روش های از بین بردن حشره ریز سفید گیاهان آپارتمانی

نگهداری باغچه
شما در حال مطالعه مجله "خدمت از ما" هستید
روش های از بین بردن حشره ریز سفید گیاهان آپارتمانی

حشرات ریز سفید گیاهان آپارتمانی

اگر شما به این مقاله رسیدید و اکنون مقاله گل‌های آپارتمانی را می‌خوانید. بنابراین شما هم عاشق گل و گیاه هستید. گیاهان به فضای خانه شما زندگی هدیه می‌کنند. گیاهان آپارتمانی زیبایی و تنوع منحصر به فردی را به فضای زندگی شما می‌آورند. اما با تمام زیبایی که گل‌های آپارتمانی دارند وجود حشره ریز گیاهان آپارتمانی مانع از استفاده آن‌ها در محیط خانه می‌شوند. نگران نباشید در ادامه مقاله با ما باشید تا شما را به روش‌های از بین بردن حشره ریزر گیاهان آپارتمانی آشنا کنیم.

روش‌های از بین بردن حشره ریز سفید گیاهان آپارتمانی

وجود حشرات سفید روی گیاهان آپارتمانی از معضلاتی است که در صورت عدم آگاهی در نحوه از بین بردن این حشرات به عدم استفاده از گیاهان زیبا و با رنگ‌های وصف ناپذیر می‌انجامد. ما در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چطور این مشکل را با کمترین هزینه بر طرف نمایید.

 

از بین بردن حشرات آپارتمانی به کمک سرکه

استفاده از سرکه یک راه آسان، ارزان قیمت و طبیعی است برای از بین بردن حشرات سفید مزاحم تا بتوانید از زیبایی و آرامشی که گیاهان آپارتمانی به شما می‌دهند نهایت لذت را ببرید. ما به شما آموزش می‌دهیم چگونه از گیاهان خود در برابر حملات این حشرات موزی محافظت نمایید. استفاده از سرکه علاوه بر اینکه کاملا طبیعی است و به سلامت شما آسیب نمی‌زند باعث به وجود آمدن حساسیت به خصوص برای کودکان نمی‌شود. 

 

به کمک سرکه به جنگ حشرات سفید آپارتمانی می‌رویم

قبل از هر چیز بهتر است شما را با این حشرات موذی آشنا کنیم. مگس سفید یا همان حشره سفید آپارتمانی حدود 3 میلی متر است. این حشره از شیره ی درون گیاهان تغذیه می‌کند. یکی از اولین علایمی که می‌توانید متوجه حضور این حشرات در اطراف گیاهانتان شوید زرد شدن و ریختن برگ گیاهان است. مگس سفید آپارتمانی بیشتر در فصل گرمای تابستان به گیاهان شما حمله می‌کند و نرخ رشد بسیار بالایی دارد. در صورتی که این حشره به گل خانه شما حجوم بیاورد می‌تواند در یک روز بیش از 11 نسل در یک سال را تولید کند. خسارات زیادی به وجود آورد.

 

از بین بردن حشرات آپارتمانی

در این قسمت شما را با سه روش از بین بردن حشرات آپارتمانی به کمک سرکه آشنا می‌کنیم. سرکه یک مایع رقیق اسیدی است که حاوی مقداری قند و نشاسته نیز می‌شود. سرکه به دلیل ویژگی‌های ضد عفونی کننده‌ای که دارد در پزشکی و داروسازی بسیار استفاده می‌شود. 

 

دلیل اینکه ما سرکه را به عنوان عامل اصلی از بین برنده حشرات آپارتمانی معرفی می‌کنیم موارد زیر می‌باشد:

• قبل از هر چیز ارزان قیمت است و در دسترس عموم قرار دارد.
• برای سلامتی شما و خانواده شما مضر نیست و به کودکان آسیب نمی‌زند.
• حشرات را به طور کامل از بین می‌برد و از خود لکه‌ای به جای نمی‌گذارد.

 

جذب این حشرات شکمو به کمک سرکه

حشرات سفید آپارتمانی علاوه بر علاقه ای که به شیره درختان دارند به غذاهای ترش و خشمزه نیز علاقه مندند. سرکه از آن دسته خوراکی‌هایی است که ترش و خوشمزه است که حشرات را به سمت خود جذب می‌کند. 


مراحل جذب حشرات به کمک سرکه

تله ساختن سرکه خیلی راحته کافیه سرکه را درون یک ظرف شیشه ای بریزرد اما درب ظرف باید حتما پلاستیکی باشه تا بتونید چند حفره ایجاد کنید که حشرات بتونن وارد ظرف بشن اما خارج نشوند. بعد تله سرکه ای خودتان را بر سر راه حشرات قرار دهید. 

اما در صورتی که ظرف شیشه ای نداشتید یا نتوانستید از این روش برای از بین بردن حشرات نتیجه بگیرید به شما پیشنهاد می‌کنم از یک خوراکی چسبناک در کنار سرکه استفاده نمایید. مانند ترکیب کره بادام زمینی و سرکه، با این ترکیب یک مخلوط چسبناک ایجاد می‌کنید که با نزدیک شده حشرات به موادی که درست کره اید هیچ راه فراری نخواهند داشت. 


نکته پایانی:

به یاد داشته باشید که به محض رویت اولین علایم حشرات سفید رنگ که به گیاهان شما آسیب می‌زند. هرچه سریع تر اقدام به، به دام انداختن آن‌ها نمایید. زیرا همان گونه که گفتیم سرعت تکثیر این حشرات بسیار بالاست. 

5.00 امتیاز از 7 رای

نگهداری باغچه

برای سرویس نگهداری باغچه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نگهداری باغچه

مطالب مرتبط با باغبانی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading