عیب یابی و تعمیرات یخچال فریزر ویرپول

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
عیب یابی و تعمیرات یخچال فریزر ویرپول

آشنایی با نحوه تعمیر یخچال ویرپول از چالش‌هایی است که استفاده کنندگان این برند با آن روبرو هستند. عیب یابی و تعمیر یخچال‌های ویرپول هم مانند سایر برندهای دیگر، کاری تخصصی است که به دانش کافی درباره برندهای مختلف نیاز دارد. گاهی اوقات فرد می‌تواند با انجام نکات و دستورالعمل‌های نصب، راه اندازی و نگهداری از یخچال از بروز مشکلات بسیار زیادی جلوگیری کند. اما با خرابی یخچال حتما باید از فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

برای انجام تعمیرات یخچال ویرپول، پیدا کردن متخصص تعمیر این برند بسیار مهم است. برای این منظور می‌توانید از پلتفرم جامع "خدمت از ما" کمک بگیرید. با ثبت درخواست خود در اپلیکیشن یا وب سایت خدمت از ما، به بهترین تعمیرکاران  و نمایندگی تعمیرات یخچال ویرپول د رشهر خود متصل شوید. 

تعمیر یخچال ویرپول را جدی بگیرید!

یخچال وسیله‌ای کاربردی و بسیار ضروری در منزل است که بدون آن امکان نگهداری از مواد غذایی وجود ندارد. یخچال‌ها به مرور زمان و به دلیل روشن بودن و استفاده مداوم دچار مشکلات و خرابی‌های زیادی می‌شوند؛ پس از خرابی حتما باید از افراد و نمایندگی‌های معتبر برای تعمیر یخچال استفاده کنید تا در کمترین زمان یخچال و فریزر شما عیب یابی و تعمیر شود.

یخچال‌های برند ویرپول یخچال‌هایی بسیار حساس هستند و تعمیر و نگهداری از آن‌ها نیز با حساسیت بالایی انجام می‌شود. به همین دلیل به محض خرابی و ایجاد مشکلات مختلف باید از تعمیرکار متخصص در این زمینه کمک بگیرید. اگر تعمیرکار از تخصص و تجربه کافی برخوردار نباشد، ممکن است یخچال و فریزر شما با مشکلات جدی‌تری همراه شده و مجبور به خرید یخچال جدید شوید.

 

تعمیر یخچال ویرپول whirlpool

 

سرویس دوره‌ای برای جلوگیری از مشکلات یخچال ویرپول

 در بسیاری از موارد یخچال هیچ گونه مشکلی نداشته و به نظر کاملا سالم و بدون نقص است. اما این موضوع تضمینی برای درست کار کردن آن در آینده نیست و ممکن است هر لحظه مشکلی برای آن پیش بیاید. به همین دلیل بهتر است مانند بسیاری از وسایل خانگی دیگر، به صورت دوره‌ای سرویس شود. با سرویس مرتب به عنوان مثال هر شش ماه یکبار، عمر مفید یخچال ویرپول شما افزایش یافته و دیرتر خراب می‌شود. در واقع در سرویس دوره‌ای کوچک‌ترین ایرادهای پیش آمده برای یخچال برطرف شده و از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری می‌شود.

در سرویس دوره‌ای و عیب یابی یخچال ویرپول به طور کامل انجام شده و هرگونه ایرادی هرچند جزئی برطرف می‌شود. برای این کار نیز بهتر است از نیروهای متخصص و کاربلد و یا نمایندگی‌های ویرپول در نزدیکی محل زندگی خود کمک بگیرید.

 

تعمیر فریزر ویرپول

 

مشکلات یخچال فریزر ویرپول

یخچال پس از مدتی استفاده با مشکلات مختلفی روبرو شده که برخی از آن‌ها جزئی و برخی بسیار جدی هستند و باید هرچه سریع‌تر رفع شوند. در ادامه برخی از ایرادات و مشکلاتی که برای این یخچال پیش می‌آید به همراه راهکار برطرف کردن آن‌ها توضیح داده شده است.

 

چراغ‌های یخچال فریزر روشن است ولی کار نمی‌کند.

ابتدا فاصله مناسب یخچال از دیوارهای اطراف را بررسی کنید. معمولا این فاصله باید بیش از 7 سانت از دیوارهای بغل و بیش از 2 سانت از بالا فاصله داشته باشد. پس از بررسی این موارد حتما یخچال را از برق بکشید، سیم پیچی‌های آن را کاملا تمیز کنید تا هیچ گونه آلودگی بر روی آن‌ها باقی نماند و پس از گذشت دو ساعت دوباره یخچال را به برق بزنید.

اگر یخچال بدون مشکل شروع به کار کرد، دلیل خرابی آن گرم شدن بیش از حد کمپرسور بوده است. در مرحله بعد تعمیر یخچال ویرپول، درجه حرارت یخچال را بررسی کنید. کنترل دماسنج، تایمر یخ زدایی، موتور کمپرسور و فن اپراتور را بررسی کنید تا از کارکرد صحیح آن‌ها مطمئن شوید.

 

یخچال یا فریزر بیش از حد سرد می‌شوند.

این مشکل نیز به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که با بررسی آن‌ها، یخچال به روال عادی خود برمی‌گردد. ابتدا تنظیمات دمایی را به طور کامل بررسی کنید. گاهی اوقات ممکن است فریزر صدا بدهد که سرد شدن بیش از حد می‌تواند از این طریق باشد. البته زمانی که یخچال فریزر در حال یخ زدایی است، صدای خش خش عادی است.

یخچال و فریزر باید در سطح کاملا صاف و تراز قرار گرفته باشد، در غیر این صورت کارکرد آن با مشکل روبرو می‌شود. اگر همچنان با این مشکل روبرو بودید، مخزن تخلیه آب را بررسی کنید. همچنین فن کندانسور و فن اپراتور نیز که برای خنک شدن سیم پیچ‌ها استفاده می‌شوند نیز باید بررسی و عیب یابی شوند.

( محتوای پیشنهادی: صدای فن یخچال )

 

 

 

یخچال فریزر تند تند کار می‌کند اما بسیار زود متوقف می‌شود.

در این شرایط نیز احتمال موارد مختلفی از جمله خرابی موتور کمپرسور، فن کندانسور، رله کمپرسور و ... وجود دارد. همچنین میزان ولتاژ خروجی را نیز باید به طور کامل بررسی کنید. گاهی اوقات نیز با تمیز کردن سیم پیچی‌های پشت یخچال این مشکل به طور کامل برطرف می‌شود.

( محتوای پیشنهادی: تعمیر موتور یخچال)

 

یخچال فریزر سرمای کافی ندارد.

یخچال فریزر باید در محلی قرار گیرد که فضای کافی برای جریان هوا وجود داشته باشد. تمام قسمت‌های یخچال و دریچه ورود هوا را بررسی کنید تا از جریان هوا مطمئن شوید. سیم پیچی‌ها را بررسی کنید و در صورت آلودگی آن‌ها را کاملا تمیز کنید.

درب یخچال و فریزر باید به خوبی بسته شود. لاستیک‌های دور تا دور درها را بررسی کنید تا در صورت خرابی تعویض شوند. تایمر یخ زدایی و لوله تخلیه نیز باید بررسی شده و از کارکرد صحیح آن‌ها مطمئن شوید. معمولا با بررسی این موارد مشکل حل می‌شود، در غیر این صورت باید با نمایندگی یا تعمیرکار تماس بگیرید.

 

تعمیرات یخچال ویرپول

 

یخچال فریزر بدون وقفه کار می‌کند.

گاهی اوقات در هنگام تعمیر یخچال ویرپول، متوجه می‌شوید که یخچال و فریزر پس از مدتی کار کردن متوقف نشده و به صورت مداوم کار می‌کند. این ویژگی متوقف شدن در تمام یخچال‌ها وجود دارد و در صورت خرابی بخش‌های مختلف از کار می‌افتد. بسته شدن در و سالم بودن لاستیک‌های آن بسیار مهم است و در صورت بروز این مشکل این موارد را باید بررسی کنید. همچنین تمیز بودن سیم پیچی‌های کندانسور در کارکرد صحیح یخچال تأثیرگذار هستند.

گاهی اوقات نیز به دلیل وجود رطوبت در هوا و یا قرار دادن مواد غذایی زیاد درون یخچال و فریزر، به صورت 24 ساعته کار می‌کند تا بتواند سرمای کافی درون یخچال فریزر را تعمیر کند. در این شرایط مشکل خاصی وجود ندارد و نیازی به تعمیر فریزر ویرپول ندارید.

 

فریزر به صورت اتوماتیک یخ زدایی نمی‌کند.

فریزر باید به صورت اتوماتیک در بازه‌های زمانی مشخص، یخ زدایی را انجام دهد. در یخچال فریزرها دستگاهی برای تولید گرمای موردنیاز یخ زدایی وجود دارد. در اولین مرحله باید این دستگاه را بررسی کرده و از کارکرد صحیح آن مطمئن شوید. گاهی اوقات نیز خرابی تایمر یخ زدایی باعث می‌شود فریزر در زمان‌های درست یخ زدایی را انجام ندهد. در نهایت ترموستات دیفراست را نیز چک کرده و در صورتی که مشکل همچنان وجود داشت با نمایندگی تماس بگیرید.

(محتوای پیشنهادی: تعمیر ترموستات یخچال)

 

عیب یابی یخچال ویرپول

 

کدهای خطا در یخچال ویرپول

برخی از یخچال‌ فریزرها دارای کدهای خطایی هستند که در صورت بروز مشکل با مشاهده و بررسی آن‌ها می‌توانید عیب یابی فریزر ویرپول و یخچال را انجام دهید. مهم‌ترین کدهای خطا که در تعمیر یخچال ویرپول به شما کمک می‌کنند، در ادامه معرفی شده‌اند.

 • C: بروز مشکل در ارتباط میان برد اصلی و نمایشگر
 • d: بروز خطا در دیفراست
 • H: بروز خطا در هیتر المنت
 • A1: کد خطای مرتبط با سنسور داخلی فریزر
 • r/ E2 وE3: خطای مرتبط با سنسور یخچال
 • E1: خطای سنسور فریزر
 • a2/ E5: کد خطای مرتبط با سنسور دیفراست
 • a3/ E6: کد خطایی که نشان دهنده انجام نشدن دیفراست است.
 • E4: خطای سنسور محیطی
 • E7: خطای فن فریزر
 • E8: مشکل در فن کندانسور

 

 کدهای خطا در تعمیر یخچال ویرپول

 

تعمیر ساید ویرپول

سایدهای ویرپول دارای قیمت و کیفیت بسیار بالایی هستند و افرادی که این نوع یخچال را خریداری می‌کنند تا مدت زیادی با مشکلات و خرابی یخچال روبرو نشده و نیازی به تعمیر نخواهند داشت. اما این یخچال نیز همانند سایر لوازم برقی به سرویس دوره‌ای و مراقبت و نگهداری نیاز دارد و ممکن است پس از مدتی استفاده دچار خرابی شود. تعمیر ساید ویرپول از مدل‌های دیگر مهم‌تر بوده و به تخصص بیشتری نیاز دارد.

در تعمیر یخچال ویرپول برخی از لوازم مانند فیلتر نیز مصرفی بوده و لازم است هرچند وقت یکبار آن‌ها را تعویض کنید. بسیاری از مشکلات رایجی که برای یخچال فریزرهای ویرپول بررسی شد، برای برندهای دیگر و همچنین ساید ویرپول نیز وجود دارد. نصب و راه اندازی درست، قرار گرفتن در محیط مناسب، فاصله اصولی از دیوارهای اطراف، تمیز کردن سیم پیچ‌ها و ... از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که در سرویس دوره‌ای انجام می‌شود.

 

خدمات قابل ارائه  نمایندگی تعمیرات یخچال ویرپول

همانطور که اشاره داشتیم پس از عیب یابی و شناخت مشکلا ویرپول نوبت به اجرای تعمیرات یخچال ویرپول وابسته به خطاهای تشخیص داده شده می‌رسد. این اقدامات در قالب خدمات تعمیر یخچال در محل به صورت زیر دسته بندی می‌شود.

 

 • تعویض انواع فیلتر یخچال ساید بای ساید و معمولی ویرپول
 • تعویض کمپرسور ساید بای ساید ویرپول
 • تعویض فن کندانسور یخچال ویرپول
 • تعویض فن داخلی یخچال whirlpool
 • نشتی گیری اواپراتور یخچال ویرپول در مدل‌های ساید بای ساید و معمولی
 • اجرای شارژ گاز یخچال ویرپول
 • تعمیر و راه اندازی یخساز یخچال فریزر ویرپول
 • تعویض و تعمیر شیر برقی یخچال ویرپول در صورت سوختن
 • تعویض دمپر یخساز یخچال ویرپول
 • تعویض سنسور یخچال ویرپول
 • تعویض ترموفیوز ساید بای ساید ویرپول
 • تعویض و تعمیر برد الکترونیکی یخچال ویرپول
 • تعمیر یا تعویض برد اینورتر یخچال ویرپول
 • شستشوی مدار گاز یخچال ویرپول
 • سرویس سالیانه کندانسور
 • رگلاژ درب و تعویض لاستیک درب یخچال ویرپول
 • باز و بسته کردن درب ساید بای ساید ویرپول جهت جابه جایی در تعمیرات یخچال ویرپول
 • تعویض و تعمیر دیگر قطعات جانبی یخچال فریزر ویرپول مثل ترمیم رنگ در یخچال

 

نمایندگی تعمیرات یخچال ویرپول

 

نکات مهم در نگهداری از یخچال ویرپول

نگهداری از یخچال برای کارکرد درست و داشتن عمر طولانی بسیار مهم است. برخی از مهم‌ترین نکات نگهداری در ادامه ذکر شده‌اند.

 • در پشت یخچال رادیاتور مشکی قرار دارد که باید به صورت مرتب تمیز شود تا به گردش بهتر حرارت کمک کند.
 • هرگز از آب برای تمیز کردن یخچال استفاده نکنید.
 • اگر برای مدت طولانی در منزل نیستید، یخچال را از برق بکشید.
 • غذاهای داغ را درون یخچال و فریزر قرار ندهید.
 • یخچال را در سطح صاف و کاملا تراز قرار دهید.
 • یخچال و فریزر را بیش از حد پر نکنید.
 • هر شش ماه یکبار یخچال و فریزر را به طور کامل تمیز کنید.
 • برای گردش هوای بهتر، کندانسور یخچال را حداقل دو بار در سال تعمیر کنید.
 • یخچال فریزر را در نزدیکی وسایل گرمایشی مانند اجاق گاز، بخاری، آبگرمکن و ... قرار ندهید.

سخن آخر

یخچال فریزر ویرپول از بهترین و باکیفیت‌ترین برندهای موجود در بازار است. این یخچال فریزر معمولا عمر مفید زیادی داشته و در صورت نگهداری درست و اصولی کمتر دچار خرابی می‌شود. اما این یخچال نیز همانند هر وسیله برقی دیگری پس از مدتی استفاده به تعمیر یا تعویض قطعات نیاز پیدا می‌کند. تعمیر یخچال ویرپول باید توسط افراد متخصص و کاربلد انجام شود تا به درستی انجام شده و آسیبی به بخش‌های دیگر آن وارد نشود.

برای یافتن نیروی متخصص در این زمینه، "خدمت از ما" بهترین مجموعه است. پلترفم "خدمت از ما" به شما امکان می‌دهد در کمترین زمان ممکن، نزدیک‌ترین نیروهای متخصص در زمینه تعمیر این برند یخچال را پیدا کرده و یخچال فریزر خود را تعمیر کنید. کافی است درخواست خود را از طریق وب سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت کنید.

4.5 امتیاز از 1172 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین