تعمیر پورت usb تلویزیون

ثبت درخواست " تعمیر تلویزیون "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر پورت usb تلویزیون

تعمیر پورت usb تلویزیون با اقداماتی تخصصی برای تست وضعیت پورت‌های تلویزیون و دلیل کار نکردن پورت usb تلویزیون همراه است. تعمیر پورت usb تلویزیون سامسونگ و دیگر برند‌ها در راستای فراهم کردن شرایط برای استفاده مجدد از این قابلیت در سیستم تلویزیون‌های جدید است.

یافتن علت کار نکردن پورت usb تلویزیون همانند تعمیر پورت hdmi تلویزیون از اقدامات کاربردی بوده که در مسیر رفع عیب و تعمیر پورت usb تلویزیون صورت می‌گیرد. شناخت علائم خرابی پورت usb تلویزیون و کشف دلایل کار نکردن usb تلویزیون در رفع سریع این اختلال در عملکرد انواع تلویزیون مجهز به این پورت‌ها تاثیر بسزایی دارد.

 

تعمیر پورت usb تلویزیون در صورت حاصل نشدن نتیجه مطلوب پس از انجام راهکارهای متفاوت برای فعال سازی این امکانات بصورت تخصصی انجام می‌شود. امروزه در نمایندگی‌های مجاز و تعمیرگاه‌های تلویزیون تعمیر پورت usb در عیب یابی تلویزیون سامسونگ و دیگر برند‌ها در ردیف دیگر تعمیرات تلویزیون انجام می‌شود.

 

علت کار نکردن پورت usb تلویزیون

 

نحوه تعمیر پورت usb تلویزیون

پورت USB یکی از از مهمترین پورت‌های تعبیه شده ر دستگاه‌های دیجیتالی برای انتقال اطلاعات است. امروزه در نسل جدید تلویزیون‌ها شاهد طراحی و نصب حداقل یک پورت usb برای انتقال اطلاعات هستیم.پورت‌های usb اطلاعات روی دستگاه را به مین برد انتقال داده و آن‌ها را خوانده و در قالب فرمت‌های مدنظر اجرا می‌کنند.

نمونه‌های اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی، موارد اتصال لپ تاپ به تلویزیون و در شرایط ابتدایی نصب نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون با وضعیت انواع کابل USB و HDMI در حالت غیر بی سیم ارتباط مستقیم دارد.بنابراین تعمیر پورت usb تلویزیون در کنار دیگر قطعات مهم تعبیه شده در روی مین برد تلویزیون از حساسیت بالایی برخوردار است.

یک سری اقدامات اشتباه مثل استفاده از یو اس بی تلویزیون برای شارژ دستگاه‌های دیجیتال یا فشار وارده در اثر اتصال ناصحیح در این پورت‌ها مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری را در انواع تلویزیون به دنبال دارند.

 

رفع مشکل usb تلویزیون

 

تعمیر پورت usb تلویزیون در حالت کلی به دو صورت نرم افزاری و سخت افزاری انجام می‌شود. در این روند عیب یابی این قطعه و شناخت علت نخواندن فلش در تلویزیون در رفع سریع این ایرادات نقش پر رنگی دارند.

 

علت کار نکردن پورت usb تلویزیون

مشکلات محیطی و فنی خاصی در روند عملکرد پورت usb تلویزیون اختلال ایجاد می‌کند. نشستن گرد و غبار زیاد در سطح پورت usb تلویزیون در محل اتصال یکی از این موارد بوده که با نگهداری اصولی از تلویزیون قابل رفع است.عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون از موارد رایج بررسی ایرادات در روند عملکرد این قطعه از دستگاه است.

 

دلایل نخواندن پورت usb تلویزیون

 

استفاده از این پورت ورودی به تلویزیون برای شارژ تلفن همراه، شل شدن پایه‌های اتصالی پورت usb تلویزیون در اثر فشار نامتعارف وارد شده به آن در هنگام اتصال هارد و فلش به تلویزیون و در نهایت شکستگی ناشی از ضعف پایه‌های این قطعه در مین برد دلایل کار نکردن پورت usb تلویزیون را بیان می‌کنند.

 

4 روش کاربردی برای رفع مشکل usb تلویزیون

پس از آشنایی با علت کار نکردن پورت usb تلویزیون قبل از اقدامات لازم برای تعمیر پورت usb تلویزیون اجرای اقدامات معرفی شده در این بخش را امتحان کنید.

 

پورت usb تلویزیون را تمیز کنید.

همانطور که در بخش علت کار نکردن پورت usb تلویزیون اشاره داشتیم، نشستن گرد و غبار زیاد در جای اتصال usb در خواندن حافظه فلش و هارد اختلال ایجاد می‌کند. بنابراین قبل از هر اقدامی برای تعمیر usb تلویزیون این قسمت را با دستمال خشک و تمیز پاک کنید. 

 

وضعیت پورت‌های USB را در تلویزیون بررسی کنید.

یکی از دلایل کار نکردن پورت usb تلویزیون عدم شناسایی هارد و فلش تحت تاثیر ایجاد سوختگی در محل اتصال و پورت است. در این شرایط پس از بررسی وضعیت پورت‌های usb نسبت به تعویض و تعمیر آنها اقدام کنید.

 

وضعیت پورت‌های USB  در تلویزیون

 

سیستم عامل تلویزیون را به روز کنید.

به روز نبودن فریم ورک تلویزیون در عدم اجرای فلش و هارد و کار نکردن پورت usb تلویزیون تاثیر دارد. با ورود به تنظیمات تلویزیون نسخه سیستم عامل را مشاهده و در صورت نیاز به آپدیت نسبت به بروز رسانی آن اقدام کنید.

 

USB را به FAT32 / exFAT فرمت کنید.

برخی مواقع عدم سازگاری فرمت فلش یا هارد با تلویزیون مانع خواندن اطلاعات آن روی سیستم عامل تلویزیون می‌شود. در این شرایط با تغییر فرمت فلش در کامپیوتر به یک فرمت سازگار با اکثر دستگاه‌ها درصدد رفع مشکل کار نکردن usb تلویزیون برآیید.

 

تغییر فرمت حافظه فلش برای نصب در تلویزیون

 

مراحل تغییر فرمت حافظه فلش به روش زیر ارائه می‌شود.

  1. ابتدا نسبت به بکاپ اطلاعات موجود در فلش اقدامات کنید. اطلاعات شما پس از فرمت بطور کامل پاک می‌شود.
  2. در قسمت درایو فلش راست کلیک کرده و از پنجره باز شده گزینه Format را انتخاب کنید.
  3. در صفحه باز شده روی گزینه File System کلیک کنید و لیست فرمت های موجود را ببینید.
  4. در این مرحله کافی است از میان فایل سیستم‌های نشان داده شده فرمت FAT32 یا exFAT را انتخاب کنید.
  5. با انتخاب آیتم start اقدامات لازم برای تغییر فرمت فلش شروع می‌شود.
  6. در مرحله نهایی فایل‌هایی بکاپ گرفته شده را روی فلش بریزید و آن را روی تلویزیون امتحان کنید.

در حالت کلی بررسی وضعیت قطعاتی مثل بک لایت تلویزیون، تعمیر پنل تلویزیون، تشخیص علت قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال با مواردی مثل تنظیمات کنترل تلویزیون با گوشی، تنطیمات و پخش زیرنویس در تلویزیون و موارد مشابه تفاوت داشته و هر کدام به تنهایی نیازمند تخصص و مهارت افراد در زمینه تعمیرات قطعات سخت افزاری و تنظیمات نرم افزاری تلویزیون دارد. 

جمع بندی روش‌های تعمیر پورت usb تلویزیون

امکان استفاده از فلش برای انتقال اطلاعات به تلویزیون در سال‌های به تنظیمات این دستگاه اضافه شده است. قبل از اقدام به وصل کردن usb به تلویزیون حتما تنظیمات لازم برای اتصال این پورت به سیستم دستگاه را بررسی کنید. در صورت تداوم مشکل اتصال usb به تلویزیون روش‌های معرفی شده را برای تست وضعیت دستگاه امتحان کنید.

 

تنظیم لازم برای اتصال پورت usb به تلویزیون

 

در این مطلب به معرفی چندین روش برای رفع مشکل usb تلویزیون پرداخته شده است.در صورت عدم دریافت نتیجه مطلوب از این اقدامات با افراد متخصص در زمینه تعمیر usb تلویزیون در ارتباط باشید. تعمیر usb تلویزیون به دلیل قرار گرفتن آن در مین برد تخصصی بوده و باید تحت نظارت افراد آموزش دیده انجام شود.

4.5 امتیاز از 1156 رای


تعمیر تلویزیون
برای سرویس تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین