سفید کردن دندان با روش‌های خانگی

مطالب داغ
شما در حال مطالعه مجله "خدمت از ما" هستید
سفید کردن دندان با روش‌های خانگی

امروزه سفید کردن دندان دیگر کاری سخت و نشدنی نیست. سفید کردن دندان با روش های ساده خانگی نیز امکان پذیر است. داشتن دندان‌های سفید و زیبا، علاوه بر زیبایی لبخند، باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود. نیازی نیست حتما برای بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان به دندانپزشک مراجعه کنید و متقبل هزینه بلیچینگ دندان شوید. سفید کردن دندان به روش شیمیایی را هم فراموش کنید. روند سفید کردن دندان به این صورت است که لکه‌های زرد و قهوه‌ای(جرم دندان) ابتدا پاک می‌شود و برای رفع زردی از روش‌های خانگی، گیاهی یا خمیردندان‌ها استفاده می‌شود.

بهترین راه سفید کننده دندان چیست؟ آیا داروی گیاهی برای سفید شدن دندان وجود دارد؟ آیا واقعا استفاده از زردچوبه برای سفیدی دندان موثر است؟ با محتوای سفید کردن دندان در "خدمت از ما" همراه باشد تا بهترین روش‌های سفید کردن دندان در خانه آشنا شوید.

 

مواردی که برای سفید کردن دندان پیشنهاد می‌شود:

 

آیا سفید کردن دندان ضرر دارد؟

بی‌شک سفید شدن دندان باعث زیبایی دندان‌ها و لبخند می‌شود. اما دندان سفید، لزوما نشانه سلامتی دندان‌ها نیست. روش‌هایی مانند بلیچینگ دندان، استفاده از لاک سفید کننده دندان یا استفاده از ژل سفید کننده دندان تنها زیبایی و سفیدی دلخواه را به شما می‌دهند. اما ممکن است به مینای دندان شما آسیب برسانند. برای سفید کردن دندان خود، می‌توانید از روش‌هایی طبیعی و ارگانیک و با موادی که دسترسی به آن‌ها آسان است، بهره ببرید.

 

سفید کننده دندان

 

داروی گیاهی برای سفید شدن دندان

داروی گیاهی برای سفید شدن دندان معمولا اثربخشی کمتری در دفعه اول استفاده دارد. پس تداوم در استفاده از داروی گیاهی برای سفید شدن دندان، رمز موفقیت شماست. برای این کار بهتر است به عطاری معتبر بروید و با آن‌ها مشورت کنید.

 

توصیه یک متخصص طب سنتی برای سفید شدن دندان

افرادی که مزاج گرم و تر دارند، برای سفید کردن دندان‌ از پودر عدس خام پوست گرفته و نمک استفاده کنند. اشخاصی که مزاج گرم و خشک دارند هم می‌توانند از گلنار فارسی و ریشه شیرین ‌بیان برای سفید کردن دندان‌ استفاده کنند. افرادی که مزاج سرد و تر دارند، بهتر است از ترکیبات دارچین، زوفا، پر سیاوشان و مصطکی استفاده کنند، تا سفید شدن دندان خود را به چشم ببینند. 

 

3 روش استفاده از زردچوبه برای سفیدی دندان

در این قسمت از مقاله 3 روش جهت سفید کردن دندان را به شما آموزش داده ایم. سفید کردن دندان تاثیر بسزایی در زیبایی ظاهری دارد.

 

استفاده از زردچوبه برای سفیدی دندان

 

مدت‌هاست که ایرانی‌ها از زردچوبه برای سفید کردن دندان استفاده می‌کنند. زردچوبه علاوه بر سفید کردن دندان، برای دندان‌های حساس و حتی درد دندان مناسب است، چرا که دارای ترکیبات ضد درد و آنتی بیوتیکی است. بهترین ترکیب‌هایی که برای سفید شدن دندان با زردچوبه می‌توانید استفاده کنید، 3 روش زیر است. 

  1. یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه ارگانیک را در مقداری آب بریزید، تا یک خمیر درست شود. سپس با استفاده از یک مسواک نرم، خمیر زردچوبه را روی دندان خود بکشید. به مدت 2 دقیقه با خمیر زردچوبه مسواک بزنید. بعد از چند دقیقه آن را با آب بشویید.
  2. همچنین شما می‌توانید به کمک زردچوبه، جوش شیرین و روغن نارگیل خمیر برای سفید کردن دندان‌ تهیه کنید. برای تهیه خمیر سفید کننده دندان، 4 قاشق پودر زردچوبه، 2 قاشق جوش شیرین و 2.5 تا 3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با هم ترکیب کنید. هر وقت آن‌ها را با یکدیگر مخلوط کردید، دو قاشق چای‌خوری از خمیر سفید کننده را روی مسواک بزنید و به مدت دو دقیقه خمیر را روی دندان‌های خود بکشید. سپس یک قاشق چای خوری روغن نارگیل را برای یک دقیقه در دهان بچرخانید و بعد از آن دهان و دندان‌ها را آب بشویید.
  3. 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک و 1 قاشق چای خوری پودر زردچوبه ارگانیک را با چند قطره از روغن نعناع، اسانس نعناع یا روغن چوب دارچین مخلوط کنید.

هر یک از سه روش فوق را را چند بار در هفته برای دو هفته اول انجام دهید. از هفته‌های بعدی تنها یک تا دو بار در هفته انجام دهید. استفاده از زردچوبه ممکن است اطراف دهانتان را زردرنگ کند. با یک پنبه آغشته به شیر، آن را پاک کنید.

 

سفید کردن دندان با توت فرنگی

برای سفید شدن دندانهای زرد از میوه خوشمزه توت فرنگی استفاده کنید. یک توت فرنگی بزرگ را پوره کنید، و با ½ قاشق چای خوری جوش شیرین مخلوط کنید. خمیر را بر روی دندان‌ها بزنید و 5 دقیقه صبر کنید. خمیر را با آب بشویید.

 

سفيد كردن دندان با زغال

 

سفيد كردن دندان با زغال

 

استفاده از زغال برای سفید کردن دندان یکی از عجیب‌ترین روش‌ها برای سفید کردن دندان است. بعد از بلیچینگ دندان، استفاده از ژل سفید کننده دندان یا لاک سفید کننده دندان، از بین بردن لکه زرد دندان با زغال این روزها بسیار رایج و پرطرفدار شده است. استفاده از زغال برای سفید کردن دندان باعث می‌شود پلاک‌ها و لکه‌های روی دندان از بین برود و دندان را سفید می‌کند.
پودر زغال سنگ با درجه فعال مواد غذایی را از داروخانه تهیه کنید. مقداری از آن را روی مسواک مرطوب بپاشید، سپس به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید. مراقب باشید که روی لباس و وسایل پاشیده نشود، چون می تواند همه جا را سیاه کند. سپس دندان را با آب بشویید و هفته‌ای یک یا دو بار استفاده کنید. 

 

رفع زردی دندان در خانه با خمیر جوش شیرین و پراکسید هیدروژن

 

رفع زردی دندان در خانه | سفید کردن دندان در منزل

 

با مخلوط کردن یک قاشق چای خوری جوش شیرین و پراکسید هیدروژن در یک ظرف کوچک، یک خمیر یکدست و صاف درست کنید. به وسیله یک مسواک خمیر را روی دندان خود بمالید. برای استفاده از جوش شیرین و پراکسید هیدروژن جوانب احتیاط را در نظر بگیرید و حتما با متخصص مشورت کنید. 

 

پوست موز، جهت سفید کردن دندان!

بله. پوست موز کمک زیادی به سفید کردن دندان می‌کند و یک سفید کننده فوری برای دندان است. به آرامی یک قطعه کوچک از داخل پوست موز را برای دو دقیقه روی دندان‌های خود بمالید و سپس با آب بشویید. 

 

آیا ژل سفید کننده دندان موثر است؟

استفاده از ژل سفید کننده دندان یا بلیچینگ دندان در خانهف یکی از روش‌های موثر برای سفید کردن دندان است. بهتر است به یک دندانپزشک مراجعه کنید. دندانپزشک پس از قالب‌گیری از دندان‌های شما، یک جفت تری متناسب با سایز دندان‌های شما برایتان می‌سازد. بعد از آن از ژل سفید کننده دندان با تری در منزل می‌توانید بلیچینگ را در منزل انجام دهید. از مهم‌ترین عوارض ژل سفید کننده دندان می‌توان به از بین رفتن مینای دندان و برگشت زردی دندان در صورت مراقبت نکردن بعد از بلیچینگ اشاره کرد. برای استفاده از ژل سفید کننده دندان فوری، ماژیک سفید کننده دندان سیگنال، لاک سفید کننده دندان، بهترین قلم سفید کننده دندان، قلم سفید کننده دندان سیگنال بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

 

ژل سفید کننده دندان

 

نکاتی برای سفیدی دندان

تا اینجا روش‌های مختلفی برای سفید کردن دندان شرح دادیم. اما چه نکاتی برای سفیدی دندان و ماندگاری اثر آن وجود دارد. برای اثربخشی بهتر روش‌های سفید شدن دندان بهتر است بعد از آن، از دندان‌های خود مراقبت کنید.

  • دندان‌هایتان را مرتب مسواک بزنید.
  • از دهانشویه و فلوراید کمتر استفاده کنید.
  • رعایت بهداشت دهان و دندان را فراموس نکنید.
  • از موادی مانند لیموترش برای سفید کردن دندان استفاده نکنید.
  • برای اثربخشی روش‌های سفید کننده دندان چند مرتبه آن‌ها را تکرار کنید.
  • نوشیدن قهوه و چای یا سیگار کشیدن، دندان‌های را لکه‌دار و زرد می‌کند.

 

چرا سفید کردن دندان اثربخش نیست؟

گاهی علت زردن شدن دندان و لکه‌های روی دندان، بیماری لثه‌ها یا یک مشکل جدی مانند پوسیدگی دندان است. گاهی جرم دندان‌ها به قدری ضخیم است که هیچ روش سفید کننده دندان مانند استفاده از لاک سفید کننده دندان، ژل سفید کننده دندان، دهانشویه های سفید کردن دندانو بهترین خمیر دندان سفید کننده هم اثربخش نخواهد بود. قبل از هر کاری بهتر است با متخصص و دندانپزشک مشورت کنید.

 

کلام پایانی سفید کردن دندان

در این نوشته، روش‌های مناسب و موثر برای سفید کردن دندان بیان کردیم. تصور اشتباهی است که عده‌ای دندان‌های سفید را معادل دندان‌های سالم می‌دانند. پیشنهاد ما این است که برای سفید شدن دندان ابتدا به یک دندانپزشک مراجعه کنید. در صورتی که مشکلی در دندان و لثه‌هایتان وجود نداشت، از روش‌های سفید کننده دندان که در بالا ذکر شد استفاده کنید.

4.86 امتیاز از 26 رای

در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط با

مطالب مرتبط با

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading