انواع سنگ دیوار برای ساختمان

ثبت درخواست " سنگ کاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع سنگ دیوار  برای ساختمان

سنگ دیوار یکی از موارد کاربرد انواع سنگ در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان‌های مختلف است. اجرای انواع سنگ دیوار در محیط‌هایی مثل راه پله، آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب و سرویس بهداشتی سبک خاصی را به فضای داخلی منزل می‌بخشد.

سنگ دیوار در حیاط منزل، ویلا، باغ و همین طور محیط‌هایی مثل پارکینگ در مدل‌های مختلفی نصب شده و زیبایی و تناسب خاصی را در فضا به همراه دارد. طرح سنگ دیوار خانه در رنگ‌های و جنس‌های مختلفی متناسب با دیگر عناصر به کار رفته در دکوراسیون داخلی منزل اجرا می‌شود.

بنابراین انواع سنگ دیوار با مصارف کاربردی مختلف از اجرای سنگ دیوار در حیاط گرفته تا نصب سنگ دیوار در لابی و نشمین منزل تهیه و عرضه می‌شوند.

 

اجرای نما سنگ دیوار حیاط، نمای سنگ دیوار باغ، طرح های سنگ دیوار پارکینگ، پذیرایی و انواع سنگ برای دیوار چینی بطور تخصصی از اهمیت کاربرد انواع سنگ در دکوراسیون ساختمان خبر می‌دهد.

 

نمای سنگ دیوار حیاط

 

سنگ دیوار و دکوراسیون داخلی و خارجی

کاربرد انواع سنگ دیوار در نمای ساختمان‌ها در مدل‌های مختلف و اجرای طرح سنگ دیوار در فضای داخلی منزل اخیرا بعنوان یک سبک پر طرفدار در دکوراسیون معرفی شده است. انتخاب سنگ دیوار برای محیط منزل و خارج آن از حساسیت بالایی برخوردار است.

 

طرح سنگ روی دیوار خانه

 

انواع سنگ دیوار مناسب با محیط داخلی ساختمان با ویژگی‌های خاصی همراه است. آشنایی با این ویژگی‌ها در انتخاب و نگهداری سنگ دیوار در دکوراسیون داخلی نقش بسزایی دارد.

 

طرح سنگ روی دیوار پذیرایی

 

در حالت کلی جنس سنگ دیوار آشپزخانه، سنگ برای دیوار اتاق خواب، سنگ دیوار سالن پذیرایی و سرویس بهداشتی با انواع سنگ دیوار به کار رفته برای نمای ساختمان، نما سنگ دیوار حیاط، انواع سنگ برای دیوار باغ از نظر مقاومت و ساختار متفاوت می‌باشد.

 

آشنایی با طراحی انواع سنگ دیوار

طراحی سنگ دیوار خانه و محیط اطراف آن رایج ترین نوع طرح سنگ برای ساختمان است. وابسته به نوع کاربردی ساختمان مثل باغ، ویلا ،منزل مسکونی، تالارهای پذیرایی و مواردی از این قبیل طرح سنگ دیوار از نظر جنس، رنگ و مقاومت متفاوت می‌باشد.

 

سنگ دیوار پذیرایی

 

بنابراین روش‌های استفاده ار انواع سنگ دیوار برای محیط‌های داخلی و خارجی ساختمان در این بخش بصورت زیر معرفی می‌شود.

 

انواع سنگ دیوار برای دکوراسیون داخلی

رایج ترین نوع کاربرد طرح دیوار سنگ در محیط داخلی منازل و ساختمان‌های مختلف است. دکوراسیون داخلی ساختمان با انواع سنگ دیوار بعنوان دیوار پوش امروزه سلیقه‌های زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

 

سنگ دیوار خانه

 

 استفاده از سنگ‌هایی مثل مرمریت، مرمر، تراورتن و گرانیت بیشترین استفاده را در این طراحی داخلی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

سنگ دیوار سالن پذیرایی

 

طرح‌ سنگ دیوار به کار رفته در منازل و ساختمان‌های مختلف بیشتر بصورت تزئینی بوده که دیوارپوش pvc نمونه‌ای از آن است.

 

انواع سنگ دیوار برای محیط‌های بیرونی

انتخاب سنگ دیوار برای فضاهای خارجی ساختمان از حساسیت بالاتری برخوردار است.بررسی ویژگی‌های ساختاری سنگ به علت قرار گرفتن آن در معرض آب و هوا و تغییرات دمایی محیط در این حالت از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

طرح سنگ برای دیوار حیاط

 

بنا به تحقیقات انجام شده طرح سنگ گرانیت به نسبت سنگ‌های مرمر و مرمریت و نمونه‌های دیگر شرایط مطلوب تری را برای انتخاب نصب سنگ دیوار در محیط‌های مختلف دارد.

 

طرح سنگ دیوار باغ جدید

 

عمده کاربرد طرح سنگ دیوار در نمای خارجی ساختمان‌ها و دیوار حیاط، پارکینگ و باغ می‌باشد.

 

 

کاربرد انواع سنگ دیوار در ساختمان

پس از آشنایی کلی با مصارف کاربردی انواع سنگ دیوار نحوه نصب و استفاده از این نوع دیوارپوش در محیط‌های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین کاربرد طرح سنگ دیوار بر اساس محل نصب و اجرای آن در دسته بندی‌های زیر قابل معرفی می‌باشد.

 

طرح سنگ دیوار حیاط

 

سنگ دیوار سالن پذیرایی

سنگ دیوار پذیرایی از نمونه‌های پرکاربرد انواع سنگ تزئینی در طراحی داخلی منزل است. اجرای سبک‌هایی مثل هماهنگی دیوارپوش با کف پوش منزل و هماهنگی دیوار با دیگر عناصر به کار رفته در محیط نشیمن با طرح سنگ دیوار پذیرایی امکان پذیر است.

 

سنگ دیوار پذیرایی

 

بهترین و مناسب ترین طرح سنگ سالن پذیرایی را می‌توان به سنگ مرمر در قالب اسلوب نسبت داد.

 

طرح سنگ روی دیوار پذیرایی

 

طرح سنگ دیوار مرمر با ویژگی‌هایی مثل انعکاس خوب نور و تنوع رنگ در بزرگ و خاص نشان دادن فضای نشیمن نقش بسزایی دارد.

 

سنگ مرمر برای طراحی سنگ نشیمن و پذیرایی

 

سنگ دیوار آشپزخانه

نمونه‌ دیگری از کاربرد طرح انواع سنگ در خانه نصب این دیوار پوش در محیط آشپزخانه است. اجرای طرح سنگ بین کابینتی و همین طور نصب انواع سنگ دیوار برای فضای آشپزخانه در انعکاس نور، روشن و تمیز نشان دادن فضای آشپزخانه تاثیر زیادی دارد.

 

طراحی سنگ دیوار آشپزخانه

 

سنگ آنتیک در دسته سنگ‌های پر استفاده برای اجرای این مدل دیوار پوش در آشپزخانه قرار دارد. تنوع رنگ این سنگ و امکان ست کردن آن با دیگر تجهیزات از دیگر دلایل نصب سنگ دیوار در این محیط است.

 

انواع سنگ دیوار آشپزخانه

 

سنگ دیوار اتاق خواب

استفاده از طرح سنگ برای دیوار پوش اتاق از دیگر ایده‌های کاربرد این انواع سنگ دیوار در طراحی داخلی است. کاربرد تنوع رنگ بالا برای سنگ دیوار اتاق خواب و هماهنگی آن با دیگر رنگ‌های به کار رفته در فضای اتاق از موارد اجرای طرح سنگ در اتاق خواب است.

 

سنگ برای دیوار اتاق خواب

 

امروزه کاربرد سنگ در دیوار پوش‌های مختلف استفاده از این مدل متریال طبیعی در دکوراسیون اتاق خواب را بیش از پیش سهولت بخشیده است.

 

انواع سنگ دیوار اتاق خواب

 

سنگ‌های دکوراتیو و سنگ آنتیک بهترین نمونه‌های کاربردی طرح سنگ در اتاق خواب است. انتخاب این نمونه سنگ دیوار با در نظر گرفتن دیگر عناصر کاربردی در دکوراسیون اتاق خواب صورت می‌گیرد. 

 

سنگ دیوار راه پله

اجرای سنگ دیوار راه پله هم برای دکوراسیون داخلی و هم خارجی کاربرد دارد. پله‌های منازل دوبلکس و راه پله ساختمان‌هایی مثل هتل‌ها و تالارهای پذیرایی بیشترین نمونه‌های اجرای طرح سنگ راه پله را به خود اختصاص داده‌اند.

 

نمونه سنگ دیوار راه پله - نمای سنگ دیوار راه پله

 

سنگ‌های تزئینی مقاوم در برابر سایش، ضربه و تغییرات آب و هوایی مناسب ترین نوع سنگ برای نصب در راه پله‌های مختلف می‌باشند. 

 

سنگ دیوار سرویس بهداشتی

یکی از پر کاربر ترین طرح سنگ دیوار خانه در پوشش دیوارهای مکان‌هایی مثل سرویس بهداشتی و حمام است. مقاومت سنگ کاربردی در این مکان‌ها در برابر رطوبت، آب و گرما نکته‌ای پر اهمیت در انتخاب انواع سنگ دیوار است.

 

انواع سنگ دیوار برای سرویس بهداشتی و حمام

 

سنگ دیوار پارکینگ

از نمونه‌های کاربرد سنگ دیوار در طراحی خارجی ساختمان می‌توان به نصب این دیوار پوش در پارکینگ اشاره داشت. طرح های سنگ دیوار پارکینگ و نوع آن از مهمترین فاکتورها در انتخاب این متریال می‌باشند. رنگ روشن برای سنگ دیوار پارکینگ برای روشن و بزرگ نشان دادن فضا مناسب ترین انتخاب به شمار می‌آید.

 

طراحی سنگ دیوار پارکینگ

 

انواع سنگ برای دیوار باغ

نمای سنگ دیوار باغ و استفاده از طرح سنگ دیوار برای محیط‌های خارجی مثل باغ از نمونه‌های کاربرد این تجهیزات در ساختمان است. طرح سنگ دیوار یا انواع سنگ دیوار چینی برای باغ اصولا با اشکال نامنظم و نمونه‌های تهیه شده از کوه و طبیعت همراه است.

 

طرح سنگ روی دیوار باغ

 

مقاومت سنگ و هماهنگی آن با محیط باغ بیش از طرح و رنگ سنگ در این مورد اهمیت دارد. سنگ دیوار چینی باغ بر گرفته از ایجاد حصار و دورچین در اطراف باغات در گذشته برای محافظت از حریم آنهاست.

 

طرح سنگ دیوار باغ جدید

 

سنگ دیوار حیاط خانه

طرح سنگ برای دیوار حیاط در کنار دیگر نمونه‌های کاربردی انواع سنگ برای دکوراسیون داخلی و خارجی معرفی شده است.

 

نما سنگ دیوار حیاط

 

استفاده از انواع سنگ‌های سازگار با محیط و آب و هوای منطقه برای طراحی سنگ دیوار خانه و حیاط علاوه بر زیبایی مقاومت طولانی مدت این سازه‌ها را به همراه دارد.

 

سنگ دیوارپوش pvc

استفاده از انواع سنگ دیوار در محیط‌های خارجی و داخلی به اندازه‌ای با استقبال افراد مواجه شده که امروزه از سنگ‌های مصنوعی نیز در ساخت انواع دیوار پوش استفاده می‌شود. طرح‌ها و رنگ‌های مختلف دیوار پوش pvc نمونه رایج نصب سنگ دیوار خانه است.

 

سنگ دیوارپوش pvc

چند نکته در خصوص اجرای طرح سنگ دیوار

پس از آشنایی کلی با طرح سنگ روی دیوار خانه و نمای دیوار سنگ در خارج ساختمان اطلاع کافی از نحوه انتخاب و اجرای طرح سنگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این بخش به چند نکته در خصوص طرح انواع سنگ دیوار به شرح ذیل اشاره خواهیم داشت.

  • در انتخاب مدل سنگ دیوار اشپزخانه رنگ و مقاومت این سنگ در برابر گرمای پخت و پز و رطوبت ناشی از بخارات محیط بسیار اهمیت دارد.
  • نما سنگ دیوار حیاط، سنگ دیوار باغ و سنگ دیوار ویلا بهتر است برگرفته از سنگ‌های نامنظم طبیعت باشد.
  • انتخاب رنگ و جنس سنگ‌های به کار رفته در اتاق خواب، نشمین و محیط خارجی و داخلی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • قبل از انتخاب انواع سنگ دیوار برای محیط منزل با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

4.5 امتیاز از 1153 رای


سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین