دوربین مداربسته بیسیم چیست؟

ثبت درخواست "نصب دوربین مدار بسته"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
دوربین مداربسته بیسیم چیست؟

دوربین مداربسته بیسیم یا وایرلس به دوربین‌هایی گفته می‌شوند که سیگنال تصویر و صدا را از طریق یک ارسال‌کننده بی‌سیم برای نقطه‌ دیگر به‌عنوان گیرنده منتقل می‌کنند.

دوربین مدار بسته بی سیم، به طور کلی به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم می‌شود که دارای انواع متفاوتی مانند دوربین مداربسته بیسیم حافظه دار، دوربین مداربسته بیسیم چرخشی و ... هستند. در ادامه می‌توانید شرح جامعی از دوربین مداربسته بیسیم، مطالعه کنید. 

 

مزایای دوربین مداربسته بی سیم (wireless cctv) چیست؟

مهم‌ترین مزیت استفاده از دوربین مداربسته بیسیم، عدم نیاز به کابل‌کشی و حفظ زیبایی منزل یا محیط کار است. همچنین عدم نیاز به کابل کشی، آسان‌تر شدن نصب دوربین نیز می‌شود.

راحتی نصب دوربین مداربسته وای فای، بیشتر از همه در ساختمان‌های چند طبقه نمود پیدا می‌کند. در صورتی که شما هر سال محل کار خود را تغییر می‌دهید نیز استفاده از دوربین‌های بیسیم به دلیل عدم نیاز به خرید دوربین مداربسته جدید و کابل کشی هرساله منطقی تر بنظر می‌رسد و هزینه های شما را کاهش می‌دهد.

 

معایب دوربین مداربسته بیسیم چیست؟

مانند هر وسیله دیگر، دوربین های مدار بسته بی سیم هم دارای مشکلات و عیب هایی هستند:

  • از معایب دوربین مداربسته بیسیم می‌توان به ضریب اطمینان پایین‌تر آن‌ها اشاره کرد. زیرا به دلیل اتصال آن ها به wifi امکان حک کردن آن‌ها وجود دارد و در صورت استفاده باید نکات امنیتی را به خوبی رعایت کنید.
  • قیمت استفاده از این دوربین‌ها نیز به مراتب بیشتر از سایر انواع دوربین مداربسته است. 
  • با توجه به محدودیت آنتن‌دهی آن‌ها ممکن است به یک یا چند فرستنده مانند روتر نیاز داشته باشید. میزان آنتن‌دهی این دوربین‌ها به مکان مورد استفاده و موانع بین راه آن‌ها بستگی دارد و جنس مصالح ساختمانی بکار رفته تاثیر اصلی را  بر آنتن دهی دارند. در شرایط ایده‌آل و عدم وجود هیچگونه مانع بین دوربین و دستگاه گیرنده، برد دوربین‌ها به 150 متر نیز می‌رسد. در شرایط خاص لازمست که از دوربین مدار بسته بیسیم با برد بالا استفاده شود.
  • نکته قابل توجه این است که اصطلاح بی‌سیم تنها به دلیل نحوه انتقال تصویر یا صدا است و برای تامین برق آن‌ها همچنان نیاز به یک سیم برق است. اگرچه مدل‌های محدودی نیز وجود دارند که برق مورد نیاز خود را از باتری می‌گیرند و به معنای واقعی بی‌سیم هستند.

 

دوربین مداربسته بیسیم wireless cctv

 

انواع دوربین مداربسته بیسیم

همان طور که گفتیم دوربین‌ مداربسته بیسیم به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند که هر کدام به شیوه‌ی کاملا متفاوت برای انتقال سیگنال استفاده می‌کنند:

  1. دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ
  2. دوربین مدار بسته بی‌سیم دیجیتال

 

1. دوربین بی سیم آنالوگ

انتقال تصویر در مدل‌های آنالوگ از طریق تبدیل سیگنال های تصویر به سیگناهای رادیویی انجام می‌شود. این مدل دوربین‌ها علی رقم سادگی و ارزان بودن دارای مشکلاتی مانند نویز و اختلال الکترومغناطیسی بوده و نسبت به شرایط محیطی حساسیت بالایی دارند؛ به همین دلیل امروزه استفاده از آن ها بسیار محدود است.

 

2. دوربین بیسیم دیجیتال (IP)

در مقابل، دوربین‌های دیجیتال که به آن‌ها دوربین تحت شبکه بیسیم نیز گفته می‌شود، از تکنولوژی WIFI استفاده می‌کنند که نویزپذیری کمتری داشته و تاثیر محیط بر آن‌ها کمتر است. سرعت انتقال اطلاعات نیز در این تکنولوژی بسیار بیشتر است اما آنچه که استفاده از این تکنولوژی را محدود می‌کند قیمت بالای این دوربین‌ها و همچنین تجهیزات آن است.

 

دوربین مداربسته بیسیم حافظه دار

دوربین مداربسته بیسیم حافظه دار نوعی از دوربین تحت شبکه بیسیم است که امکان اتصال کارت حافظه SD را دارند. برای داشتن این ویژگی باید عبارت SD Card Slot بر روی کارتن یا کاتالوگ دوربین نوشته شده باشد.

از مزایای حافظه دار بودن می‌توان به امکان ضبط مستقل بدون نیاز اتصال به شبکه نام برد. توجه کنید که معمولا دوربین‌ها حافظه بیشتر از 64 گیگابایت را ساپورت نمی‌کنند که نسبت به حجم فایل های تصویری زیاد نیست. بنابراین در صورت ضبط 24 ساعته نمی‌توان انتظار بیشتر از یک هفته ضبط را از آن‌ها داشت. از نظر امنیتی نیز باید توجه داشت که در صورت سرقت خود دوربین دیگر امکان دسترسی به تصاویر قبل از حادثه وجود ندارد. به همین دلیل از این دوربین‌ها بیشتر در محیط های مراقبت شده یا خانه استفاده می‌شود.

 

دوربین تحت شبکه بیسیم

 

دوربین مداربسته بی سیم چرخشی

دوربین مداربسته بیسیم چرخشی نوعی از دوربین مداربسته بیسیم حافظه دار است که امکان تغییر زاویه دید آن از طریق موبایل به صورت 360 درجه افقی و 150 درجه عمودی را دارد. امروزه استفاده از این دوربین ها به دلیل راحتی نصب و راه‌اندازی، قیمت پایین و عدم نیاز به دستگاه DVR در حال فراگیر شدن است.

این دوربین ها را می‌توان از کامل‌ترین دوربین‌های بیسیم قلمداد کرد. امکاناتی مانند ضبط صدا، پخش صدا، پشتیبانی از کارت حافظه و همینطور قابلیت دید در شب تا 20 متر، تشخیص حرکت و کنترل راحت با موبایل از ویژگی‌هایی است  که در محبوبیت این دوربین‌ها تاثیر بسزایی داشته است.

 

معایب دوربین مداربسته بیسیم

 

دوربین مدار بسته بیسیم 360 درجه

دوربین مداربسته بیسیم 360 درجه نیز دسته‌ای از دوربین‌های بیسیم است که قابلیت مشاهده تصویر را به صورت پاناروما  و 360 درجه می‌دهند. به همین دلیل به این دوربین‌های fisheye نیز می‌گویند. دوربین مداربسته پاناروما به شما این امکان را می‌دهد که از یک دوربین به جای چند دوربین استفاده کنید و در یک زمان تمام زوایا را مشاهده‌کنید. این دوربین‌ها به دو صورت دید از بالا (سقفی) و دید عمودی (دیواری) استفاده می‌شوند.

نحوه‌ی کنترل تصویر دوربین fisheye مانند دوربین‌های حافظه‌دار از طریق اپلیکیشن موبایل انجام می‌شود. همینطور می‌توانید با نصب یک کارت حافظه بر روی دوربین باز قابلیت ضبط تصاویر استفاده‌کنید. 

 

دوربین مدار بسته بیسیم یا وایرلس دوربین مداربسته wifi

خرید و نصب دوربین مدار بسته بی سیم (وای فای)

در نهایت برای انتخاب بهترین گزینه برای امنیت منزل، ساختمان یا محل کار خود بهتر است قبل از خرید دوربین، میزان امنیت محل موردنظر خود را محاسبه‌ کنید. اندازه محل و میزان امنیت مورد نیاز به‌طور خودکار بهترین سیستم جهت نصب را مشخص می‌کند.

درصورتی که هنوز هم برای انتخاب دوربین مداربسته بیسیم یا دیگر انواع دوربین مداربسته، تردید دارید با ثبت سفارش خود در صفحه سرویس "نصب دوربین مدار بسته" با بهترین نصابان از شرکت های نصب دوربین مداربسته مشورت کنید. با ثبت رایگان درخواست، در کمتر از 30 دقیقه، از 5 متخصص قیمت دریافت کنید و با بررسی سوابق آن‌ها، بهترین فرد را برگزینید. 

نصب دوربین مدار بسته
برای سرویس نصب دوربین مدار بسته از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading