جابجایی و حمل یخچال ساید بای ساید در راه پله و سایر مکان ها

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
جابجایی و حمل یخچال ساید بای ساید در راه پله و سایر مکان ها

حمل یخچال ساید احتمالا چالش‌برانگیزترین مرحله اسباب کشی است. وزن، ابعاد و قیمت این دستگاه، همه و همه حساسیت جابجایی یخچال ساید را بالا می‌برند. به همین دلیل، برای حرکت دادن این وسیله بهتر است از خدمات باربری و افراد متخصص مانند کارگر حمل یخچال کمک گرفت. 

حمل و جابجایی یخچال ساید بای ساید در آپارتمان‌ها، به دلیل وجود راه پله، حتی دشوارتر هم می‌شود. از طرف دیگر، هرگونه کم‌تجربگی و بی‌توجهی هنگام حمل ساید بای ساید مانند ممکن است خسارات هنگفتی را به شما تحمیل کند، و مشکلاتی مانند روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی را به همراه داشته باشد.

به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم مراحل حمل یخچال ساید در راه پله و سایر نقاط را مرور کنیم، و نکات مهم آن را با شما در میان بگذاریم. فرقی ندارد قصد جابجایی یخچال ساید بای ساید ال جی را داشته باشید یا سامسونگ یا ... تا وقتی این مطلب را نخوانده‌اید دست نگه دارید!

 

 

آماده‌سازی برای جابجایی یخچال ساید بای ساید

جابجایی یخچال ساید به شکل صحیح و اصولی با نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی و انتخاب یک ماشین باربری مناسب ارتباط مستقیم دارد. اما پیش‌نیاز حمل یخچال ساید بای ساید به صورت ایمن، آماده‌سازی صحیح آن است.

پیش از حرکت دادن یخچال ساید ابتدا باید تمام مواد غذایی درون آن، چه فاسد شدنی و چه فاسد نشدنی را خالی کنید. در غیر اینصورت نه تنها مواد غذایی فاید خواهند شد، بلکه باعث سنگینی بی‌دلیل یخچال هم می‌شوند، و جابجایی یخچال ساید بای ساید را مشکل می‌کند.

پس از خارج کردن مواد غذایی، تمام قفسه‌ها را هم از آن خارج کنید و آنها را بشویید. اینکار هم حمل یخچال ساید را راحت‌تر می‌کند، و امکان هرگونه آسیب را به حداقل می‌‌رساند. نگران حرکت کردن قفسه‌ها هم لازم نیست باشید.

 

قبل از حمل یخچال ساید باید مواد داخل آن را به صورت کامل خالی کنید.

 

پیش از تماس با کارگر حمل یخچال یک کار کوچک دیگر هم باید انجام دهید: پاک کردن همه برفک‌ها. اگر برای جابجایی یخچال ساید عجله دارید، می‌توانید از سشوار برای آب کردن برفک‌های یخچال استفاده کنید. اما هرگز از این مرحله نگذرید.

در صورت رد شدن از این مرحله، برفک‌ها در حین جابجایی آب خواهند شد و باقی وسایل را خیس خواهند کرد. پس از آماده‌سازی‌ها، می‌توانید برای حمل یخچال ساید آماده شوید. در بخش بعد به روش جابجایی این وسیله عظیم می‌پردازیم.

به یاد داشته باشید که اگر حتی پس از مطالعه مقاله‌هایی درباره برای اسباب کشی مرتب و آموزش مهار بار ترجیح می‌دهید از شرکت‌های اتوبار و کارگر حمل یخچال کمک بگیرید (که هوشمندانه‌ترین تصمیم است)، می‌توانید از طریق اپلیکیشن اثاث کشی یک تیم متخصص را پیدا کنید، و تک‌تک مراحل اسباب‌کشی‌تان از جمله جابجایی یخچال ساید را با خیال راحت به آنها بسپارید.

 

روش‌های حمل یخچال ساید بای ساید

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای جابجایی یخچال ساید انجام دهید، جدا کردن درب‌های یخچال از بدنه آن است. برای انجام اینکار به کمک یک کارشناس فنی احتیاج دارید، و توصیه نمی‌کنیم که خودتان درب را از بدنه اصلی یخچال جدا کنید.

جدا کردن درب از بدنه اصلی یخچال علاوه بر اینکه حرکت دادن یخچال ساید را ساده‌تر می‌کند، جلوی ایجاد خط‌وخش روی آن و غر شدن را هم می‌گیرد. حمل یخچال ساید در این حالت برای شما راحتی و ایمنی بالایی دارد، اما کارگر حمل یخچال به لطف تجهیزات و مهارتی که دارد، بدون باز کردن درب‌ها وسیله را جابه‌جا می‌کند.

اگر شما هم به هر دلیلی قصد اینکار را پیش از جابجایی یخچال ساید بای ساید ندارید، حتما اطراف آن را با چسب‌های مخصوص چسب‌کاری کنید. این کار موجب جلوگیری از باز شدن ناگهانی درب هنگام انتقال می‌شود.

در ادامه به صورت خلاصه مراحل حمل یخچال ساید بای ساید را لیست کرده ایم:

  1. آماده سازی یخچال قبل از حمل که شامل تخلیه کامل یخچال و سایر موارد ذکر شده است
  2. پیدا کردن کارگر و تجهیزات مناسب در صورتی که خوتان توانایی حمل ساید را ندارید
  3. حمل یخچال از آشپزخانه به راه پله و پایین اوردن برای انتقال به مکان جدید
  4. قرار دان درست یخچال در وانت یا کامیون به صورت ایستاده در حالتی محکم باسد و در طول مسیر نیفتد
  5. حمل به صورت طبقه ای از پله ها برای انتقال به مکان جدید. 
  6. قرار دادن در محل نهایی یخچال ساید که دیگر نیاز به جاجایی مجدد نداشته باشد
  7. صبر کردن برای روشن کردن مجدد یخچال و تست نهایی کارکرد

 

جابجایی یخچال ساید

 

حمل یخچال ساید از پله

هنگام حمل یخچال از پله، حتما دقت داشته باشید که یخچال را به صورت عمودی جابه‌جا کنید. از کج کردن و جابجایی یخچال ساید بای ساید به صورت افقی (یا اصطلاحا خوابیده) به شدت پرهیز کنید.

حمل یخچال به صورت خوابیده باعث می‌شود که روغن کمپرسور به داخل لوله‌های خنک‌کننده گاز نفوذ کند. این مسئله موجب روشن نشدن یخچال ساید پس از جابجایی می‌شود.

برخی (ضمن ابراز سلب مسئولیت) توضیح می‌دهند که اینکار آسیبی به دستگاه نمی‌زند، به شرط آن که ابتدا دفترچه راهنمای دستگاه را بخوانید. همچنین پس از قرار دادن یخچال در مکان جدیدش، به مدت 24 ساعت آن را روشن نکنید. ما پیشنهاد می‌کنیم این ریسک را به جان نخرید، و مانند کارگر حمل یخچال، جابجایی یخچال ساید را اصولی و به صورت عمودی انجام دهید.

نکته دیگری که باید هنگام حمل ساید بای ساید به آن توجه کنید، برخورد نکردن قسمت‌های پشتی یخچال به دیوارها، نرده راه پله‌ها و ... است. آسیب رسیدن به بخش موتور و دیگر قسمت‌های پشتی در روند جابجایی یخچال ساید می‌تواند دستگاه را به طور کامل از کار بیندازد.

 

کارگر حمل یخچال ساید بای ساید

 

استفاده از چرخ حمل بار برای جابجایی یخچال ساید

یک خلاقیت برای جابجایی یخچال ساید استفاده از چرخ‌های حمل بار است. این وسیله ساده حرکت دادن یخچال ساید به شکل عمودی را به طرز عجیبی روان‌تر و آسان‌تر می‌کند.

کارگر حمل یخچال هم معمولا از همین وسیله برای حمل یخچال از پله استفاده می‌کند؛ البته در کنار کمربندهای مخصوص. کارگر حمل یخچال با این کمربندها دستگاه را در جای خود محکم کرده، و کار خود را باز هم کمی ساده‌تر می‌کند.

بهترین روش برای جابجایی یخچال ساید بای ساید این است که ابتدا کمربندها را به یخچال ببندید، و پس از اینکه از محکم بودن آن اطمینان حاصل کردید، با کج کردن آن را به آرامی روی چرخ دستی بگذارید و سپس آن را حرکت دهید.

اکیدا توصیه می‌کنیم برای افزایش ایمنی، کار حمل یخچال ساید را به صورت گروهی (حداقل 3 نفر) انجام دهید. برای رعایت نکات حمل اثاثیه در کرونا و شلوغ نشدن این فرآیند، می‌توانید تنها برای حمل وسایل سنگین و حساس از خدمات باربری استفاده کنید.

حرکت دادن یخچال ساید

آیا برند های محتلف یخچال ساید حمل متفاوتی دارند؟

در بسیاری از موارد برای افراد سوال است که یخچال برند های ساید مانند یخچال ساید الجی و سامسونگ را چگونه به طبقات بالا حمل کنند. ممکن است بعضی ویژگی های یخچال برای حمل یخچال ساید ال جی یا سامسونگ مانند ابعاد، وزن یخچال، شکل درب و بدنه و سایر موارد در برند های مختلف متفاوت باشد. اما برای حمل انواع یخچال ساید می توان به صورت کلی از نکات گفته شده استفاده کرد و تفاوتی در برند یخچال ایجاد نمی کند

نصب و راه‌اندازی یخچال ساید بای ساید

پس از جابجایی یخچال ساید بای ساید و قرار گرفتن آن در محل جدید، باید آن را مجددا نصب و راه‌اندازی کنید. هنگام نصب و راه‌اندازی یخچال ساید بای ساید این نکته را در ذهن داشته باشید: بلافاصله پس از حمل ساید بای ساید پریز آن را به برق وصل نکنید؛ چون مایع درون کمپرسور باید کاملا ثابت باشد تا یخچال بتواند کار کند.

پس از اینکه جابجایی یخچال ساید، نصب و راه‌اندازی آن را به پایان رساندید، ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شوید. در ادامه این مشکلات و مهمترین دلایل آن را بررسی کرده‌ایم.

 

حمل ساید بای ساید

 

مشکلات رایج بعد از حمل ساید بای ساید

در ادامه مشکلات رایجی که افراد پس از حرکت دادن یخچال ساید با آن مواجه می‌شوند را بررسی می‌کنیم:

 

روشن نشدن یخچال

بسیار اتفاق می‌افتد که افراد پس از جابجایی یخچال ساید بای ساید، با مشکل روشن نشدن دستگاه مواجه می‌شوند. اگر پس از حمل یخچال ساید متوجه شدید که یخچال روشن نمی‌شود، ابتدا برق داشتن پریز را چک کنید.

در اکثر موارد، روشن نشدن یخچال پس از حمل از برق نداشتن پریز ناشی می‌شود، به همین سادگی. البته خرابی ترموستات، مشکل اورلود (overload)، خرابی سیم رابط و ... هم از دیگر دلایل روشن نشدن دستگاه پس از جابجایی یخچال ساید بای ساید هستند.

 

خیس بودن اپراتور و ریختن آب

از آزاردهنده‌ترین ایرادات پس از حمل ساید بای ساید همین مشکل است، که معمولا به دلیل تنظیم نبودن ترموستات روی درجه مناسب بروز می‌کند. تنظیم نبودن ترموستات باعث ضعیف شدن فنر زیر اهرم کلید می‌شود. در نتیجه آن زمان استراحت ترموستات افزایش می‌یابد، و اپراتور خیس می‌شود.

 

به کارگر حمل یخچال نیاز دارید؟

حمل و جابجایی یخچال ساید بای ساید هنگام اثاث‌کشی نیازمند تجربه و مهارت است. هرگونه اشتباه در حرکت دادن یخچال ساید ممکن است خسارت جدی برای شما در پی داشته باشد.

اگر قصد دارید یک اسباب کشی ایمن و بدون خسارت را تجربه کنید، ما آماده کمک هستیم. در اپلیکشین و وبسایت «خدمت از ما» نه تنها می‌توانید بهترین کارگر اسباب کشی و حمل یخچال ساید بای ساید را پیدا کنید، بلکه می‌توانید قیمت حمل یخچال ساید بای ساید و سایر جزئیات حمل یخچال های بزرگ را قبل از انجام کار مشخص کنید.

4.5 امتیاز از 1593 رای


کارگر اسباب کشی و باربری
برای سرویس کارگر اسباب کشی و باربری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین