمیم رنگ در یخچال بهتر است در یک شرایط مطلوب و تحت نظارت افراد مطلع صورت گیرد.

4.5 امتیاز از 1173 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین