علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

روشن نشدن ماشین لباسشویی علت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد که گاها با ضرورت سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی همراه است. یافتن علت روشن نشدن ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف با بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی و یا روشن نشدن آن در مواقع ضروری همراه است.

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ، اسنوا یا هر برند دیگری در بیشتر مواقع می‌تواند مربوط به اختلال در برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ و نقص فنی در قطعاتی مثل برد لباسشویی سامسونگ و سایر برندها باشد. خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی یا روشن نشدن، همانند آبریزی ماشین لباسشویی تاثیر نامطلوبی در فرآیند شستشوی لباس داشته و منجر به اتلاف انرژی می‌شود.

 

بروز خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ به علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و اسنوا، ال جی، بکو بیشترین حجم جستجو را در بین کاربران به خود اختصاص داده است.در این مقاله از مجله خدمت از ما دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ و علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا به تفکیک بررسی شده است.

 

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی

 

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

در هنگام مواجهه با مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی یا خاموش شدن ناگهانی آن در حین کار در وهله اول باید وضعیت اتصالات دستگاه چک شود. اتصالی در سیم کشی ماشین لباسشویی، اختلال در عملکرد فیوز ماشین لباسشویی و دیگر مواردی مثل قطعی کابل و از معیوب شدن رابط از مهمترین دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی است.

 

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

 

دلایل زیادی برای علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و اسنوا از علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی گرفته تا خرابی قطعات ساده مثل تسمه ماشین لباسشویی وجود داشته که برخی از آنها فنی و برخی دیگر تنها یک خطای پیش و پا افتاده می‌باشد.بنابراین این ایراد جزو موارد رایج در حین تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی و سایر برندهاست. 

برای مشاهده علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و همین طور اطلاع از علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

یک سری اقدامات ناصحیح در هنگام آماده سازی ماشین لباسشویی برای شستشوی انواع لباس منجر به بروز مشکلاتی مثل روشن نشدن ماشین یا خاموش شدن ناگهانی آن می‌شود. دلایل فنی و کاربردی زیادی برای یافتن علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ که گاها با ضرورت تعمیر لباسشویی سامسونگ همراه است، وجود داشته که در این بخش به معرفی رایج ترین آنها برای آشنایی بیشتر می‌پردازیم.

 

عدم توازن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

در هم پیچیدگی لباس‌ها ،حجم بالای آنها و عدم رعایت توازن در قرارگیری انواع لباس با توقف فعالیت ماشین لباسشویی سامسونگ همراه است. در این حالت دستگاه را خاموش کرده و با دست خود در بین لباس‌ها یک فضای مناسب برای چرخش صحیح ایجاد کنید.

 

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا

 

در صورتی که اقدام صورت گرفته با رفع مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی همراه نشد، ایرادات فنی و نقص در قطعاتی مثل برد الکترونیکی و تایمر ماشین لباسشویی علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ را در بر دارند.

 

بررسی وضعیت کانکتور(کلید قطع و وصل) و سوئیچ ماشین لباسشویی

باز ماندن درب لباسشویی با بسته نشدن کامل آن مانع شروع فعالیت این وسیله می‌شود. وظیفه اطلاع رسانی بسته شدن درب ماشین لباسشویی به برد الکترونیکی را سوئیچ تعبیه شده در زیر این درب می‌باشد. بنابراین خرابی این قطعه مساوی با عدم کارکرد ماشین لباسشویی است.برخی مواقع با ایراداتی مثل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی نیز در این مواقع مواجه هستیم.

بنابراین علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا و سامسونگ را در این حالت می‌توان ایجاد نقص و مشکل در قطعه سوئیچ در نظر گرفت. برای رفع این مشکل بهترین اقدام ارتباط با متخصصین فنی و آموزش دیده است.

 

فیوز ماشین لباسشویی ال جی کجاست

 

خرابی میکروسوئیچ نیز از اصلی ترین دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ است. در واقع بسته شدن کامل درب ماشین لباسشویی فعالیت میکروسوئیچ را به همراه داشته بنابراین نقص در درب ماشین لباسشویی نیز می‌تواند علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ باشد.

 

ایراد در موتور ماشین لباسشویی سامسونگ و اسنوا

یکی از برجسته‌ترین نکات در یافتن علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و بروز خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا در این خصوص ایراد احتمالی در موتور این وسیله است. حرکت نکردن دیگ شستشوی ماشین لباسشویی، خاموش شدن ناگهانی آن و شنیدن صدای وز وز از دستگاه در هنگام کار از علائم مشکل در موتور  بوده که باید با نظارت یک تکنسین نسبت به تعمیر موتور ماشین لباسشویی اقدام شود.

 

ایراد در موتور ماشین لباسشویی سامسونگ و اسنوا

 

از دیگر موارد تاثیر موتور ماشین لباسشویی در یافتن علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ یا خاموش شدن ناگهانی آن آف کردن موتور ماشین لباسشویی تحت تاثیر استفاده طولانی مدت آن است. در این حالت موتور دستگاه بطور اتوماتیک خاموش می‌شود.

 

عدم گردش ولوم تایمر ماشین لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ در مدل‌هایی که سوئیچ استارت قسمتی از تایمر را به خود اختصاص داده، عملکرد ناقص شفت و گردش ناموفق تایمر است. در این مواقع تعویض این قطعه تا حد زیادی در رفع خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی تاثیر دارد.

 

برد کنترل ماشین لباسشویی

در سیستم تمام اتوماتیک ماشین‌های لباسشویی نسل جدید سامسونگ و اسنوا هدایت این وسیله بر عهده قطعات تعبیه شده بر روی برد الکترونیکی است. اگر برد کنترل ولتاژ لازم برای قطعات موتور، شیر پرکن، موتور تخلیه و مواردی از این قبیل فراهم نکند، روشن نشدن ماشین لباسشویی یا خاموش شدن ناگهانی آن رخ می‌دهد.

گاها نحوه نصب و ره اندازی ماشین لباسشویی نیز در بروز مشکلات نامبرده و ضرورت ریست ماشین لباسشویی ال جی و سایر برندها تاثیر دارد. بنابراین ممکن است مواردی مثل عدم رعایت اصول و طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی یا دیگر لوازم جانبی در هنگام نصب نیز در بروز علت روشن نشدن ماشین لباسشویی تاثیر داشته باشند. 

 

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا تا حد زیادی مشابه موارد اشاره شده در بخش قبل است. در حالت کلی عملکرد نامناسب قطعات تعبیه شده در ماشین لباسشویی در کنار بهم خوردن تنظیمات یک سری تجهیزات مثل تایمر و میکروسوئیچ در خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن آن که ضرورت تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا را بوجود آورده، بیشترین سهم را دارند.

 

علت قطع نشدن اب ماشین لباسشویی

 

این موارد باید تحت نظارت یک کارشناس متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و اسنوا بررسی و رفع شود.

چند نکته هنگام خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی

یک سری نکات مهم در هنگام یافتن روشن نشدن ماشین لبسشویی سامسونگ و اسنوا وجود داشته که در نظر گرفتن آنها در رفع این مشکل تاثیر بسزایی دارد. مطلب علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنو و سامسونگ را با ارائه این نکات کلیدی به پایان می‌رسانیم.

  • در وهله اول از جریان برق و عدم قطعی سیم کشی لباسشویی با ابزار مناسب اطمینان حاصل کنید.
  • روشن نشدن ماشین لباسشویی در مواقع خاص تحت تاثیر بهم خوردن برنامه عملکرد لباسشویی رخ می‌دهد، از این رو بررسی تنظیمات کلی ماشین لباسشویی در یافتن علت روشن نشدن این دستگاه نقش پر رنگی دارد.
  • احتمال نقص فنی در قطعاتی مثل تایمر، سوئیچ، میکروسوئیچ، کانکتور و همین طور موتور ماشین لباسشویی را در هنگام بررسی علت روشن نشدن لباسشویی جدی بگیرید.
  • در نهایت برای رفع این مشکل با تعویض قطعات آسیب دیده و انجام تنظیمات مجدد ماشین لباسشویی با افراد متخصص در این زمینه در ارتباط باشید.

در حالت کلی روند تعمیرات لوازم آشپزخانه مثل تعمیر یخچال بکو، عیب یابی و تعمیر یخچال ال جی، برندهای مختلف ماشین لباسشویی و موارد مشابه باید تحت نظارت مستقیم افراد متخصص پس از یک عیب یابی کامل انجام شود. 

4.5 امتیاز از 1179 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین