علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

علت کار نکردن خشک کن لباسشویی هرچه باشد، در فصل‌های سرد به مشکل جدی‌تری تبدیل می‌شود. خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی و ترکیب هوای سرد احتمالا چیزی نیست که پس از شستشوی لباس‌ها دنبالش باشیم.مانند علت تمیز نشستن لباس در ماشین لباسشویی، بروز آبریزی ماشین لباسشویی و دیگر ایرادات فنی این دستگاه، برطرف کردن علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی را نیز باید به یک متخصص حرفه‌ای سپرد.

در این مقاله قصد داریم علت کار نکردن خشک کن لباسشویی دوقلو، سطلی و مدل‌های دیگر را در جریان تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا،خدمات تعمیر ماشین لباسشویی دوو و سایر برندها بررسی کنیم،

برای اینکه بدانید وجود نقص در چه قطعاتی می‌تواند علت کار نکردن خشک کن لباسشویی شما باشد. با ما همراه باشید.

قطعی برق علت کار نکردن خشک کن لباسشویی

از ایرادات ساده و غیرپیچیده شروع می‌کنیم. علت خشک نکردن ماشین لباسشویی ممکن است تنها قطعی برق و نرسیدن جریان به خشک کن باشد. از جمله دلایل قطع برق می‌توانیم به خرابی پریز برق، قطع شدن سیم‌ها، نوسانات برق، وجود مشکل در برد الکترونیکی (مثلا سوختن ترانس برد) و یا از کار افتادن تایمر اشاره کنیم.

فراموش نکنید که چه به دنبال علت کار نکردن خشک کن لباسشویی دوقلو پاکشوما باشید چه علت کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو و کندی، مرحله اول اطمینان از اتصال برق است.

 

خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی به‌دلیل بارگیری اشتباه

بی‌دقتی در قرار دادن لباس‌ها در دستگاه هم می‌تواند علت خشک نکردن ماشین لباسشویی باشد. اگر بیش از دستگاه را با لباس پر کرده باشید، نه تنها عملکرد خشک کن بهم می‌ریزد، بلکه کیفیت کلی شستشو هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. اگر علت کار نکردن خشک کن لباسشویی شما همین است، اما درباره بارگیری صحیح و ظرفیت آن سوالاتی دارید، ار دفترچه راهنمای دستگاه‌تان استفاده کنید.

 

تنظیمات نامناسب علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی می‌تواند تنظیمات نامناسب نیز باشد. این ایراد با یک سری کد خطا و علائم مثل خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا، عیب یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال، بهم خوردن تنطیمات و ضرورت تعمیر ماشین لباسشویی کندی و دیگر برندها همراه است.

 

علت کار نکردن خشک کن لباسشویی دوقلو پاکشوما

 

اگر با تنظیمات لباسشویی‌تان کاملا آشنا باشید و برای هرکار تنظیمات صحیح را انتخاب کنید، دستگاه می‌تواند به بهترین نحو شستشوی انواع البسه را انجام دهد.بنابراین، اطمینان حاصل کنید که تنظیمات مربوط به نوع پارچه، مدت زمان شستشو، درجه حرارت و ... به‌درستی تنظیم شده باشند. در غیر اینصورت، با خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی (یا کاملا خشک نشدن آنها) مواجه خواهید شد.

 

خرابی کلید دلیل کار نکردن خشک کن لباسشویی

جریان برق مشکلی نداشت؟ بارگیری البسه و تنظیمات هم صحیح هستند؟ شاید علت خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی صرفا از کار افتادن دکمه خشک کن لباسشویی باشد. گفتیم که علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی حتما ایرادات فنی و جدی نیست.

 

خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی به‌دلیل جریان نامناسب هوا

همان‌طور که می‌دانید، جریان هوا نقش مهمی در عملکرد صحیح خشک کن دستگاه شما دارد. اگر هوای مناسب به خشک کن نرسد، دستگاه نمی‌تواند حرارت لازم برای خشک کردن البسه را فراهم کند. بنابراین، علت کار نکردن خشک کن لباسشویی دوقلو سامسونگ، توشیبا و ... را در جریان نامناسب هوا هم می‌توان جستجو کرد.

دلیل این مشکل معمولا نصب لباسشویی در مکان‌های نامناسب و به شکل اشتباه است. البته مسدود شدن دریچه‌های خشک کن هم می‌تواند این مشکل را ایجاد کند.

 

شکستی علت کار نکردن خشک کن لباسشویی

شکستگی قسمتی از خشک کن و یا سایش در قطعات آن باعث می‌شود که این بخش قدرت کافی برای خشک کردن البسه را نداشته باشد. برای بررسی این مشکل باید خشک کن را از نظر فیزیکی چک کرد، و مطمئن شد که قطعات آن مشکلی ندارد. در غیر اینصورت باید قطعه‌های مشکل‌دار را تعویض و یا تعمیر کرد.

 

از کار افتادن موتور علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

به ایرادات جدی‌تری که می‌توانند علت کار نکردن خشک کن لباسشویی دوقلو اسنوا، پاکشوما و ... باشد می‌رسیم. یکی از آنها از کار افتادن موتور است. اگر کمی خوش‌شانس باشید، ممکن است تنها به دلیل استفاده زیاد از دستگاه و بالا رفتن دمای آن باشد که موتور کار نمی‌کند.

در این حالت چند دقیقه صبر کنید تا دستگاه کاملا خنک شود. اگر علت کار نکردن خشک کن لباسشویی رفع نشد، باید مشکل را با یک تعمیرکار باتجربه در میان گذاشت.

 

دلیل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

 

کند چرخیدن خشک کن لباسشویی و خیس ماندن البسه

گاهی خشک کن دستگاه شما کار می‌کند، اما نه با سرعت کافی. این مسئله هم می‌تواند باعث خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی شود. علت این مشکل در بیشتر اوقات شل شدن تسمه ماشین لباسشویی است، که باید آن را در جای درست محکم کرد. البته گاهی تعویض آن نیز لازم می‌شود.

دلیل دیگر این مشکل معیوب شدن خازن لباسشویی است. در این حالت، دستگاه هنگام کار کردن یک تکان می‌خورد و بعد متوقف می‌شود. این وضعیت نشان می‌دهد که خازن ضعیف شده است و خشک کن به آرامی می‌چرخد.

 

سایر دلایل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

بروز ایراد در بخش فیوز حرارتی و یا ترموستات هم می‌تواند علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی باشد. موارد زیر هم می‌توانند علت کار نکردن خشک کن لباسشویی شما باشند:

هرکدام از این ایرادات فنی نیز باید توسط یک متخصص بررسی و رفع شود.

 

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

یکی از سوالاتی که در بحث علت کار نکردن خشک کن لباسشویی باید به آن پاسخ داد، علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی در مدل‌های کمتر مدرن است. برای علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی نمی‌توان تنها یک مورد را ذکر کرد. برای مثال، هریک از موارد زیر می‌تواند علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی باشد:

  • از کار افتادن خازن ماشین لباسشویی (که باید آن را تعویض کرد)
  • قطع شدن سیم رابط خازن به موتور
  • سوختن سیم پیچ دور تند موتور
  • فعال بودن کلید حذف دور تند
  • خرابی تایمر دور تند

این موارد و رفع علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی نیز باید توسط متخصصان این حوزه شناسایی و رفع شوند.

برای رفع علت خشک نکردن ماشین لباسشویی چکار کنیم؟

مهمترین کاری که می‌توانید برای جلوگیری از بروز علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی انجام دهید، سرویس و نظافت منظم دستگاه است. البته با این وجود همچنان ممکن است با مشکلاتی مثل کار نکردن خشک کن لباسشویی دوقلو پاکشوما و سایر برندها، کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی، لرزش خشک کن لباسشویی دوقلو و ... مواجه شوید. برای پیدا کردن بهترین متخصصان تعمیر خشک کن لباسشویی می‌توانید روی "خدمت از ما" حساب کنید.

در حالت کلی به همان اندازه که بررسی و تعمیر ترموستات یخچال در عیب یابی و تعمیر یخچال دوو، تشخیص و رفع علت دود زدن اجاق گاز در انواع فر و گاز برقی در آشپزخانه ضرورت داشته، توجه به ایراداتی که نقص خشک نکردن را در ماشین لباسشویی به بوجود آورده نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

4.5 امتیاز از 1135 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین