انواع قرنیز سنگی در دکوراسیون

ثبت درخواست " سنگ کاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع قرنیز سنگی در دکوراسیون

قرنیز سنگی نمونه‌ای از انواع قرنیز برای ساختمان‌های مختلف بوده در در جنس سنگ‌های مختلف تولید می‌شود. انواع قرنیز سنگی وابسته به کف پوش و رنگ و جنس دیوار پوش دسته بندی شده و قابل نصب در بین دیوار و کف می‌باشد.

قرنیز سنگی بعنوان نواری از جنس سنگ‌های طبیعی و مصنوعی دیوار را از کف جدا کرده و در طرح، رنگ متنوع در زیبایی کف‌پوش تاثیر بسزایی دارد. نوع و جنس سنگ به کار رفته در این مدل انواع قرنیز سنگی را ایجاد کرده و متناسب با دکوراسیون داخلی قابل اجرا است.

قرنیز سنگی ساده، سرامیکی، سنگ مصنوعی، مرمر و در نهایت سنگ تراورتن قرنیز از نمونه‌های مختلف انواع سنگ قرنیز برای ساختمان و محوطه حیاط است.

 

سنگ قرنیز یا بعبارتی قرنیز سنگی وابسته به نوع کف پوش انتخاب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین تناسب بین کف پوش، دیوار پوش و قرنیز سنگی از مهمترین و قابل توجه ترین نکات در هنگام انواع قرنیز سنگی است.

 

قیمت انواع قرنیز سرامیکی

 

قرنیز سنگی چیست؟

همانطور که در مقدمه مطلب قرنیز سنگی اشاره داشتیم قرنیزها بعنوان یک ارتباط دهنده بین دیوار و کف بوده که با پوشش آن محیط فضای منزل را زیبا و مرتب می‌سازد. قرنیز در انواع مختلف سنگی، سرامیکی، قرنیز پی وی سی و قرنیز MDF طراحی و متناسب با نوع کف پوش نصب می‌شوند.

قرنیز سنگی برای مقاوم سازی بخش پایینی دیوار در برابر نم و رطوبت و همین طور پوشش محل اتصال دیوار به کف طراحی و ساخته شده است.

 

انواع قرنیز سنگی در ساختمان های مختلف

 

قرنیز سنگی از گذشته به شکل ساده و ساب خورده در کناره‌های دیوار کابرد داشته اما امروزه برای هماهنگی آن با کف پوش و دکوراسیون داخلی طرح و حالت‌های خاصی با دستگاه‌های CNC به آن بخشیده شده است.

 

قرنیز سنگ مرمر

 

در نهایت در بین کلیه قرنیز‌ها، کاربرد قرنیز سنگی از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و بسیار رایج است. زیبایی و طول عمر بالا و هماهنگی آن با کف پوش‌های سرامیکی و سنگی و مقاومت آن در برابر آب، رطوبت، حرارت، فشار دلایل این انتخاب است.

 

انواع قرنیز سنگی در ساختمان

قرنیز سنگی در مدل‌های مختلفی برای نصب در کناره دیوار طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرد. نوع کف پوش و پوشش دیوار از تاثیرگذارترین عوامل برای دسته بندی قرنیز سنگی و انتخاب نمونه‌های متنوع آن است.

 

انواع قرنیز سنگی در ساختمان

 

در این بخش به معرفی انواع قرنیز سنگی بر اساس جنس و طرح آنها پرداخته شده است.

 

قرنیز سنگی ساده

قرنیز سنگی هماهنگ شده با جنس کف پوش و طرح ساده برای تکمیل یک دکوراسیون ساده و اداری می‌باشد. قرنیز سنگی ساده با هدف پوشاندن فضای خالی بین دیوار و کف پوش و جلوگیری از سرایت رطوبت در دیوار و کف استفاده و اجرا می‌شود.

 

قرنیز سنگی ساده

 

قرنیز سرامیکی

نمونه‌ای از قرنیز سنگی است که متناسب با کف پوش سرامیکی ساختمان طراحی و ساخته شده است. رنگ و طرح کف پوش در این مدل قرنیز سنگی تاثیر داشته و هماهنگی آن در زیبایی و نظم فضای منزل نقش پر رنگی دارد.

 

قرنیز سنگی از جنس سرامیک

 

قرنیز سنگ مصنوعی

در این مدل قرنیز سنگی از ترمو پلاستیک PVC و پودر سنگ معدنی به همراه دسته‌ای از افزودنی­‌ها استفاده می‌شود. از اسن مئل قرنیز تحت عنوان قرنیز شبه سنگی نیز یاد می‌کنند. تنوع رنگ بالا، مقاوم و استحکام بالای این قبیل قرنیز‌ها در انتخاب آن‌های برای ساختمان تاثیر دارد.

 

قرنیز سنگ مصنوعی

 

قرنیز سنگ مرمر و تراورتن

یکی از رایح ترین نمونه‌های کابرد سنگ در ساختمان‌ها و به دنبال آن قرنیزها، رنگ و طرح مختلف مرمر و تراورتن است. این مدل قرنیز سنگی وابسته به طرح و رنگ کف پوش انتخاب و در محیط داخلی اجرا می‌شوند.

 

قرنیز سنگی از جنس مرمر و تراورتن

 

نمونه‌های مختلف سنگ قرنیز

تمامی سنگ‌های به کار رفته در سازه‌های ساختمانی مثل کف پوش برای قرنیز سنگی قابل استفاده هستند. سنگ مرمریت، گرانیت، مرمر، تراورتن و مواردی از این قبیل بر اساس نوع ساختار و مقاومتشان در محیط‌های مختلف بعنوان پوشش کف و دیوار استفاده می‌شوند.

 

نمونه‌های مختلف سنگ قرنیز

 

بر همین اساس قرنیز سنگی که باید از نظر ساختاری و جنس با کف پوش هماهنگ باشد، بنابراین این جنس سنگ‌ها در طراحی و ساخت انواع قرنیز سنگی نیز به چشم می‌خورد.

معایب اجرای قرنیز سنگی

با اینکه قرنیز سنگی در طرح و رنگ‌های مختلف در زیبایی و نظم خانه تاثیر داشته و از نفوذ رطوبت در دیوار و کف جلوگیری می‌کند، اما باز هم استفاده از این تجهیزات با ایراداتی نیز همراه است.

در این بخش با معایب قرنیز سنگی در قالب نکات زیر آشنا می‌شویم.

  • استحکام سنگ‌های ساختمانی در اثر صیقل سازی و ساب خوردن برای تولید قرنیز کم شده از این رو قرنیز سنگی به اندازه سنگ کف استحکام و مقاومت ندارد.
  • قیمت قرنیز سنگی به نسبت جنس‌های دیگر قرنیز بالاست.
  • رنگ بندی سنگ‌های قرنیز محدود بوده و انتخاب را برای افراد محدود کرده است.
  • به دلیل اندازه طول بلندی که دارند احتمال شکستگی آنها در بازار زیاد است.
  • پرتی سنگ قرنیز زیاد بوده و تحت تاثیر داشتن خلل و فرج ظاهر قرنیز یکدست و یکنواخت نخواهد بود.

4.5 امتیاز از 1152 رای


سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین