آموزش تنظیم درب ضد سرقت

ثبت درخواست " نصب درب ضد سرقت "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آموزش تنظیم درب ضد سرقت

تنظیم درب ضد سرقت از اهمیت بالایی برای مصرف کنندگان درب‌های ضد سرقت برخوردار می‌باشند. خارج شدن از تنظیم در ضد سرقت امری متداول است و حتی بهترین نوع در نیز، ممکن است پس از گذشته زمانی نیاز به رگلاژ داشته باشد؛  در کنار آن لازم به ذکر است که نحوه رگلاژ درب ضد سرقت نیازمند دانشی تخصصی می‌باشد.

 امروزه با  استفاده از درب‌های ضد سرقت در منازل مسکونی و مجتمع‌های تجاری به میزان زیادی افزایش یافته. بنابراین اگر به دنبال یادگیری روش تنظیم درب ضد سرقت هستید؛ این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

 اصول نگهداری از درب ضد سرقت

 اگر از مصرف کنندگان درب‌های ضد سرقت هستید؛ بهتر است با نگهداری اصولی از آن‌ها، موجب افزایش عمر و عملکرد صحیح این مدل درب‌ها شوید. به یاد داشته باشید که از مهم‌ترین مزایای نگهداری درب ضد سرقت، می‌توان به کاهش هزینه‌های تعمیر و تنظیم آن‌ها اشاره کرد.

 نظافت دوره‌ای و روغن کاری صحیح قطعات مکانیکی درب‌های ضد سرقت در زمان‌های منظم، می‌تواند احتمال بروز هر مشکلی را در اجزای این سازه به کمترین احتمال برساند.

 

 مشکلات درب‌های ضد سرقت

 همانطور که گفته شد درب‌های ضد سرقت ممکن است پس از مدتی استفاده دچار مشکلاتی شوند؛ بنابراین رعایت اصول نگهداری  درب‌های ضد سرقت، احتمال بروز این مشکلات را تا حدودی کاهش می‌دهد. توصیه می‌شود در صورت بروز کوچک‌ترین ایراد به سرعت به تنظیم در ضد سرقت اقدام کنید؛ تا آسیب در یک قطعه موجب آسیب رسیدن به سایر قطعات و عملکرد درب نشود.

از شایع‌ترین مشکلاتی که ممکن است در این سازه‌ها ایجاد شود، می‌توان به شکستن لولای درب، خراب شدن و ایراد پیدا کردن قفل و دستگیره درب، ایراد پیدا کردن مغزی قفل درب،ایجاد گیر در باز و بسته شدن در، خارج شدن درب از رگلاژ، نفوذ صدا از درب به داخل، مشکلاتی در یراق آلات درب و خراب شدن چارچوب در در زمان باز و بسته شدن که می‌تواند ناشی از عدم رگلاژ مناسب باشد.

 

مراحل تنظیم درب ضد سرقت

 

ابزار لازم جهت تنظیم در ضد سرقت

  • دستگاه جوشکاری، برای جابجا کردن لولاها یا رفع شکستگی و ایراد در در درب صورت نیاز
  • چکش و میله آهنی، برای ایجاد ضربه یا بالا کشیدن درب
  • روغن مخصوص، برای روغن کاری درب ضد سرقت
  • مواد شوینده و سنباده، برای تمیز کردن و صیقلی کردن میخ لولاها
  • آچار و پیچ گوشتی مناسب، جهت باز کردن لولاها، سپس بستن اصولی آن‌ها
  • بهتر است زمان رگلاژ درب ضد سرقت جعبه ابزار کاملی را در کنار خود داشته باشید.

 

مراحل نحوه رگلاژ درب ضد سرقت

اگر متوجه صدای جیر جیر در هنگام باز و بسته شدن درب های ضد سرقت متوجه شدید؛ اصلا نگران نباشید و با طی مراحل زیر به آسانی به رفع  این مشکل و تنظیم درب ضد سرقت خود اقدام کنید.

 

روغن کاری

اولین و همینطور ساده‌ترین اقدام برای رفع صدای مزاحم روغن کاری درب ضد سرقت می‌باشد. در این مرحله می‌توانید با استفاده از روغنی مخصوص در یک روغن دان یا اسپری و سپس اسپری کردن یا مالیدن آن به داخل لولاها، در کنار باز و بسته کردن درب در همان لحظه، موجب نفوذ این روغن را به داخل لولاها شوید.

استفاده از روغن موتور یا روغن سرخ کردنی با وجود تاثیر کمتر نسبت به روغن مخصوص، اما باز هم می‌توانند جایگزین مناسبی برای آن باشند. تمیز کردن روغن اضافی را به وسیله یک دستمال، در انتهای کار فراموش نکنید.

 

درآوردن میخ لولاها

 این مرحله کمی پیچیده‌تر از مرحله قبل می‌باشد و آن را زمانی انجام دهید که پاسخ دلخواه خود را از مرحله روغن کاری نگرفته‌اید. در این مرحله پس از درآوردن لولاها، اقدام به درآوردن میخ‌های درون آن‌ها نیز کنید. در بین میخ‌های لولاها بعضی میخ‌ها را گرد شده مشاهده می‌کنید؛ که وظیفه نگه داشتن صفحات لولاها را بر عهده دارند. پس از آن می‌توانید به وسیله یک انبردست برای در آوردن میخ‌ها، آن‌ها را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

 

نحوه رگلاژ درب ضد سرقت

 

تمیز کردن میخ‌ها

برای تمیز کردن میخ‌ها می‌توانید آن‌ها را با سیم ظرفشویی، سمباده، سوزن یا هر شیء نوک تیز دیگری، تا حدی که هرگونه آلودگی، کثیفی یا خوردگی از روی آن‌ها پاک شود، تمیز کنید. پس از اطمینان از تمیز شدن کامل میخ‌ها، آن‌ها را بر روی سطحی صاف به صورتی که از صاف بودن آن‌ها مطمئن شوید به خوبی بغلتانید.

 در صورت دیدن هر گونه کجی به وسیله یک چکش، آن را برطرف کنید؛ تا به میخی تمیز صاف و صیقلی دست بیابید. مراقب باشید که این مرحله را در تنظیم درب ضد سرقت فراموش نکنید. از چکش زدن به لوله‌ها بپرهیزید؛ چرا که در صورت وجود زنگ زدگی در آن‌ها، ممکن است موجب آسیب به در نیز شود.

 

صابون کاری

 اگر روغن و یا موادی که برای تمیز کاری مورد نیاز هستند را در اختیار نداشتید؛ می‌توانید با ساده‌ترین شوینده، یعنی صابون، به تمیز کردن میخ لولاها بپردازید. شما می توانید پس از استفاده از صابون برای میخ‌ها، آن‌ها را به درون لولاها جایگذاری کرده و با چند بار، باز و بسته کردن در نرم شدن و رفع صدای آن را مشاهده کنید.

 

تعویض لولاها

 اگر پس از طی تمامی مراحل بالا باز هم صدا رفت نشد؛ بهتر است به مشورت با متخصصین مجرب جهت تعویض لولاها اقدام کنید. به یاد داشته باشید مکانیزم درب‌های ضد سرقت با سایر درب‌ها کمی متفاوت است؛ لذا در تعمیر درب ضد سرقت، برای تعویض اصولی لولاها، کمک گرفتن را اولویت خود قرار دهید و از تعویض لولاها به تنهایی جداً خودداری کنید.

جمع بندی

ایجاد صدای جیرجیر هنگام باز و بسته شدن در، یکی از شایع‌ترین مشکلات درب‌های ضد سرقت است که شما می‌توانید با اجرای مراحل گفته شده سادگی نحوه رگلاژ درب ضد سرقت را فرا بگیرید و در هنگام بروز مشکل به رفع آن بپردازید.

 لازم به ذکر است که تنظیم درب ضد سرقت نیازمند دانش تخصصی و تجربه می‌باشد؛ لذا توصیه می‌شود در صورت دیدن هر گونه مشکلی در این سازه، حتماً از یک متخصص مجرب کمک بگیرید. شما می‌توانید هم اکنون با ثبت درخواست خود در بازار آنلاین "خدمت از ما" به رایگان قیمت بگیرید و با حرفه ای ترین‌ها در ارتباط باشید.

 

4.5 امتیاز از 1110 رای


نصب درب ضد سرقت
برای سرویس نصب درب ضد سرقت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین