سنگ آنتیک

ثبت درخواست "سنگ کاری"
سنگ آنتیک

سنگ آنتیک یکی از گزینه‌های جذاب و مناسب برای استفاده در دکوراسیون داخلی و همچنین نمای ساختمان است. شما نیز ممکن است انواع سنگ آنتیک را در مکان‌های مختلف دیده باشید. سنگ آنتیک پشت تلویزیون، سنگ آنتیک آشپزخانه، سنگ آنتیک پشت بخاری، سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان و...، تنها برخی از کاربردهای سنگ آنتیک را نشان ‌می‌دهد. اگر به فکر تغییر دکوراسیون یا در حال طراحی آن هستید و می‌خواهید با انواع سنگ آنتیک جدید و کاربرد آنها آشنا شوید، با "خدمت از ما" همراه باشید.

 

سنگ آنتیک چیست؟

انواع سنگ آنتیک، شامل سنگ آنتیک پشت تلویزیون، سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان و...، آنتیک از قرار دادن قطعات شکسته و خرده سنگ‌ها در کنار هم و چسباندن آنها با چسب‌هایی با پایه رزین ساخته می‌شوند. انواع سنگ آنتیک جدید معمولا از ترکیب ضایعات سنگ‌های تزیینی تراورتن و مالون تولید می‌شوند.

سنگ تراورتن بافت زیبایی داشته، و استحکام و شکل‌پذیری آن نیز باعث قابلیت بالای برش و ساب تراورتن می‌شود. این موارد باعث برتری این سنگ از لحاظ هزینه تمام‌شده نسبت به دیگر سنگ‌های سخت مانند گرانیت و کوارتز می‌شود. البته از سنگ‌های دیگر مانند آهک، دولومیت و مرمر هم در سنگ آنتیک پشت بخاری، سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان و غیره استفاده می‌شود که زیبایی و طرفداران خاص خود را دارد.

سنگ آنتیک مقاومت و دوام بالایی داشته، و ضایعه بودن آن اصلا به معنی کیفیت پایین نیست. بلکه برعکس، انواع سنگ آنتیک مانند سنگ آنتیک سه بعدی و... از کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند. این موارد، سنگ آنتیک پشت تلویزیون و سایر مدل‌ها را تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی می‌کند که علاقه زیادی به طبیعت دارند، و خواهان آوردن آن به محیط زندگی هستند.

 

سنگ آنتیک پشت تلویزیون

 

ویژگی‌های سنگ آنتیک جدید

سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان یا دکوراسیون داخلی، مدل‌ها و رنگ­‌های متنوعی دارد. نصب سنگ آنتیک آشپزخانه و سنگ آنتیک برای ستون نیز ساده، و روی انواع دیواری دیوار گچی، سیمانی، سرامیکی و... (چه قدیمی و چه جدید) قابل نصب است.

اما با وجود داشتن تمام این نکات مثبت، سنگ آنتیک معایبی هم دارد. سنگ آنتیک پازلی، سنگ آنتیک مرمر و سایر مدل‌ها قابلیت رنگ‌پذیری ندارد. اگر نیاز به تغییر دکوراسیون باشد، باید سنگ آنتیک پشت تلویزیون یا سنگ آنتیک پشت بخاری از روی دیوار بکنید. همچنین، سنگ آنتیک برای سقف قابل استفاده نیست، وزن بالایی دارد، و در زمان زلزله نیز خطرساز است. سنگ آنتیک برای ستون، سنگ آنتیک پشت تلویزیون، سنگ آنتیک پشت تلویزیون و... در 2 مدل کلی در بازار موجود هستند:

 

1. سنگ آنتیک طبیعی

سنگ آنتیک طبیعی از خرده سنگ‌های طبیعی در جنس، رنگ و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود. انواع سنگ آنتیک طبیعی مانند سنگ آنتیک پازلی و سنگ آنتیک پشت تلویزیون معمولا از سنگ‌های تراورتن برای تولید آن استفاده می‌شود.

 

2. سنگ آنتیک مصنوعی

انواع سنگ آنتیک مصنوعی از سمنت پلاست تولید می‌شود. به دلیل تولید انواع سنگ آنتیک جدید مصنوعی در سایز‌های مختلف، آنها به برشکاری زیادی نیاز ندارند. همچنین، به دلیل اینکه در قالب‌گیری آنها از تجهیزات خاصی استفاده می‌شود تا مانع ریزش آنها بعد از چسباندن شود، سنگ‌های آنتیک مصنوعی مقاومت بالا، دوام بیشتر، و تخلخل بسیار کمی دارند. در این سنگ‌ها به دلیل وجود فضای خالی کمتر نیز قارچ و باکتری جمع نمی‌شود.

 

سنگ آنتیک آشپزخانه

 

انواع سنگ آنتیک

برخورد با عباراتی مانند سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان، سنگ آنتیک پشت تلویزیون، سنگ آنتیک آشپزخانه، سنگ آنتیک سه بعدی، سنگ آنتیک برای ستون و... در اینترنت نشان‌دهنده وجود انواع سنگ آنتیک است. این مدل‌ها را در ادامه بررسی کرده‌ایم:

 

1. انواع سنگ آنتیک تراورتن

سنگ تراورتن که از تراکم املاح چشمه‌های آب گرم به وجود می‌آید، نسبت به گرانیت و کوارتز دارای مقاومت پایین‌تری دارد. همچنین، همانطور که اشاره کردیم، این سنگ سختی کمی دارد و می‌توان آن را راحت برش داد و ساب زد. تراورتن بلوری است و با چگالی بالا و تخلخل خود، به صورت کامل به ملاط می‌چسبد.

انواع سنگ آنتیک تراورتن برای سنگ آنتیک پشت تلویزیون، سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان، و سنگ آنتیک آشپزخانه انتخاب بسیار مناسبی بوده و زیبایی خاصی به آشپزخانه و نمای خارجی می‌دهد. از این نوع سنگ در اپن آشپزخانه و باغچه‌های تزئینی هم استفاده می‌شود.

 

2. سنگ آنتیک مالون

سنگ مالون نوعی سنگ کاملا تراش‌خورده است که بعد از استخراج به بخش‌های منظم تبدیل می‌شود. سنگ آنتیک مالون به عنوان سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان کاربرد بالایی داشته، و در نماسازی محوطه، سنگ فرش‌ها، پله‌ها، جدول‌سازی‌ها، طاق‌های زیرین دالان‌ها و... نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

3. سنگ آنتیک قیچی

این سنگ آنتیک جدید از قطعه‌های سنگ تراورتن و مرمر و... در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود. این سنگ در دکوراسیون داخلی (سنگ آنتیک برای ستون، سنگ آنتیک پشت بخاری، سنگ آنتیک پشت تلویزیون، سنگ آنتیک آشپزخانه و...) جزو پرکاربردترین متریالی است که می‌توان در کنار کاغذ دیواری، ترموود، و غیره به کار برد.

 

سنگ آنتیک روی دیوار

 

4. سنگ آنتیک گرانیتی

سنگ گرانیت محکم است و مقاومت بالایی در برابر آب دارد. ظاهر متفاوت این نوع سنگ باعث زیبایی منحصر به فرد آن بوده، و به صورت چکشی، صیقلی، تیشه‌ای و کلنگی در بازار موجود است. نوع سنگ آنتیک گرانیتی ظاهر بسیاری زیاده داشته، و رنگ و انعکاس نور را به خوبی نمایش می‌دهد. با استفاده از سنگ‌های گرانیت سوخته و گرانیت‌های صیقلی در کنار یکدیگر، می‌توانید محیطی فوق‌العاده ایجاد کنید.

 

5. سنگ آنتیک پازلی

سنگ آنتیک پازلی از قطعات کاملا منظم سنگ‌ها ساخته شده، و بیشتر به عنوان سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان کاربرد دارد. سنگ آنتیک پازلی انواع مختلفی مانند زنجیره‌ای، توری قیچی، و لب­پر دارند که می‌توانید با توجه به سلیقه خود نمونه‌های مختلف آن را انتخاب کنید.

 

6. سنگ آنتیک جدید ماسه‌ای

سنگ آنتیک ماسه‌ای انواع مختلفی دارد. اگر ماسه با کمک کربنات کلسیم بهم بچسبد، مدل آهکی و اگر با سیلیس به هم وصل شود، مدل سیلیسی آن به وجود می‌آید.


 

قیمت سنگ آنتیک با نصب

در حالت کلی، قیمت سنگ آنتیک روی دیوار با توجه به تنوع و کیفیتش بسیار مناسب است و نسبت به سنگ‌های معمولی کم‌ترین هدر رفت را در هنگام نصب دارد. علاوه بر این، مقاومت آن در برابر یخ­‌زدگی، آتش‌­سوزی، و سایش بسیار بالاست.

سنگ آنتیک گرانیتی نسبت به انواع سنگ آنتیک گران‌تر است، زیرا هزینه استخراج و صیقل دادن گرانیت بالاست. به همین دلیل، این نوع بیشتر برای کف‌سازی استفاده می‌شود. در قیمت سنگ آنتیک با نصب، قیمت سنگ آنتیک مصنوعی به دلیل استفاده از چسب مصنوعی و ملاط نیز گران‌تر از سنگ طبیعیست. اما از آن جهت که این سنگ سال‌ها زیبایی و استحکام خود را حفظ می‌کند، می‌توان آن را سنگی مقرون به‌صرفه و ماندگار دانست.

به این مطلب امتیاز دهید

0 امتیاز از 5 رای

سنگ کاری

برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سنگ کاری

مطالب مرتبط با ساختمانی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading