نحوه باز کردن درب ضد سرقت بدون کلید

ثبت درخواست " نصب درب ضد سرقت "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه باز کردن درب ضد سرقت بدون کلید

باز کردن درب ضد سرقت اگر به راحتی صورت پذیرد، طبعا نشانه خوبی نیست و اصلی‌ترین کاربری آن را زیر سوال می‌برد. اما گاهی پیش ‌می‌آید که کلید درب را در منزل جا گذاشته اید و تنها راهی که برای ورود به منزل دارید، به جز تخریب در، بازکردن قفل درب ضد سرقت است. اگر قفل درب منزل شما دیجیتال باشد، با روش‌های نرم‌افزاری توسط کلیدساز حرفه‌ای، ممکن است باز شوند.

در صورتی که از قفل‌های مکانیکی استفاده می‌کنید، باید بدانید این قفل‌ها توسط مجموعه ای از ساچمه‌ها رمزگذاری می‌شود و باز کردن آن‌ها زمان و مهارت زیادی می‌طلبد. نحوه باز کردن قفل درب ضد سرقت، موضوعی است که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

آیا بازکردن درب ضد سرقت امکان‌پذیر است؟

این سوال برای کاربران درب ضد سرقت همیشه مطرح است که آیا باز کردن درب ضد سرقت امکان‌پذیر است یا خیر. اگر امکان پذیر است، نحوه باز کرن قفل درب ضد سرقت به چه صورت است. باید گفت درب ضد سرقت بدون کلید قاعدتا نباید باز شود و اگر این کار به راحتی امکان‌پذیر بود، باید قید کاربری ضد سرقت بودن را در مورد آن بزنید.

بعضی از انواع ارزان و بی‌کیفیت درب ضد سرقت را احتمالا بدون کلید، با راهکارهایی کم دردسر می‌توان باز کرد که این قطعا ایده‌آل نیست. اما با این حال اگر پشت درب ضد سرقت با کیفیت مطلوب هم گیر کرده اید بالاخره باید راهی برای ورود به خانه خود داشته باشید. بله، قفل درب ضد سرقت مرغوب را نیز می‌توان باز کرد، البته با روش‌هایی که چندان راحت نیستند!

در ادامه به نحوه باز کردن قفل درب ضد سرقت، در حالت‌های مختلف می‌پردازیم. البته باید بدانید در اکثر روش‌های باز کردن درب ضد سرقت بدون کلید، نیاز به کمک گرفتن از یک کلیدساز باتجربه و مجرب خواهید داشت.

 

باز کردن درب ضد سرقت قفل نشده

گاهی پیش می‌آید که درب، قفل نشده و صرفا بسته شده است. در این وضعیت، باز کردن درب ضد سرقت، با روش مرسومی که احتمالا تا به حال با آن برخورد داشته اید، امکان‌پذیر است. به این منظور می‌توان از انواع کارت بانکی، تلفن، یا ویزیت استفاده کرد. استفاده از فیلم رادیولوژی یا هرچیزی مثل آن نیز کارگشا است.

درزی که بین درب ضد سرقت و دیوار وجود دارد، به دلایل امنیتی از درهای معمولی کمتر است. پس انتظار نداشته باشید که به راحتی و سرعت شرایط معمولی بتوانید قفل درب ضد سرقت را با کارت باز کنید.

برای باز کردن درب ضد سرقت با کارت، مراحل زیر را انجام دهید:

  • یک کارت با ضخامت نه چندان زیاد، ابعاد بزرگ و انعطاف‌پذیری بالا، انتخاب کنید.
  • کارت را از شکاف بین در و دیوار، در محدوده قفل به سمت داخل ببرید.
  • همزمان که کارت را به پایین و داخل فشار می‌دهید، درب را محکم به جلو هل دهید.
  • این کار باعث عقب رفتن زبانه و باز شدن درب ضد سرقت خواهد شد.

 

راهکار باز کردن قفل درب ضد سرقت

 

باز کردن درب ضد سرقت قفل شده

اگر درب را قفل کرده باشید به شرطی که کلید پشت آن جا نمانده باشد، دو راه برای باز کردن قفل درب ضد سرقت وجود دارد. البته هر دوی این راه‌ها توسط کلیدساز حرفه‌ای ممکن است اجرایی باشد نه شخص شما.

  • تخریب قفل و بازگشایی ساچمه‌ها
  • ساخت کلید جدید

در روش اول، یک کلیدساز حرفه‌ای به صورت اصولی قفل را طوری تخریب می‌کند که به درب آسیبی نرسد. این تخریب، با باز شدن ساچمه‌ها توسط دریل دستی امکان‌پذیر است. پس از تخریب، قفل به راحتی باز می‌شود ولی بعد از آن باید در اسرع وقت به تعویض و تعمیر قفل درب ضد سرقت بپردازید. البته بعضی کلیدساز‌های مجرب با صرف زمان بسیار، می‌توانند این کار را بدون تخریب قفل انجام دهند.

در روش دوم برای باز کردن درب ضد سرقت، باید برای قفل در یک کلید تازه بسازید. قفل درب ضد سرقت نیز مثل هر قفل دیگری، امکان ساخت کلید مجدد را دارد؛ اما این کار بسیار سخت و زمان‌بر است. پس الویت، استفاده از روش قبل است. علاوه بر آن، اگر کلید پشت در جا مانده باشد، ساخت کلید جدید کمک کننده نخواهد بود.

در صورتی که کلید پشت در جا مانده باشد، نحوه باز کردن قفل درب ضد سرقت، فقط از طریق تخریب و تعویض قفل امکان‌پذیر است. توجه کنید اگر کلیدساز به اندازه کافی مهارت نداشته باشد، به بدنه اصلی درب ضد سرقت نیز آسیب خواهد زد که این هزینه زیادی بر دوش شما خواهد گذاشت.

 

انواع قفل درب ضد سرقت

قفل درب ضد سرقت از مهم‌ترین قسمت‌های درب ضد سرقت است. در واقع مطلوب نبودن کیفیت قفل، عملا باعث کاهش کیفیت کل درب ضد سرقت و زیر سوال بردن ماهیت آن می‌شود. انتخاب قفل مناسب برای درب ضد سرقت اهمیت زیادی دارد، زیرا ضعیف بودن قفل، حتی اگر درب بدنه قوی ای داشته باشد، کار را برای سارقان تسهیل می‌کند.

قفل درب ضد سرقت به دو نوع کلی قفل مکانیکی و قفل دیجیتالی تقسیم می‌شوند. هر کدام از این دسته‌ها، خود شامل انواع مختلفی می‌شوند.

 

نحوه باز کردن قفل درب ضد سرقت بدون کلید

 

قفل‌های دیجیتالی:

این دسته، شامل قفل‌های کارتی و قفل‌های اثر انگشتی می‌شوند. طبعا باز شدن قفل اثر انگشتی برای ساکنین خانواده مشکلی ایجاد نخواهند کرد، چون شما معمولا انگشت خود را جایی جا نمی‌گذارید! این قفل‌ها ایمنی بسیار بالایی دارند زیرا تنها و تنها با اثر انگشت باز می‌شوند و در عین حال، مشکل جا گذاشتن کلید هم نخواهید داشت.

 

قفل‌های مکانیکی:

این دسته، شامل قفل‌های کلیدی معمولی، قفل آلارم‌دار و قفل گاو صندوقی می‌شود. قوی‌ترین انواع قفل‌های مکانیکی، قفل گاو صندوقی است که حتی با اسید هم اتفاقی برای آن‌ها نخواهد افتاد. این قفل‌ها مغزی ندارند و با تخریب قفل نیز باز نمی‌شوند.

سخن پایانی

این مطلب قطعا برای کمک به سارقین نوشته نشده و تنها، راهنمایی است برای مواقعی که کلید را پشت در جا گذاشته اید. نحوه باز کردن قفل درب ضد سرقت در این متن برای شرایط مختلف، بیان شده است. در واقع در شرایط متفاوت، وضعیت نیز متفاوت خواهد بود و امکان باز کردن قفل درب ضد سرقت در چند حالت مختلف، بررسی شده است. پس برای راهنمایی گرفتن پیرامون باز کردن درب ضد سرقت، این متن را بخوانید.  

4.5 امتیاز از 1111 رای


نصب درب ضد سرقت
برای سرویس نصب درب ضد سرقت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین