نصب سنگ اسلب

ثبت درخواست " سنگ کاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب سنگ اسلب

نصب سنگ اسلب با استفاده از تجهیزات مخصوص برای استفاده از این سنگ در دکوراسیون داخلی صورت می‌گیرد. ابعاد بزرگ این سنگ نصب سنگ اسلب روی دیوار و کف را به اقدامی تخصصی و دشوار تبدیل کرده است. چسب سنگ اسلوب به دلیل ابعاد و وزن بالا در سطوح مدنظر نیاز به دقت و تحمل سختی زیادی دارد.

امروزه نمونه‌های مختلفی از نصب سنگ اسلب مثل اجرای سنگ اسلب تراورتن، اونیکس (مرمر)، اسلب مرمریت در دکوراسیون داخلی قابل اجراست. نصب سنگ اسلب روی دیوار، نصب سنگ اسلب کف و روش جابجایی سنگ اسلب برای نصب در قسمت‌های مختلف از سری اقدامات رایج در این زمینه است.

 

روش نصب سنگ اسلب روی دیوار و کف و همین طور چسب سنگ اسلب در قسمت‌های مختلف ساختمان از اصول و مراحل خاصی برخوردار است. در این مطلب پس از آشنایی با نحوه نصب سنگ اسلب با نمونه‌هایی اسلب سنگ‌های مختلف برای دکوراسیون داخلی آشنا می‌شویم.

 

نحوه نصب سنگ اسلب کف

 

نحوه نصب سنگ اسلب 

در ابتدای بررسی نحوه نصب سنگ اسلب در قسمت‌های مختلف ساختمان داشتن اطلاعات کافی درباره ماهیت سنگ اسلب خالی از لطف نیست. سنگ اسلب از سری سنگ‌های ساختمانی با ابعاد بزرگ و خاصیت تزئینی و دکوراتیو بوده که برای دکوراسیون ساختمان‌های مختلف کاربرد دارد.

 

نحوه نصب سنگ اسلب در منزل

 

سنگینی سنگ اسلب و ابعاد بزرگ آن از ویژگی‌های اصلی نمونه‌های مختلف این سنگ است. نصب سنگ اسلب روی دیوار و کف امروزه از سبک‌های خاص دکوراسیون منزل با انواع سنگ‌های ساختمانی و زینتی است. نصب سنگ اسلوب با توجه به محل قرارگیری آن و دیگر موارد محیطی در روش‌های مختلفی انجام می‌شود.

 

نصب سنگ اسلوب در ستون و دیوار

 

نحوه نصب اسلب به دو صورت خشک و دوغابی انجام می شود. حالت دوغابی برای نصب سنگ‌های اسلوب مرمریت و تراورتن و روش خشک برای نصب لامپ در پشت سنگ‌های با خاصیت انعکاس نور است.

 

انواع سنگ اسلب برای دکوراسیون

دسته بندی مختلفی از مصارف سنگ اسلب روی دیوار و نصب سنگ اسلب کف تهیه شده که در هر کدام نوع متنوعی از سنگ‌های ساختمانی به کار رفته است. در این بخش اشاره مختصری به این موارد خواهیم داشت.

 

نصب سنگ اسلوب درطراحی داخلی

 

سنگ اسلب گرانیت

سنگ‌های اسلب گرانیتی از زیبایی خاصی برخوردار بوده و به دلیل استحکام بالا و جلوه خاصی که دارند، مصارف کاربردی زیادی دارند. نصب سنگ اسلب روی دیوار در این نمونه بسیار در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شوند.

 

نصب سنگ اسلب گرانیت

 

سنگ اسلب کوارتز

سنگ اسلب کوارتز به گونه‌ای فرآوری شده که در برابر خش و گرما بسیار مقاوم است. سنگ کوارتز به دلیل استقامت بالا در نمونه‌های بین کابینتی، اپن آشپزخانه و سنگ روی کانتر بسیار کاربرد دارد.

 

نصب سنگ اسلب کوارتز

 

سنگ اسلب مرمریت

سنگ اسلب مرمریت از قدمت بالایی در نصب و استفاده در دکوراسیون منازل برخوردار است. برای تلفیق مدرنیته و سنت در طراحی داخلی ساختمان از این گروه سنگ اسلب استفاده می‌شود. سنگ اسلب مرمریت برای کف و دیوار در محل کار نیز به اندازه منازل مسکونی کاربرد بخصوصی دارد.

 

نصب سنگ اسلب مرمریت

 

سنگ اسلب اونیکس

سنگ اسلب اونیکس که با ظرافت و طرح خاصی تهیه شده از گذشته تا به امروز در طرح‌های سنتی کاربرد خاصی دارند. نصب سنگ اسلب روی دیوار در این نمونه برای اجرای دکوراسیون کلاسیک در یک ساختمان استفاده می‌شود.

 

نصب سنگ اسلب اونیکس

 

سنگ اسلب تراورتن

سنگ اسلب تراورتن برای دکوراسیون داخلی ساختمان از طرفدارن زیادی برخوردار است. نصب سنگ اسلب کف و اجرای سنگ اسلب روی دیوار با این نمونه سنگ ساختمانی نیز قابل انجام است.

 

نصب سنگ اسلب تراورتن

 

موارد نصب و اجرای سنگ اسلب

نصب سنگ اسلب علاوه بر نوع سنگ در نمونه‌های اجرا و کاربرد این سنگ در دسته‌های مختلفی قرار دارد. همانطور که اشاره شد از این سنگ ساختمانی برای دکوراسیون محیط‌های مختلف استفاده شده است. پوشش سطحی دیوار و کف با سنگ اسلب طی روش‌های خاصی و اجرای اصول انجام و نصب سنگ اسلب صورت می‌پذیرد.

 

طرز کار سنگ اسلب

 

بیشترین موارد استفاده از سنگ اسلب در ساختمان را می‌توان به فضای داخلی، سنگ فرش کف پذیرایی و لابی و سالن ورودی، دیوار متنهی به شومینه، دیواره‌ی آسانسور، دکوراسیون پشت تلویزیون، مراکز تجاری، پیشخوان، کانتر و سنگ روی کابینت آشپزخانه و در نهایت دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام مستر اشاره داشت.

 

نحوه کار گذاشتن سنگ اسلب

 

نصب سنگ اسلب در ساختمان برای قسمت‌هایی مثل آشپزخانه، کانتر، دیوار پشت تلویزیون که نیاز به تنوع رنگ و طرح سنگ بیشتر حس می‌شود، کاربرد اساسی دارد.دو نمونه رایج و پر کاربرد نصب سنگ اسلب در قسمت‌های مختلف ساختمان در این بخش معرفی شده است.

 

نصب سنگ اسلب روی دیوار

بیشترین حجم استفاده از سنگ اسلب در دیواره ساختمان و برای طراحی و دکوراسیون این قسمت‌ها می‌باشد. نصب سنگ اسلب روی دیوار به نسبت دیگر قسمت‌ها نیاز به تخصص و تجربه بیشتری دارد.نوع مصالح به کار رفته و هدف شما در انتخاب سنگ اسلب برای نصب روی دیوار در این نمونه اجرای سنگ ساختمانی بسیار تاثیر گذار است.

 

نصب سنگ اسلب روی دیوار

 

مدل‌های متنوعی از کاربرد سنگ اسلب در دیوار متنهی به شومینه و پشت تلویزیون دیده شده که هر کدام بانگر از اهمیت این سنگ در تغییر دکوراسیون داخلی به سبک جدید است. 

 

مدل‌های متنوعی از کاربرد سنگ اسلب در دیوار

 

نصب سنگ اسلب کف

دیگر موارد کاربردی نصب سنگ اسلب که از متقاضیان زیادی هم برخوردار بوده نصب سنگ اسلب کف است. در این حالت نیز روند اجرای سنگ اسلب باید تحت نظارت افراد فنی و در محیطی کاملا تخصصی انجام شود.

 

نصب سنگ اسلب کف

 

سطح مورد نظر برای شروع نصب سنگ اسلب باید هموار شده تا در حین اجرای این کار مصالح با شکستگی مواجه نشوند. نصب سنگ اسلب کف از نمونه‌های بسیار زیبای دکوراسیون داخلی و اجرای کف پوش در ساختمان است.

 

مدل های مختلف نصب سنگ اسلب کف

مزایا و معایب نصب سنگ اسلب

نصب سنگ اسلب روی دیوار، کف و دیگر قسمت‌های ساختمان با یک سری مزایا و معایب کاربردی همراه است. در این بخش به بررسی برخی از اساسی ترین موارد در این زمینه می‌پردازیم.

  • نظافت و نگهداری آسان از سنگ اسلب پس از نصب در محیط
  • عدم محدودیت استفاده از سنگ اسلب در قسمت‌های مختلف ساختمان
  • استحکام و سختی بالای و طبیعی سنگ اسلب برای نصب آن در کف و بخش‌های مثل کانتر آشپزخانه

 

قیمت نصب سنگ اسلب

 

  • تنوع بالا در رنگ وزیبایی که شرایط را برای ست کردن سنگ اسلب در کف و دیواره با دیگر موارد به کار رفته در دکوراسیون سهولت می‌بخشد.
  • اسلب نسبت به دیگر کف پوش‌ها مثل کاشی از قیمت بالاتری برخوردارند.
  • برای نصب و راه اندازی سنگ اسلب نیاز به افراد متخصص و حرفه‌ای وجود دارد.
  • حمل و نقل آن برای نصب سنگ اسلب روی دیوار و کف به دلیل وزن بالا سخت است. 

4.5 امتیاز از 1149 رای


سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین