خدمات سرویس اتوبار چیست؟

ثبت درخواست " باربری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
خدمات سرویس اتوبار چیست؟

اتوبار انتخاب اول همه ما برای حمل اسباب و اثاثیه است، چه به جابه‌جایی درون شهری احتیاج داشته باشیم چه برون شهری، چه بخواهیم اسباب منزل‌مان را جابه‌جا کنیم چه وسایل محل کارمان را. بی‌دلیل نیست که اتوبار همواره از نیازهای مهم بازار بوده و هست.

ارتباط بیشتر ما با مفهوم و خدمات اتوبار به جست‌وجوی آن در اینترنت، پیدا کردن یک شرکت باربری، تماس با آنها و دریافت خدمات‌شان محدود می‌شود. اما اگر در حال مطالعه این سطور هستید، یعنی ذهن کنجکاوتان به دنبال اطلاعات بیشتری است؛ از جمله اینکه اتوبار چیست؟ چه تفاوتی با باربری دارد؟ شامل چه خدماتی می‌شود؟ هزینه آن چطور محاسبه می‌شود؟ و ...

این صفحه مخصوص شماست! در ادامه ضمن بررسی اینکه اتوبار چیست و چه تفاوتی با سایر اشکال جابه‌جایی اسباب و اثاثیه دارد، به عوامل تاثیرگذار بر قیمت اتوبار و چگونگی انتخاب یک اتوبار مطمئن هم می‌پردازیم. چند دقیقه‌ای را با «خدمت از ما» همراه باشید.

اتوبار چیست؟

همان‌طور که با دقت به خود کلمه می‌توانید حدس بزنید، «اتوبار» به معنی حمل و نقل بار به روش زمینی و توسط اتومبیل(های مخصوص) است. اتوبار از ترکیب دو کلمه "اتو" که بخش ابتدایی اتومبیل است، و "بار" که بخش ابتدایی باربری است تشکیل شده، و معنای حمل و نقل بارهای زمینی از راه اتومبیل را منتقل می‌کند.

 اتوبار شاید لغت جدیدی باشد، اما مفهوم جدیدی نیست. جابه‌جایی و حمل بار به صورت زمینی از زمان‌های دور توسط چارپایان و ارابه‌ها هم انجام می‌شده است. به مرور زمان و با توسعه امکانات حمل و نقل، باربری اشکال مختلفی به خود گرفت؛ از جمله باربری دریایی، هوایی و زمینی. باربری زمینی هم همان اتوبار امروزی است.

 

تفاوت باربری و اتوبار چیست؟

حالا که دقیقا می‌دانید اتوبار چیست، حتما متوجه شده‌اید که افراد بعضا کلمه‌های اتوبار و باربری را اشتباها به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. اتوبار برای توصیف جابه‌جایی و حمل اسباب از راه زمینی به کار می‌رود، اما باربری معنای کلی‌تری دارد و شامل حمل بار توسط انواع وسایل نقلیه (زمینی، ریلی، هوایی و دریایی) می‌شود.

به همین ترتیب، بهتر است از کلمه اتوبار برای اشاره به شرکت‌هایی که در زمینه حمل وسایل منزل یا اداره (و سایر خدمات مربوطه) با ماشیت‌های مخصوص فعالیت می‌کنند، و از باربری برای معرفی مجموعه‌هایی که توانایی حمل بار با هرگونه وسیله‌ای را دارند، استفاده کنیم.

 

سرویس اتوبار چیست

 

خدمات اتوبار شامل چیست؟

اتوبار می‌تواند توسط اشخاص یا شرکت‌های باربری به صورت درون شهری یا برون شهری (بین شهری) انجام شود. نکته واضح این است که اساسا نام اتوبار (و حتی باربری) با اسباب کشی منزل و شرکت گره خورده.

صرف نظر از اینکه تا به حال چندبار این کار را انجام داده یا نداده‌اید، حتما با ما هم‌عقیده‌اید که جابه‌جایی کامل وسایل محل کار و زندگی کار ساده‌ای نیست. اما می‌توان صفر تا صد اسباب کشی و حمل و نقل اثاثیه را بی‌اغراق با خیال راحت به یک اتوبار سپرد.

اتوبار اسباب شما را در سریع‌ترین زمان و اصولی‌‌ترین حالت جمع می‌کند و توسط خودروهای مناسب (که در ادامه معرفی‌شان می‌کنیم) به مقصد می‌رساند. حتی اگر اعلام نیاز کنید، می‌توانید برای چیدمان وسایل نیز از شرکت‌های اتوبار کمک بگیرید.

به این ترتیب، خدماتی که اتوبارها ارائه می‌دهند شامل اینهاست:

 • بسته‌بندی مناسب با کارتن‌ها و لوازم مخصوص؛ که سالم ماندن وسایل در حین اسباب کشی را تضمین می‌کند.
 • حمل و نقل درون شهری و برون شهری؛ اگر بخواهید اثاثیه را به شهر دیگری منتقل کنید، اتوبار این کار را برای شما انجام خواهد داد.
 • اختصاص اتومبیل مناسب؛ با توجه به حجم و نوع بار شما، ماشین مناسبی برای حمل بار انتخاب خواهد شد که معمولا مسقف و موکت‌کاری شده است.
 • اعزام نیروی باتجربه و متخصص؛ برای بسته‌بندی اصولی، جابه‌جایی سریع و چیدمان صحیح وسایل در منزل یا محل کار.
 • ارائه تضمین و بیمه؛ برای سالم نگاه داشتن اسباب و اثاثیه در حین روند باربری.
 • حمل ویژه؛ برای وسایلی که نیازمند دقت و مراقبت بالایی هستند، مانند پیانو.

 

معرفی خدمات اتوبار

 

انواع اتوبار چیست؟

اتوبارها به دو شکل درون شهری و برون شهری فعالیت می‌کنند:

 

اتوبار درون شهری

متداول‌ترین نوع اتوبار باربری درون شهری است، که برای انواع اسباب‌کشی درخواست دارد. شرکتی که برای باربری انتخاب می‌کنید، با توجه به حجم و نوع بار شما یک یا چند ماشین مخصوص را در نظر گرفته و کار جابه‌جایی را استارت می‌زند.

معمولا از خودروهای سبک و نیمه‌سنگین مانند وانت، نیسان و کامیونت برای اتوبار درون شهری استفاده می‌شود. این ماشین‌ها هم کار جابه‌جایی را به سرعت انجام می‌دهند، هم تردد با آنها در شهر آسان و مهم‌تر از آن مجاز است.

باتوجه به تقاضایی بالایی که پیش‌تر از آن صحبت کردیم، اگر ساکن کلان‌شهرهای کشور هستید، دیگر حتی لازم نیست خدمات اتوبار را به صورت اتوبار تهران، اتوبار کرج، اتوبار شیراز یا ... جست‌وجو کنید.

شما می‌توانید این خدمات را به طور جزئی (مثلا اتوبار شرق یا غرب تهران) در اینترنت جست‌وجو کنید، و نزدیک‌ترین شرکت‌ها را برای باربری درون شهری پیدا کنید.

 

اتوبار برون شهری

در کنار اسباب‌کشی‌های متعدد در سطح شهر، گاهی هم باید اسباب و اثاثیه را از شهری به شهر دیگر منتقل کرد، یا اینکه بار خریداری‌شده (مثلا لوازم برقی خانگی) از یک شهر را به شهری دیگر فرستاد. در این شرایط باید از خدمات اتوبار برون شهری یا بین شهری اسفاده کرد.

به دلیل تقاضای پایین‌تر؛ تعداد کمتری از شرکت‌های بابری این نوع خدمات اتوبار را ارائه می‌دهند. کامیون، تریلی، خاور از جمله خودروهای مناسب برای اینکار هستند که قابلیت تردد خارج از شهر را دارند. سرعت مناسب این خودروها از ماشین‌های سواری بیشتر است، و تردد درون شهری برایشان مجاز نیست.

هنگام استفاده از اتوبارهای برون شهری حتما دقت بیشتری به خرج بدهید. چون:

 • اولا، رانندگان این خودروها اساسا باید راننده‌های ماهرتری باشند، زیرا پیمودن مسیرهای طولانی و جاده‌ای خستگی‌ها و خطرات خاصی دارد و راننده باید قادر به مدیریت آنها باشد.
 • دوما، صدور بیمه‎نامه برای اتوبار بین شهری را فراموش نکنید. این سرویس ریسک بیشتری دارد که اصلا نباید از قلم بیفتد. این بیمه‌نامه‌ها به صورت الکترونیکی صادر شده، و حوادثی مانند واژگونی خودرو، آتش‌سوزی و سرقت را پوشش می‌دهند.

 

قیمت اتوبار

 

در مقایسه با سایر روش‌های حمل بار، مزایای اتوبار چیست؟

تا اینجا به صورت پراکنده درباره مزایای اتوبار صحبت کردیم. در ادامه یک جمع‌بندی خلاصه از محاسن استفاده از این سرویس داریم:

 

اتوبار سریع‌تر است

گذشته از اینکه اصولا حمل و نقل زمینی از روش‌های دیگر (مانند جابه‌جایی دریایی و ریلی) سریع‌تر است،

استخدام نیروهای باتجربه هم سرعت بسته‌بندی و انتقال بار را بالا می‌برد. علاوه بر آن، استفاده از اتومبیل‌های مناسب با ظرفیت بالا هم دفعات جا‌به‌جایی بین مبدا و مقصد را کاهش می‌هد.

 

کمترین خسارت را دارد

دقت در تک‌تک مراحل اتوبار تهران به شهرستان، بالعکس و حالت‌های دیگر بسیار بالاست. همین مسئله خسارات احتمالی را به کمترین میزان می‌رساند. استفاده از لوازم مناسب برای بسته‌بندی، اتومبیل‌های بهینه‌شده برای حمل بار و اتکا به نیروهای مجرب باعث می‌شود تا مشتریان امن‌ترین نوع باربری را تجربه کنند.

موارد دیگری هم هستند که باربری زمینی را به گزینه مطمئن‌تری تبدیل می‌کنند، از جمله امنیت خوب مسیرهای جاده‌ای و وزن پایین ماشین باربری (مثلا نسبت به هواپیما) که به انتقال مطمئن‌تر و سریع‌تر بارها کمک مضاعفی می‌کند.

 

اتوبار ارزان‌تر است

ارزش اتوبار نسبت به هزینه‌ای که برای آن صرف می‌کنید، بسیار بالاتر است. گذشته از این موضوع، در حالت کلی هم هزینه حمل و نقل زمینی به دلایلی از جمله مصرف سوخت و نوع خودرو، نسبت به روش‎های هوایی، دریایی یا ریلی هم کمتر است.

 

ساده و بی‌دردسر است

سناریوی اسباب کشی منزل یا شرکت را تصور کنید. بسته‌بندی و همین طور چیدمان وسایل در مقصد توسط نیروها کار شما را بسیار راحت می‌کند.

 

اتوبار تهران به شهرستان

 

انواع ماشین برای اتوبار چیست؟

گفتیم که شرکت‌های اتوبار از خودروهای متفاوتی برای حمل بار استفاده می‌کنند. در این بخش این خودروها را معرفی می‌کنیم؛ البته به جز وانت‌ها که احتمالا با کاربرد و ظرفیت‌شان آشنایی کافی را دارید!

 

کامیونت یا خاور

این وسیله با ابعادی بزرگ‌تر از وانت‌بارها و کوچک‌تر از کامیون‌ها، برای تردد درون شهر و باربری‌هایی مانند اسباب کشی منزل بسیار مناسب است. ظرفیت کامیونت‌ها ۳ تن است، و بار سنگین‌تر به سیستم داخلی و موتور آنها فشار می‌آورد.

 

کامیون

کامیون‌ها گزینه اول برای اتوبارهای بین شهری هستند. بسته به نوع و مدل‌شان، هر کدام از این وسیله‌ها خصوصیات ویژه‌ای دارند. مثلا حداکثر ظرفیت کامیون‌های جفت محور ۱۰ تن است، اما مدل‌های تک‌محور ظرفیت کمتری دارند و می‌توان درون شهر با آنها تردد کرد.

 

کامیون اتاق‌دار

این کامیون‌ها دیوارهایی با ارتفاع حدود ۱٫۵ متر دارند که برای جای دادن مطلوب بار و حمل ایمن آن فوق‌العاده عمل می‌کند. گیرد. دیواره اتاق این کامیون‌ها بسیار مقاوم است و از بار در شرایط جوی مختلف مراقبت کند.

علاوه بر اسباب و وسایل رایج، این خودروها برای جابه‌جایی کالاهای دیگری مانند برنج، تره‌بار و مصالح ساختمانی هم بر کرات استفاده می‌شوند.

 

کامیون کفی

این وسیله در اتوبار سنتی که می‌شناسیم کاربردی ندارد، و بیشتر در صنعت راه‌سازی و حمل ماشین‌های سواری از آنها استفاده می‌شود. بخش باربری این کامیون‌ها لبه و دیواره ندارد، و بارگیری و تخلیه آنها به راحتی انجام می‌شود.

 

کامیون سقف‌دار یا مسقف

این کامیون‌ها زمانی کاربرد دارند که شرایط جوی و اقلیمی مناسب نباشد، و احتمال درگیر شدن با بارش باران و برف وجود داشته باشد. سقف این کامیون‌ها از مواد مختلفی مانند پارچه‌های مقاوم ساخته می‌شود  که در برابر عوامل محیطی و جوی بسیار مقاوم‌اند.

کامیون‌های سقف‌دار برای حمل بارهایی که نباید در معرض نور مستقیم خورشید هم قرار بگیرند، کاربرد دارند.

 

خدمات شرکت اتوبار

 

عوامل موثر در نرخ و هزینه اتوبار

معیارهای مختلفی در تعیین قیمت اتوبار و باربری نقش دارند. نهادی که این معیارها را مشخص می‌کند، اتحادیه باربری و اتوبار هر شهر است. مهمترین معیارها در محاسبه قیمت اتوبار عبارت‌اند از:

 • تعداد ساعت انجام کار
 • تعداد نیروهای حمل بار
 • فاصله مبدا و مقصد
 • نوع اتومبیل استفاده‌شده برای باربری
 • نوع اسباب و اثاثیه حمل شده (اسباب کشی ماشین ظرفشویی،  جابجایی گیاهان،  حمل یخچال ساید و ...)
 • محدوده جغرافیایی اتوبار (مثلا قیمت اتوبار تهران از شهرهای کوچک‌تر بیشتر است).

 

انتخاب بهترین اتوبار در شهرتان!

اگر برای یک باربری مطمئن برای اتوبار تهران یا شهرهای دیگر هستید، می‌توانید با ثبت سفارش رایگان در «خدمت از ما»، ظرف چند دقیقه از اتوبارها و شرکت‌های باربری قیمت بگیرید.

پس از بررسی مبالغ اعلام‌شده، برای انتخاب اتوبار می‌توانید بر اساس نظرات درج‌شده توسط کاربران عمل کنید، سفارش‌تان را برای کسانی که امتیاز بالاتری دارند ثبت کنید، و با آنها به توافق برسید.

با ثبت درخواست برای سرویس اتوبار در بازار آنلاین خدمات «خدمت از ما»، با مشخص کردن مبدا به نزدیک‌ترین اتوبار محدوده‌تان دسترسی دارید؛ همچنین، می‌توانید روز و ساعت دلخواه خود را جهت دریافت خدمات باربری به طور دقیق مشخص کنید.

سخن پایانی

اتوبار باربری به صورت زمینی با اتومبیل‌های مناسب این کار است. از اتوبار برای حمل و نقل اسباب و اثاثیه منازل و شرکت‌ها و یا جابه‌جایی هر نوع بار سنگین استفاده می‌شود.

در این مطلب به معرفی اتوبار و انواع آن پرداختیم و از خدمات و مزایایی که شرکت‌های باربری ارائه می‌دهند صحبت کردیم. همچنین به عوامل تاثیرگذار در نرخ و قیمت اتوبار تهران به شهرستان و حالات دیگر اشاره کردیم.

شما در «خدمت از ما» به بهترین اتوبار تهران و دیگر شهرها دسترسی دارید، و می‌توانید یک اسباب کشی کم دردسر، امن و کاملا شخصی‌سازی‌شده را تجربه کنید.

4.5 امتیاز از 1123 رای


باربری
برای سرویس باربری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین