تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

کپک ماشین لباسشویی معضلی است که در هنگام استفاده از این وسیله پرکاربرد ممکن است با آن مواجه شوید. شناخت دلایل کپک ماشین لباسشویی و نحوه تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی در این مواقع امری ضروری به شمار می‌آید.

اینکه بدانیم چطور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم و به مراحل انجام این کار توجه داشته باشیم تا حد زیادی در جلوگیری از بروز کپک ماشین لباسشویی، فرسودگی لاستیک درب و آبریزی ماشین لباسشویی موفق شدید. توجه به پاکیزگی ماشین لباسشویی و نگهداری این وسیله در مقابل استفاده زیاد از آن در این موارد تاثیر بسزایی دارد.

یافتن علت درگیری کدامیک از ابزار ماشین لباسشویی با آلودگی‌های محیط منجر به کپک ماشین لباسشویی شده نیز در جلوگیری رفع این مشکل نقش پر رنگی دارد. در این مطلب علاوه بر این موارد با مراحل تمیز کردن ماشین لباسشویی با روش‌های ساده آشنا می‌شویم.

 

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی با سرکه

 

یکی از اقدامات سرویس و تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و سایر برندها تمیز کردن لاستیک درب بوده که اندازه رسیدگی به وضعیت تسمه ماشین لباسشویی، رعایت اصول و طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی و موارد مشابه در روند عملکرد این دستگاه تاثیر دارد. 

 

کپک ماشین لباسشویی و نحوه از بین بردن آن

کپک‌ها در محیط‌های مرطوب به راحتی رشد می‌کنند. بنابراین دیگ لباسشویی محلی مناسب برای رشد و تکثیر این نوع آلودگی است. رشد نامحسوس کپک ماشین لباسشویی با بوی نامطبوعی در فضای این وسیله تمیز کننده انواع لباس همراه است.

محل رشد کپک ماشین لباسشویی وابسته به میزان قرارگیری محیط لباسشویی و ابزار کاربردی آن در معرض رطوبت و آب قابل شناسایی است. درب‌های ورودی ضد آب دیگ شستشو که دارای واشر و پلاستیک محافظ هستند بیشترین محل رشد و تکثیر کپک ماشین لباسشویی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

کپک ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن

 

در واقع رطوبت نگهداری شده در این محیط به همراه آب و صابون جمع شده شرایط را برای تغذیه هاگ و کپک‌ها در محیط لباسشویی فراهم می‌کند. به همین دلیل بهترین راهکار برای جلوگیری از کپک ماشین لباسشویی بررسی این تجهیزات و تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی است.

 

مراحل از بین بردن کپک ماشین لباسشویی

در وهله اول پس از تشخیص کپک لباسشویی اقدامات لازم برای پاک کردن این نوع آلودگی در جلوگیری از تکثیر آن تاثیر مستقیم دارد. در این بخش با چند گام اصولی نسبت به از بین بردن کپک ماشین لباسشویی اقدام می‌کنیم.

 

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

از یک حوله و آب صابون داغ و تمیز کننده برای تمیز کردن واشر پلاستیکی روی در ماشین لباس شویی استفاده کنید. دقت کافی را داشته باشید که تمام محیط این لاستیک رابط بین درب و محیط دیگ شستشو از آلودگی پاک شود.

 

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

 

پاکسازی تجهیزات از کپک ماشین لباسشویی

از پارچه، اسفنج یا مسواک استفاده شده ای که نیاز ندارید و همچنین تمیز کننده ها استفاده کنید. تمامی تجهیزات قرار گرفته در معرض رطوبت را به دقت تمیز کنید.

 

کاربرد نرم کننده یا صابون برای شستشو

پس از استفاده از این مواد شوینده از تمیز شدن کافی دیگ شستشو از این موارد اطمینان حاصل کنید. وجود این مواد پاک کننده به مرور زمان در رشد و تکثیر کپک ماشین لباسشویی تاثیر دارد.

 

پاکسازی تجهیزات از کپک ماشین لباسشویی

 

در نهایت ماشین لباسشویی را روی دور شستشو قرار داده و در دیگ شستشو مقداری جوش شیرین، آب گرم وسفید کننده بریزید تا خوب پاک شود.

 

نحوه جلوگیری از کپک ماشین لباسشویی

از سری اقدامات تاثیرگذار در راحتی تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی و همین طور عدم مواجهه با آلودگی و بوی بد محیط این وسیله جلوگیری از کپک ماشین لباسشویی است.

 

نحوه جلوگیری از کپک ماشین لباسشویی

 

چندین اقدام ساده برای جلوگیری از این معضل در این بخش معرفی می‌شود.

  • امکان جریان هوا به داخل دیگ ماشین لباسشویی را فراهم کنید. در محیط‌های که کودکان و حیوانات خانگی نباشند.
  • لباس‌های مرطوب را برای مدت زمان طولانی در مخرن لباسشویی قرار ندهید.
  • از مواد تمیز کننده مرغوب و مناسب استفاده کنید.
  • واشر و لاستیک درب ماشین لباسشویی را بطور مرتب خشک کنید.
  • پس از اتمام کار حتما مخزن ماشین لباسشویی را با آب گرم و مواد ضدغونی کننده بشویید.
  • از مواد طبیعی پاک کننده مثل سرکه، لیمو و نمک برای جلوگیری از کپک ماشین لباسشویی و بوی نامطبوع ناشی از آن استفاده کنید.

 

نحوه تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی از اقدامات ضروری و پر اهمیت در رفع کپک ماشین لباسشویی و جلوگیری از مواجهه با این مشکل است. بنابراین توجه کافی به تمیز کردن دوره‌ای ماشین لباسشویی خصوصا لاستیک درب این وسیله از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

نحوه تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

 

در این بخش به یک سری اقدامات راحت و ساده برای تمیز کردن این تجهیزات به شرح ذیل اشاره خواهیم داشت.

 

چطور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم

تمیز کردن واشر درب ماشین لباسشویی پس از استفاده از این وسیله ضروری ترین اقدامی است که باید صورت گیرد.باز نگهداشتن درب لباسشویی پس از هربار شستشو در این روند بسیار تاثیرگذار است. همین طور می‌توانید آب جمع شده در لاستیک درب را با یک پارچه نرم خشک و محیط را برای رشد کپک نامناسب کنید.

 

چطور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم

 

همین طور می‌توانید. از مواد پاک کننده قوی طبیعی مثل سرکه برای ضدعفونی و تمیز کردن محیط مخزن لباسشویی و درب ماشین لباسشویی بهره برید.

خطرات ناشی از کپک ماشین لباسشویی

کپک یک مشکل رایج و خطرناک است که در تجهیزات ماشین لباسشویی خصوصا درب‌ها رشد و ایجاد می‌شود. در بهترین حالت بوی بدی را در دستگاه و لباس‌ها ایجاد می‌کند.در بدترین حالت، اکثر بیماری‌های پوستی و تنفسی را در شما بروز می‌دهد. آلودگی‌های محیط بهترین شرایط برای رشد انواع کپک ماشین لباسشویی را فراهم می‌کند.

واکنش‌های آلرژیک پوستی و تنفسی در هنگام استفاده از این لباس‌ها شایع ترین مشکلات پیش آمده تحت تاثیر کپک ماشین لباسشویی است. با تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی و جلوگیری از تجمع کپک در این مکان از مواجه با این مشکلات جلوگیری کنید.

4.5 امتیاز از 1035 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین