سفید کردن دندان با روش‌های خانگی و موثر

سفید کردن دندان با روش‌های خانگی و موثر

امروزه سفید کردن دندان دیگر کاری سخت و نشدنی نیست. سفید کردن دندان با روش های ساده خانگی نیز امکان پذیر است. داشتن دندان‌های سفید و زیبا، علاوه بر زیبایی لبخند، باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود. نیازی نیست حتما برای بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان به دندانپزشک مراجعه کنید و متقبل هزینه بلیچینگ دندان شوید. سفید کردن دندان به روش شیمیایی را هم فراموش کنید. روند سفید کردن دندان به این صورت است که لکه‌های زرد و قهوه‌ای(جرم دندان) ابتدا پاک می‌شود و برای رفع زردی از روش‌های خانگی، گیاهی یا خمیردندان‌ها استفاده می‌شود.

بهترین راه سفید کننده دندان چیست؟ آیا داروی گیاهی برای سفید شدن دندان وجود دارد؟ آیا واقعا استفاده از زردچوبه برای سفیدی دندان موثر است؟ با محتوای سفید کردن دندان در "خدمت از ما" همراه باشد تا بهترین روش‌های سفید کردن دندان در خانه آشنا شوید.

 

علت زرد شدن دندان چیست؟

زرد شدن دندان‌ها دلایل متعددی دارند. زیر لایه سفید دندان (مینای دندان)، ماده قهوه‌ای رنگی وجود دارد. به مرور زمان، لایه سفید نازک می‌شود. همین مورد می‌تواند یکی از علت‌های زردی دندان‌ها شود. برخی از دلایل زرد شدن دندان‌ها عبارتند از:

نوشیدن چای یا قهوه، مصرف مواد با رنگ خوراکی (مانند پفک و شکلات)، سیگار کشیدن، بالا رفتن سن، خشکی دهان و کم بودن بزاق دهان، مصرف بیش از حد دهانشویه، مصرف آنتی‌بیوتیک و عوامل ژنتیکی از مهم‌ترین علت‌های زرد شدن دندان هستند.

 

نکاتی برای سفیدی دندان

چه نکاتی برای سفیدی دندان و ماندگاری اثر آن وجود دارد؟ برای اثربخشی بهتر روش‌های سفید شدن دندان بهتر است بعد از آن، از دندان‌های خود مراقبت کنید. پس ابتدا به نکاتی برای سفیدی دندان می‌پردازیم، سپس روش‌های سفید کردن دندان را بیان می‌کنیم.

  • دندان‌هایتان را مرتب مسواک بزنید
  • از دهانشویه و فلوراید کمتر استفاده کنید
  • رعایت بهداشت دهان و دندان را فراموش نکنید
  • از موادی مانند آب لیموترش برای سفید کردن دندان استفاده نکنید
  • برای اثربخشی سفید کننده دندان در چند نوبت  آن‌ را تکرار کنید
  • نوشیدن قهوه و چای و  یا سیگار کشیدن، دندان‌های را لکه‌دار و زرد می‌کند

 

سفید کننده دندان

 

آیا سفید کردن دندان و بلیچینگ ضرر دارد؟

بی‌شک سفید شدن دندان باعث زیبایی دندان‌ها و لبخند می‌شود. اما دندان سفید، لزوما نشانه سلامتی دندان‌ها نیست. روش‌هایی مانند بلیچینگ دندان، استفاده از لاک سفید کننده دندان یا استفاده از ژل سفید کننده دندان تنها زیبایی و سفیدی دلخواه را به شما می‌دهند. اما ممکن است به مینای دندان شما آسیب برسانند. برای سفید کردن دندان خود، می‌توانید از روش‌هایی طبیعی و ارگانیک و با موادی که دسترسی به آن‌ها آسان است، بهره ببرید.

 

آیا ژل سفید کننده دندان موثر است؟

استفاده از ژل سفید کننده دندان یا بلیچینگ دندان در خانه یکی از روش‌های موثر برای سفید کردن دندان است. برای کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است به یک دندانپزشک مراجعه کنید. دندانپزشک پس از قالب‌گیری از دندان‌های شما، یک جفت تری متناسب با سایز دندان‌های شما برایتان می‌سازد. بعد از آن از ژل سفید کننده دندان با تری در منزل می‌توانید بلیچینگ را در منزل انجام دهید.

از مهم‌ترین عوارض ژل سفید کننده دندان می‌توان به از بین رفتن مینای دندان و برگشت زردی دندان در صورت مراقبت نکردن بعد از بلیچینگ اشاره کرد. برای استفاده از ژل سفید کننده دندان فوری، ماژیک سفید کننده دندان سیگنال، لاک سفید کننده دندان، بهترین قلم سفید کننده دندان، قلم سفید کننده دندان سیگنال بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

 

ژل سفید کننده دندان

 

سفید کردن دندان تاثیر بسزایی در زیبایی ظاهری دارد. در این قسمت از مقاله 3 روش جهت سفید کردن دندان با استفاده از زردچوبه را به شما آموزش داده‌ایم.

3 روش استفاده از زردچوبه برای سفیدی دندان

مدت‌هاست که ایرانی‌ها از زردچوبه برای سفید کردن دندان استفاده می‌کنند. زردچوبه علاوه بر سفید کردن دندان، برای دندان‌های حساس و حتی درد دندان مناسب است، چرا که دارای ترکیبات ضد درد و آنتی بیوتیکی است. بهترین ترکیب‌هایی که برای سفید شدن دندان با زردچوبه می‌توانید استفاده کنید، 3 روش زیر است. 

 

استفاده از زردچوبه برای سفیدی دندان

 

1.  زردچوبه و آب

یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه ارگانیک را در مقداری آب بریزید، تا یک خمیر درست شود. سپس با استفاده از یک مسواک نرم، خمیر زردچوبه را روی دندان خود بکشید. به مدت 2 دقیقه با خمیر زردچوبه مسواک بزنید. بعد از چند دقیقه آن را با آب بشویید.

 

2. زردچوبه و جوش شیرین

همچنین شما می‌توانید به کمک زردچوبه، جوش شیرین و روغن نارگیل خمیر برای سفید کردن دندان‌ تهیه کنید. برای تهیه خمیر سفید کننده دندان، 4 قاشق پودر زردچوبه، 2 قاشق جوش شیرین و 2.5 تا 3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با هم ترکیب کنید. هر وقت آن‌ها را با یکدیگر مخلوط کردید، دو قاشق چای‌خوری از خمیر سفید کننده را روی مسواک بزنید و به مدت دو دقیقه خمیر را روی دندان‌های خود بکشید. سپس یک قاشق چای خوری روغن نارگیل را برای یک دقیقه در دهان بچرخانید و بعد از آن دهان و دندان‌ها را آب بشویید.

 

3. زردچوبه و روغن نارگیل

1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک و 1 قاشق چای خوری پودر زردچوبه ارگانیک را با چند قطره از روغن نعناع، اسانس نعناع یا روغن چوب دارچین مخلوط کنید. سپس خمیر را بر روی مسواک خود بزنید و آن را روی دندان بکشید.

هر سه روش فوق را چند بار در هفته برای دو هفته اول انجام دهید. از هفته‌های بعد، تنها یک تا دو بار در هفته انجام دهید. استفاده از زردچوبه ممکن است اطراف دهانتان را زردرنگ کند. با یک پنبه آغشته به شیر، آن را پاک کنید.

 

سفید کردن دندان با توت فرنگی

برای سفید شدن دندانهای زرد از میوه خوشمزه توت فرنگی استفاده کنید. یک توت فرنگی بزرگ را پوره کنید، و با ½ قاشق چای خوری جوش شیرین مخلوط کنید. خمیر را بر روی دندان‌ها بزنید و 5 دقیقه صبر کنید. خمیر را با آب بشویید.

 

سفید کردن دندان با توت فرنگی

 

سفید کردن دندان با پوست پرتقال

از پوست پرتقال نیز برای سفید کردن دندان استفاده می‌شود. پوست مرکباتی چون پرتقال و لیموترش حاوی اسیدهای مفید هستند. به خاطر وجود این اسیدها، سفید کردن دندان موثر خواهد بود؛ اما به هیچ عنوان نباید در استفاده از آن‌ها زیاده روی کنید. زیرا همین اسیدها موجب آسیب به مینای دندان می‌شوند.

 

سفید کردن دندان با پوست پرتقال

 

سفيد كردن دندان با زغال

استفاده از زغال برای سفید کردن دندان یکی از عجیب‌ترین روش‌ها برای سفید کردن دندان است. بعد از بلیچینگ دندان، استفاده از ژل سفید کننده دندان یا لاک سفید کننده دندان، از بین بردن لکه زرد دندان با زغال این روزها بسیار رایج و پرطرفدار شده است. استفاده از زغال برای سفید کردن دندان باعث می‌شود پلاک‌ها و لکه‌های روی دندان از بین برود و دندان را سفید می‌کند.
پودر زغال سنگ با درجه فعال مواد غذایی را از داروخانه تهیه کنید. مقداری از آن را روی مسواک مرطوب بپاشید، سپس به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید. مراقب باشید که روی لباس و وسایل پاشیده نشود، چون می تواند همه جا را سیاه کند. سپس دندان را با آب بشویید و هفته‌ای یک یا دو بار استفاده کنید. 

 

سفيد كردن دندان با زغال

 

رفع زردی دندان در خانه با خمیر جوش شیرین و پراکسید هیدروژن

با مخلوط کردن یک قاشق چای خوری جوش شیرین و پراکسید هیدروژن در یک ظرف کوچک، یک خمیر یکدست و صاف درست کنید. به وسیله یک مسواک خمیر را روی دندان خود بمالید. برای استفاده از جوش شیرین و پراکسید هیدروژن جوانب احتیاط را در نظر بگیرید و حتما با متخصص مشورت کنید. 

 

رفع زردی دندان در خانه | سفید کردن دندان در منزل

 

استفاده از سرکه سیب برای سفید کردن دندان‌ها

سرکه‌ سیب حاوی ترکیباتی مانند اسید استیک، پتاسیم، منیزیم، پروبیوتیک‌ها و آنزیم‌هایی است که میکروب‌ها، باکتری‌ها و جرم‌ها را نابود می‌کند. از آنجا که سرکه‌ سیب به‌طور طبیعی خاصیت اسیدی دارد، پلاک یا سایر مواد چسبیده به دندان‌ها را تجزیه می‌کند. PH سرکه‌ سیب لکه‌های دندان را از بین می‌برد و آنها را سفید می‌کند. طبق تحقیقات، سرکه‌ سیب یکی از مواد طبیعی موثر در سفید کردن دندان است. سرکه‌ سیب لکه‌های ناشی از قهوه و نیکوتین را از بین می‌برد. در مطلب خواص سرکه سیب با سایر خواص آن آشنا شوید.

روش استفاده: سرکه‌ سیب را حدود یک دقیقه با انگشت روی دندان‌های خود بمالید، سپس با آب دهان‌تان را آبکشی کنید. بعد از آن، از خمیر دندان‌های بدون فلوراید برای مسواک کشیدن استفاده کنید.

 

استفاده از سرکه سیب برای سفید کردن دندان ها

 

پوست موز، جهت سفید کردن دندان!

بله. پوست موز کمک زیادی به سفید کردن دندان می‌کند و یک سفید کننده فوری برای دندان است. به آرامی یک قطعه کوچک از داخل پوست موز را برای دو دقیقه روی دندان‌های خود بمالید و سپس با آب بشویید. به همین سادگی.

 

چرا سفید کردن دندان اثربخش نیست؟

گاهی علت زردن شدن دندان و لکه‌های روی دندان، بیماری لثه‌ها یا یک مشکل جدی مانند پوسیدگی دندان است. گاهی جرم دندان‌ها به قدری ضخیم است که هیچ روش سفید کننده دندان مانند استفاده از لاک سفید کننده دندان، ژل سفید کننده دندان، دهانشویه های سفید کردن دندانو بهترین خمیر دندان سفید کننده هم اثربخش نخواهد بود. قبل از هر کاری بهتر است با متخصص و دندانپزشک مشورت کنید.

 

داروی گیاهی برای سفید شدن دندان

داروی گیاهی برای سفید شدن دندان معمولا اثربخشی کمتری در دفعه اول استفاده دارد. پس تداوم در استفاده از داروی گیاهی برای سفید شدن دندان، رمز موفقیت شماست. برای این کار بهتر است به عطاری معتبر بروید و با آن‌ها مشورت کنید.

 

توصیه یک متخصص طب سنتی برای سفید شدن دندان

افرادی که مزاج گرم و تر دارند، برای سفید کردن دندان‌ از پودر عدس خام پوست گرفته و نمک استفاده کنند. اشخاصی که مزاج گرم و خشک دارند هم می‌توانند از گلنار فارسی و ریشه شیرین ‌بیان برای سفید کردن دندان‌ استفاده کنند. افرادی که مزاج سرد و تر دارند، بهتر است از ترکیبات دارچین، زوفا، پر سیاوشان و مصطکی استفاده کنند، تا سفید شدن دندان خود را به چشم ببینند. 

 

کلام پایانی سفید کردن دندان

در این نوشته، روش‌های مناسب و موثر برای سفید کردن دندان بیان کردیم. تصور اشتباهی است که عده‌ای دندان‌های سفید را معادل دندان‌های سالم می‌دانند. پیشنهاد ما این است که برای سفید شدن دندان ابتدا به یک دندانپزشک مراجعه کنید. در صورتی که مشکلی در دندان و لثه‌هایتان وجود نداشت، از روش‌های سفید کننده دندان که در بالا ذکر شد استفاده کنید.

در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading