طریقه نصب سنگ آنتیک

ثبت درخواست " سنگ کاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
طریقه نصب سنگ آنتیک

نصب سنگ آنتیک یکی از روش‌های کاربردی این سنگ در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان است. اجرای سنگ آنتیک روی گچ و کاشی از تکنیک‌های مدرن استفاده از این سنگ در طراحی داخلی منزل است. سنگ آنتیک که تشکیل شده از خرده سنگ‌ها بوده بیشتر برای تزیین یک بخش از ساختمان کاربرد دارد.

طریقه نصب سنگ آنتیک روی گچ و کاشی برای قسمت‌های از ساختمان مثل بین کابینت و پشت تلویزیون آموزش داده می‌شود. نصاب سنگ آنتیک با رعایت مراحل اجرای سنگ آنتیک بر روی دیوار این نمونه سنگ تزیینی را در محل مشخص نصب می‌کند.

 

روش نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی و طریقه نصب سنگ آنتیک با چسب از رایج ترین موارد آموزش نصب این سنگ در قسمت‌های خاصی از ساختمان می‌باشد. از دیگر موارد پر اهمیت در نصب سنگ آنتیک در بین کاربران می‌توان به هزینه نصب سنگ آنتیک اشاره داشت.

 

روش نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی

 

در این مقاله به بررسی موارد کاربرد نصب سنگ آنتیک در ساختمان و مراحل نصب سنگ آنتیک پرداخته شده است.

 

کاربرد نصب سنگ آنتیک در دکوراسیون

نصب سنگ آنتیک بر روی دیوار از نمونه کاربرد‌های سنگ در دکوراسیون داخلی منزل و دیگر ساختمان‌ها می‌باشد. در سال‌های اخیر نصب سنگ آنتیک که بصورت خرده ریز‌های تزیینی در کنار هم قرار می‌گیرند در دیوار پشت تلویزیون و بین کابینت در آشپزخانه بسیار دیده شده است.

 

طریقه نصب سنگ آنتیک

 

در واقع اجرای سنگ آنتیک در قسمت‌های خاصی از ساختمان با هدف ایجاد سبک خاصی از طراحی همراه بوده و در فضای منزل تغییرات چشمگیری را ایجاد می‌کند. سنگ آنتیک که تشکیل شده از ضایعات دیگر سنگ‌ها بوده قابلیت ست شدن با دکوراسیون‌های متنوع را دارد.

 

طریقه نصب سنگ آنتیک با چسب

 

تلفیق سبک‌های مختلف دکوراسیون مثل کاغذ دیواری و سنگ و دیوار گچی و سنگ آنتیک با این سبک به راحتی امکان پذیر است. اگر تمایل دارید از تکنیک نصب سنگ آنتیک برای تغییر کوراسیون فضای سالن و آشپزخانه‌تان در منزل بهره برید تا انتهای مطلب آموزش نصب سنگ آنتیک با ما همراه باشید.

 

طریقه نصب سنگ آنتیک در ساختمان

نصب سنگ آنتیک در ساختمان با روش‌های مختلفی قابل انجام است. تفاوت مشاهده شده در روش‌های اجرای سنگ آنتیک وابسته به نوع دیوار و تجهیزات لازم برای نصب این سنگ است. در این بخش به دو روش نصب سنگ آنتیک در منزل اشاره خواهیم داشت.

 

چسباندن سنگ آنتیک روی گچ

 

طریقه نصب سنگ آنتیک با چسب روی کاغذ دیواری

نصب سنگ آنتیک روی کاغذ دیواری با چسب کاشی یا رزین بر روی دیوار پشت تلویزیون یا بین کابینت انجام می‌شود. در این حالت ترکیب رنگ مناسب با کف و کاغذ دیواری نصب شده برای نصب سنگ آنتیک انتخاب می‌شود.

 

طریقه نصب سنگ آنتیک با چسب روی کاغذ دیواری

 

سطح بین سنگ آنتیک و کاغذ دیواری با مواد مناسبی به تشخیص نصاب سنگ آنتیک پوشانده می‌شود. توجه داشته باشید سنگ‌ها از کناره صاف باشند تا در هنگام نصب در بین آنها فاصله نیافتد.

 

نحوه نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی

در ابتدای اجرای سنگ آنتیک بر روی دیوار گچی از یک پرایمر مخصوص استفاده می‌شود. پرایمر برای آماده سازی سطح زیر کار، جهت نصب سنگ آنتیک بر روی دیوارهای گچی کاربرد دارد. این کار برای یکپارچه سازی سطح زیرین نصب سنگ آنتیک می‌باشد.

 

نحوه چسباندن سنگ آنتیک روی گچ

 

طریقه چسباندن سنگ انتیک روی گچ با پرایمر سازی دیوار و با در کنار هم قرار دادن سنگ‌های تزیینی بواسطه چسب‌های مخصوص آموزش داده می‌شود. 

 

مراحل اجرای سنگ آنتیک

آموزش نصب سنگ آنتیک برای کاربرد این سنگ تزیینی در دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون و دیگر بخش‌های منزل مثل آشپزخانه در مراحل خاصی انجام می‌شود. در این بخش به بررسی شش مرحله نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی،کاشی و کاغذ دیواری می‌پردازیم.

 

هزینه نصب سنگ آنتیک و اجرای سنگ آنتیک

 

مرحله اول – تهیه تجهیزات لازم برای نصب سنگ آنتیک

در ابتدای کار با مشورت نصاب سنگ آنتیک و متناسب با جنس دیوار مدنظرتان، لوازم مورد نیاز برای نصب و اجرای سنگ آنتیک را تهیه کنید. برای خرید سنگ آنتیک طول و عرض محیطی که تحت پوشش سنگ قرار می‌گیرد بسیار اهمیت دارد.

 

مرحله دوم – آماده سازی سطوح برای نصب سنگ آنتیک

پرایمرسازی دیوار وابسته به جنس اصلی آن که گچ، کاغذ دیواری یا کاشی بوده صورت می‌گیرد. این کار برای فراهم کردن شرایط سطوح جهت نصب سنگ آنتیک و جلوگیری از آسیب وارده به سنگ به مرور زمان است. در این حالت دیوار را گرد و غبار و دیگر ذرات آلودگی پاک کرده و عمل آماده‌سازی سطح را وابسته به جنس دیوار انجام دهید.

 

نصاب سنگ آنتیک

 

مرحله سوم-ایجادعایق رطوبتی در سطح قبل اجرای سنگ آنتیک

یکی دیگر از موارد پر اهمیت در نصب سنگ آنتیک ایجاد عایق رطوبتی خصوصا روی دیوار گچی است. این کار برای جلوگیری از نفوذ مایع پلیمری چسب‌های سنگ آنتیک در دیوار گچی می‌شود. جذب این مواد به یکدیگر نتیجه مطلوبی را به همراه نخواهد داشت.

 

عایق رطوبتی در سطح قبل اجرای سنگ آنتیک

 

نحوه انجام این کار در سطوح سیمانی با خیس کردن، سطوح گچی با قرار دادن پرایمر بر روی دیوار به مدت 24 ساعت و در نهایت برای کاشی با خراب کردن آن و رطوبت بخشیدن صورت می‌پذیرد.

 

مرحله چهارم-برش و آماده‌سازی سنگ آنتیک برای نصب

در این روش پس از اندازه‌گیری‌های انجام شده عملیات برش سازی سنگ در ابعاد مختلف انجام می‌شود. نصاب سنگ آنتیک با استفاده از تجهیزات تخصصی مثل دیسک برقی و الماس برش سنگ در ابعاد مورد نیاز را انجام می‌دهد.

 

آماده‌سازی سنگ آنتیک برای نصب

 

در صورت نیاز به ابعاد کوچکتر سنگ آنتیک عمل برش با سیم چین و ابزار مشابه آن انجام می‌شود. قبل شروع مرحله نصب سنگ‌های برش داده شده آنتیک را با دقت بشویید و تمیز کنید.

 

مرحله پنجم-اجرا و نصب سنگ آنتیک

با استفاده از چسب مخصوص نصب سنگ آنتیک از گوشه طرح شروع به سنگ کاری کرده و به مناطق مرکزی برسید. کار نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی را از پایین به بالا شروع کنید. توجه داشته باشید سطح سنگ آنتیک را به مقدار کافی به چسب آغشته کنید.

 

اجرا و نصب سنگ آنتیک

 

پس از انجام چسب کاری با استفاده از چکش پلاستیکی، سنگ آنتیک را روی سطح مورد نظر بچسبانید. تا ده دقیقه پس از اجرای سنگ آنتیک امکان جا به جایی آن وجود دارد.

 

مرحله ششم-تمیزکاری دیوار پس از نصب سنگ آنتیک

پس از اتمام مرحله نصب سنگ آنتیک با استفاده از فرچه پلاستیکی یا موارد مشابه تمیز کنید. حتی در صورت تمایل می‌توانید برای دریافت نتیجه بهتر از نصب سنگ آنتیک یک روز بعد از اجرا ، بندکشی را با کمک کیسه بندکشی انجام دهید.

نکات مهم در نصب سنگ آنتیک

توجه داشته باشید نصب سنگ آنتیک در خانه و محیط‌هایی مثل دیوار پشت تلویزیون و دیوار بین کابینت با یک سری اقدامات و حساسیت‌هایی همراه است. رعایت نکات زیر در دریافت نتیجه مطلوب از نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی، کاشی یا کاغذ دیواری تاثیر بسزایی دارند.

 

آموزش نصب سنگ آنتیک

 

  • در تمامی مراحل نصب سنگ آنتیک دستان و سنگ‌های نصبی را تمیز نگهدارید.
  • توجه داشته باشید که چسب یا دیگر مواد مور استفاده برای نصب سنگ آنتیک بر روی آن خشک نشود.
  • از مواد محافظتی در سطوح بین دیوار و همین طور محل‌های خارج منزل برای جلوگیری از نفوذ رطوبت در مواد و خراب کردن آنها پس از نصب سنگ آنتیک استفاده کنید.
  • برای خرید سنگ آنتیک مناسب با محیط مدنظرتان با نصاب سنگ آنتیک مشورت کنید.

4.5 امتیاز از 1160 رای


سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین