راهنمای خرید انواع موکت

ثبت درخواست " نصب موکت "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهنمای خرید انواع موکت

انواع موکت برای پوشاندن کف ساختمان متناسب با سلایق و دکوراسیون‌های مختلف طراحی و تولید شده است. یکی از پرطرفدارترین کف پوش‌های منزل در کنار پارکت و لیمنت انواع موکت هستند. تنوع رنگ و طرح‌های جدید در تولید موکت نسبت به گذشته باعث شده است هنوز در بازار رقابت برای مصارف خانگی باقی مانده و ترجیح خیلی از افراد برای پوشاندن کف منزل باشد. قیمت انواع موکت در مقایسه با کف پوش‌های دیگر ساختمان مثل پارکت، لمینت و سرامیک مناسب تر است. این عامل باعث استقبال بیشتر افراد در هنگام خرید شده است. انواع موکت طرح دار، موکت با رنگ‌های مختلف هماهنگ با نظرات مختلف افراد تولید شده و در بازار عرضه می‌شود.

انواع موکت با وجود رواج کف پوش‌های جدید مثل پارکت و لمینت هنوز برای برخی قسمت‌های منزل مثل اتاق خواب استفاده می‌شود. علاوه بر این افرادی که نوزاد در منزل دارند ترجیح می‌دهند از انواع موکت حداقل تا چند سال اول رشد فرزندشان برای کف منزل استفاده کنند.

 

انواع موکت برای پوشاندن کف خانه

 

انواع موکت برای منزل

زمانی که به انتخاب انواع موکت می‌رسد، باید تمامی جوانب منزل را در نظر گرفت. طراحی دکوراسیون و رنگ آمیزی دیوار گرفته تا اتاق مدنظر برای موکت کاری همه به یک اندازه در هنگام خرید انواع موکت اهمیت دارند. تنوع طرح و رنگ ایجاد شده در انواع موکت تا حد زیادی تمامی سلیقه‌ها را در بر می‌گیرد. در انتخاب انواع موکت برای اتاق خواب، پذیرایی و اتاق کودک باید رنگ، طرح و نوع موکت مورد توجه قرار گیرد.

 

انواع موکت برای منزل

 

انواع موکت عایق حرارت و صدا نیز می‌باشند. به همین جهت در محیط‌های پر سر و صدا و سرد می‌توان از کف پوش‌ موکت استفاده کرد. موکت‌ها رنگ بندی و تنوع طرح بالایی داشته و با انواع دکوراسیون داخلی هماهنگی دارند. انواع موکت‌ها در دسته کفپوش‌ها با دوام و عمر مفید بالایی قرار دارند.در این قسمت با انواع موکت بر اساس طرح و رنگ آشنا می‌شویم.

 

موکت‌ طرح دار

انواع موکت‌ طرح دار با رنگ‌ها و نقش‌های مختلف تولید شده و در قسمت‌های مختلف منزل قابل استفاده است. بر اساس رنگ اتاق و دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شده می‌توان طرح مناسب را انتخاب و کف منزل را با موکت طرح دار پوشاند.

 

انواع موکت طرح دار

 

یک نمونه اتاق پذیرایی موکت کاری شده با موکت طرح دار در تصویر زیر قابل مشاهده است.

 

انواع موکت طرح دار برای پذیرایی

انواع موکت طرح دار برای پذیرایی

 

موکت‌های طرح دار قابلیت استفاده در اتاق‌هایی با فضای نسبتا بزرگ را دارند.

 

انواع موکت طرح دار برای فضای بزرگ

انواع موکت طرح دار برای فضای بزرگ

 

موکت پرز بلند

موکت‌های پرز بلند برای افرادی که تمایل دارند کف منزل خود را با یک کف پوش نرم و راحت بپوشانند کاربرد دارد. علاوه بر این در مناطق سردسیر برای گرم نگهداشتن کف از این سبک انواع موکت استفاده می‌شود.

 

انواع موکت پرز بلند

 

گاهی پرز‌های این مدل موکت به اندازه ای بلند است که با فرش‌های زینتی اشتباه گرفته می‌شوند.

 

انواع موکت پرز بلند برای پذیرایی

انواع موکت پرز بلند برای پذیرایی

 

موکت پرز کوتاه

موکت‌های پرز کوتاه به دلیل ضخامت و مقاومت بالا بهترین گزینه برای استفاده از موکت در کف شرکت و ادارات است. این سبک موکت بر خلاف موکت پرز بلند به راحتی تمیز می‌شود.

 

انواع موکت پرز کوتاه

 

موکت پرز کوتاه در بین انواع موکت برای استفاده در راهروی ادارات، لابی هتل و امکان ورزشی مناسب است.

 

انواع موکت پرز کوتاه برای شرکت‌ها

انواع موکت پرز کوتاه برای شرکت‌ها

 

موکت کبریتی

قدیمی ترین سبک انواع موکت به موکت‌های کبریتی معروف است. موکت کبریتی با قیمت نسبتا ارزان نسبت به انواع موکت برای افرادی که نمی‌خواهند هزینه زیادی برای کف پوش منزل کنند، مناسب است.

 

انواع موکت کبریتی

موکت‌های کبریتی قطر کمی دارند و نسبتا زبر هستند، بنابراین چندان راحت نیستند.

 

انواع مدل کبریتی برای اتاق پذیرایی

انواع موکت کبریتی برای اتاق پذیرایی

 

موکت چمن مصنوعی

این سبک موکت برای پوشاندن، تراس جهت ایجاد یک فضای زیبا در بالکن منزل کاربرد دارد. در سالن‌های ورزشی نیز از سبک موکت چمن مصنوعی بسیار استفاده می‌شود.

 

انواع موکت چمن مصنوعی

 

گاها از موکت چمن مصنوعی به دلیل رنگ و شباهت زیاد آن به چمن برای پوشاندن کف اتاق پسر بچه‌ها و شبیه سازی زمین فوتبال برای آنها نیز استفاده می‌شود.

 

انواع موکت چمن مصنوعی برای اتاق کودک 

انواع موکت چمن مصنوعی برای اتاق کودک

 

موکت با نخ پلی پروپیلن و پلی استر

الیاف پلی پروپیلن مشابه پشم طبیعی هستند و اغلب به عنوان یک جایگزین پشم مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. موکت‌های با نخ پروپلین بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. این سبک موکت‌ها لکه را جذب نکرده و در برابر آن مقاوم هستند. اما بسیار مستعد گرفتن گرد و غبار و خاک از محیط هستند. اما تمیز کردن آنها به راحتی با مواد سفید کننده امکان پذیر است.

 

انواع موکت با نخ پلی پروپیلن

 

در برابر موکت‌هایی که از پلی استر برای تولید استفاده کرده اند، در برابر لکه ضعیف هستند و در محیط‌های پر رفت آمد بهتر است استفاده نشوند.موکت پلی استر به دلیل داشتن تنوع رنگ بالا و مقاوم در برابر محو شدن بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند.

انواع موکت پلی استر برای منزل

انواع موکت پلی استر برای منزل

 

موکت در رنگ‌های مختلف

یکی از مواردی که بین انواع موکت تنوع و تفاوت ایجاد می‌کند علاوه بر جنس رنگ آنهاست. رنگ موکت متناسب با محلی که قرار است قرار گیرد می‌تواند متفاوت باشد.

 

انواع موکت در رنگ‌های مختلف

 

دکوراسیون و طراحی داخلی، سبک نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی دیوار و سقف در انتخاب رنگ انواع موکت موثر است.

 

موکت با رنگ تیره برای منزل

موکت با رنگ تیره برای منزل

 

مزایای پوشاندن کف خانه با انواع موکت

از مزایای چشمگیر استفاده از انواع موکت برای پوشاندن کف ساختمان می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • یک نوع عایق صدا و حرارت به شمار آمده و برای محیط‌های پر رفت و آمد وسردسیر یک پیشنهاد عالی محسوب می‌شود.
  • کف منزل با استفاده از انواع موکت نرم و راحت می‌باشد.
  • استفاده از موکت‌ها با پرزکوتاه و یک دست و ساده به بزرگ نشان دادن فضای اتاق کمک می‌کند.
  • از نظر تنوع رنگ و طرح دست شما برای هماهنگ کردن تمامی دکوراسیون منزل با هم باز است.
  • از نظر مقاومت جایگاه خوبی در بین انواع کف پوش‌ها دارد.
  • با جاروبرقی و بدون استفاده از انواع لوازم نظافت به راحتی قابل تمیز شدن است.

 

مزایای پوشاندن کف خانه با انواع موکت

 

راهنمای خرید انواع موکت

یک سری نکات برای خرید انواع موکت وجود دارد که در نهایت باعث رضایت شما از خرید می‌شود:

  • برای محیط‌های پر تردد از سبک موکت‌های بادوام و ضخامت بالا استفاده کنید. موکت‌های کبریتی و پرز کوتاه تا حدودی پیشنهاد مناسب برای این محیط‌ها به شمار می‌آیند.
  • در منازلی که کودک دارند استفاده از موکت‌های پرز بلند مناسب نیست. تمیز نگهداشتن این موکت‌ها سخت بوده و به مرور زمان ممکن است آلودگی سطح این موکت‌ها برای کودک شما مضر باسد. پیشنهاد مناسب موکت‌های پرزکوتاه و فشرده است.
  • قبل از خرید موکت یک نمونه را با فضای دکوراسیون منزلتان تطابق دهید.
  • برای انجام خرید بهتر از افراد مطلع مشورت بگیرید.

 

راهنمای خرید انواع موکت

 

توجه داشته باشید در نطر اول ممکن است خرید انواع موکت به نسبت دیگر کف پوش ها کار نسبتا آسانی به نظر بیاید. اما حتما با در نظر گرفتن شرایط و نحوه چیدمان منزل، فضای اتاق، شناخت کافی درباره انواع موکت و نکاتی از این قبیل بهترین انتخاب را انجام داده و در زیبا نشان دادن فضای منزلتان سلیقه به خرج دهید.

4.5 امتیاز از 1434 رای


نصب موکت
برای سرویس نصب موکت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین